Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Наравно, Алексеј, потпуно се слажем!

А јелена=т се шали, само је била мало иронична.

Дозвољавам себи да је ,,преводим'' јер сам читала њене постове, имаш добру тему ,,Растурачица брака'', на којој се доста тога полемисало. :bye:
 
То је мој став. Мени је битан његов однос према мени.... Зашто бих истраживала да ли се он некада креснуо са неком другом, ако ја осећам да он мене воли, ако нам веза добро функционише? Значи, док год је У НАШЕМ МЕЂУСОБНОМ ОДНОСУ све Ок, не интересује ме шта ради са стране.
Уколико се заљуби у неки другу, нема шансе да се то не осети, зар не? Е, тада наступа проблем.
Ако се некад и креснуо са неком, а да се то ни на који начин није одразило на наш однос....шта ме брига. Какве везе имају љубав и поштовање са једнократним сексом?
:worth:
 
Sorry...
To se i odnosilo na post koji je Jelena T citirala.
Izvini Jelena ,ne iskustvo u pisanju i koriscenju alata foruma me je navelo na takvu gresku...a i malo se iznerviram kada procitam takve opisne komentare...u stvari bas se iznerviram uf...Hvala i tebi wanda na ispravci.

Кад мало дуже будеш на Форуму, видећеш да си један од ретких који тако мисле, а мени лично је драго што има таквих људи. Позз :bye:
 
То је мој став. Мени је битан његов однос према мени.... Зашто бих истраживала да ли се он некада креснуо са неком другом, ако ја осећам да он мене воли, ако нам веза добро функционише? Значи, док год је У НАШЕМ МЕЂУСОБНОМ ОДНОСУ све Ок, не интересује ме шта ради са стране.
Уколико се заљуби у неки другу, нема шансе да се то не осети, зар не? Е, тада наступа проблем.
Ако се некад и креснуо са неком, а да се то ни на који начин није одразило на наш однос....шта ме брига. Какве везе имају љубав и поштовање са једнократним сексом?

Da pitam.. mnogo sam znatizeljna danas.. Da li smatras avanturu tvog partnera ili muza deo vaseg medjusobnog odnosa, ljubavlju, postovanjem, ili ne? Da li to sto si napisala zadrzavas za sebe ili si/bih mu rekla.. da je slobodan da spava sa drugim zenama, pod uslovima je jednokratno i da veza dobro fukcionise?
 
Da pitam.. mnogo sam znatizeljna danas.. Da li smatras avanturu tvog partnera ili muza deo vaseg medjusobnog odnosa, ljubavlju, postovanjem, ili ne? Da li to sto si napisala zadrzavas za sebe ili si/bih mu rekla.. da je slobodan da spava sa drugim zenama, pod uslovima je jednokratno i da veza dobro fukcionise?

Ја сам сваком свом мушкарцу рекла да не желим да знам уколико му се деси нека јендократна крес авантура. Не желим да се оптерећујем тиме, ако нас двоје добро функционишемо.
Значи, нисам рекла да може да ради шта хоће - него да ја не желим да знам ако се тако нешто узгредно деси. А ако се заљуби и схвати да жели неку другу а не мене - онда бих волела да ми то и каже и да се разиђемо ко људи.
 
Kada me je jedan decko varao, nisam osetila, jer je to bila tinejdzerska veza, pa se nismo ni cesto vidjali...pocela sam da slusam razne price o njemu...pa sam lepo otisla i direktno ga pitala...vecina ih je bila tacna...i tako, ja mlada i ponosita, prekinula...

A sad...pa mislim da se to mora videti na muzu, tj. decku, ako je to ozbiljna veza...verujem da nikad nema jednokratnog seksa, obicno to bude bar nekoliko puta, tako da se promene na partneru moraju primetiti...neminovno...e sad, na nama je da li cemo zeleti te promene da primetimo...
 
Ја сам сваком свом мушкарцу рекла да не желим да знам уколико му се деси нека јендократна крес авантура. Не желим да се оптерећујем тиме, ако нас двоје добро функционишемо.
Значи, нисам рекла да може да ради шта хоће - него да ја не желим да знам ако се тако нешто узгредно деси. А ако се заљуби и схвати да жели неку другу а не мене - онда бих волела да ми то и каже и да се разиђемо ко људи.
:ok::ok:
 
...konačno da se neko setio da otvori vaku temu na foroomu....last but not least...i hope so.... mooškarca...odnosno mooža...koji te je prevario... prepoznaćeš po tome šo ćooti dok gleda utakmicu na tv-u i ne psooje.....šo ti povremeno upooti toogaljiv pogled...eh, cile...lepoto moa...ili tako neka otrdcana švalerska fraza..pa mu ti nako zabezeknoota odgovoriš....koj ti je??...i po tome šo sam goora veš u kantu...i brije se redovno...svaki dan.....a naročito šo kasni kod tvoje mame na roočak.....i šo je zaboravio da uplati iz x-a u kec...za jooventoos....
 
To se vidi na kilometar....jednostavno se vidi oseti...kako god...i znaš, ako želiš
da znaš...moraš znati, jer to je neko sa kim ti deliš, dom, guraš se za bolji
položaj na trosedu kad gledate tv...a on odjednom sedi na fotelji.....ležeš u
isti krevet godinama...a njemu odjednom postalo usko...pa mu zamisli čuda
udobnije na trosedu......tušira se svako veče pre nego se zavuče pod zajednički
pokrivač....a vidi eno ga tušira se ujutro....moraš da ga moliš da skine omiljenu
majicu...da bi uključila mašinu...odjednom puna mašina samo njegovih majica i
košulja.....u kupovinu veša i svega ostalog idete zajedno...kad ono on nosi
kesu...sa novim vešom koji mu je do pre nekog vremena bio onako pe***ski,
više mu nisu ukusna jela koja je do skoro obožavao...i tvoja mu kosa više
ne miriše lepo....i ne vidi da si promenila frizuru..ni da si se danas bez
nekog posebnog razloga baš doterala..a htela si da ga obraduješ......:mrgreen:


treba li dalje...ili je ovo dosta............:mad:
 
...konačno da se neko setio da otvori vaku temu na foroomu....last but not least...i hope so.... mooškarca...odnosno mooža...koji te je prevario... prepoznaćeš po tome šo ćooti dok gleda utakmicu na tv-u i ne psooje.....šo ti povremeno upooti toogaljiv pogled...eh, cile...lepoto moa...ili tako neka otrdcana švalerska fraza..pa mu ti nako zabezeknoota odgovoriš....koj ti je??...i po tome šo sam goora veš u kantu...i brije se redovno...svaki dan.....a naročito šo kasni kod tvoje mame na roočak.....i šo je zaboravio da uplati iz x-a u kec...za jooventoos....

:rotf::rotf::klap:
 
Meni ni na kraj pameti nije bio ni jedan od nabrojanih načina za utvrđivanje neverstva. Mom mužu nije problem da zbari ženu i kada je neobrijan i nesređen. Barem mu ranije nije bio. Sada ga više ja sređujem no što se on trudi.
Neću da glumim polcajca. Hoću da verujem, da mi veruje i da mirno živimo. Možda sam naivna, i jesam, ali tako mi je lakše i lepše.
Preguramo preko glave i mnogo gore stvari u životu pa kao ne možemo jednog nevernog muža.
 
Знам једну која спакује мужу своје поткошуље и гаће кад он иде на службени пут!

То је кризних деведесетих били занимљиво, није имао где да купи друге, па морао да носи њене док је одсутан, а њој то била гаранција да он у таквом вешу неће смувати ниједну! :dash:
 
Знам једну која спакује мужу своје поткошуље и гаће кад он иде на службени пут!

То је кризних деведесетих били занимљиво, није имао где да купи друге, па морао да носи њене док је одсутан, а њој то била гаранција да он у таквом вешу неће смувати ниједну! :dash:
:rotf::rotf::rotf:
Stvarno dobra fora.:super::super:
 
Ја сам сваком свом мушкарцу рекла да не желим да знам уколико му се деси нека јендократна крес авантура. Не желим да се оптерећујем тиме, ако нас двоје добро функционишемо.
Значи, нисам рекла да може да ради шта хоће - него да ја не желим да знам ако се тако нешто узгредно деси. А ако се заљуби и схвати да жели неку другу а не мене - онда бих волела да ми то и каже и да се разиђемо ко људи.

Nisi jedina zena koja razmislja tako, ali ima toliko kontradiktornosti u takvom stavu, i cujem slicno od dosta zena. To bih svrstala u kategoriju "dobro je dok me ne tuce.. dok ne kocka.. dok ne vara". Ili dok ne znaju da kocka, vara.... Zataskavanje realnosti, mislim da nije dobro. No, svako organizuje svoj zivot kako najbolje zna i nista ne osudjujem, ali pitala sam te najvise jer si na temi o seksualnom obrazovanju potencirala samopouzdanje kao kljucnu odliku u tome kako svako dozivljava sebe i druge intimno, a citirano je misljenje nekoga ko je po tom pitanju u sasvim krajnjoj suprotnosti, tj. manjka samopouzdanje. To je nesto sto sam uocila da zajednicko svakoj zeni koja je rekla da ne zeli da zna.
 
Nisi jedina zena koja razmislja tako, ali ima toliko kontradiktornosti u takvom stavu, i cujem slicno od dosta zena. To bih svrstala u kategoriju "dobro je dok me ne tuce.. dok ne kocka.. dok ne vara". Ili dok ne znaju da kocka, vara.... Zataskavanje realnosti, mislim da nije dobro. No, svako organizuje svoj zivot kako najbolje zna i nista ne osudjujem, ali pitala sam te najvise jer si na temi o seksualnom obrazovanju potencirala samopouzdanje kao kljucnu odliku u tome kako svako dozivljava sebe i druge intimno, a citirano je misljenje nekoga ko je po tom pitanju u sasvim krajnjoj suprotnosti, tj. manjka samopouzdanje. To je nesto sto sam uocila da zajednicko svakoj zeni koja je rekla da ne zeli da zna.

Не знам на основу чега си повезала то са самопоуздањем.:confused:

Ја бих пре рекла обрнуто: жена која живи у сталном страху од тога да ли је њен мушкарац погледао другу, да ли је попио кафу са неком другом или пожелео неку другу - да управо ТА жена има мањак самопоуздања из којег следи страх од тога да ће бити остављена јер мисли да није ''довољно добра''.
 
Не знам на основу чега си повезала то са самопоуздањем.:confused:

Ја бих пре рекла обрнуто: жена која живи у сталном страху од тога да ли је њен мушкарац погледао другу, да ли је попио кафу са неком другом или пожелео неку другу - да управо ТА жена има мањак самопоуздања из којег следи страх од тога да ће бити остављена јер мисли да није ''довољно добра''.

Povezano je sa samopozdanjem iz razloga.. Bilo ko, ko ne zeli da zna, a samim tim ni da se suoci sa bilo cim sta sa desava oko njega, a to ima potencijalno negativan uticaj na buducnost raznih okolnosti zivota te osobe pa i dece mozda.. je definitivno neko ko bezi od realnosti. Da ne obrazlazem previse detaljno, tip osobe koja 'ne zeli da zna', ne zna kako bi se suocila sa tim sta se desava.. AKO se desava. Naravno da nije rec o popijenoj kafi, pogledu ili sta vec, to je vec patologija.. tema je o necem dosta konkretnijem.. seksualnom odnosu. I taj odnos se meri po raznim arsinima, da li je iz blatantne fizicke potrebe ili povlaci i emotivno ucesce. Pitanje je, u ovom slucaju da li je uopste bitno? Jer dve stvari nemaju alternativno znacenje, to su prevara i laz. Neko ko sumnja tj. zna a ne vidi.. potvrdjuje "ako me vec varas, lazi me". I sto kazu "cemu sluze oci?".. i samopouzdanje.
 
Neko ko sumnja tj. zna a ne vidi.. potvrdjuje "ako me vec varas, lazi me". I sto kazu "cemu sluze oci?".. i samopouzdanje.

Да, али не причамо о некоме ко сумња. Неко ко сумња има два разлога да сумња:
1. оправдан - партнерово промењено понашање и промене у међусобном односу
2. неоправдан - патолошки страх од остављања и преваре

Ако причамо о мени, онда не причамо ни о једном од ова два случаја. Рекла сам већ: ако би било разлога да посумњам - волела бих да ми каже, па да се разилазимо ко људи.
Ако не осећам ни један једини разлог за сумњање - зашто бих се оптерећивала тиме?

Ја нисам присталица максиме:''Зашто да нам буде лепо ако може да нам буде лоше!?'' Значи, не желим унапред да се оптерећујем нечим за шта немам никакве основе!
 
Ај сад ја теби једно лично питање:
Ако си заступник става ''истина по сваку цену'', замисли ситуацију: живиш двадесет година у добром браку, фино функционишете, волите се, допуњавате се...задовољни сте обоје, имате златну децу....
Деси се да твој муж оде на службени пут, и ето тако, мало пића, мало атмосфере, мало жеље за пробањем ''забрањеног воћа'' ...деси се да се твој муж кресне са неком колегиницом која је такође дошла на тај семинар. Она је из другог града, више се никад нису ни чули ни видели...али ето, омакло му се. Жив је човек, греши.

Колико сам схватила ти би волела да ти муж каже шта се десило. Моје питање је: шта би добро донело то признање вашем браку и односу, а које би биле лоше последице?
 
Да, али не причамо о некоме ко сумња. Неко ко сумња има два разлога да сумња:
1. оправдан - партнерово промењено понашање и промене у међусобном односу
2. неоправдан - патолошки страх од остављања и преваре

Ако причамо о мени, онда не причамо ни о једном од ова два случаја. Рекла сам већ: ако би било разлога да посумњам - волела бих да ми каже, па да се разилазимо ко људи.
Ако не осећам ни један једини разлог за сумњање - зашто бих се оптерећивала тиме?

Ја нисам присталица максиме:''Зашто да нам буде лепо ако може да нам буде лоше!?'' Значи, не желим унапред да се оптерећујем нечим за шта немам никакве основе!

"Ја сам сваком свом мушкарцу рекла да не желим да знам уколико му се деси нека јендократна крес авантура."

Mislis da tu nema sumnje?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top