Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
KOCKARKA:
Kada bi vasu drugaricu muz/decko varao a vi znate za to i sigurni ste u to kako biste postupili?Da li biste joj to rekli ili biste cutali?Kakav postupak je po vasem misljenju ispravan?
E, pa ja sam to jednom rekla i nikada vise, pa makar se pred mojim nosom odigravalo! Mislim, nije to moj stil, ali u ovom slucaju toliko su svi pricali o tome, podsmevali se,(cak i komsije) jer su tog decka moje drugarice stalno vidjali u gradu sa drugom, on je stalno nalazio glupe razloge da se ne vidja sa mojom drugaricom, a ona je bila toliko ocajna i molila me je da ako nesto znam da joj kazem. I rekla sam joj. Jao, a posle toga ona je totalno poludela isla kod njega kuci, pravila mu scene, rekla da sam joj ja rekla... On je naravno sve poricao, a onda su oboje ispljuvali mene i kao sve super medju njima. Medjutim, i ona je uskoro saznala, pa su raskinuli i nase prijateljstvo se nastavilo. Ali meni je bilo totalno bezveze i nikad vise to ne bih uradila! Mislim da ljudi ustvari i ne zele da im se kaze, eventualno ako sami shvate.
A sad da se vratimo na prvobitnu temu: da li te neko vara, ja mislim da se to oseti, jednostavno znas ili bar sumnjas. Nisam bila u toj situaciji, ali mislim da bih provalila. Inace sam za varijantu ili se volimo ili ne. Zivot je kratak i sto bih ga trosila na nekoga s kim mi nije lepo. Da se razumemo-u braku sam i nije sve ko u bajci, ima i malih svadjica, ali jos uvek je to sve OK. Ja sam prilicni sujetna i ne bih podnosila da znam da me vara ili da sam ja nekome druga (ljubavnica). Mislim, ne osudjujem, svako ima svoj zivot, to je samo moje misljenje. A imala sam i primer svoje kume koji mi se uopste ne svidja. Elem, zabavljali su se 8 god. ljubav ne vidjena! Onda su se vencali, njoj je krenula karijera (ima fax, on III stepen srednje) , njemu nije islo, postao iskompleksiran, ljubomorisao, izivljavao se (licno sam bila prisutna kada je spremila supu, krompirice i meso i palacinke, a on dosao i rekao sta je ovo, nema nista sto se jede kasikom?!) Njoj puko film i posle 4 god. braka se razvela. Mada posle sam saznala da je imala i dodatni razlog za to-ljubavnika. U to vreme ( `99) baja sa meckom, pun para (sumnjivih). Prilikom upoznavanja 5 min mi je drzao ruku u svojoj i odmeravao me od glave do pete. Bljak! Vidjali su se iskljucivo na poslu, jer je on tacno u 16H, trcao pravo kuci, svojoj zenici. A njen zivot se pretvorio u cekanje kada ce ovaj da je cimne telefonom, da se vide na pola sata. To se nekad desavalo i u ponoc, valjda kad je nesto mogao da izmuva kod zene. Ona nije izlazila iz kuce i samo je cekala da je nazove i totalno je pukla. A stvarno se osvestila kada ga je slucajno srela na semaforu, on u kolima sa zenom (a, da regularna prica, ja i zena se ne podnosimo, samo smo zbog dece zajedno, ti si zena mog zivota, sto te nisam ranije sreo...) i ona mu mahne (kao mislila je samo da mu se javi, kao poslovni partner) a on okrene glavu i napravi se lud. Naravno, tada je shvatila, ali se i on vecbio ohladio, nesto su se pozivi proredili i to se zavrsi. Ali, neko se nikad ne opameti, pa je sad isto sa slicnim u vezi. Samo sad je i ona malo napredovala , ima svoju firmu, solidne pare , putuje poslovno (sa njim) i uglavnom tada se i vidjaju. Poslovna putovanja, poslovni ruckovi i sl.(A prica je ista-ti si zena mog zivota...) Posle toga on trci zeni i deci, regularno nosi burmu, cak je i ne skida ko oni neki, ona je vikendima i praznicima, a i uvece uvek sama i sta reci? Lepa je, uspesna, bliske smo, ali mi je glupo da je pitam kako to moze da podnosi? A uvek se pitam i jel ta njegova zena blesava, pa zar bas nista ne primecuje? Ili je on ko sto neko rece super prema njoj(!?!) pa je bas briga ili pare kompenzuju sve? Varaju i zene i muskarci, a po cemu se zna-pa zna svako sam najbolje, samo da li ce priznati sebi ili ne zavisi...
 
sve simptome koje je kockarka navela sam i sama uvidela pre godinu dana
od tada sam o drugarici sve saznala mislim da sam joj zagorcala zivot bar malo ali svoj nisam uspela da sredim. najgore je to sto je kucka razvedena sa tri deteta moje je godiste. on je sve priznao ali ono o filmovima i ostalim glupostima je sve tacno. nisam mogla da verujem da su svi toliko stereotipni, cak i ono o mobilnim telefonima. pitanje je sta sad
moj zivot vise prakticno ne postoji nepreestano sam napeta u grcu imam neodoljivu zelju da se razvedem ali...
 
Napisi dve liste.Na jednu sve dobre stvari u tvom braku a na drugu lose ,ZA i PROTIV pa koja strana prevagne.Bilo sto da odlucis nije smak sveta.I nemoj se ponasati kao da ti je muz centar kosmosa.Iskopaj samopouzdanje i ceni sebe i decu.Budi jaka jer ako puknes i upropastis zdravlje tek onda nikom neces trebati i bicete u vecem problemu.
 
od tada sam o drugarici sve saznala mislim da sam joj zagorcala zivot bar malo ali svoj nisam uspela da sredim. najgore je to sto je kucka razvedena sa tri deteta moje je godiste.

ЈБТ, јел ти заиста мислиш да је те ''кучка са троје деце'', требала да чува ТВОЈ брак???
Шта, који ђаво, ти има ЊОЈ да загорчаваш живот???
Па ТВОЈ МУЖ је сјебао тај брак, сасвим је све једно која је ''кучка'' у питању!
Он је одговоран за то! Њему треба да ''загорчаш живот'', мада уопште не видим разлог за било какво загорчавање живота икоме.

Причај са мужем, видите заједно да ли можете да пређете преко свега и да наставите даље или не. ВИ сте у питању, ВАШ брак, ВАШ међусобни однос....никакве ''кучке'' ту нису битне нити су дужне да брину о вашем односу!

Немој штитити њега тиме што ћеш сав бес пребацити на њу. Он је пунолетан, одговоран, ОН је сам изабрао да се швалера, није га нико терао на то....
 
Даље, ТВОЈ избор је да ли ћеш остати са њим или не. Уколико изабереш да останете заједно, ако је он прекинуо ту везу и више то не ради...онда поштуј тај његов избор. Истреси му све што те боли и што желиш да му кажеш, и онда СТАВИТЕ ТАЧКУ на све што је било!
Нема враћања назад, сталног пребацивања...онда је потребно да ОБОЈЕ уложите велики напор да то превазиђете!
 
Никада не бих њушкала и тражила трагове преваре....
Вара те онда када то осетиш у срцу, ако осетиш да ниси више једина, да те не воли више, да му није стало до тебе....то је превара...све остало су небитне глупости!

Да ли се креснуо са другом или не, то ми ништа не би значило, важно ми је како се односи према мени и шта осећа...и шта ја осећам.



Uh Hellen ..... mene bi baš povredilo da mi muž kreše ''po čaršiji'' koliko god da sam ''ubedjena'' da me voli .... to su mi dve kontradiktornosti koje nikako ne mogu da spojim.

Kod mene prevara ima veliku težinu .... ne bih mogla da predjem preko nje .... Onog momenta kada bih to osetila - dok ne istaram sve na čistac, ne bih se smirila. Mislim da prevaru čak ne bih ni oprostila ... da bi to bio kraj našeg odnosa, zajedničkog življenja i svega onog što smo imali.

Smatram, da čovek kada vara, vara zato što mu u postojećoj vezi nešto fali ..... samim tim, ta veza onda nije ono za šta je držimo i nije ono što mislimo da jeste ..... pa nema više ni tu vrednost .....

Nikada nisam bila u situaciji da se suočavam sa ovim problemom .... ali pošto sam prilično sujetna, skoro da znam kakva bi moja reakcija bila.
 
Ne mogu ni u naznakama da prepoznam kod njega naklonost prema nekoj drugoj. Naš odnos se bazira na potpunoj otvorenosti jednog prema drugom, tako da bi i u takvoj situaciji on verovatno sam rekao da postoji "neka druga". Verovatno...
A kako bih prepoznala ako bi (slučajno) prećutao?
Pretpostavljam da se promeni način komunikacije, češće odsustvuje od kuće, tajanstveniji je... Samo pretpostavljam, jer nisam doživela.
Kako god, ne bih prešla preko toga. Tu bi bio kraj...
 
sve simptome koje je kockarka navela sam i sama uvidela pre godinu dana
od tada sam o drugarici sve saznala mislim da sam joj zagorcala zivot bar malo ali svoj nisam uspela da sredim. najgore je to sto je kucka razvedena sa tri deteta moje je godiste. on je sve priznao ali ono o filmovima i ostalim glupostima je sve tacno. nisam mogla da verujem da su svi toliko stereotipni, cak i ono o mobilnim telefonima. pitanje je sta sad
moj zivot vise prakticno ne postoji nepreestano sam napeta u grcu imam neodoljivu zelju da se razvedem ali...

Pa razvedi se.
Onda ces i ti biti razvedena kucka.:roll:
 
A ako osetiš da te voli, ali spava sa nekom drugom :roll:

Odakle vam sad ova tema :confused: Od pre par godina?

I danas već druga tema za koju sam se pokajala što sam je otvorila :lol:

A nemamm vremena, a ni volje da pišem... mada verujem da sam prošla sve moguće simptome - od neverice, pa špijunaže, pa raskida, svađe, pa pomirenja 'neću više nikad', pa opet neverovanja u to ''...''; pa na kraju stvarno :heart:
 
Kod mene prevara ima veliku težinu .... ne bih mogla da predjem preko nje .... Onog momenta kada bih to osetila - dok ne istaram sve na čistac, ne bih se smirila. Mislim da prevaru čak ne bih ni oprostila ... da bi to bio kraj našeg odnosa, zajedničkog življenja i svega onog što smo imali.

Па о томе и говорим: све док не ОСЕТИМ нема потребе да се бринем, да њушкам и да истржујем. Зашто бих?
 
Hajde zene napregnite mastu pa iznesite vase ideje ili iskustva u vezi toga.Pisite o primerima kako su to neke druge zene saznale .Ako ste srecne,zadovoljne i nista vam ne fali ne obracajte paznju na simptome koje cu da navedem ako ih prepoznate.Mogli biste da otvorite Pandorinu kutiju.Nekad je bolje ziveti u neznanju i ostati srecan. Dakle ovo su signali za uzbunu ili simptomi obolenja: 1.cesce se kupa i tusira od uobicajenog 2.pocne redovno da koristi dezodoranse i parfeme,ili se pojavi neki novi u kupatilu a dosad ste mu ih samo vi kupovali 3.cesce se sisa i brije 4.pocne da kupuje zvakace gume ili mentol bombone 5.kupuje novu garderobu i ves 6.promeni imidz 7.sve manje razgovara sa vama i nalazi vam sve vise zamerki 8.naidjete na kondom a vi imate spiralu ili koristite pilule 9.ne vidite mu odavno mobilni ili je podesen na necujno 10.poslovna putovanja su cesca a sa njih se vrati cist,svez,okupan i radostan a ne umoran i poguzvan 11.kilometraza na njegovom kilometar satu u autu koju uredno tajno zapisujete se nikako ne slaze sa pricom koju je vama izneo o svom kretanju !2.ako nadjete racun od hotelske sobe nazovite taj hotel i raspitajte se kao da vama treba soba pa kad uporedite cene vidite da mu je trebala dvokrevetna da se odmori i 2dorucka Imate li jos kakvih vasih ili tudjih ideja ili primera kako saznati i uveriti se da vas muz vara

Odmah da ti kazem da su signali tacni, a moj hvala Bogu i dalje je isti, ha, ha, ha
Ali odmah da ti kazem da mi nikakvi signali ne bi bili potrebni, znala bih prvo po njegovoj aktivnosti i po ponasanju.
Uz to glavno je poverenje, i ne bih ni cackala tako neke stvari.
Kad bih osetila da nam u odnosu nesto skripi, gledala bih da to isteramo na cistac.
Jedino kada bih videla da je on prestao da bude nas tata i muz, deo nase ekipe, a duhom i telom negde drugde, da vise nije nas, onda bih razmislila o tome da se razdvojimo, ali tek nakon razgovora i da vidim da li postoji sansa da nam se nas dragi vrati. A inace i da me prevari za jednu noc i ja ne znam ne bih dramila, jedino sto verujem da nece zbog naseg zajednickog zdravlja, hvala Bogu on je pametniji od jednog prosecnog Balkanca.
Toliko sto se tice prevare
Svaka zena a bogami i muskarac koji se poznaju to mogu da osete i bez tih tzv. signala po specificnim promenama partnera koje za njega nicu tipicne
 
Kad bih osetila da nam u odnosu nesto skripi, gledala bih da to isteramo na cistac.
Jedino kada bih videla da je on prestao da bude nas tata i muz, deo nase ekipe, a duhom i telom negde drugde, da vise nije nas, onda bih razmislila o tome da se razdvojimo, ali tek nakon razgovora i da vidim da li postoji sansa da nam se nas dragi vrati. A Svaka zena a bogami i muskarac koji se poznaju to mogu da osete i bez tih tzv. signala po specificnim promenama partnera koje za njega nicu tipicne

:super::klap:
 
Nije lako,nije...pogotovo ako žene nemaju kuda,nisu finansijski samostalne...:(
Zato sam mu ja trpela,mislila ajde neka ,dugo se zabavljali,neka se iživi(to mi je čak
rođena majka savetovala)..:sad2::sad2:
Ali,da mi je bilo lako nije!Ja po prirodi ljubpmorna,užas!!:eek::eek:
I pukne meni ipak film,pokupim mu dosta toga,i na njegovo zgražavanje odem!!:p:p
Sada,da ne veruješ,ne ostavlja me na miru,ali nazad više nema:thumbdown:
 
Pa razvedi se.
Onda ces i ti biti razvedena kucka.:roll:

Malo mi se gade ovakvi ocajnicki pogledi na prevaru u kojoj se krivi treca strana koja trazi svoju srecu...:???:

Kako god ,trazenje dokaza je cista glupost jer to nije ljubav,a i postavlja se pitanje kad nadjes dokaz sta ces da radiš? Da odes,da pravis scenu,da izazoves sazaljenje?
Onog momenta kad posumnjas ,onda i znas da te je prevario (makar ne i fizicki)jer je osecaj ne sigurnosti usadio u tebe, pa ako znas sta bi uradila da imas dokaz uradi to odmah ,ne ceka,ne cackaj,ne pravi scenu i ne izazivaj SAZALJENJE jadna ja ismevajuci njega dok se trudi da te ubedi da to nije istina?
A zasto se trud?Krije?Zasto te je pustio da pomislis da te vara?Mozda nesto ne valja pa ti salje signal?Mozda ga nisi saslusala?
I kako god da covek shvati ,ne krivite trecu stranu jer ona ne vara ,makar bila i razvedena i imala troje dece,to je njegov izbor?:dash:
 
Malo mi se gade ovakvi ocajnicki pogledi na prevaru u kojoj se krivi treca strana koja trazi svoju srecu...:???:

Kako god ,trazenje dokaza je cista glupost jer to nije ljubav,a i postavlja se pitanje kad nadjes dokaz sta ces da radiš? Da odes,da pravis scenu,da izazoves sazaljenje?
Onog momenta kad posumnjas ,onda i znas da te je prevario (makar ne i fizicki)jer je osecaj ne sigurnosti usadio u tebe, pa ako znas sta bi uradila da imas dokaz uradi to odmah ,ne ceka,ne cackaj,ne pravi scenu i ne izazivaj SAZALJENJE jadna ja ismevajuci njega dok se trudi da te ubedi da to nije istina?
A zasto se trud?Krije?Zasto te je pustio da pomislis da te vara?Mozda nesto ne valja pa ti salje signal?Mozda ga nisi saslusala?
I kako god da covek shvati ,ne krivite trecu stranu jer ona ne vara ,makar bila i razvedena i imala troje dece,to je njegov izbor?:dash:

A zasto onda mene citiras?Ja sam bila ironicna.:???:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top