Messengeri

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Koje koristite, baš me zanima. Ja sam probao dosta njih, ali samo Yahoo i MSN su mi delovali kao najčešće korišćeni. ICQ, pomalo, a onaj AOL (aim) nikog ne znam da koristi... Čak sam probao i Gtalk..., a svi imamo Windows messenger koji nas sve nervira...
Koje su prednosti, mane?
 
jomini:
Stvarno? A kako to ne može? I šta je ''naša mreža''?
Ako tvrdis da moze ti ga pusti pa se pohvali ovde.
JA ti garantujem da ne mozes.
Kad sam reako nasa mreza podrazumevao sam provajdere sa naseg podrucja. Ocigledno prostoprosirene recenice su malo teze za razumevanje ;)
 
tab503:
Ako tvrdis da moze ti ga pusti pa se pohvali ovde.
JA ti garantujem da ne mozes.
Kad sam reako nasa mreza podrazumevao sam provajdere sa naseg podrucja. Ocigledno prostoprosirene recenice su malo teze za razumevanje ;)
Nit' sam tvrdio, nit' sam garantovao nešto... Jednostavno sam pitao nešto u vezi nečega što ne znam, odnosno ne razumem.
Pojasni molim te poslednju rečenicu.
 
Jomini skratiš sebi muke i instaliraš TRILLION koji podržava sve navedene programe...Ali taj Trillion je
ok samo malo usporava komp sa radom..U principu podržava MSN,Yahoo ,ICQ i ostale..Znači u njemu
jednom imaš sve ostale..
 
Psihologue:
Jomini skratiš sebi muke i instaliraš TRILLION koji podržava sve navedene programe...Ali taj Trillion je
ok samo malo usporava komp sa radom..U principu podržava MSN,Yahoo ,ICQ i ostale..Znači u njemu
jednom imaš sve ostale..
Ma temu sam postavio informativno samo, da saznam nešto više o messengerima.
A neki odmah... I onda će da se ljute posle...
 
@Psihologue nije Trillion, vec Trillian.
Sto se messangera generalno tice, MSN je najzastupljeniji, mada svi se oni baziraju na istom.
Gore spomenuti Trillian dakle podrzava sve aktuelne messengare samo sto je problem cini mi se da nema i podrsku za pretragu, tako da ga mozete koristiti samo ukoliko imate korisnicku listu, dok za pretragu novih prijatelja necete moci izvrsiti preko njega (mozda neka nova verzija je ubacila tu opciju, posto nisam koristio niti jedan messanger veoma dugo).
 
tab503:
Ako tvrdis da moze ti ga pusti pa se pohvali ovde.
JA ti garantujem da ne mozes.
Kad sam reako nasa mreza podrazumevao sam provajdere sa naseg podrucja. Ocigledno prostoprosirene recenice su malo teze za razumevanje ;)
Juče sam koristio AIM, tako da može i kod nas... Mislio sam da je korisno znati, pa da pomenem ovde ako do sada već nije moglo...
 
Pa u principu Jomini, svi Messengeri rade jednu istu stvar, samo je pitanje na koji interfejs se ljudi najvise naviknu i da li im odgovara za njihove potrebe. Recimo Psihologue je dao jedan lep savet za program Trillian. Daleko je bolji od ostalih, a vec si i prochitao zbog chega, Tako da, sve treba probati, kao i ovaj gore napomenuti program, i odluchiti se za onaj koji (tebi) najvishe odgovara. A sada sto se tiche sigurnosti, tu se vec moras pozabaviti protokolima i literaturom za (taj i taj) Messenger, (ako te i to interesuje).
 
VoRtReKS:
Ako mene pitaš ja mislim da je MSN nekako najjednostavniji a i nisam imo problema sa nikakvim reklamama...
Ma sve je to u 5 grama. Koriste UDP protokol, imaju svoj server preko koga idu sve provjere i konekcije. Samo se razlikuju u nekim opcija i to ti je. Al' sve se to rjesava putem plug in-a.
 
meni je yahoo naj...
najpregledniji, najjednostavniji, estetski najprihvatljiviji...svidja mi se i photosharing (jako prakticcna opcija) i audibles (simpa), koje ostali programi koliko znam nemaju...
 
jomini:
Koje koristite, baš me zanima. Ja sam probao dosta njih, ali samo Yahoo i MSN su mi delovali kao najčešće korišćeni. ICQ, pomalo, a onaj AOL (aim) nikog ne znam da koristi... Čak sam probao i Gtalk..., a svi imamo Windows messenger koji nas sve nervira...
Koje su prednosti, mane?


imam svaki navedeni sem icq
nije mi ni vazno
svaki za sebe ima svoje prednosti i mane
meni licno je najdrazi msn jer ima mnogo vece mogucnosti nego ostali
 
Koristim Kopete Instant Mesenger koji u sebi Integrše sledeće messengere:
AIM, Gadu-Gadu, GroupWise, ICQ, Jabber, MSN, Yahoo, kao i IRC i SMS servise ...

ali od svega toga koristim samo MSN i ICQ (bez i jedne reklame, naravno)
 
koristim msn.
imam i yahoo i g-talk i icq ali ne koristim.
za yahoo ne znam nikog ko ga koristi,g talk mi se ne svidja i znam svega par osoba koje ga koriste.icq me jezludjivao jedan kratak period dok je bio u upotrebi ali sam ga likvidirala,samo mi je broj ostao.
msn je ja mislim najrasprostranjeniji,a meni i najjednostaniji za upotrebu.
 

Back
Top