Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ај сад ја теби једно лично питање:
Ако си заступник става ''истина по сваку цену'', замисли ситуацију: живиш двадесет година у добром браку, фино функционишете, волите се, допуњавате се...задовољни сте обоје, имате златну децу....
Деси се да твој муж оде на службени пут, и ето тако, мало пића, мало атмосфере, мало жеље за пробањем ''забрањеног воћа'' ...деси се да се твој муж кресне са неком колегиницом која је такође дошла на тај семинар. Она је из другог града, више се никад нису ни чули ни видели...али ето, омакло му се. Жив је човек, греши.

Колико сам схватила ти би волела да ти муж каже шта се десило. Моје питање је: шта би добро донело то признање вашем браку и односу, а које би биле лоше последице?

Svaki dan me susrece istina, u obliku cudi i naravi ljudi. Dovoljno je. :)

Posle raznih stvari koji "se dese" i "eto tako".. koje posmatram ili cujem, sluzbeni put je.. ne smem ni da definisem, sala. Nista ne pisem iz iskustva ali kako kazes malo atmosfere, zelje za probanjem, i desi se.. ili omaklo se.... spotakao se i zip uleteo u doticnu. Hel, definitivno imamo razlicite poglete po pitanju odgovornosti. Naravno da jesam za istinu po svaku cenu. Ne moze biti gore od lazi.
 
Umesacu se u vasu diskusiju ali ne da bih branila jedan ili drugi stav, vec samo iznela svoje vidjenje - ono sto ne znam me ne boli, ako je uradio i ja za to ne saznam, a u nasem odnosu nije doslo do promene, sve je ok.
Ima samo jedna stvar - ja bih to odmah primetila JER BI DOSLO DO PROMENE.
ZNAM GA, ZNA ME
A da znam, e to je vec druga stvar
 
Da, dodje do promene, sigurno.. razmisljam, kako bih se nosila sa prevarom, da je moja.. mislim da bih imala osecaj da mi pise 'prevarila sam te' na celu. :D Nikako ne bih mogla da sakrijem. Mada ima vestih i u tom poslu.

Bas kao sto kazes, osetila bi, tako da i ne bi bilo potrebe da se cuje priznanje od njega zar ne? Naravno nikada ne osudjujem zenu koja pre ne bi da zna, ali eto cisto da prodiskutujemo, zanimljiva je tema.
 
Hajde zene napregnite mastu pa iznesite vase ideje ili iskustva u vezi toga.Pisite o primerima kako su to neke druge zene saznale .Ako ste srecne,zadovoljne i nista vam ne fali ne obracajte paznju na simptome koje cu da navedem ako ih prepoznate.Mogli biste da otvorite Pandorinu kutiju.Nekad je bolje ziveti u neznanju i ostati srecan. Dakle ovo su signali za uzbunu ili simptomi obolenja: 1.cesce se kupa i tusira od uobicajenog 2 puta dnevno 2.pocne redovno da koristi dezodoranse i parfeme,ili se pojavi neki novi u kupatilu a dosad ste mu ih samo vi kupovali- koristi i jedno i drugo 3.cesce se sisa i brije- brije se svaki dan a sisa na 2 nedelje 4.pocne da kupuje zvakace gume ili mentol bombone -ima ih uvek 5.kupuje novu garderobu i ves -kupuje stalno 6.promeni imidz -e to mu ne dam 7.sve manje razgovara sa vama i nalazi vam sve vise zamerki -ovo je tacno 8.naidjete na kondom a vi imate spiralu ili koristite pilule-kod nas ih uvek ima 9.ne vidite mu odavno mobilni ili je podesen na necujno-vise bih volela da ga ne vidim muka mi od zvonjave non-stop 10.poslovna putovanja su cesca a sa njih se vrati cist,svez,okupan i radostan a ne umoran i poguzvan -ovaj moj uvek čist, svež.okupan i radostan 11.kilometraza na njegovom kilometar satu u autu koju uredno tajno zapisujete se nikako ne slaze sa pricom koju je vama izneo o svom kretanju-ne znam ni gde se gleda kilometraža !2.ako nadjete racun od hotelske sobe nazovite taj hotel i raspitajte se kao da vama treba soba pa kad uporedite cene vidite da mu je trebala dvokrevetna da se odmori i 2dorucka -nisam još našla, ali i kad bi pa šta fali ako je uzeo dvokrevetnu(možda nije bilo druge ili bi da se razbaškari po krevetu.) Imate li jos kakvih vasih ili tudjih ideja ili primera kako saznati i uveriti se da vas muz vara

Po svemu sudeći ovaj moj vara od početka. Ako... Neka mu je sa Srećom.:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Da, dodje do promene, sigurno.. razmisljam, kako bih se nosila sa prevarom, da je moja.. mislim da bih imala osecaj da mi pise 'prevarila sam te' na celu. :D Nikako ne bih mogla da sakrijem. Mada ima vestih i u tom poslu.

Bas kao sto kazes, osetila bi, tako da i ne bi bilo potrebe da se cuje priznanje od njega zar ne? Naravno nikada ne osudjujem zenu koja pre ne bi da zna, ali eto cisto da prodiskutujemo, zanimljiva je tema.

Da, da nastavim, a sta ja primetim promene i on prizna...
Bilo bi mi tesko da srusim sve sto smo izgradili
Analizirala bih sve, ako to nije bilo iz emocija, ako je bila jedna noc, ako je on i dalje dobar i zeljan nase paznje, ako sve moze da se vrati u normalu - oprostila bih uz uslov da ako se ponovi da je to kraj. Trudila bih se na svaki nacin da izvucem iz njega onog naseg dragog voljenog coveka, da opet bude onaj stari. Pretpostavljam da bih uspela, nadam se. Tada ima smisla oprostiti i nastaviti dalje.
Ne bih vracala milo za drago, time bi samo jos vise kvarila odnos i rusila porodicu, a moj cilj je da je sacuvam i usrecim.
Nadam se da nikad necu biti u toj situaciji, ali eto razmisljam...
 
"Ја сам сваком свом мушкарцу рекла да не желим да знам уколико му се деси нека јендократна крес авантура."

Mislis da tu nema sumnje?

Не разумем. То сам рекла сваком свом битнијем мушкарцу одмах на почетку везе - тек да зна шта му је чинити ако некад евентуално до тога дође.
 
Svaki dan me susrece istina, u obliku cudi i naravi ljudi. Dovoljno je. :)

Posle raznih stvari koji "se dese" i "eto tako".. koje posmatram ili cujem, sluzbeni put je.. ne smem ni da definisem, sala. Nista ne pisem iz iskustva ali kako kazes malo atmosfere, zelje za probanjem, i desi se.. ili omaklo se.... spotakao se i zip uleteo u doticnu. Hel, definitivno imamo razlicite poglete po pitanju odgovornosti. Naravno da jesam za istinu po svaku cenu. Ne moze biti gore od lazi.

Ок, а шта та истина по сваку цену доноси добро у вашу везу? А да ли би имала неке негативне ефекте и које?
 
Ок, а шта та истина по сваку цену доноси добро у вашу везу? А да ли би имала неке негативне ефекте и које?


Ne mora da donese dobro ... ali kad su sve karte na stolu znaš sa čim raspolažeš i tada imaš pravo da odlučiš da li to možeš da variš ili ne.

A laž ... zar ona može nekome DOBRO da donese?
 
Ne mora da donese dobro ... ali kad su sve karte na stolu znaš sa čim raspolažeš i tada imaš pravo da odlučiš da li to možeš da variš ili ne.

A laž ... zar ona može nekome DOBRO da donese?

Дај мало конкретније. Шта добро доноси то признање, а шта лоше доноси то признање у самој вези.
Не те пароле ''истина је сама по себи добра'', него конкретно.
 
Ne mora da donese dobro ... ali kad su sve karte na stolu znaš sa čim raspolažeš i tada imaš pravo da odlučiš da li to možeš da variš ili ne.

A laž ... zar ona može nekome DOBRO da donese?

Nato u pravu si mada sam ja istog mišljenja kao Hellen i stidim se zbog toga...:rumenko:
To smatram svojom slabošću i sebičnošću. Ne bih podnela tu istinu, mislim, ne bih ostala zajedno sa tom osobom. A s druge strane ne želim da išta uništi moju trenutnu sreću. Zato ne razmišljam o tome.

U, yebote, sad ni sama sebe ne razumem.
 
Ај сад ја теби једно лично питање:
Ако си заступник става ''истина по сваку цену'', замисли ситуацију: живиш двадесет година у добром браку, фино функционишете, волите се, допуњавате се...задовољни сте обоје, имате златну децу....
Деси се да твој муж оде на службени пут, и ето тако, мало пића, мало атмосфере, мало жеље за пробањем ''забрањеног воћа'' ...деси се да се твој муж кресне са неком колегиницом која је такође дошла на тај семинар. Она је из другог града, више се никад нису ни чули ни видели...али ето, омакло му се. Жив је човек, греши.

Колико сам схватила ти би волела да ти муж каже шта се десило. Моје питање је: шта би добро донело то признање вашем браку и односу, а које би биле лоше последице?

Pitanje nije namenjeno meni, ali ja želim da odgovorim na njega jer takođe cenim istinu po svaku cenu.
U mom braku bi to priznanje donelo dobro u vidu još većeg poverenja u mm jer bi time priznao da je čovek koji greši. Mislim da ima više ljudi kojima se "omaklo" u braku nego onih drugih, pa je nekako realno da do toga dođe pre ili kasnije.

A šta bi dobro i loše donelo prećutkivanje?

Za mene bi ono narušilo moje poverenje jer se takve stvari uvek "nanjuše" ili čuju iz "nepouzdanih" izvora i onda dolazi do paranoje koja pre ili kasnije kulminira...

Hellen, ti si definitivno za laž i prećutkivanje. Što je meni totalno neshvatljivo, naročito što sam na ovom forumu shvatila da si u većini....
 
doooooobro...
ne biste njuskale i to...
a kad bi se desilo znale bi..
al' bez dokaza ne bi mogle da budete sigurne 100%, nema sanse...
ko je reko' da bi nepogresivo znao nista mu ne verujem.
dakle, sumnjale bi jer postoje neke indicije da nije bas sve u redu? i sta onda?
sve mi nesto preskocite najpipaviji deo...

Види, овако: била сам у вези три и по годне. Живели у различитим градовима. Он ме обожавао, држао ме ко мало воде на длану, био је мнооого загрејанији за нашу везу од мене, причао о браку, деци...
Негде после три године забављања ћаскајући тако констатујемо како је наша веза чврста, како је ништа не може пољуљати и како смо дошли дотле да ама баш све можемо да поверимо једно другоме... И тако, у таквом тренутку дође до његовог признања како је у првој години забављања 4 пута имао једнократни секс са неким рибама (посао му је био везан за стална путовања)... Све те године ама баш никаквих индиција није било! Ја сам се све време осећала као највољенија особа на свету!
Али, све ок, ми се волимо, то ништа не значи...наша љубав је толико јака и веза толико стабилна да је ништа не може пољуљати... Изљубимо се ми, обоје срећни због толиког степена блискости и отворености и због тога што чак ни тако нешто не може да нас пољуља...:)

Али, не лези враже...:confused:
Јесте да сам ја све то прихватила као нешто сасвим нормално, да ми је било драго што ми је рекао ''истину по сваку цену''....али - после 4 месеца се наша веза распала као кула од карата!
Ја сам била та која је прекинула. Тада нисам тај прекид повезивала са тим сазнањем - али данас, кад гледам са ове дистанце - то сазнање ме је подсвесно гризло, мучило ми сујету, оптерећивало ме...
Он је још месецима после прекида јурио за мном, плакао, молио...

САД кад гледам на све то јасно ми је шта нас је срушило: МОЈА СУЈЕТА! То јест, после тог сазнања, ја, која сам била његова принцеза и коју је све време држао на пиједасталу, одједном сам почела да се осећам несигурно, да се преиспитујем, да мислим како нисам добра у кревету чим је био са неком другом, да му нисма довољна...почела сам да тражим доказе своје привлачности у другим мушкарцима...

А човек ме је заиста волео и годинама после прекида, озбиљно је планирао женидбу са мном, заједнички живот, децу, био је диван, пажљив, пожртвован...све, све...

А да нисам тражила толику отвореност - можда бисмо данас били у срећном браку!
Шта је мени донела та ''истина по сваку цену''???
Добро - ништа!
Лоше - прекид једне дивне и перспективне везе!

Е, од тад сам лепо свакоме рекла: ''Ако ти се деси такав тренутак слабости - немој да ме оптерећујеш тиме.''
А ако жели да себи олакша савест тиме што ће ''бити искрен'' па својом искреношћу у ствари мене оптеретити - е, неће моћи! Нек се са својим брљотинама носи сам како зна и уме! Ја не желим да служим некоме да му олакшавам грижу савести.;)
 
Poslednja izmena:
Hellen, ti si definitivno za laž i prećutkivanje. Što je meni totalno neshvatljivo, naročito što sam na ovom forumu shvatila da si u većini....

Ја нигде нисам спомињала лаж.
Само сам рекла да ЈА не желим да се оптерећујем безначајним авантурама свог мушкарца, јер ни МЕНИ ни НАМА то ништа добро не може донети. Не желим да мислим о томе, да страхујем, да шпијунирам, проверавам... Желим да нам буде лепо док нам је лепо.

И не кажем да СВИ треба да поступају и мисле као ја.
 
И имам још један разлог за овакво размишљање:

Друга веза, све дивно, красно, љубав цвета...
А онда, одједном, промена...те ''спава му се'', те ''уморан је'', те ''нервозан је'', те ''не можемо да се виђамо толико често''.... Промена драстична, али ја је припишем великом стресу, обавезама...на памет ми не пада друга риба...
Онда почне да се понаша баш чудно, да нешто петља, мува...и ја случајно налетим на доказ да има другу! То јест, и није било баш тако случајно, имам осећај да ми је (можда и несвесно) подметнуо да пронађем тај доказ... Испостави се да није крес шема, да се човек баш запалио, да то траје два месеца...:confused:
Ја очајна, руши ми се читав свет...а он каже:''Да знаш да ми је сад лакше! Јако сам се мучио и било ми је јако тешко што те варам. Сад кад си сазнала као да ми је пао камен са срца...''...:confused:
И.......окрете се човек и заспи блаженим сном праведника :eek:, а ја останем да плачем и да се преиспитујем!!!????
Сутрадан - он сав цвркутав, ја сва отечена од плача....он се прави као да ништа није било....а ја опет потегнем разговор:''Зашто? Како? Да ли сам ја допринела томе? Шта то није у реду било са нама кад се то десило?...'' А он ладно:''Јао, ти опет о томе?! Па зар ћу сад целог живота морати да слушам оваква питања?!'' :roll:
Пази њега - ''целог живота''?! Он је олакшао душу, отклонио грижу савести мишљу:''Видиш како сам ја искрен и добар па сам ти све рекао, шта сад још хоћеш?!'' :otkacio:

Супер! Сав свој терет је лепо пребацио мени, ослободио се гриже савести, он је ''тако искрен'', чист као суза детиња, а ја правим питање место да лепо поштујем његову искреност и наставим да живим као да ништа није било! Одговорност за будућност наше везе пребацио је мени у руке и баш га брига!

И зато: нек свако лепо сам сноси одговорност за своје постуке, нек цркава у својој грижи савести и нек ми не натура да ја одлучујем о томе хоћемо ли остати заједно или нећемо.
Ако хоће да остане са мном - онда нек пази шта ради и нек ме не дави својим брљотинама, а ако се заљуби - нек лепо одмах каже па да се растајемо ко људи. А ово ,,волим те, ал те варам'' - мачку о реп! Ја нећу да носим тај терет! :evil:
 
Slazem se sa tobom Hellen.
Ko bi kao peezda hteo da olaksa svoju savest i obesi svoj teret i svoju odgovornost drugome o vrat, treba da bude ostavljen.
Za sve sto kao odrasli ljudi radimo, odgovorni smo sami.
Slazem se da zena moze da primeti ako se njen muz/momak zaljubio.
Ali nema sanse da primeti da je pre dva ili tri sata kresnuo neku drugu, osim ako bas nije totalni debil
 
e helen znam tu prvu pricu ;)
ali vi pricate od dve ekstremne varijante...
kad nema ni nagovestaja,
i kad znate da ste prevareni.
tu znas na cemu si... nema dileme...
niko ko racionalno razmislja nije za to da paranoise i izigrava detektiva bez ikakvog razloga.
a najveci je zayeb kako covek da se ponasa kad covek osnovano sumnja...
e, u toj situaciji, ja bih se itekako potrudila da saznam... ako treba i njuskala...
da nisam sad bih mozda bih saznala da se momak recimo zeni u subotu. i sta onda? srcka odma'.:mrgreen:
a i ne mogu sebe da mucim sumnjama... 'ocu da znam, pa da gledam sta cu.
 
Poslednja izmena:
Е, у такој ситуацији нисам била...па не знам.
Значи, први пут нисам ништа ни осеаћала ни сумњала док ми није рекао, а други пут сам осећала да нешто није у реду, али ми превара није падала на памет - док ми није потурио да сазнам.
 
Све те године ама баш никаквих индиција није било! Ја сам се све време осећала као највољенија особа на свету!
da, ali ljudi jednostavno ne shvataju da se prevare desavaju, i da mogu svakom da se dese i da, sto je najvaznije, ne moraju da ostave nikakav trag i da isto tako mogu da prodju i nezapazeno.
znam, svi ce da pitaju a gde je tu ljubav, gde je tu poverenje, on (ona) me je takvim ponasanjem izdao, kako je moglo da mu (joj) se tako nesto desi, pa kako ne moze da se kontrolise, pa nismo mi zivotinje...
pa eto, desilo se.
ne, ne podrzavam, ne opravdavam, ali u nekim situacijama istina boli mnogo vise od...precutkivanja. i, prosto, nema svrhu.
 
Осетиш само онда када се твој човек емотивно подели. Тад осетиш да више није сасвим окренут теби.
Ако је у питању само једнократно физичко пражњење - не мора да се осети.
Ја живи доказ!:confused:
 
Ma kod mene ne prolazi ta neka emotivna podela, i nikad neću
prihvatiti te priče kres za jedno veče....bar znajući osobu sa
kojom ja živim...i mnogo mojih drugara...uvek su priznali da
taj jedan kres..vuče drugi i uvek tu mora biti neke emocije
koliko god oni pričali o tome kao nije to kod njih tako i oni
to samo onako...mehanički....nije nego.....laž i prevara je
ta priča.

I šta sad i neka je čak i za jednu noć....ne priznajem to kao
opravdanje...odakle mu pravo da to radi....ko mu je to dozvolio,
a gde je ono vernost i ostale priče...ma kakvi...po meni to ne
pije vodu...i uvek znam...e sad hoću li se ja praviti kao da ne
vidim i ne znam....to je druga priča........ali da znam, znam...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top