E-MAIL

Moras objasniti nekoliko stvari, da bi resavanje problema uopste krenulo sa mrtve tacke:

1. jesi li do sada uopste mogao primati mail?
2. da nisi po pvri pouat pripremio racunar za primanje mailova?
3. Koji email klijent koristis?
4. O kojim mailovima govoris (yahoo, google itd) ili direktan account kod provajdera?
5. Koji provajder?
6 jesi li zvao provajderovu tehnicku podrsku?
7. jesi li vrsio neke intevencije na sistemu (nove instalacije, reinstalacije,,,)?
8. Koji parametri kazes da su ti tacno podeseni? Kako?

Ako se znaju odgovori na sva gornja pitanja, moze se razmisljati o pomoci.
Ovako, kao da si dosao kod doktora i rekao "doktore, bolestan sam, dajte mi lekove..." bez ikakvog drugog objasnjenja. Moramo uzeti "anamnezu" i dobiti uvid u "trenutno stanje" da bi postavili "dijagnozu" i prepisali "terapiju" :)
 
codemaker:
Moras objasniti nekoliko stvari, da bi resavanje problema uopste krenulo sa mrtve tacke:

1. jesi li do sada uopste mogao primati mail?
2. da nisi po pvri pouat pripremio racunar za primanje mailova?
3. Koji email klijent koristis?
4. O kojim mailovima govoris (yahoo, google itd) ili direktan account kod provajdera?
5. Koji provajder?
6 jesi li zvao provajderovu tehnicku podrsku?
7. jesi li vrsio neke intevencije na sistemu (nove instalacije, reinstalacije,,,)?
8. Koji parametri kazes da su ti tacno podeseni? Kako?

Ako se znaju odgovori na sva gornja pitanja, moze se razmisljati o pomoci.
Ovako, kao da si dosao kod doktora i rekao "doktore, bolestan sam, dajte mi lekove..." bez ikakvog drugog objasnjenja. Moramo uzeti "anamnezu" i dobiti uvid u "trenutno stanje" da bi postavili "dijagnozu" i prepisali "terapiju" :)

Svaka ti cast za ovu poslednju recenicu... Moracu da je iskopiram, i da je cuvam u My Documents! :)
A broj 4 i broj 5 ti se svode na isto....
 
nidzesi:
Svaka ti cast za ovu poslednju recenicu... Moracu da je iskopiram, i da je cuvam u My Documents! :)
A broj 4 i broj 5 ti se svode na isto....
Pa nije bas.
Yahoo ili Google mozes iz browsera proveriti postu.
Ako imas mail account direktno kod provajdera, koristices e-mail client-a, zar ne?
Ih, gde bi mi bio kraj, da sam studirao za doktora - doduse vise volim da programiram.. :)
 
codemaker:
Pa nije bas.
Yahoo ili Google mozes iz browsera proveriti postu.
Ako imas mail account direktno kod provajdera, koristices e-mail client-a, zar ne?
Ih, gde bi mi bio kraj, da sam studirao za doktora - doduse vise volim da programiram.. :)

Pa reci mi koji sasavi provider nema webmail?

Ja bar znam da imaju beotel, sezampro, verat, ptt, icentrala, neobee...
 

Back
Top