SIMBOLI

Ježim se kad vidim

  • Kukasti krst

    glasova: 3 11,1%
  • Petokraku

    glasova: 9 33,3%
  • i jedno i drugo

    glasova: 5 18,5%
  • mrtav ladan...

    glasova: 10 37,0%

  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
Rujevit:
Eto to bi bilo nesto osnovno.

Imam jos materijala pa ako ste zainteresovani da vam postavim par slika sa skrivenim svastikama u modernim(savremenim simbolima) mogu postovati za par dana(dok se ne oporavim od maturske veceri koja je veceras:)).
Pozdrav

naravski da smo zainteresovani........ za sve sto imash! :-D
lepo se provedi na maturi! sad....... ;) :-D
zhiva si sveznalica...... je li imash josh neki "esej" o nekim drugim simbolima??? :shock:
take care
 
livija:

naravski da smo zainteresovani........ za sve sto imash! :-D
lepo se provedi na maturi! sad....... ;) :-D
zhiva si sveznalica...... je li imash josh neki "esej" o nekim drugim simbolima??? :shock:
take care

Vazi, nema problema.

Otpostovacu i to o, kako sam rekao, ''skrivenim svastikama'', samo da se malo dovedem u red posle maturske...

Pa bas i nemam nesto drugim simbolima, ali bih mogao otkucati nesto :wink:

Ajd videcu da sredim nesto 8-)
 
MarilynManson:
Obrnuti krst. Simbolizuje odbacanje vere u Isusa. Ovaj simbol se moze videti na vratovima luciferovih vernika. Najcesce se moze videti kod rok pevaca, kao i na njihovim omotima.

Sveto ‘S' . Predstavlja munju koja znaci ‘Destroyer'. To je isprva bilo oruzje Zevsa. Nosi se da bi se imala moc nad drugima. Inace je bio zastitni znak njemackih nacista.

Krst . Krst koji sadrzi u sebi naopako okrenuto znak pitanja. Predstavlja pitanje da li se moze vjerovati bogu. Predstavlja tri princeze: Satan, Belial i Leviathan.

Strsljenov bog . Predstavlja boga vjesticarenja. To je Pan ili Cernunnos. Pravi se tako sto se palace pod pravim uglom podvuce ispod dva srednja opruzena prsta.

666
. Ovo su sve simboli usko povezani sa brojem zvjeri (666). To je inace broj za covjeka po predanju (knjiga otkrovenja 13:18 ). Ako vas bune ova 3f, postoji jednostavnije objasnjenje, a to je: ‘Fight fire with fire'. Slovo F je 6. slovo u engleskoj abecedi, pa stoga FFF-666. Tri ukrstena kruga simbolizuju (mada mnogi o tome jos uvijek polemisu) tri zmije ukrstene koje grizu svoje repove.


samo bih hteo da dodam da simbol PEACE koji je postao popularan za vreme hipi pokreta takodje predstavlja odbacivanje Isusa... odbacivanje Isusa u sva tri vremenska perioda, proslosti, sadasnjosti i buducnosti...
 
U vezi ovog peace simbola

"Znak mira" je dizajnirao umetnik Gerald Holton i završio ga 21.2.1958-me, a placala ga je Akcija za Nuklearno Razoruzanje da napravi simbol koji ce se koristiti za vreme Uskrnog marsiranja do Canterbury Katedrale u povodu protesta protiv Ustanove za Istrazivanje Atomskog Oruzja u Aldermaston-u u Engleskoj. Kasnije je popularizovan u americi i sire.

Takodje peace je kombinacija tzv. 'vraninog stopala' i kruga.Vranino stopalo predstavlja simbol stradanja hriscana.Naime kada je Neron spalio Rim okrivio je hriscane i za kaznu ih je mucio i bacao u arene zivotinjama.A to 'vranino stopalo' predstavlja slomljeni krst tj. Neron je hteo da pokaze poraz hriscana tako sto se im slomiti krst.

Tkodje taj znak obrnutog vraninog stopala, predstavlja covekoliku runu ili staro pismo Sknadinavaca.Taj simbol imao je zapazeno mesto u vreme nacisticke Nemacke.

I da, na kraju da napomenem da vranino stopalo u raznim satanistickim organizacijama predstavlja odricanje hriscanstva u sve tri dimenzije(kao sto je napisao/la a_m58) - proslot, sadasnjost i buducnost.
 

Prilozi

  • pissobr7ft.gif
    pissobr7ft.gif
    2,8 KB · Pregleda: 37
  • frauenwerk4kc.jpg
    frauenwerk4kc.jpg
    6,8 KB · Pregleda: 38
Obecao sam da cu postaviti i nesto o skrivenim svastiama.E pa evo nesto na brzaka(ovo nisam ja skontao, ovo sam nasao na jednom hrvatskom sajtu).

Svi znate za simbol Jin i Jang, koji je popularan u Japanu(musko - zensko).Da li ste ikada mogli da nazrete tu negde svastiku(kukasti krst)


I ono sto sam je i pre nego sto sam naisao na izvesni hr sajt skonato, a to je logo NATO-a.Ma kukaca se vidi iz aviona.Sve cete videti iz prilozenih slika :wink:

I na kraju sam vrh.
Sta dobijamo sklapanjem(ujedinjenjem) levo orijentisane i desno orijentisane svastike?Dobijamo krst u kvadratu(za razliku od Odinovog koji je u krugu).E sad, malo mistike, tom kombinacijom se dobija i logo Windowsa98! Jos kad se tome doda da logo ima 7 redova sa po 6 kvadrata(7+6=13), dok su prvi, srednji i zadnji u istoj boji i odgovaraju brojci 666!
''ALI sad vidimo da sadrzi jos simbolike, jer znamo da je svastika simbol koji predstavlja Sunce, a može predstavljati i munje, pa je najbolji primjer za to ekran za vrijeme učitavanja Windows-a 98 i sad znate zašto se nalazi na plavom nebu među oblacima dok odostrage tuče Sunce (a munje ionako sijevaju iz oblaka, čak bi si mogao i zamisliti da ga umjesto sunca, zasvjetlio pogodak munje odozgo), tu i tamo je svastika znala značiti vjetar u nekim paganskim kulturama, ali i to je ubačeno u smislu vijugavog logo-a koji leprša na vjetru kao zastava ''

Pogledajte CIA grb?!

Nadam se da me nece neko banovati zbog ovoga :shock: kao i da me autor jednog dela ovog izlaganja nece tuziti zbog autorskih prava :razz:
 

Prilozi

  • jinjang.gif
    jinjang.gif
    3,1 KB · Pregleda: 732
  • manji6ew.gif
    manji6ew.gif
    3,6 KB · Pregleda: 731
  • nato3se.gif
    nato3se.gif
    5 KB · Pregleda: 343
  • nato57il.gif
    nato57il.gif
    4 KB · Pregleda: 337
  • nato23fw.gif
    nato23fw.gif
    4 KB · Pregleda: 339
Sledi nastavak tj. slike o Windows-u, CIA, BBC i logo UN-a za brobu protiv rasizma.

Pozdrav narode
 

Prilozi

  • bbcsvas1pj.gif
    bbcsvas1pj.gif
    1,6 KB · Pregleda: 417
  • ciato.jpg
    ciato.jpg
    40,3 KB · Pregleda: 361
  • win98.jpg
    win98.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 45
  • winsvas6zd.jpg
    winsvas6zd.jpg
    37,2 KB · Pregleda: 51
  • unkonf.gif
    unkonf.gif
    7,4 KB · Pregleda: 725
HELLGIRL:
Ovde mozete da napisene ponesto o simbolima koji vam nesto znace u zivotu.Kojima ste obelezeni(vidljivo ili samo u vasim mislima).
Zatim,simboli u vidu tetovaza!!!!!!!!!!!!!!!!
Simboli u solji;-).Simboli u snovima...
Dakle:SIMBOLI & NJIHOVA ZNACENJA

uvek sam imao neku okrenutu naviku da crtam sve i svasta i u svacijoj svesci, najcesce je to bilo neko klanje i macevanje , dekapitacije, vivisekcija, iskazivanje misljenja putem tupih ubojitih predmeta i bacaca raketa...
Ne svidjas mi se? nacrtacu kako te kasapi neki ludak. Nasmejao si se, meni? Kako si smeo? Sada ces biti zavezan za lavabo u wc-u sa tri crnca na crack-u koji moraju nadoknaditi propustene casove ljudske anatomije...
jednom crtao raskomadavanje leonarda dikagejpria...valjda su ga pregazili slonovi ili nesto, to mu je zbog 'man in the iron mask'.
hej...samo mrzim da crtam cvece
I ono glupo sunce koje se smeje, u mojim crtacima se ponekad smeje, ali mu uvek fali neki deo kruga... nesto ne valja sa tim suncem
u mojim crtacima dobri momci uvek pobedjuju, cak i ako im pritom zafali neki ud...
 
"Od godine 1935. pa do 1945. kukasti krst pod crnim orlom bio je simbol zloglasnog Treceg rajha!Od tada pa sve do danas traje mrznja prema ovom po meni najuniverzalnijem krstu tj. simbolu."

Bitnu stvar zaboravljas Rujevit - ...stvari imaju oblik kakav im dadne nasa dusa...
 
Lior:
"Od godine 1935. pa do 1945. kukasti krst pod crnim orlom bio je simbol zloglasnog Treceg rajha!Od tada pa sve do danas traje mrznja prema ovom po meni najuniverzalnijem krstu tj. simbolu."

Bitnu stvar zaboravljas Rujevit - ...stvari imaju oblik kakav im dadne nasa dusa...

Nisam zaboravio na to, ali pogledaj malo kroz istoriju sta svastika znaci i predstavlja.Znam da je stavljena na crnu listu posle II sv. rata zbog nacistickih kretena, ali to je samo jedno lice simbola, okreni drugu iskonsku stranu i sve ce biti jasno.
Nemoj misliti da sam ja sve ovo postovao iz mrznje prema nekom od naroda ili slicno, jednostavno nijedan simbol nije tako osporavan i zato je specifican.
Pozdrav, kad popravim svoj komp mozda bude jos nesto :wink:
 
Tri sedmice simbolisu borbu protiv crnaca? Prvi put cujem. Kad budem imao vise vremena otkucacu vam sta simbolise broj 7.

Sto se tice ovog gore znaka, meni lici samo na jednu od verzija svastike, takodje ova kao i svaka druga verzija svastike moze da se tumaci kao KOLO tj. Sunce odnosno kretanje.
 
Cisto da se ubacim sto se svastike tice, Rujevit je lepo rekao da je u pitanju simbol sunca, inace jedna od nordijskih Elder Futhar runa, naziva se Sowilo. Inace veoma pozitivna runa.
Nacisti su je jednostavno zloupotrebili spajajuci dve u jednu i tako dobili svoj simbol svetlosti i moci sunca.
Sto se tice onih krakova....
Primetiste da ima oblik munje, linija se lomi i opet vraca u prvobitni polozaj sto oznacava ravnotezu....
Eto ...ako nekog zanima jos nesto o runama nek se javi....
 
Ljudi kao prvo veliki pozdrav za sve...
E sada,izuzetno me interesuje sta vi znate o znacenju CELTIC CROSS-a???? Kakvo je njegovo znacenje danas a kakvo je bilo u pocetku...!??!Unaprijed zahvalan...
 
@MajoneZ

Evo prekucao sam na brzinu nesto iz mojih radova. Bice od koristi

Sunce se krece preko neba s istoka prema zapadu, ali zavisno od doba godine polozaj sunca na nebu se malo menja. Da s istog mesta zabelezimo polozaj za vreme Sredleta, onda za Sredzime, onda dodamo proletne i jesenske ekvinocije i dobijemo nesto nalik ovom

sunce6rv4jz.gif
[/URL][/IMG]

Sunce se tako mice u krug kroz godinu, tako da je iduci logicni korak da se tacke spoje u prsten, a kad dodamo sredisnju tacku gledista onda dobijemo tzv suncani krst/suncani tocak:

suncekrizh9mv5yk.gif
[/URL][/IMG]

Otuda je samo mali korak do ovih ostalih simbola. Ovaj prvi oblik suncanog krsta nalevo je najednostavniji oblik i samo je jednakokraki krst unutar kruga. Drugom s leva se "ruke" protezu izvan kruga i poznat je kao keltski krst. Srednji vam je vec poznat kao svastika iliti kukasti krst koji se dobija kad se odlome 4 dela na krugu, iliti dva slova S pod 90 stepeni, a moze biti levo orjentisan ili kao ovaj dole desno orjentisan, a desno je prirodnije za "sunčanu svastiku" zbog smera pomicanja sunca u severnoj hemisferi. Predzadnji je sa popunjenim krugom i zadnji koji se pojavljuje sa 6 ili 8 "krakova", a ovaj sa 8 predstavlja paganski tocak godine. Sunčani krst je isto poznat pod nazivom Odin-ov krst ili tocak Taranis-a (keltskog boga grmljavine vrlo verovatno povezanim s anglo-saksonskim Thunor-om, nordskim Thor-om i Irskim Tuirean-om). Suncani krstevi su nadjeni svuda po svetu jos od paleolitskog doba kao npr oni na pecinskim kamenima na Pirinejima, ali se pojavljuje kroz staru Evropu, Anatoliju, Mesopotamiju i Iransku ravnicu do nekih gradova u dolini rijeke Ind. Od 1960-tih, zbog povezanosti s hriscanstvom, zapadnjacima i starim arijevskim obicajima, suncani krst i iz njega dobijen keltski krst su postali usvojeni simboli neo-nacista i slicnih rasistickih grupa koje se bave mrznjom (sto se nije svidelo Ircima).

krizhevi6bp8yi.gif
[/URL][/IMG]

Po jednoj Irskoj legendi, njihov glavni svetac i zasitnik, u to vreme misionar, sveti Patrik (proglasen biskupom Irske od pape) je napravio prvi keltski krst tako sto je nacrtao krug oko latinskog krsta da ukljuci paganski simbol sunca ili meseca i lakse prekrsti pagane na hriscanstvo. Za katolika u Irskoj, krug moze predstavljati simbol večnosti i beskrajnu Bozju ljubav. Ipak ne zna se tacno od kud je potekao i kako je nastao taj krst i moguce da je postojao pre uticaja hriscanstva. Ali istorija suncanog krsta je starija od gore navedene. U paganskoj severn-zapadnoj Evropi taj znak je bio koriscen za nordijskog vrhovnog boga Odina, a verzija tog simbola (s krakovima izvan kruga) je preuzeta od hriscana koji su produzili donji krak krsta tako da nalikuje na hriscanski krst. Treba spomenuti da je stara engleska rec za "krst" bila "rood", a dolazi tek indirektno od latinske reci "crux/crucis", prolazeci kroz posrednika - staronordijsku rec krosse (modernu kors), pa je interesantno da su paganski nordi (vikinzi) uspeli ubaciti svoju rec za krst tad vec pokrstenim anglo-saksoncima. Najstariji keltski krstevi u Irskoj/Engleskoj su bili urezani u velike stene na zemlji, a kasniji oblici su stajali uspravno. Keltski krstevi su cesto ukrasavani sa isprepletenim cvorovima, spiralama, raznoraznim uzorcima, zivotinjama, pricama iz Biblije, a neki su cak oznaceni s imenima osoba, dok se moderni keltski krstevi koriste umesto nadgrobne ploce na Irskim grobljima

my.php
[/URL][/IMG]

my.php
[/URL][/IMG]

Eto MajoneZ i svi ostali to bilo nesto o keltskom krstu. Kasnije bih mogao jos nesto da vam otkucam

Pozdrav
 
Rujevit je jako temeljan i dobar sagovornik od koga moze da se nauci...
Vezano za "svastiku", Rujevit s` obzirom da koristis takav nick kakav koristis a slovensko je bozanstvo u pitanju onda sigurno znas da je i svastika upravo jedan od simbola iz perioda kada su sloveni bili pagani simbol srece ako se ne varam koji je pozitivan i univerzalan...
 
Pozdrav Misho

Naravno da sam upoznat sa tim. Cesto su pokusavali da svastiku vezu samo za jednu kulturu(jednu civilizaciju), ali najnovija istrazivanja pokazuju sasvim suprotno. Svastika se kao simbol javlja gotovo kod svih naroda tj. vecih etnickih skupina. Tacno je i da se javlja i kod Slovena, cesto kao osmokraka ili tzv. Kolovrat(o cemu sam vec pisao, prethodna strana).Kod Rusa postoji dosta naziva svastiku, evo nekih: Свастика, Коловрат, Посолонь, Свята Дар, Свасти, Сваор, Солнцеврат, Агни, Фаш, Мара, Инглия, Солнечный Крест, Солард, Ведара, Светолет, Цветок Папоротника, Перунов Цвет, Свати, Раса, Боговник, Сварожич, Святоч, Яроврат, Одолень-Трава, Родимич, Чароврат...

Sto se tice mog nicka...hehe, ako nekog bas bude interesovalo mogu nesto napisati i o tome

Pozdrav drustvo
 

Back
Top