Bolovi u zglobovima i kostima

7sins

Primećen član
Poruka
553
Pozdrav svima, molim za pomoc strucna lica. Moja devojcica ima 8 godina, prilicno zdrava, do sada nije imala vecih zdravstvenih problema, par puta prehlade, jedno 3 puta jaca upala grla, jednom do dva puta blazi bronhitis. U poslednje vreme se zali na bolove u zglobovima i kostima nogu. Vodili smo je kod pedijatra koji je rekao da dete raste pa da su ti bolovi verovatno zbog toga. Bolovi nisu jaki niti smo ikada davali bilo sta protiv istih. Krene recimo da je boli butna kost, jedno dva dana, nakon toga se bol spusti nize sve do clanka na nozi, i onda nestane. Nakon nedelju-dve opet, druga noga. Jednom se zalila da je boli zglob na ruci. Meni to nekako lici na reumu, mada je pedijatar rekao da nije to. Sta da radimo? Kod koga da je vodimo? Postoji li neko objasnjenje? Sta ako je reuma? Da li je moguce da tako mala dobije reumu? Moze li se nesto dati protiv bolova kad je bas jace zaboli? Hvala na odgovorima.
 
Najverovatnije se radi o naglom rastu kostiju i posledicnim bolovima, nista strasno. Mozete detetu dati neki od decijih sirupa za umirenje bolova (paracetamol ili vec ne znam sta se proizvodi za decu) kada se bas zali. Nemate razloga za panikom niti za vucenje deteta po lekarima, ali ako ste bas uznemireni mozete uraditi rezultate krvne slike i biohemije (proveriti sedimentaciju, gvozdje...). Potpuno je neuobicajeno za tako malo dete da ima reumu i sigurno nije to u pitanju. Bolovi u kostima, posebno dugim kostima nogu je veoma cest i uobicajen simptom kod dece tog uzrasta u trenutcima naglog rasta.
 

Back
Top