Bol u testisima!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Callan

Početnik
Poruka
3
Pre 2 meseca sam osetio tup bol u testisima, sličan onome kada vas udare u njih, ali ne toliko jak, već otprilike kao kada vas već popušta, ali je trajao konstantno.Dobio sam uputu i otišao do urologa, on mi je opipao testise i rekao da što se tiče dodira da je sve u redu. Nakon toga su me malo prestali boleti testisi, ili sam samo to ja umislio, ali je bola i dalje bilo i to samo u levom testisu i to nije bio konstantan već se javljao par puta u toku dana i trajao po 7-8 sekundi. Nisam se više obraćao urologu jer sam stalno ubeđivao sebe kako umišaljam, a i taj bol je često bio drugačijeg tipa. A danas sam osetio da mi je levi testis čvršći od desnog na dodir.Pomagajte ja sam prestravljen.
 
Ljudi,manite se stresa.On je i previse eksploatisan u medicini kao uzrok i objasnjenje raznih tegoba, kako od laika,tako i od strane medicinara(lekara).
A i ovaj link sto je dr postavila izvrsno objasnjava neke tegobe.
I imajte u vidu da neka stanja na jednom testisu mogu da ostete i drugi(u pocetku zdrav),pa nemojte cekati.
 
trazi od doktora da te salje dalje na preglede jer moze da bude stvarno ozbiljno.Moj kolega sa posla je prosao slicno,jedan testis mu je bio jako tvrd i na srecu lekari su bili stvarno brzi.Na pregledima se utvrdilo da ima rak testisa i morali su da ga odstrane.Naravno posle toga je godinu dana bio na hemoterapijama.Sada je dobro iradi kao da nista nije bilo.Hocu da ti kazem da je najvaznije traziti od doktora da te salje na sva ona silna snimanja i preglede sto pre.
POZDRAV!!!
 
Slucajno sam naleteo na ovu temu i nije mi bas svejedno. Naime, proslog leta u tri navrata su mi se javljali poprilicno jaki bolovi u donjem delu ledju i stomaka, uz osecaj naduvenosti testisa. Obicno su se javljali predvece i trajali su dok ne zaspem. Ujutru, kao da nista nije bilo. Od tada,avgusta prosle godine, pa do danas nisam imao nikakve slicne probleme, iako i pri najslabijem udarcu u testise posle par sekundi osetim bol u stomaku. Da li je neophodno da sto pre posetim urologa? Inace, imam 16 godina.
 
Imam problem,pa rekoh da se posavetujem pre nego sto odem kod lekara koji mi je zakazao u ponedeljak 7.aprila.Problem je sto sam slučajno primetio zadebljanje na kozici levog testisa,rekao bih da me ne boli pri pritisku,a testisi su sasvim u redu i ne mogu da nađemni jednu razliku.To zadebljanje na kozici testisa se veoma teško primecuje na oko,možda i ne ,ali kada prelazim prstom,oseca se da postoji zadebljanje na kozici,nemam nikakvu drugu promenu i testisi unutra su na dodir ok.ali ipak rekoh da vas pitam da li neko zna šta to može da bude.Zakazao sam pregled kod dermatologa pa ću videti da li će me poslati kod urologa.puno hvala.
 
JA mislim da je to za urologa, ali valjda ce te dermatolog poslati tamo po potrebi. Moze da bude sve i svasta,m glupo je spekulisati na nevidjeno (od lisaja do tumora). Pohitaj ti kod lekara u ponedeljak, nije se igrati sa testisima.
 
Pre dva meseca sam primetio malu kvrgu velicine oko 3 mm na desnom testisu u gornjem delu,isao sam kod urologa radio sam ultrazvuk i tumorne markere sve je bilo ok.Doktor je rekao da je to appendix testisa da nema potrebe da brinem da tumori testisa rastu samo unutar testisa da oni ne rastu na povrsini.Hteo sam da pitam sta je to appendix?i jel istina da tumori testisa mogu da rastu samo iznutra,dali postoje neki slucajevi gde je i na povrsini testisa moze da nastane?
 
Molio bih da mi odgovori neko strucan i to sto pre.. Nekako sam uplasen.. Ne znam bas kako da objasnim ali kad zategnem testise, primetim da na levom postoji kao jos jedan sasvim mali testis iznad njega:confused: Ne boli me i ne smeta mi, ali me stvarno brine.. Stoga bih molio da mi neko odgovori i objasni sto pre. Ako je neko imao slicnih problema neka se javi
 
На самом тестису као још један тестис?

Препипај добро и други тестис, јер на оба тестиса на горњем полу лези епидидимис ( то су неки каналићи, да те не гњавим) и они се осете као брегић.
Ово ти је савет чисто да сам себе умириш.

Савет бр. 2 је да одеш код уролога да ти препипа тестисе, јер не мора бити ништа, а и може.;)
Али да не причам ја овде преко форума шта може да буде, најбоље ће ти дијагнозу поставити др директним прегледом.;)
 
Znam da imaju ti kanalici, procitao sam negde i video na slici, ali imam osecaj kao da je malo veci na levom testisu ili mozda tripujem:rumenko: Mozda je zbog razlike u testisima to na levom vidljivo, ne znam.. Rado bih otisao i kod urologa ali bojim se da nije nista, a ovaj ovde urolog kod nas je neljubazan skroz, bukvalno te napadne sto si dosao ako ti nije nista.. Izdere se na tebe:evil: Uglavnom, stvarno nemam nikakve probleme, cak imam i sexualne odnose vrlo cesto i nista mi ne smeta..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top