O KRFU KONKRETNO

U vodi je delimicno sljunak, na nekim mestima ima vise peska. Travu nisam vidjala. U plicaku ume da se zamuti jer se igraju deca, igraju odbojku i sl, ali je dovoljno dugacka da svako moze da nadje sebi odgovarajuce parce plaze. Ali opet, sve zavisi ko sta voli. Ukusi su definitivno razliciti. Plaza jeste urbana, zato imas WC, kabinu sa ogledalom i ofingerom, vidi se na slici kao mala koliba od trske. Svi sportovi na vodi, padobran, banane i ostalo su tu....E sad ko voli nesto divlje mora se u mala i udaljenija mesta, nekad samo camcima.
 
Odgovor za mirarbi, mozda jos nekome bude od koristi:

Krf je moja ljubav na prvi pogled i uvek bih mu se rado vracala. Na Krfu ima toliko toga da se vidi da nikad ne mozes reci da ti je dosadno.
Ja sam prvi put bila pre 10 godina u Kasiopiju sa bebom . Isli smo avionom i nismo zbog bebe mogli da zujimo, samo smo jednom iznajmili kola i otisli do Krfa. Kasiopi je preslatko malo primorsko mesto, najvise podseca na "nase bivse" primorje, mala luka, ulicice za setnju, radnjice. Tada je bilo dosta skupo, recimo voce je bilo papreno. Plaze su malo dalje, ima jedno 10-15 min do njih, u zavisnosti gde su ti apartmani. Jedna plaza je sljunkovita bez hlada, sa suncobranima, druga je stenovita, lezi se na kamenim stenama i nezgodan je ulaz u vodu. Voda je cista. Ako si statican u mestu, Kasiopi je super, ali nije za svakodnevno svrckanje do Krfa. Naime do Krfa ima 35 km ali je put uzan i krivudav i putuje se 1h. Autobusom mozda i duze. Nocu nije preporucljivo voziti tuda zbog pijanih Engleza koji se prebace u levu traku.
Paleokastrica je bozanstvena za obilazak, ali nemoj ni slucajno da uplacujes za smestaj. Iz te uvale nemas kud, dosadno, i cist promasaj. Ali pogled sa vidikovca, manastir, to se mora doziveti.
Juznije od grada Krfa nismo isli jer su nam u agenciji rekli da nije vredno truda. Sad vidim da su u ponudi ta juzna mesta ali ja bih se drzala proverenih stvari. Nisam bila licno i ne mogu da tvrdim, ali svi kazu da je nista posebno. Kavos - ni slucajno, to je mesto gde su najvece orgije i opijanja na plazi, Englezi samo zbog toga dolaze na odmor. Ovo za orgije su mi rekli u bukvalnom smislu. Znaci Kavos zaobidji u sirokom krugu.
Po onome sto su tvoji zahtevi ja i dalje tvrdim da je Dasija pravi izbor. Sto se tice tvojih zahteva, nisi zahtevna, ja sam ista takva, ali moras shvatiti da negde mora da se napravi kompromis. Dasija ima sve sto ti treba sem prozirne vode. Ali prozirna voda je u malim uvalama, manjim plazama, a onda na takvim plazama nemas nista drugo. Na primer u Barbatima je voda cista ali plaza bezveze, parce sljunka, jedno restorance i to je to. U Dasiji imas radnje za soping, imas pekaru, samousluge, restorane, divno setaliste uz obalu, mozes autobusom do Krfa za verujem 15 min., mozes peske u Ipsos ako vam treba malo ludila, posto je Ipsos nastavak Dasije. Mozes peske u Guviju. Na putu do Krfa ima LIDL gde je hrana vise nego povoljna. Slike plaze imas postovane na forumu. Mi smo isto ljubitelji fotografija i imamo ih na hiljade, ali posto su porodicne, okacila sam samo one koje vidis. Tvoju potrebu za prozirnom vodom mozes da zadovoljis ako na primer uplatis izlet camcima do nekih uvala.
Ono sto je jako vazno za Krf, nemoj ici na manje od 15 dana, 20 bi bilo idealno. Tamo ima toliko toga da se vidi da je stvarno malo vremena. Nama je bilo malo 14 dana, jer zbog deteta treba da se i kupamo malo a i hteli bi sve da vidimo. Jedan dan akvalend, jedan poseta ostrvu Vido, pa Ahilion, isli smo i u fabriku kumkvata, od njega se pravi onaj cuveni liker koji im je zastitni znak.Lepo je i mesto Kanoni, ispod Krfa, blizu aerodroma, avioni ti slecu iznad glave, a ima mala crkvica i lep restoran sa vidikovcem. Zbog toga i nismo isli na jug jer stvarno nemas kad. Da li mi verujes da knjigu koju sam ponela nisam ni otvorila koliko smo zujali okolo.
Ono sto je jos jako vazno to su kola. Na Krfu si bez kola stvarno ogranicen. Ne znam za vase razloge, ali mozda bi neko ipak mogao da dobije dozvolu. Videla sam cak da iznajmljuju one dzipove na struju koje voze deca po Tasu i Kalisu, malo vece i pise na njima osobe preko 6 godina. E sad ne znam da li se voze u lokalu ili mozes po celom ostrvu. Vidjala sam ih i kod nas na Zlatiboru.
Inace kao sto sam rekla Relaxom sam bila prezadovoljna, mada je bilo i nezadovoljnih ljudi. Zaista su bili maksimalno korektni. Cak nam je vodic jednom po povratku iz LIDLa zgrabio kese sa namirnicama i poneo u sobu. Ja ostala zgranuta, ma nisam mogla da verujem. Bas je bio simpatican i uvek na usluzi, glumio je u seriji Neki novi klinci, pa su ga deca poznavala, igrao je nekog Kecinu. Inace decu su nam zabavljali u podnevnim satima kao da mi malo predahnemo. Imali su i lepe izlete autobusima, na jedan smo i mi isli iako smo imali kola da bi slusali pricu vodica o Ahilionu. Citala sam da ima i neki izlet do Albanije, neko njihovo super letovaliste, ali nismo bas bili ludi za tim.
O samom gradu Krf ne bih mnogo, oduzima dah, mesavina toliko kultura....Na pojedinim mestima sam imala utisak da sam u Venciji koju inace obozavam.
Sve u svemu neces pogresiti ako odes u Dasiju, ona zaista zadovoljava 90% od onoga sto trazis, a za prozirnu plazu....pa malo zazmuri, ima toliko divnih stvari za videti, a ako ti ja bas, bas stalo...onda izlet na neku manju plazu ili uvalu.
 
pajamaca:
e,super putnice...
divne su slike.
jeste li se potpisali u knjjigu na vidikovcu:p
e,juče kada sam napisala desni chandris,nisam mislila na desnu stranu ulice..već na "desni" hotel:p
onaj ka gradu..
ajd daj još slika...
jesi li ti možda išla do kraja plaže?
i znaš li št ase dešava sa bivšim klubom mediterana?
Eh, mladost:p
Lepo bese, i veselo;)
 
za sve ljude koji se interesuju o gore pomenutoj agenciji
10 nocenja ustvari znaci da polazis npr. 10.08. u 21 i 30,a vracas se 20.08. oko podne,sto je ukupno 9 dana ,a ne 11 kako ti prilikom prvog informisanja kazu.smrc
 
Trotter:
klub mediteran napušten, krš i parlog. baš sam u septembru prošao uz ogradu i prilično je jadno to izgledalo. e sad, čini mi se da sam negde pročitao da se on svojevremeno furao na to kao potpuno prirodno okruženje, odmor a la robinzon kruso, ali je ovo izgledalo malo previše "prirodno"... šteta, ima sjajnu poziciju.
da bio je baš taj fazon...mali "hatovi" kolibice od pruća,samo dva kreveta i ormarić.
nema prozore već se krov i zidovi ne "sastaju" sasvim te se tako luftira!
wc kao u kampovima,ali...kao u htl od 5 *
bilo je fantastično! i jako skupo.mislim daje nedelju dana koštalo 1500 nemačkih maraka...
ali je bio sistem pun pansion i sve sportske aktivnosti su bile free.
ja sam radila dve sezone za njih u školi skijanja.
iskreno...ima i jedan u nissaki-biču ali je to hotel i nij etaj tip robinzon odmora:p
ali,to što si ti video,je ipak zapušteno...jer nij ebilo tako.
šteta...fantastično za odmor.
ma bio je i u crnoj gori na ostrvu cveća-kod tivta-nudistički club med.
kao i u crvenoj luci kod biograda na moru...
ima ih svuda po svetu...
najatraktivniji trenutno je u đerbi u tunisu.
ali za nas je to skupo
 
aa znači tako:p
jeste taj deo plaže je fenomenalan.
šteta što je zapušteno.
ali obzirom da znam čije je to zemljište,čudi me da već nije nešto preduzeto,jer ta porodica zaista ima novca...
eh..da mladosti:p
 
Guvija je vrlo simpaticno mesto, nalazi se pre Dasije. Za one koji ne znaju kad se krene od Krfa ka severu mesta idu ovim redom:
Guvija
Dasija
Ipsos
Pirgi
Barbati
.......prva 4 mesta su u nizu i jako blizu a onda na severu ide sledeci niz
Kasiopi
Roda
Acharavi
Sidari
.....pa na zapadnoj obali
Paleokastrica

Posle Dasije ja bih Guviju preporucila za bazu iz svih gore navedenih razloga, blizina Krfa, centralna pozicija, blizina LIDLa, dobre veze autobusom.....ispod magistrale. Jedina mana Guvije je jako mala i tesna sljunkovita plaza. Za cistocu vode ne znam, ali plaza je bas mala i ne dopada mi se.


Na Santoriniju nisam bila jer nam je princip da idemo u Grcku svojim kolima i da obidjemo sve sto mozemo kolima. Ali naravno da bih volela.

Za mirarbi:

Ako ti se bas ne svidja plaza u Dasiji razmisli o Guviji kao bazi, jos ti je bliza Krfu, jedino nemas setaliste uz obalu i ta plaza je meni bezveze. Nemam slike da postujem, u stvari imam ali su porodicne. Pokusacu na netu da nadjem neku adekvatnu.
 
Nasla sam ovu sliku plaze u Guvije, vrlo je mala. Ovo sto vidite na slici to je cela plaza. Inace u nastavku Guvije ima marina, tako da tu ima dosta jahti. Tu je i taj Kontokali o kome je neko pisao.

gouvia04xl.jpg
 
korfu jope!!! :) :)
ili, što bi reko drug Tito i posleKrfa, Krf!! :)
Četvrti put zaredom u Ligi šampiona. :)
Šetnja Garitsa Bayom sa kafom kod svetionika, Ekmek ili Profiterole na Kanoniju, ledeno kupanje na Liapadesu, spust kod Pelekasa, ili pivo u Antpaniku u Arseniou streetu dok feriji ka Brindiziju prolaze ispod nogu, kafa u Aegliju pred ručak...
Hajneken na Listonu...vožnja do Kerasije sa brčkanjem u Kolouri...
pozdrav svima!! :)
 
CAO, ja sam nov.

Tema je FENOMENALNA, procitao sam sve, i svi vi koji ucestvujete ste super.
Imam 21 god., cisto razumevanja radi.::::

OPSTE

Ja sam bio u Kasiopiu pre par godina sa drustvom i bilo je super.
NISMO IZNAJMILI KOLA jer niko nije imao polozeno. Meni iskreno nisu smetali pijani Englezi koje svi pominju, ali to je logicno jer ni ja uvece nisam bio bas trezan.
Ono sto se meni najvise svidelo su sljunkovite i kamenite plaze, i to nekoliko njih, u vidu malih uvalica, sve u krug (ako ste videli kako mesto izgleda na mapi).
Inace, NE PODNOSIM pescane plaze…od 15km sa 5 000 000 ljudi, plicakom tako dugim da jedva vidis obalu sa mesta na kome, kao mozes da zaplivas, muljem(peskom) koji se dize cim UGAZIS, kao da si na Lidu (<=> bilo kom blatnjavom ostrvcetu na blatnjavoj reci, za one koji nisu iz BG-a).

ZA OZBILJNE LJUDE
SIGURNO NIJE za ljude sa decom . Deca bi se smorila kao azdaje. Nema apsolutno nikakvih sadrzaja za njih. Cak sam i upoznao neke, cija su deca pizdela od dosade. Dakle Kasiopi je mesto sa jako malim plazama, koje su SAMO PLAZE, pa samim tim ne nude nikakve banane, tobogane, bazene…., niti bilo kakve druge programe interesantne deci.


ZA MLADJE

ZA FENSERAJ
ODUSANITE ako ste se uopste premisljali.
Nema puno fensi kafica...
Mesto nije onog tipa da mozes da iznajmis kola, vozis kroz centar, odvalis neki haus i budes kul. (((((... iznajmis kola u Kusadasiju i odvalis cecu, i glavni si baja...Turci ne provaljuju da to nije njihova muzika, nasi djuskaju,..a ostali su manjina.))),a i Pralia nije daleko))))

MUSKO . Engleskinje (70% devojaka), cini se uopste ne padaju na srpski tip kurcenja, jer konkurencija je ogromna. Albanci i Italijani’ tu i tamo, imaju slican « stil ». Mada, cuo sam da one vece plaze, kao sto je Dasia i one “predivne pescane” na jugu, nude lakse sadrzaje. Ipak, one olimpijske(Olympic) plaze su zakon.
ZENSKO . Devojkama preporucujem OPREZ . Ali vama vec ne mogu puno da kazem, jer i same znate . Ako ste laka zenska, tj. trazite letnju avanturu, naci cete je SIGURNO. Ako sebe ne svrstavate u lake zenske, a ipak sanjate o bogatom Grku, okusajte svoju srecu, mada ne verujem da cete naci bas bogatog, ali Grka hocete sigurno.
U suprotnom idite sa muskarc/em/ima, ili nosite suzavac.

ZA KULIJANERE (.)
Super mesto !!!
Problem su CENE. NE KRETATI bez punog kofera hrane. Ja se zajeb’o kad sam isao, nisam poneo apsolutno nista od hrane. Ne dajte da vas lazu, hrana je jako skupa (u odnosu na BG), A TEK PICE !!!???. IZLAZAK verovatno znate i sami da ucinite zabavnim. Diskoteka Passion vam nudi razne primamljive teme, ... Toga party, Foam party, …
Za Toga Party ljudi(.) se opusteno setaju u togama napravljenim od carsafa iz sobe, posto je takvima ulaz dzabe.
Ne nadajte se da na Foam Party-u peni kao u »Can’t Stop The Rock » ,ali ipak peni…
Posto je to malo mesto, naravno, ne nudi neki izbor muzike.

Rock necete naci,
ali svi rokeri na moru toliko spuste kriterijume da na kraju djipaju uz haus….
…ili cirkaju na plazi….kao ja…uz kas... pa mozda i djipnu povremeno uz taj haus....
*******,…


ZA MENE

Mene sad zanima, da li neko zna neko drugo mesto sa malim sljunkovitim/kamenitim plazama. Ne mora da bude na Krfu, ne mora cak ni da bude u Grckoj (makar bilo i egzoticno.....ko zna,.. mozda jednog dana..).

A posto postoji velika verovatnoca da odem bas na Krf, molio bih vas da malo blize objasnite RENT A CAR, kako, sta, koliko,…. koliko uopste kosta gorivo? Koliko km realno moze da se obidje dnevno….sta se ispalati????
 
Hej dobri ljudi!
Aktivno citam sve forume vezane za Krf, i moram da vam priznam da ste se bas potrudili da date sto vise korisnih informacija. U poslednjih par godina leta sam provodila na planinama, sto je bilo okej ali ovog leta sam se nameracila na more. Izbor je svakako pao na Kassiopi (ubedili ste me). Sto se tice datuma, polazimo 9. jula pa me interesuje da li neko od vas ide u to vreme, i da li ima neko ko se upravo vratio pa bih ga pitala za temperaturu i cene. I jos jedna stvar, nismo bas nesto sa lovom, planiramo da nosimo neku klopu odavde ali nam se izbor sveo na supice iz kesice i par kesa makarona sa sosom. Ali ako u Kassiopiju postoji taj veliki supermarket sa cenama slicnim kao u Beogradu, sto bih se uopste cimala i nosila bilo sta.

Ali sve ovo je svakako pod velikim znakom pitanja, ceo problem lezi u tome sto smo ja i drugarica obe nezaposlene i neudate, sto je ispalo kao ogroman problem, i predale smo hiljadu i jedan dokument koji nam je agencija trazila. Srecom, pa smo odmah nasli agenciju koja je bila voljna da nam organizuje putovanje, druge poznatije nisu htele ni da se cimaju sa "mladim, nezaposlenim i neudatim" devojkama. Tako da sad cekamo da vidimo sta ce biti sa vizom i to. Ima li iko iskustva sa takvom situacijom?!
Nadam se da ce sve biti okej...
 
Cao narodeeee!!!!!!
Moram vam reci da je tema odlicna i da su mi vasi saveti puno pomogli,s obzirom da u julu idem bas na Krf.
Ali me zanima jos par sitnica koje me bune.Zanima me gde se tacno nalazi akva park(ako neko moze da mi objasni), i za motorice,da li je potrebno da imamo SVOJE kacige ili ih dobijamo kad iznajmimo motor?
Sve poruke sam procitala i neko je pitao za Agios Georgios.Ima ih 2.I mene je to bunilo u pocetku.Jedan je na severozapadu Krfa a drugi na jugozapadu.Ja idem u taj na jugu.
Cula sam da je plaza preterana i da imaju zurke na plazi preko dana ,da je blizu Kavosa i da plaza spada u jednu od lepsih na mediteranu.I da,kao imaju i neka 3-4 nocna kluba koja su navodno super.Ne verujem dok ne vidim,a i zanima me vase misljenje pa bi mi puno znacilo da mi malo bolje opisete taj Agios Georgios na jugu.
saljem cmokic svima
 
Ja sam pominjala tih vise Agiosa. Videla sam na mapi Krfa da su oba na onom delu obale Krfa ka Italiji i da je jedan na severu, a drugi na jugu. Na nekim mapama pise Agios Georgios, a na nekim Agios Gordios.

Izgleda da nase agencije vode turiste u taj juzni Agios Gordios. Da li sam u pravu?

Ono sto me zanima je:

- Koji je od ta dva Agiosa bolji, severni ili juzni?
- Koji ima lepsu plazu?
- U kojem je ta plaza koja je „jedna od najlepsih na Krfu“?
- Koji je bogatiji vanpansionskim sadrzajima?
- Stsuki, u kojem si Agiosu bila preko Fudeksa?
- Moze li taj Agios (severni ili juzni) da bude dobar izbor, u smislu da ima lepsu plazu od Dasije, a jednako ostalih sadrzaja?

Putnice, obzirom da si bila u Dasiji i da si mi preporucila da odem upravo tamo, ali obavezno 15 dana:

Da li znas nesto o hotelima Elea beach **** i Livadi Nafsika*** ? Koliko su udaljeni od te centralne plaze ispred Chandrisa? Kakva je plaza ispred njih? Vredi li skupljati pare za te hotele za iducu godinu (jedino sam njih nasla za smene od 15 dana)?
 
Putnice, obzirom da si bila u Dasiji i da si mi preporucila da odem upravo tamo, ali obavezno 15 dana:

Da li znas nesto o hotelima Elea beach **** i Livadi Nafsika*** ? Koliko su udaljeni od te centralne plaze ispred Chandrisa? Kakva je plaza ispred njih? Vredi li skupljati pare za te hotele za iducu godinu (jedino sam njih nasla za smene od 15 dana)?
 
E pa ja sam sigurna da imaju 2 BAS Agios Georgiosa,a Agios Gordios je na sredini puta izmedju njih.
Cula sam da je juzni bolji,da je plaza fenomenalna i da su mnogi u agenciji preko koje idem trazili smestaj bas za njega.
Ali opet bi volela da cujem nesto konkretnije od ljudi koji su bili tamo.
Hvala unapred
 
mirarbi:
Putnice, obzirom da si bila u Dasiji i da si mi preporucila da odem upravo tamo, ali obavezno 15 dana:

Da li znas nesto o hotelima Elea beach **** i Livadi Nafsika*** ? Koliko su udaljeni od te centralne plaze ispred Chandrisa? Kakva je plaza ispred njih? Vredi li skupljati pare za te hotele za iducu godinu (jedino sam njih nasla za smene od 15 dana)?


Iskrena da budem ne znam bas 100% ali po onome sto sam videla na netu mislim da je Elea beach na kraju Dasije ispod Chandrisa ( The Elea has a prime location on a Blue Flag award-winning beach between the Club Med and Chandris Hotels) . Mozda pajamaca zna jer je ona pisala o tom Mediteran clubu.
Za Livadi Nafsiku nisam sigurna ali koliko me secanje sluzi pored naseg apartmana Aleksakis (vidi na slici zelena kola) ima jedan putic koji vodi tamo iza Aleksakisa i mislim da je taj hotel upravo tamo. To sto pisu 300 m od plaze je ja mislim upravo to.

Ne znam da li se isplati da skupljas pare, zavisi sta je tebi bitno. Meni je zao da bacam pare na skupe i dobro oprepljene hotele i sobe posto u sobi samo prespavam. Znaci bitna mi je cista posteljina i kupatilo i kuhinjica da nesto spremim na brzaka. Mi nikad ne uplacujemo polupansion jer sam ubedjena da za te pare mozes i sam da se hranis sto u apartmanu sto u restoranu. Mi smo u Lidlu svasta kupovali tako da je dorucak uvek u apartmanu, a sad za rucak mozes i u restoran.
Sto se plaze tice u Dasiji to je jedna i jedina koja se prostire celom duzinom, e sad neki delovi su mozda lepsi, neki manje, ali to je blizu pa ti prosetas do onog dela plaze koji ti odgovara. Recimo Eliana apartmani (Relax) se nalaze upravo na kraju te Chandris plaze. Ovi apartmani su jako dobri, jedino su malo u brdu, ali veruj mi nije to nista strasno. Ako je neko bio oni su tacno preko puta Ildi apartmana. To brdo je tesko kad imas malu decu, pa gomile duseka, slaufa i ostale opreme pa jos moras da nosis dete. Za vas dvoje to ne bi trebalo da bude problem. A od tog mesta pa do tog Elea beach nije daleko po mojoj proceni.

Ako mene pitas ja bih uzela neki pristojan jeftin apartman, a pare trosila na izlete i obilaske. Ali to je moj licni stav, a ti ipak znas sta je tebi najvaznije i koji su tvoji prioriteti.
 

Back
Top