Da li BOG postoji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne postoji.Postoji nizi tip koji veruje jer mu je potrebno da bi funkcionisao......samoobmanjivanje je chudo!
Ni meni nije jasno sto ne postoji podforum religija....cuo sam da je nekad bilo....missim sto bi religiozne resprave bile tabu?
 
Ne postoji,mada bih volela da me neko ubedi u suprotno.Ma sta pricam,htela sam reci dokaze
Postujem one koje veruju i na neki nacin im zavidim jer mislim da lakse podnose nepravdu i lakse nadju opravdanje za tudje i svoje greske
 
I ja isto mislim da ne. I ona rechenica '' svakom po zasluzi'' je s*anje. Znam dosta primera za koje se mogu upitati: ZAshto meni/njima? Iako nema apsolutno nikakav razlog.... Ili ako sluchajno postoji, mozhda je kao onaj iz Heseovog Demijana- andjeo i djavo u jednom.....
 
Čim se ti pitaš zašto meni , ne njima....za tebe važi zakon kapitalizma, znači juriš šansu i kad je nanjušiš radiš sve da bi je maksimalno iskoristio....tu ti vera i bog služe samo da se ne osetiš sam i apatičan.....

I šta konkretno očekujete da spoznate na ovoj temi...?

Čovek je okrenut sebi i samo sebi , bio vernik ili ne.....
Tako i očekuje da vidi boga u obliku i kroz moć koja će mu odgovarati....nikako koja će ga uništiti....
E , a nije sve tako.......dok jednom ne smrkne drugom ne osvane.......
 
Naravno da postoji Bog ......dela stvaranje svedoce o njegovom postojanju.... Zar je univerzum mogao nastati sam od sebe....ili mi ljudi ....nismo valjda slucajno nastali od ameba ... a amebe slucajno od....itd ...Ako smo slucajno nastali onda nas zivot nema NIKAKVU svrhu ....
Ako smo stvoreni ... ako nas je Bog stvorio onda imamo svrhu postojanja... i onda Bog brine o nama... ukoliko verujemo u njega... a verujemo ukoliko smo ga spoznali ...
 
Da. Najverovarnije kao koncentracija energije i sl ali nekoliko puta sam se uverila u Njegovo postojanje (nisam bila uduvana, pijana i pod dejstvom bilo cega). Najlepse od svega je sto sam osetila Njegovu milost.
I stvarno je bzv. da o tome diskutujemo ovde.Pozdrav.
 
Verujem u nesto. Ne bih da to nazivam Bogom, ali ako moram da mu dam ime opredeljujem se za Zivot. Kao neki duh, misticna sila koja je od samog pocetka univerzuma tezila da osmisli neki uzviseni mehanizam kroz koji bi taj isti univerzum dostigao svest o sebi... Konfuzno pomalo... :)
 
Nabavio sam cd "Poreklo vrsta" gde je Darvinova teorija pobijena do balcaka tj. zvuci kao decija nezgrapna laz pred masom dokaza.Darvinu fali argumenata to znamo jos iz skole ali ako teorija evolucije ne drzi vodu ne baca li to potpuno drugo svetlo na sam zivot,svrhu i smisao i napokon na samog boga kog smo zamisljali ili nismo.Neverovatno je da svi narodi i religije imaju neku vrstu predanja ili secanja o "Rajskom dobu" uz razne modifikacije kod svih se svodi na isto,pricu o tvorcu...Koliko znam vecina legendarnih naucnika bili su iskreni vernici ove ili one vere,izgleda da se neke stvari nemogu predstaviti brojkama i formulama.Kada bi se malo zagledali oko sebe videli bi brdo stvari koje nemozemo da objasnimo izanalizirajte barem jedan svoj dan i mislim da cete videti koliko stvari nemozemo da objasnimo problem je u tome sto smo navikli na sve to,nista nas ne iznenadjuje sve je vec vidjeno...
 
Alexandar the small:
Nabavio sam cd "Poreklo vrsta" gde je Darvinova teorija pobijena do balcaka tj. zvuci kao decija nezgrapna laz pred masom dokaza.Darvinu fali argumenata to znamo jos iz skole ali ako teorija evolucije ne drzi vodu ne baca li to potpuno drugo svetlo na sam zivot,svrhu i smisao i napokon na samog boga kog smo zamisljali ili nismo.Neverovatno je da svi narodi i religije imaju neku vrstu predanja ili secanja o "Rajskom dobu" uz razne modifikacije kod svih se svodi na isto,pricu o tvorcu...Koliko znam vecina legendarnih naucnika bili su iskreni vernici ove ili one vere,izgleda da se neke stvari nemogu predstaviti brojkama i formulama.Kada bi se malo zagledali oko sebe videli bi brdo stvari koje nemozemo da objasnimo izanalizirajte barem jedan svoj dan i mislim da cete videti koliko stvari nemozemo da objasnimo problem je u tome sto smo navikli na sve to,nista nas ne iznenadjuje sve je vec vidjeno...
Ne trebash biti do te mere zakucan u filozofiju srednjevekovne crkve da nisi u stanju da prihvatish neshto shto proizilazi iz chistih dokaze.Ja sam lichno vernik,ali takodje verujem i u teoriju evolucije.Jer jednostavno proizilazi iz dokaza.
 
pa aj ako cemo jednostavno...boga ima,jer mi je neverovatno da neki veliki,a uredjenji sistem postoji bez nekog nachela,moderatora..po meni,mozemo ga nazivati i pravda..univerzalna pravda...a ta pravda uchestvuje u pojedinacnim moralima,etikama..dobrim stvarima...
kao sto verujem da i kant,naprimer moze se smatrati za sveca..ili sokrat...
ma..ovo je suvise tesko..toliko:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top