Plashite li se...?

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.859
Novosadska policija podnela je krivičnu prijavu protiv Miroslava Popovića, zvanog Žuti (22), iz Loznice zbog lažnog prijavljivanja razbojništva i krađe. Policija je juče saopštila da je Popović sredinom prošlog meseca SUP-u Novi Sad prijavio da su ga u večernjim časovima presrele tri nepoznate osobe koje su ga pretukle, nanevši mu povrede po licu i glavi i ukrale mu 200 evra i mobilni telefon..
U toku policijske istrage on je, međutim, priznao da je novac potrošio na kocki, pa je izmislio krađu i prijavio je policiji, jer se uplašio „reagovanja svoje devojke”. U saopštenju se dalje navodi da je policija utvrdila da je Popović povrede sam sebi naneo udarajući glavom u vrata i zid i koristeći nož prilikom nanošenja posekotina.

:lol:
 
Ja u ovom slučaju bih ozbiljno razmislio protiv koga podnosim prijavu....

Osoba koja nožem seče sebi ruke i meso , i udara se glavom o zid iz straha od devojke nije jedini krivac....
Po novom zakonu ovo bi spadalo pod psihičko maltretiranje člana porodice (bez obzira što faktički nisu porodica brakom).
Po meni čisto psihološko nasilje devojke nad optuženim....verovatno sa predistorijom.
 
Tuzni_patak:
Ja u ovom slučaju bih ozbiljno razmislio protiv koga podnosim prijavu....

Osoba koja nožem seče sebi ruke i meso , i udara se glavom o zid iz straha od devojke nije jedini krivac....
Po novom zakonu ovo bi spadalo pod psihičko maltretiranje člana porodice (bez obzira što faktički nisu porodica brakom).
Po meni čisto psihološko nasilje devojke nad optuženim....verovatno sa predistorijom.
aha how yes no,kad su zene maltretirane onda su same krive a kad su muskarci maltretirani onda su one krive opet!
ko njega primorava da bude s nekim ko ga muci?
 
:lol: :lol: :lol: Joj, koja priča.
Ja znam još jednu luđu, ali iz prve...dobro, druge ruke... U pitanju je bila kockarka, žena u pedesetim... Svi izgleda izmišljaju te scenarije sa otimanjem para.
Dobro, ova se nije samopovređivala.
 
Tuzni_patak:
Ja u ovom slučaju bih ozbiljno razmislio protiv koga podnosim prijavu....

Osoba koja nožem seče sebi ruke i meso , i udara se glavom o zid iz straha od devojke nije jedini krivac....
Po novom zakonu ovo bi spadalo pod psihičko maltretiranje člana porodice (bez obzira što faktički nisu porodica brakom).
Po meni čisto psihološko nasilje devojke nad optuženim....verovatno sa predistorijom.

Da, vrlo je moguće da se radi o tome.
Znam dva lika koji su imaliozbiljan problem sa kockom. Niko nije sebe povređivao ili bilo šta slično radio. Samo potroši sve pare i onda se razmišlja šta će da jede.

To je upravo to, psihičko zlostavljanje.

hanibal77:
aha how yes no,kad su zene maltretirane onda su same krive a kad su muskarci maltretirani onda su one krive opet!
ko njega primorava da bude s nekim ko ga muci?

Prvo, niko nije rekao da su žene krive kada ih neko maltretira. Ne lupaj !
Zapravo, u slučajevima porodičnog nasilja, najčešće muškarcima ne veruju da su žrtve istog, pa se dešava da žrtva bude uhapšena. Informiši se malo umesto što prosipaš feminističke gluposti.

Što se primoravanja tiče, postoje vrlo lepe mogućnosti za ucenu i primoravanje. Uostalom, nekom ko ima problem sa ovakvim porokom, sigurno nisu sve emocionalne "koze" na broju.
 
Episkop:
Da, vrlo je moguće da se radi o tome.
Znam dva lika koji su imaliozbiljan problem sa kockom. Niko nije sebe povređivao ili bilo šta slično radio. Samo potroši sve pare i onda se razmišlja šta će da jede.

To je upravo to, psihičko zlostavljanje.



Prvo, niko nije rekao da su žene krive kada ih neko maltretira. Ne lupaj !
Zapravo, u slučajevima porodičnog nasilja, najčešće muškarcima ne veruju da su žrtve istog, pa se dešava da žrtva bude uhapšena. Informiši se malo umesto što prosipaš feminističke gluposti.

Što se primoravanja tiče, postoje vrlo lepe mogućnosti za ucenu i primoravanje. Uostalom, nekom ko ima problem sa ovakvim porokom, sigurno nisu sve emocionalne "koze" na broju.
rekao je!ne lupaj ti nego malo pogledaj sta se pise okolo:roll:
 
Ah tako...
Nisam gledao ženski kutak. Sada kapiram.

Pa to je ona ista priča, ko je kriv žrtvi što trpi. I to bez obzira na pol. I ja sam mislio da je to tako lako (nekad), pa sam se uverio i na ličnom primeru, ali i nekih drugih ljudi da stvari nisu baš tako jednostavne. Obrni - okreni, sve te zlostavljače treba strpati na dužu robiju. Ništa gore nego kada naletiš na takvu osobu. Zaista je posle teško izvući se.
 
Uopšte nije pitanje da li je neko muškarčina. Hajde odmah da objasnim, ja nisam muškarčina, odakle ti takav utisak ?
Elem, istina je da ovakve probleme imaju i prave muškarčine. Baš znam jednog dečka u Bgdu koji je jednom prilikom nešto pobesneo i prebio ne sećam se koliko ljudi na nekoj žurci. Inače kao od brega odvaljen i dovoljno lud da se nikog ne boji. E taj je ostao "zbunjen" pred jednom ludom ribom i spasavao živu glavu.
Međutim, dok se u domenu fizičke sile još i nekako čovek da zaštiti, u domenu psihičkog zlostavljanja, to je izuzetno teško. Kao, prvo, mnogi ljudi i ne znaju šta je to psihičko zlostavljanje...

Uopšte nije u pitanju snaga, fizička ili mentalna. Često su u pitanju okolnosti u kojima čovek bira između dva velika zla.
 

Back
Top