Pluton u sinastriji

tinna-bg

Početnik
Poruka
5
Na jednom forumu sam procitala da licne planete jedog partnera u konjukciji sa plutonom drugog daju fatalnu ljubav...ali mi nije jasno ko je za koga u toj kombinaciji fatalan...vlasnik plutona ili onaj sa svojim suncem, venerom, asc... :shock: :shock:

:) :) :)
 
A jos nesto mi palo na pamet....posto su meni sunce,venera,merkur,asc u vagi....onda onaj koji ima plutona u vagi ce praviti konjukcije sa tim mojim licnim planetama....pa to onda ispadne da su generacije i generacije fatalne za mene....auuuu...koliko ih jeeeeeeeee

Da li se zapravo taj pluton i njegovi aspkti gledaju samo kad je vladar necijeg horoskopa ili npr vladar 5 ili 7 kuce?
 
pa da i za mene...meni je 5 planeta u vagi, pritom imam i sama konjukciju venere i plutona( koju verovatno i ti imas)...mislim da ne moze samo to da se gleda tj.samo taj pluton za pomenutu fatalnost...
 
meni je venera na 28* vage a pluton na 22* i prave konjukciju , a nedavno sam cula da sam bas zbog te konjukcije sklona fatalnim ljubavima
nisam astrolog ali mi nije logicno da se odnosi na sve kojima je pluton u vagi bas zato sto su u pitanju citave generacije! Verovatno zavisi od samog stepena i sl.....
 
A kakva je sutuacija sa opozicijom Plutona i neke planete? npr., konkretno meseca?

a sto reci...mjesec,prikazuje najtananije niti duse..mjesto gdje je osoba najranjivija..a pluton,Bog mrtvih,podzermnog svijeta,Bog tame...destrukcije,tesko da dusa moze ostati ravnodusna poslije njegovog dejstva
osoba biva magnetski privucena i tesko moze da mu se odupre a josh teze da zaboravi,posliej dejstva plutona bude razorena..

cak se desava da cesto sanja osobu plutona i da ne moze da je zaboravi..
 
Na jednom forumu sam procitala da licne planete jedog partnera u konjukciji sa plutonom drugog daju fatalnu ljubav...ali mi nije jasno ko je za koga u toj kombinaciji fatalan...vlasnik plutona ili onaj sa svojim suncem, venerom, asc... :shock: :shock:

:) :) :)

Moj decko i ja imamo konjukciju mog plutona i njegovog marsa u vagi. Ko je sad za koga tu fatalan obzirom da ni mars nije bas najsladja i ratoborna je planeta? Ili pluton bas ni jednu planetu ne ostavlja ravnodusnom? (inace sve se to desava na mom descedentu)
 
... možda bi trebalo pogledati koliko je važan Pluton kod same osobe koja je nekomu fatalna? Ako Pluton nema težinu u njegovom natalu, moguće je da nema niti značajni utjecaj na osobu čiju osobnu planetu u sinastriji aspektira i time potencira fatalnost?
 
Iz iskustva znam da svako uplitanje Plutona u sinastriji je loše. Naročito konjukcija plutona jedne osobe sa marsom, mesecom, venerom druge osobe, kao i međusobni kvadrati i opozicije. A naročito kada se ti aspekti dupliraju u sinastriji (npr. njen mars konjukcija njegov pluton, njen pluton opozicija njegov mars itd...)
To obično ukazuje na manipulacije, mržnju, potrebu za dominacijom, i ništa pozitivno ne donose ti aspekti. Mnogi se "oduševljavaju" opisom ovih aspekata "FATALNA VEZA" :lol: ali šta je zapravo Fatalna veza?! Veza iz koje izlaziš totalno slomljen, povređen, rasturen psihički, emotivno, zato što si bio sa krajnje manipulativnom, neiskrenom i lošom osobom koja je od tvog života napravila pakao a tebi razbucala samopouzdanje i samopoštovanje!!!
Ti aspekti stvaraju neku vrstu magijske privlačnosti jače i od razuma, međutim, na duže staze veza nema perspektivu, jer se pretvara u pravu sado-mazo dramu.:evil:
 
Iz iskustva znam da svako uplitanje Plutona u sinastriji je loše. Naročito konjukcija plutona jedne osobe sa marsom, mesecom, venerom druge osobe, kao i međusobni kvadrati i opozicije. A naročito kada se ti aspekti dupliraju u sinastriji (npr. njen mars konjukcija njegov pluton, njen pluton opozicija njegov mars itd...)
To obično ukazuje na manipulacije, mržnju, potrebu za dominacijom, i ništa pozitivno ne donose ti aspekti. Mnogi se "oduševljavaju" opisom ovih aspekata "FATALNA VEZA" :lol: ali šta je zapravo Fatalna veza?! Veza iz koje izlaziš totalno slomljen, povređen, rasturen psihički, emotivno, zato što si bio sa krajnje manipulativnom, neiskrenom i lošom osobom koja je od tvog života napravila pakao a tebi razbucala samopouzdanje i samopoštovanje!!!
Ti aspekti stvaraju neku vrstu magijske privlačnosti jače i od razuma, međutim, na duže staze veza nema perspektivu, jer se pretvara u pravu sado-mazo dramu.:evil:

:rida:
 
Иначе, што се тићче Плутона у синастрији....он је трансцедент....и често се ни не осећа...његово деловање је подсвесно и делује у смеру дуготрајних промена особе чије личне планете аспектује.

Како делује?
Дискутабилно је.
И у добрим и у лошим аспектима може деловати добро, а и лоше.
Све зависи од духовне просвећености особе чији је Плутон.

Ако је особа продуховљена, у лошем аспекту, Плутонска особа ће терати ову другу да се кроз мучење преображује у смеру бољег.
Ако није продуховљена, онда поспешује пропадање, чак помаже самоунижавање особе са којом је.
 
Pluton je ljubomoran ... sve se u stvari svodi na osnovne osobine planeta.
Naravno, mislim samo na ovaj aspekat, to sve mora da se potvrdi natalima i uporednim horoskopom.

I tačno je da se Pluton ne ispoljava kod svakoga, pa da bi se uopšte ovaj uporedni aspekat ispoljio na tipičan način (kao što je u teoriji opisan) mora pre svega i u natalima i jedne i druge osobe da bude prisutna takva priča - da je Pluton sam po sebi nekako naglašen i da Venera druge osobe natalno ima sličnu priču.
 
Iz iskustva znam da svako uplitanje Plutona u sinastriji je loše. Naročito konjukcija plutona jedne osobe sa marsom, mesecom, venerom druge osobe, kao i međusobni kvadrati i opozicije. A naročito kada se ti aspekti dupliraju u sinastriji (npr. njen mars konjukcija njegov pluton, njen pluton opozicija njegov mars itd...)
To obično ukazuje na manipulacije, mržnju, potrebu za dominacijom, i ništa pozitivno ne donose ti aspekti. Mnogi se "oduševljavaju" opisom ovih aspekata "FATALNA VEZA" :lol: ali šta je zapravo Fatalna veza?! Veza iz koje izlaziš totalno slomljen, povređen, rasturen psihički, emotivno, zato što si bio sa krajnje manipulativnom, neiskrenom i lošom osobom koja je od tvog života napravila pakao a tebi razbucala samopouzdanje i samopoštovanje!!!
Ti aspekti stvaraju neku vrstu magijske privlačnosti jače i od razuma, međutim, na duže staze veza nema perspektivu, jer se pretvara u pravu sado-mazo dramu.:evil:

Dobro... imam Plutona u Vagi i Veneru u Vagi, natalni Plutonu konjukciji sa Venerom... a ove dve sa istim aspektima nema već neko vreme, pa se pitam da'l su preživele sve to... z:cry:
Inače, trenutno Pluton pravi kvadrat sa ovom konjukcijom i ko kaže da se ne oseća, laže. A nije ni blizu kako će tek da se oseća... :rida:
 
Imam pitanje...:)
Moj pluton je u trigonu sa njegovim suncem...(sta bi to moglo biti?)(pluton u skorpijia sunce u ovnu)
a njegov pluton je u kvadratu sa mojim marsom..:/ (mars u lavu, pluton takodje u skorpiji)
Ovo drugo me vise interesuje...sumnjam da je nesto iole dobro...
(Imamo i trigone njegovog plutona sa mojim uranom i neptunom...ali to je, pretpostavljam, manje bitno..)
Moze li neko da mi kaze nesto o tome?
 
kažu da plton nema mnogo značaja u sinastriji...
pluton trigon sunce može da da jako prijateljstvo, jaku fizičku privlačnost, može da ukaže na sudbinski odnos. više psihološki aspekt, koliko sam razumela....
mars i pluton u lošim aspektima ukazuju na destrukciju, mržnju, suparništvo, agresiju, sadizam...
lične planete su bitnije... ovo je okvirno, sve zavisi i od toga kakve aspekte pravi svaka planeta posebno u obe karte.
 

Back
Top