da li reci da ti je slomio/la srce?

  • Začetnik teme magdalena
  • Datum pokretanja
M

magdalena

Gost
recimo da vise nije vazno, i da ne moze nista da promeni, desilo se sigurno svakome od nas. Jedno bi da ostane u vezi, a drugo da ode. Ako si bio/la toliko glup/a ili naivan/na ili ne znam sta, pa nisi primetio na vreme, da li mrzis, zoves prijatelje da im places na ramenu, napijes se s ortacima, ako si musko, zelis da se osvetis?
Ja nekad zelim da ga probudim u pola noci da mu kazem, hej slomio si mi srce!
Sta vi radite?
 
potpuno se slazem sa gazdaricom. to me podseca na onaj grafit "ako glupom coveku kazete da je glup, on to verovatno nece shvatiti". jednostavno, ako je bio u stanju da vam slomi srce, reci mu da vam je slomio srce nista nece promeniti.
imala sam jako negativno iskustvo po tom pitanju kad sam tako impulsivno zvala osobu koja me je povredila da joj to kazem. samo mi se smejao i osecala sam se jos gore.
ja sam posle krenula u kontranapad i uspela sam da mu se revansiram za taj smeh. uspela sam da svoj poraz preokrenem u pobedu. godinu dana kasnije kad smo se DEFINITIVNO razisli /on me je otkacio, mada sam ja isto htela da raskinem sa njim/ on me je zvao da vidi kako sam podnela raskid. znas sta sam mu rekla? da se osecam fenomenalno i ja sam se ovog puta smejala. sad je on bio taj kome je sujeta bila povredjena / spika je bila nesto u fazonu "imam gomilu ortaka uz sebe koji me paze i maze, i nemam razloga da patim" sto jeste bilo tacno!/.
ono sto je super posle raskida je naci nekog dobrog, strpljivog MUSKOG prijatelja, koji ce ti pomoci da vratis samopouzdanje. znaci da te ponekad neko pomazi i kaze ti nesto lepo...! i zasmejava te i... na duhovnom planu ti pomogne da se osecas bolje.

naravno, pre nego sto ga nadjes, izbaci sto vise negativnog iz sebe /npr napravis lutku u obliku tog tipa i sutiras je, psujes, places, pricas sa njom i sl.../ da ga ne bi prestravila svojim problemima...

nadam se da sam ti bar mrvicu pomogla... that's the way i do.
 
Malecka, mnogo si mi pomogla, evo vec se spremam da napravim lutkicu, ne znam samo od koje gomile djubreta da je sastavim:))). A Gazdarica je u samo donekle u pravu, nije meni potreban njegov osecaj krivnje, niko nije kriv sto nekoga ne voli, nego sto to ne pokaze na vreme, tad bi sve bilo fer...
 
Magdalena, nisam ni rekla da ti hoces da kod njega izazoves osjecaj krivice, vec da ne bi bilo u redu, da mu, s tim ciljem, kazes kako se osjecas...
Licno, protiv sam i osvete... Mislim da bi pravi pobjednik bila, kada bi se izdigla iznad svega i potrudila da se ponovo smijes i budes srecna...
Vjeruj, bolje je da mu pokazes kako si zadovokjna i ispunjena i bez njega...
Trgni se i glavu digni, visoko...
 
hm... pa da i ja dodam nešto ,-)

jako je teško reči nekome da je KRAJ (možda i zbog osečaja krivice, kao nikad mi ništa loše nije uradio/la a ja ču sada da ga povredim, čisti egoistički čin... najpre nekoga povredim onda je i meni mene žao što ču ispasti pokvaren, bla bla ufff)
ali kad se izgovori KRAJ onda je definitivno gotovo, ponekad ostaju neki trzaji i pokušaji da se ispravi kriva drina ali sele moja ništa od toga... najviše češ sebi pomoči ako se suočiš sa time, živiš dalje i pokušavaš da primetiš koje druge stvari možda neke nove face koje te osrečuju u životu, kad on shvati da ti je bez njega bolje počinje da se grize i pokušava da se vrati, tada češ dobiti potvrdu da vrediš, samo moram ti reči i taj povratak se brzo završava večinom onda sa tvoje strane jer češ ugledati neke činjenice koje če ti olakšati dilemu u glavi i ustanovičeš da ga zapravo ne želiš više tj ne voliš...
 
lepo kazes Blondi da ne vredi....nema cak ni slicica slomljenog srca ovde, samo ovi glupi smajliji....sad mi bas nesto i ne trebaju...
bicu jako uvidjajna, pa vam necu reci o kome se ovde radi, posto ga svi znate....ili bar mislite tako.
svima i dalje dobra zabava, mnogo pozdrava od mene, posebno Lordu
 
Broken_Heart_Emoticon.gif
 
malecka:
potpuno se slazem sa gazdaricom. to me podseca na onaj grafit "ako glupom coveku kazete da je glup, on to verovatno nece shvatiti". jednostavno, ako je bio u stanju da vam slomi srce, reci mu da vam je slomio srce nista nece promeniti.
imala sam jako negativno iskustvo po tom pitanju kad sam tako impulsivno zvala osobu koja me je povredila da joj to kazem. samo mi se smejao i osecala sam se jos gore.
ja sam posle krenula u kontranapad i uspela sam da mu se revansiram za taj smeh. uspela sam da svoj poraz preokrenem u pobedu. godinu dana kasnije kad smo se DEFINITIVNO razisli /on me je otkacio, mada sam ja isto htela da raskinem sa njim/ on me je zvao da vidi kako sam podnela raskid. znas sta sam mu rekla? da se osecam fenomenalno i ja sam se ovog puta smejala. sad je on bio taj kome je sujeta bila povredjena / spika je bila nesto u fazonu "imam gomilu ortaka uz sebe koji me paze i maze, i nemam razloga da patim" sto jeste bilo tacno!/.
ono sto je super posle raskida je naci nekog dobrog, strpljivog MUSKOG prijatelja, koji ce ti pomoci da vratis samopouzdanje. znaci da te ponekad neko pomazi i kaze ti nesto lepo...! i zasmejava te i... na duhovnom planu ti pomogne da se osecas bolje.

naravno, pre nego sto ga nadjes, izbaci sto vise negativnog iz sebe /npr napravis lutku u obliku tog tipa i sutiras je, psujes, places, pricas sa njom i sl.../ da ga ne bi prestravila svojim problemima...

nadam se da sam ti bar mrvicu pomogla... that's the way i do.
---------------------------------------------------
Jel ti to oces da kazes da si bila godinu dana sa tipom kome si htela da se revansiras samo zato sto te je ostavio...
Koje gubljenje vremena...Strasno 8)
 
[quote="Zak .[/quote]
---------------------------------------------------
Jel ti to oces da kazes da si bila godinu dana sa tipom kome si htela da se revansiras samo zato sto te je ostavio...
Koje gubljenje vremena...Strasno 8)[/quote]

- nisi valjda iz ovog mog posta zakljucio da sam ja bila sa njim u vezi jos godinu dana?!? :lol: :lol: :lol:

ma jok... svrljala sam unaokolo s tim sto sam ga povremeno zezala... :P
 
neko je gore lepo napisao...reci glupau da je glup ista ne menja, a ni on to nece shvatiti! I bez osvete, vredjanja, psovki, uvreda, ismejavanja...ogovaranja...samo se nastavi zivot bez te osobe, a nauceno iskustvo se usadi negde, to je ono sto je bitno. Osvetom bi samo sebe povredili u spustili an jedan jako nizak nivo, nema potrebe za tim, cak i da vas je neko naemrno vukao za nos i sa namerom povredio. Pustite to i nastavite zivot. Docice mnogo lepsih trenutaka i boljih ljudi da bi se zadrzavali na takve.
 
recimo da vise nije vazno, i da ne moze nista da promeni, desilo se sigurno svakome od nas. Jedno bi da ostane u vezi, a drugo da ode. Ako si bio/la toliko glup/a ili naivan/na ili ne znam sta, pa nisi primetio na vreme, da li mrzis, zoves prijatelje da im places na ramenu, napijes se s ortacima, ako si musko, zelis da se osvetis?
Ja nekad zelim da ga probudim u pola noci da mu kazem, hej slomio si mi srce!
Sta vi radite?

Pa zavisi od osobe koja to treba da chuje...al ipak slomljeno srce je vishe stvar samoubedjenja da nikad nece naci slichnu ili bolju osobu.
 

Back
Top