FILOZOFIJA PRASHTANJA

Prije sam prastala jer sam stvarno vjerovala da su ljudi dobri i da im se, eto, desilo da me povrijede.
Sad me ne interesuje zasto su me povrijedili (ili se trudim da me ne interesuje). oprostim (u zavisnosti od "velicine" povrede) koji put i to da sebe ne zamaram...a ako se ponovi dovoljan broj puta - onda ne postoji vise za mene.
 
E pa ja se uopshte ne bavim nikakvim prashtanjem. Ako dodje do nesporazuma ajmo da ga nekako reshimo, ako to ode predaleko, tj ne moze da se reshi, onda ne moramo da se vidjamo...Shta imash od toga shto cesh da budesh ljuta na nekoga...
 
jastuk:
ZNATE LI SHTA JE TO ? U CEMU JE PRIRODA NAPORA U PRASHTANJU - VIDITE LI SVRHU PRASHTANJA ?

ako bi moglo da se ne zakljuca, bar na 1 dan ...

Vec sam to, cini mi se, negde napisao. Ako je najgora kletva: da Bog'da mrzeo ceo zivot, onda je prastanje oslobadjanje od te mrznje.
I naravno, jos jedna pruzena prilika doticnoj osobi da poradi na sebi.
Ali sve ima granice.Ne treba zaboravljati ucinjeno.
 
Ne, ne nisam mislila na zlopamcenje. Evo ja sam se pokacila bila bash sa dobrom prijateljicom i do te mere smo izgladile stvari, da kad me je neko pitao pa shta je to bilo ja stvarno nisam mogla da se setim detalja, samo otprilike...Shto je najjache nismo nishta specijalno ni razgovarale, samo je bilo ono, e ajdemo sve ispochetka....
 
jastuk:
ZNATE LI SHTA JE TO ? U CEMU JE PRIRODA NAPORA U PRASHTANJU - VIDITE LI SVRHU PRASHTANJA ?

ako bi moglo da se ne zakljuca, bar na 1 dan ...
E sad sve neki novi termini pa da ubaci i ja jedan...
FQ - Filozofska inteligencija :lol:

Naravno da je prastanje ok, u slucajevima da se neko iskreno pokaje... ali zar nije bila ovakva tema skoro...
No svejedno... svakom se moze desiti da napravi neku gresku... ako greska nije namerna i ako greske nisu ucestale i velike... onda se u principu i mogu oprostiti.... Ali prastanje podrazumeva neko sveobuhvatno pricanje o problemu... obimna komunikacija neophodna da bi se stvari izgladile u pozitivnom svetlu...

Svrha prastanja je da ljudi ne zive u mrznji vec u harmoniji...
 
.......
neogeo,ti stalno uz mene......ne znam dal da se ostim polaskanim......vidis bre da smo uzurpirali sistem moderatorske vlasti na krsti!
Elem,prevara u vezi,ako neko mulja,dvolican je i pokusa da nanese zlo meni bliskim osobama.Sve ostalo mogu da oprostim.
 
ja nisam bog
samo je on mocan toliko
da prasta
samo o njemu ne govori niko
da je slab kad oprosti
i da je krivcu saucesnik
da je babun kad pomiluje babuna
samo kad on podize svrgnute
i mrtve vaskrsava
klevetnici cute
ne kazu da je zanesenjak ili pesnik
................
................
................
................
................
i mada vladam po milosti boga
nisam bog da prastam
 
Prastam u zavisnosti sta? ko? zasto? U sustini moze nas povrediti samo onaj ko nam nesto znaci.. a i motivi su bitni> neko povredjuje druge iz gluposti, neko misli da se nece saznati, a neko nas i ne poznaje toliko da zna sta nas vredja, a neko je prosto takav (mrzim tu recenicu, a u zadnje vreme je sve vise izgovaram :( ) bdw smatram da prilicno mogu da "progutam" ali kad mi se upale lampice da se preteralo tada .... traaassss noga u bulju, never again my dear!!! Sve je OK, ali vise ne MENI...
 
Odgovor na temu: u duhovnom miru.
Daklen ne trebas ti da prastas zbog drugih vec zbog sebe. Da bi covek bio u harmoniji sa samim sobom, ne treba da ima "repove". Kad si cist onda si miran, ti mirno spavas, ne izjeda te mrznja. U sustini ako ne mozes da oprostis u sebi imas negativne emocije i to je evidentno. A te negativne emocije ne skode onom prema kome ih gajis vec tebi.
 

Back
Top