rok umro?

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
ili je ipak moguca revolucija?

danas sve samo neki nabedjeni metalci, reperi i ostale nakaze...gde je tu kultura, umetnost? nema nista...

sto rece dirshtina - Now look at them yo-yo’s that’s the way you do it
You play the guitar on the mtv
That ain’t workin’ that’s the way you do it
Money for nothin’ and chicks for free


ima li smisla onda uopste pocinjati svirati dobre stare pesme, koje su nam se svima smucile iz prostog razloga sto vise niko to ne radi, pa smo ih sve preslusali po milion puta?

gde se zagubi generacija 5, yu grupa, parni valjak....
sve jos mirise na nju, jesen u meni, zaboravljeni, odlazim, dunavom jos sibaju vetrovi, dolazim za 5 minuta...
(ovo mi sad prvo palo na pamet)


svira li neko ovo?


treba mi bubnjar. ili bubanj...bar za ovo leto...
 
Peruzzi:
gde se zagubi generacija 5, yu grupa, parni valjak....

...Hvala Bogu...


~~~
No, aj' da odgovorim na temu...
Revolucija? Ne vjerujem...teshko...
...da bi doshlo do toga (da bi uopshte doshlo do bilo kakve revolucije, pa i takve koja bi promijenila neshto -na bolje- i u muzickom smislu) potrebno je prvo da se desi neko drushtveno previranje koje bi dovelo do masovnog odziva "pobunjenika" (kao '60-ih na primjer). A, chak i da dodje do toga, morale bi se ponoviti takve drushtveno-politicke prilike koje bi ostavile trajnije i katastrofalnije posledice od onih pochetkom '60-ih.
Heh (kad smo vec kod '60-ih), onda bi i zvijezde morale doci u takav polozaj da pochne novo Doba Vodolije ;)

blaaah...
...lupam...


I da (htjeli mi to priznati ili ne, ali dovoljno je osvrnuti se malo oko sebe i dokazi koji potvrdjuju ovu chinjenicu su tu)...rock jeste mrtav. Sad but true.
...umro je on odavno...josh za vrijeme '80-ih...
 
AKOJE ISUS MOGAO DA VASKRSNE MOZE I ROCK 'N' ROLL
metalac.gif
 
ne revolucija kao ... hm ... nesto extremno, da sad odjednom krene to kao sto je bilo 50g oktobra

jednostavno da ponovo pocne da se svira, slusa, uziva u svemu tome, u nekoj normalnoj meri, u kojoj bi i trebalo da bude, ali se zatrlo zbog nekih politickih i drugih stvari, nebitno sad

nije oglas, trebao sam da dodam neki odgovarajuci smajli.. :( je malo suvise extreman, mozda je :???: otprilike taj...

(ima nas ali ipak ne dosta, ebiga takav je zivot u palanKi)


jel ima mozda neko nesto muzike da mi posalje, sa ovim sam bas slab. nazalost...

imas mozda nesto od gen5?
placam "postanske" troskove
 
Sa jedne strane sekire - on,
otac i brat.
Sa druge strane, pancir i kruna,
nezvani svat.

Bez boca i maske,
hrabro leži, i ćuti na dnu.
Do grla u mulju,
negde gore
iznad nas.

Nije umro mali bog.
Nije umro, no se ućutio*.
Ni on ne voli slanu dečiju krv.

Moderan svet je izvan kontrole,
a starci su dosadni, glupi i odani.
Trojan je sam sebi zasrao carstvo,
ljudi su gubili glave zbog njegovih ušiju.

Nije umro mali bog.
Nije umro, no se ućutio.
Ni on ne voli slanu dečiju krv,
ali ne voli ni krst.
 
pravi rock nikad ne umire, vi koji ga volite najbolje znate. Kad ste se vi radjali nastajale su neke od najboljih rock pesama koje ste poceli slusati pre par godina.Govorim o rock-u 80-tih!!!
 

Back
Top