drzavni i privatni fakulteti-da li je doslo vreme saradnje a ne sukoba?

Ne postoji nista sto vise volim nego kratak, jednostavan i logican argument. U malo rechi sve reci, e to je nauka...:lol:
A sto se tice ovoga sto je rekao savomilosevic, svi smo mi dosli na fakultet po diplomu, tu nisi nista pogresio, ali ipak i mi na Unionu imamo nekih 35 ispita da bi istu dobili tako da nije to bas "dodjes i dobijes diplomu" sistem.
Nego, jesi li svracao u ovom roku na neki od ispita? Ja sam bio na tri (dva polozio, jedan pao), pa se pitam da mi nisi slucajno bio u publici?:lol:
 
@joldicka , preispitaj malo sebe sta pricas, iz jednog primera ne mozes izvuci pravilo.

Sa druge strane drago mi je sto ima izvesnih promena u diskusiji... Valjalo bi da se kolege sa drugih privatnih fakulteta (citaj novopazarskog-pancevackog pravnog) cesce javljaju i predstave svoj fakultet posto su u jvnosti poznati najvise (ili jedino) po tome sto su im predavanja u nekoj fabrici sijalica. Stvarno, posto ste nam potencijalna konkurencija (svima nama sa pravnih fakulteta) predstavite se da znamo sa kim imamo posla.
Jer znate kako, qui tacet consentire videte. To pogotovo vazi za privrednu akademiju o kojoj kruze najgore price...
 
CINI SE JOS JEDNA "JOLDICKA"...KOJI FAKULTET,KOJI ISPIT??

NARAVNO DA NIJE ISTINA DA SE STUDIRA 10 GODINA NA DRZAVNIM FAKULTETIMA...OD PRAVNOG SE PRAVI BAUK A STUDIRA SE 7,8 GODINA U PROSEKU (U ZBIR SE UZIMAJU I ONI KOJI GA ZAVRSE ZA 20-30 GODINA A TAKVIH IMA DOSTA)......A ZAVRSI GA 1/3 ONIH KOJI GA UPISU....

JOS VAZNIJE,SVAKO KO SE POTRUDI MOZE DA GA ZAVRSI ZA 5 I PO GODINA,TO SIGURNO....EVO JA SAM ZIVI DOKAZ ZA TO....


JEDINI RAZLOG ZASTO BI TREBALI DA IZADJEMO NA ULICE JE KRITERIJUM NA PRIVATNIM FAKULTETIMA GDE SE DIPL.PRAVNIK POSTAJE POSLE 2 I PO GODINE STUDIRANJA....TO JE CISTA DISKRIMINACIJA ALI PREMA NAMA SA DRZAVNIH....
 
Gospodo, pazite ovako. Svuda u svetu da manje od 70% ljudi polozi ispit letele bi glave, profesoru, asistenitma, rukovodstvu fakulteta figurativno receno. Da polozi 20 od 200 i nesto tu bi bio haos. Samo je u zemlji Srbiji to OK. Na mom fakultetu se kolokvijumi prolaze na prepisivanje i varanje, sto vise mutis vece su ti sanse, sto si beskrupulozniji vece su ti sanse. Sto si gadniji i bezobrazniji vece su ti sanse. Ljudi koji se ubijaju od ucenja gore prolaze od muvatora jer ne uspevaju da ispune zahteve i kriterijume.

Uveli su kao neku Bolonjsku deklaraciju!!! Koju crnu bolonjsku deklaraciju? Oni su uzeli iz Bolonjske deklaracije ono sto njima odgovara i prepisali a ono sto im ne odgovara iz iste deklaracije nisu uveli. Kako su uveli tu preradjenu bolonjski deklaraciju....desilo se...da je prolaznost na ispitima opala za preko 70% i da je ovo trenutno najgora moguca godina na fakultetu.

Ja ne razumem cilj drzavnih fakulteta? Da padne sto vise ljudi? Ili sta?

Mi imamo 5 rokova, 5 rokova gospodo moja i za tih 5 rokova 30% ljudi uspe da dogura do uslova NA JEDVITE JADE, vecinom ukljucujuci prevare, puskice, prepisivanja, mobilne telefone, bubice. NA ZAPADU imaju 2 roka, pazite samo 2 i to je prvi za prvi semestar a drugi rok je za predmete drugo semestra. Tacnije kod nas mozete da izadjete na jedan ispit 5 puta a kod njih samo jedanput. I kod njih godinu zavrsi 99% ljudi.

A ako mi neko kaze kako su oni tamo napolju glupi i kako im je gradivo malo i kako nemaju pojma. Gospodo draga pogledajte malo gde je "glupi" zapad, a gde je "pametna" Srbija.

Nije mi jasno zasto jednostavno ne uzmu i ne kopiraju zapadni sistem skolovanja posto ocigledno sopstveni ne mozemo da napravimo da valjda.
 
savomilosevic:
CINI SE JOS JEDNA "JOLDICKA"...KOJI FAKULTET,KOJI ISPIT??

NARAVNO DA NIJE ISTINA DA SE STUDIRA 10 GODINA NA DRZAVNIM FAKULTETIMA...OD PRAVNOG SE PRAVI BAUK A STUDIRA SE 7,8 GODINA U PROSEKU (U ZBIR SE UZIMAJU I ONI KOJI GA ZAVRSE ZA 20-30 GODINA A TAKVIH IMA DOSTA)......A ZAVRSI GA 1/3 ONIH KOJI GA UPISU....

JOS VAZNIJE,SVAKO KO SE POTRUDI MOZE DA GA ZAVRSI ZA 5 I PO GODINA,TO SIGURNO....EVO JA SAM ZIVI DOKAZ ZA TO....


JEDINI RAZLOG ZASTO BI TREBALI DA IZADJEMO NA ULICE JE KRITERIJUM NA PRIVATNIM FAKULTETIMA GDE SE DIPL.PRAVNIK POSTAJE POSLE 2 I PO GODINE STUDIRANJA....TO JE CISTA DISKRIMINACIJA ALI PREMA NAMA SA DRZAVNIH....

Znas ko zavrsava drzavni fakultet u roku, znam takve ljude.
Sedi u sobi 5 godina, nema devojku, nema seks, ne izlazi, uci 24 h na dan. O moru nema govora.

Na zapadu student po njihovom sistemu gde imas 1 ispitni rok za jedan ispit, tj JEDANPUT PRAVO da polazes jedan ispit u toku godine, stigne i da spremi ispit, prolaznost je od 95%-100%, na sve to jos stigne EXTRA da radi negde da zaradi DZEPARAC, stigne i da ima devojku, stigne i da ima seks, stigne i da izlazi.
 
savomilosevic:
KOJI FAKULTET "ATOMSKI MRAVE"??? SME LI SE ZNATI??

GARANTUJEM DA NA BEOGRADSKOM PRAVNOM OGROMNA VECINA KOJA ZAVRSI FAKULTET,ZAVRSI GA U ROKU OD 5 I PO,6 GODINA ILI MANJE.....

STOMATOLOSKI

Radi se o predmetu koji je do sada imao prolaznost koja je bila jedna od najvecig.

Kako su uveli Srpsku verziju Bolonjske deklaracije tako je pocelo ovo da se desava....
Ne mozes uvoditi neku deklaraciju do pola odnosno kako tebi odgovara, ako uvodis onda uvodis sve.
 
Evo samo primer iz British Council-a.

Kod njih je da bi polozio neki ispit iz programa ESOL-a potrebno 60% tacnih odgovora.
Ali pazi sad ovo, ako je recimo prolaznost niska i nedovoljan broj ljudi predje tih 60%(znaci da je test bio tezi nego obicno), oni snizavaju prag da bi odredjeni procenat ljudi polozio.


Zamisli to negde kod nas, bilo privatni bilo drzavni fakultet.
 
Atomski_Mrav_82:
STOMATOLOSKI

Radi se o predmetu koji je do sada imao prolaznost koja je bila jedna od najvecig.

Kako su uveli Srpsku verziju Bolonjske deklaracije tako je pocelo ovo da se desava....
Ne mozes uvoditi neku deklaraciju do pola odnosno kako tebi odgovara, ako uvodis onda uvodis sve.


A JESI LI TI NEKAD VIDEO BOLONJSKU DEKLARACIJU?PITANJE I ZA SVE OSTALE?? POSEBNO ZA JOKSU?
 
Srbi su u stvari najpametniji narod na svetu, i nasi fakulteti su najbolji na svetu, i nas sistem studija je najbolji na svetu.

Evo vidite kako je Srbija razvijena zemlja, sve cveta, velike plate.

A vidite onaj glupi zapad, nista im ne ide, trunu i zive u bedi, imaju veliku stopu ne zaposlenosti.

Ma da Srbija je najrazvijenija zemlja sveta, samo to jos niko ne zna,
 
savomilosevic:
....ILI IMA NEKE LOGICKE PROBLEME...ZAR NE MISLIS DA SU GORUCI PROBLEM ONIH/SVIH 200 KOJI CE GODISNJE ZAVRSAVATI STOMATOLOGIJU NA PRIVATNOM STOMATOLOSKOM A DA PRE TOGA NA DRZAVNOM NISU MOGLI DA MRDNU....

Na dravnom fakultetu se ne mrda zbog stomatoloskih predmeta, na bolesima usta nema problema, na protetici nema problema, ljudi se na drzavnom fakultetu uglavnom zaglavljuju na predmetima koji im u zivotu nikad vise nece trebati, na totalnim glupostima koje nemaju nigde dodirne tacke sa stomatologijom a o stomatoloskoj praksi da ne govorimo. Strucini predmeti imaju daleko vecu prolaznost od ovih koji u zivotu nikome nece trebati.

Privatnog fakulteta sto se tice, oni sada pustaju prvu generciju diplomaca. Sacekacu da vidim sta ta generacija ume da radi i kako rade, pa cu onda komentarisati. Ako se ispostavi da rade kvalitetno i dobro onda treba da se svi koji su ih pljuvali pokriju usima.
 

Back
Top