PATRIOTE ili nesto drugo?!?

dekart1973

Zainteresovan član
Poruka
494
Proteklih godina cesto je koriscena ova rec. Svi koji nisu podrzavali politiku Milosevica bili su etiketirani kao "izdajnici i strani placenici". Sa druge strane, stranke bivseg rezima SPS, JUL i SRS otvoreno su isticale kako su "patriote". Vremenom ova rec se toliko izlizala, mada i danas neki kao svoju najvecu vrlinu isticu to da su "patriote".

E, pa mozda bismo trebali malo da razmotrimo sta znaci rec "patriotizam".
Patriotizam, po definiciji, podrazumeva ljubav prema domovini. E sad, mozemo pretpostaviti da neko ko voli svoju zemlju, radi u interesu te zemlje i njenih gradjana. Mislim da se tu svi slazemo, samo pitanje je sta je interes ove zemlje?


Oni koji su se najvise hvalili patriotizmom doveli su ovu zemlju u potpunu izolaciju, u stanje potpune ekonomske, privredne, socijalne i moralne propasti. Ratovi su prvo vodjeni, a zatim gubljeni, da bi na kraju svaki nas poraz bio proglasen za pobedu. Pa i na Kosovu smo "pobedili", secate se?!? To sto tamo danas gotovo i da nema srba i sto su mnoge srpske svetinje spaljenje, narod proteran, kuce popaljene, to kao nema veze. Vazno je da smo mi "pobedili"?!?!?!

Neko je rekao: "Ko o cemu, srbi o pravdi". Istina je, stalno se pozivamo na to da smo mi u pravu, a da ceo svet gresi, da je Amerika losa, da sve sto nam se desilo nije pravedno, itd. Pa recimo da smo apsolutno u pravu, i sta onda? Bunimo se protiv "novog svetskog poretka", ali on je realnost svidelo se to nama ili ne. I sada imamo situaciju da se jedna mala i nerazvijena zemlja konfrontira sa celim svetom, samo zato sto njeni gradjani misle da su u pravu. I sta se dogadja? Pa svakom razumnom je sasvim jasno. Na kraju krajeva to prozivljavamo svi na svojoj kozi, neko vise a neko manje.

Dakle, sustina je u tome da li mozemo reci da su te takozvane patriote radile u interesu nase zemlje, i da li jos uvek rade? Da li je mozda bilo bolje da pridobijemo Ameriku i EU kao svoje saveznike i da na taj nacin ostvarimo svoje nacionalne interese? Da li je mozda sve moglo da bude drugacije, pa da mi budemo pobednici, a da drugi dobijaju sankcije? Da li su nam bas uvek svi drugi krivi? Da li je nesto i nasa krivica? Da li je moguce da su svi drugi pametniji od nas? Mi i danas pricamo o "svetskoj zaveri i odsustvu pravednosti u medjunarodnim odnosima", a Srbija sve manja!!!

Ako imamo u vidu sve prethodno navedeno, zaista mozemo postaviti pitanje:
KO JE TU PATRIOTA, A KO NE, I KO RADI U INTERESU OVE ZEMLJE?
 
Tekst je skroz odlican............bravo Dekart.........

Kako neko rece.........kad cujem da me neko baja patriotizmom. prvo se uhvatim za dzep da vidim da li mi je novcanik jos na mestu...

Ne samo da su upropastili sve za sta su se docepali, vec su uspeli i toliko uzvisenu rec, kao PATRIOTA
da srozaju, i provuku kroz najsmrdljivije blato, kiteci se njome........

Sram bilo i takve patriote, i begunce , i one koji navijaju za njih , a ne za Srbiju......PATRIOTSKI
 
.....ako se uzme u obzir da smo SVE zahteve do sada ispunili, mozda ne istog sekunda ali smo ih sve ispunili, normalan covek bi se u upitao zasto se i dalje igraju sa nama i stalno nam postavljaju nove zahteve....zar ne mogu da nam sastave listu zahteva pa da znamo sta nas ceka nego ovako...danas Mladic a ko zna sta ce sutra smisliti....na kraju ako mogu da nam diktiraju cene struje i telefona i petljaju se u stvare koje im ni jedna normalna drzava ne bi dozvolila.... zasto ga sami i ne uhvate
 
Andreavk:
.....ako se uzme u obzir da smo SVE zahteve do sada ispunili, mozda ne istog sekunda ali smo ih sve ispunili, normalan covek bi se u upitao zasto se i dalje igraju sa nama i stalno nam postavljaju nove zahteve....zar ne mogu da nam sastave listu zahteva pa da znamo sta nas ceka nego ovako...danas Mladic a ko zna sta ce sutra smisliti....na kraju ako mogu da nam diktiraju cene struje i telefona i petljaju se u stvare koje im ni jedna normalna drzava ne bi dozvolila.... zasto ga sami i ne uhvate

Kljucna rec je ne istog trenutka. U diplomatiji neku stvar, ili da kazemo zahtev, mozete da ispunite odmah i tada ima najveci efekat. Mozete da ispunite posle nekog vremena, tada je efekat manji, a mozete to da uradite i kada bude suvise kasno. Tada je efekat gotovo nikakav. Cini se da mi sve radimo posle isteka roka.

Sto se tice hapsenja Mladica, pa on je javno setao po Beogradu sve do pre neku godinu i to pod zastitom zna se vec koga. Sta reci..... A sada kao "neka ga oni uhapse". Pa kada bismo dozvolili da njihova policija hapsi po nasoj zemlji onda bi to mozda i uradili. Ovako Mladic kod nas, a mi vicemo "neka ga oni uhapse".
 
....ako se uzme u obzir da smo SVE zahteve do sada ispunili,

A ako se uzme u obzir da NISMO sve zahteve ispunili ???????
I nismo...........sta pricas napamet???/

zar ne mogu da nam sastave listu zahteva pa da znamo sta nas ceka

Ako nesto citas, osim Zabavnika, onda znas koja je lista zahteva.......sastavljena je

zasto ga sami i ne uhvate

Pa ne daju PatriJote.....kazu, narusavanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta......
 
dekart1973:
Kljucna rec je ne istog trenutka. U diplomatiji neku stvar, ili da kazemo zahtev, mozete da ispunite odmah i tada ima najveci efekat. Mozete da ispunite posle nekog vremena, tada je efekat manji, a mozete to da uradite i kada bude suvise kasno. Tada je efekat gotovo nikakav. Cini se da mi sve radimo posle isteka roka.

Sto se tice hapsenja Mladica, pa on je javno setao po Beogradu sve do pre neku godinu i to pod zastitom zna se vec koga. Sta reci..... A sada kao "neka ga oni uhapse". Pa kada bismo dozvolili da njihova policija hapsi po nasoj zemlji onda bi to mozda i uradili. Ovako Mladic kod nas, a mi vicemo "neka ga oni uhapse".
Odgovori mi mokim te, nerazumem.Da li ista kod tebe biva sveto.Da li je to mozda ljubav, familija, deca, prijatelji, vera, nacija, data rec, ili je nesto drugo. Ja sam zbog svega ovog nabrojanog dugo ratovao.I opet bi. Da li gresim?
 
...ne pricaj gluposti...Mladic bi davno bio u Hagu da to odgovara onima koji nam postavljaju uslove...ako si umislio da to zavisi od nas onda pojma nemas...uostalom ako citiras onda sve citiraj....zasto oni koji nam diktiraju cene struje i telefona ne mogu da "izdiktiraju" i hapsenje jednog coveka...nece jer ovako imaju alibi da nas polako ali sigurno uvedu u duznicko ropstvo...samo se ti nadaj da to zavisi od bilo kog politicara ili stranke
...ovo je bio odgovor onom umisljenom majoru koji bi da ukida vojsku
 
Andreavk:
.....ako se uzme u obzir da smo SVE zahteve do sada ispunili, mozda ne istog sekunda ali smo ih sve ispunili, normalan covek bi se u upitao zasto se i dalje igraju sa nama i stalno nam postavljaju nove zahteve....zar ne mogu da nam sastave listu zahteva pa da znamo sta nas ceka nego ovako...danas Mladic a ko zna sta ce sutra smisliti....na kraju ako mogu da nam diktiraju cene struje i telefona i petljaju se u stvare koje im ni jedna normalna drzava ne bi dozvolila.... zasto ga sami i ne uhvate

Неће стати са захтевима - све до последњег Србина... до потпуног растурања државе Србије по већ њиховим опробаним рецептима.....данас једна жена - мајка погинулог борца рече ОНИ ЖЕЛЕ НАШЕ МЕСО... то ми је било ужасно тачно виђење...

... Страни разни "специјалци" налазе се ама баш свуда ... у свим порама државне управе, војске а верујем и полиције - заиста, нека га хватају, ако знају где је... :razz:
 
Doktor Pero:
Odgovori mi mokim te, nerazumem.Da li ista kod tebe biva sveto.Da li je to mozda ljubav, familija, deca, prijatelji, vera, nacija, data rec, ili je nesto drugo. Ja sam zbog svega ovog nabrojanog dugo ratovao.I opet bi. Da li gresim?

Докторе Перо,
већини саговорника којима си поставио питање које садржи одређене појмове који су СВАКОМ НА СВЕТУ СВЕТИ... овде не значе много. Веле, да је данас на сцени један нови покрет који се зове СТОМАКЛИЈА - дакле, само дај мени, сада и одмах... а за све ме баш заболе - е то је мото покрета СТОМАКЛИЈА, тј. покрет пуних стомака.

п.с. Ниси грешио !
 
dekart1973:
Oni koji su se najvise hvalili patriotizmom doveli su ovu zemlju u potpunu izolaciju, u stanje potpune ekonomske, privredne, socijalne i moralne propasti. Ratovi su prvo vodjeni, a zatim gubljeni, da bi na kraju svaki nas poraz bio proglasen za pobedu. Pa i na Kosovu smo "pobedili", secate se?!? To sto tamo danas gotovo i da nema srba i sto su mnoge srpske svetinje spaljenje, narod proteran, kuce popaljene, to kao nema veze. Vazno je da smo mi "pobedili"?!?!?!

Nisu oni koji su branili zemlju doveli istu u izolaciju vec oni koji su dali podrsku za nelegalno otcepljenje exsfrj republika, priznali iste, negirali pravo Srba u tim republikama da ostanu da zive u Jugoslaviji, podrzavali ratne napore otcepljenih naroda, uveli sankcije Srbiji, bombardovali Srbe preko Drine pa onda i samu Srbiju. Isti oni koji su finansirali i doveli na vlast DOS i koji i danas upravljaju srpskom vladajucom marionetskom "elitom".

dekart1973:
Neko je rekao: "Ko o cemu, srbi o pravdi". Istina je, stalno se pozivamo na to da smo mi u pravu, a da ceo svet gresi, da je Amerika losa, da sve sto nam se desilo nije pravedno, itd. Pa recimo da smo apsolutno u pravu, i sta onda? Bunimo se protiv "novog svetskog poretka", ali on je realnost svidelo se to nama ili ne. I sada imamo situaciju da se jedna mala i nerazvijena zemlja konfrontira sa celim svetom, samo zato sto njeni gradjani misle da su u pravu. I sta se dogadja? Pa svakom razumnom je sasvim jasno. Na kraju krajeva to prozivljavamo svi na svojoj kozi, neko vise a neko manje.

Kao prvo Srbija se ne konfronstira sa "celim svetom" vec sa jednim delom ZAPADNIH zemalja. Srbija nije ni u kakvom konfliktu sa Kinom, Rusijom, Indijom, Brazilom, Argentinom...
Kad pomenu "pravdu" - uprvo su zapadni puleni koji insistiraju na "pravdi" kao glavnom razlogu zasto moramo isporuciti haske optuzenike i slicno. Takodje, ti priznajes da se te zapadne zemlje ponasanju nepravedno prema nama a opet zagovaras saradnju sa istima. Gde je tu logika? Sta mozes ocekivati iz buduce saradnje osim novu nepravdu?

dekart1973:
Dakle, sustina je u tome da li mozemo reci da su te takozvane patriote radile u interesu nase zemlje, i da li jos uvek rade? Da li je mozda bilo bolje da pridobijemo Ameriku i EU kao svoje saveznike i da na taj nacin ostvarimo svoje nacionalne interese? Da li je mozda sve moglo da bude drugacije, pa da mi budemo pobednici, a da drugi dobijaju sankcije? Da li su nam bas uvek svi drugi krivi? Da li je nesto i nasa krivica? Da li je moguce da su svi drugi pametniji od nas? Mi i danas pricamo o "svetskoj zaveri i odsustvu pravednosti u medjunarodnim odnosima", a Srbija sve manja!!!


Kako je moguce "pridobiti" za saveznika - svog neprijatelja? Sta je JOS potrebno da Amerika uradi da biste i vi priznali da je ona neprijatelj Srbije? Sta?
 
eremita:
Докторе Перо,
већини саговорника којима си поставио питање које садржи одређене појмове који су СВАКОМ НА СВЕТУ СВЕТИ... овде не значе много. Веле, да је данас на сцени један нови покрет који се зове СТОМАКЛИЈА - дакле, само дај мени, сада и одмах... а за све ме баш заболе - е то је мото покрета СТОМАКЛИЈА, тј. покрет пуних стомака.

п.с. Ниси грешио !
Ako je to stvarno tako, onda mi ih je zao, jer ce se sigurno zasrati s takvim stomacima, a neda Bog, more biti i da su trudni s ovijem zapadnjacima.
 
Doktor Pero:
Odgovori mi mokim te, nerazumem.Da li ista kod tebe biva sveto.Da li je to mozda ljubav, familija, deca, prijatelji, vera, nacija, data rec, ili je nesto drugo. Ja sam zbog svega ovog nabrojanog dugo ratovao.I opet bi. Da li gresim?

Prijatelju moj dragi, naravno da gresis. Ja sam takodje bio na ratistu i ne mislim da je to neki veliki plus u zivotu. Sto se tice toga sta je sveto.....??? :confused: ????, o cemu ti uopste pricas???

Ali ako bas insistiras, mogu da ti kazem sta mi je sveto. Sveta su mi deca ove zemlje, cije majke nemaju pare ni za ljudske pelene, hranu, krevetac. Sveti su mi mladi ljudi koji su zavrsili neke skole i neke fakultete, a nemaju sanse da nadju bilo kakav posao, a daleko bilo da planiraju porodicu. Sveti su mi svi oni stari i bolesni ljudi koji nemaju mogucnost da se lece (osim ako na privatnoj klinici bivseg ministra zdravlja Bojica plate ogromnu sumu novca). Sveti su mi mladi ljudi koji su morali da napuste svoju zemlju i da odu u inostranstvo kako bi imali sta da jedu. Sveti su mi svi oni ljudi koje vidjam kako idu iz samoposluge polu praznih torba i tuznog izraza na licu. Sveto mi je Kosovo, koje je glupom politikom izgubljeno. Svete su mi sve one crkve i manastiri na Kosovu koji su spaljeni, a da smo vodili drugaciju politiku mozda bi danas nasa vojska bila na Kosovu. Sveta mi je ova zemlja koja je nekada bila civilizovana i napredna, a danas je.... eh sta je danas. Cak je i Albanija naprednija od nas.

Mislim da nije potrebno vise da nabrajam. U cemu je poenta? Pa oni koji su se hvalili svetinjama i nazivali se patriotama, sve te svetinje su unistili, narod ekonomski, kulturno, socijalno i moralno upropastili, teritorije izgubili, a sebi sagradili vile na Dedinju. U rat naravno nisu isli oni nego ti i ja!!!

A pomisli samo sta bi bilo da su nam na primer Amerikanci bili saveznici. Ma koliko to danas apsurdno zvucalo, politika se vodi ne na osnovu ljubavi, vec na osnovu interesa. Mozda smo mogli da se ne suprotstavljamo celom svetu, nego da svet radi za nas. Sta mislis o tome? I da li je moguce da nam je uvek neko drugi kriv?
 
Andreavk:
...ne pricaj gluposti...Mladic bi davno bio u Hagu da to odgovara onima koji nam postavljaju uslove...ako si umislio da to zavisi od nas onda pojma nemas...uostalom ako citiras onda sve citiraj....zasto oni koji nam diktiraju cene struje i telefona ne mogu da "izdiktiraju" i hapsenje jednog coveka...nece jer ovako imaju alibi da nas polako ali sigurno uvedu u duznicko ropstvo...samo se ti nadaj da to zavisi od bilo kog politicara ili stranke
...ovo je bio odgovor onom umisljenom majoru koji bi da ukida vojsku

Pa hajde onda da ga isporucimo i da im pokravimo sve planove, zar ne?!? :)
 
eremita:
Неће стати са захтевима - све до последњег Србина... до потпуног растурања државе Србије по већ њиховим опробаним рецептима.....данас једна жена - мајка погинулог борца рече ОНИ ЖЕЛЕ НАШЕ МЕСО... то ми је било ужасно тачно виђење...

... Страни разни "специјалци" налазе се ама баш свуда ... у свим порама државне управе, војске а верујем и полиције - заиста, нека га хватају, ако знају где је... :razz:

Da nije mozda tu negde i drug Ilija Cvororic? :) Za neupucene: lik iz filma "Balkanski spijun"?
Cuvajte se, paranoja je ozbiljna stvar
!!!
 
eremita:
Докторе Перо,
већини саговорника којима си поставио питање које садржи одређене појмове који су СВАКОМ НА СВЕТУ СВЕТИ... овде не значе много. Веле, да је данас на сцени један нови покрет који се зове СТОМАКЛИЈА - дакле, само дај мени, сада и одмах... а за све ме баш заболе - е то је мото покрета СТОМАКЛИЈА, тј. покрет пуних стомака.

п.с. Ниси грешио !

Pa cini se da su ti iz pokreta "STOMAKLIJA" ustvari pripadnici bivseg rezima, koji su svoje porodice obezbedili, sazidali kuce, pokrali pare i stavili ih u strane banke, decu poslali na skolovanje u inostranstvo..... pa sad....... mogu i bez Evrope.
 
untouchable:
.............Kao prvo Srbija se ne konfronstira sa "celim svetom" vec sa jednim delom ZAPADNIH zemalja. Srbija nije ni u kakvom konfliktu sa Kinom, Rusijom, Indijom, Brazilom, Argentinom...
Kad pomenu "pravdu" - uprvo su zapadni puleni koji insistiraju na "pravdi" kao glavnom razlogu zasto moramo isporuciti haske optuzenike i slicno. Takodje, ti priznajes da se te zapadne zemlje ponasanju nepravedno prema nama a opet zagovaras saradnju sa istima. Gde je tu logika? Sta mozes ocekivati iz buduce saradnje osim novu nepravdu?

Pa upravo to i hocu da ti objasnim. Evo jedne tuzne istine za tebe: pravde na svetu nema, a pogotovo ne u medjunarodnim odnosima. Postoje samo interesi. Ukoliko bi se americki ili evropski interesi podudarali sa srpskim, Srbija bi bila jedna veoma napredna drzava, a svi nasi "neprijatelji" iz bivsih republika mogli bi samo da nam zavide.
Da li ima smisla ulaziti u sukob u kojem unapred znas da ces da izgubis?
A sto se tice Rusije, Kine, Iraka...itd. Pa molim te, nemoj da me zasmejavas. Pa Rusija prima ekonosmku pomoc od Amerike. A kada je trebalo da nam pomognu, pokazali su se!
 

Back
Top