O KRFU KONKRETNO

Evo ti moj odgovr u temi grcka i samo grcka ili tako nesto. Ne znam koliko para bi dala za letovanje ali znam da je kontiki kad sam ja bila radio i neki hotel koji je bio duplo jeftiniji od mog ali je zaista bio katastrofa a pored toga, bio je oko 10km udaljen od Krfa. Pogledaj malo po agewncijama, mozda rade i privatan smestaj.
 
Hvala ti Milena na odgovoru. Ako si voljna da mi kazes nesto vise o Krfu znacilo bi mi. Da li ste iznajmljivali auto, da li ste obilazili jos neka mesta na ostrvu..... Ja bih volela da iznajmim kola tamo pa da mogu da obidjem celo ostrvo. Ima mesto Paleokastrica se zove, tamo kazu da je dobro za ronjenje, pa ja posto volim da ronim zelim tamo da idem na kupanje. Kolike su cene u tavernama sto se tice klope?
 
papipipipopi:
Hvala ti Milena na odgovoru. Ako si voljna da mi kazes nesto vise o Krfu znacilo bi mi. Da li ste iznajmljivali auto, da li ste obilazili jos neka mesta na ostrvu..... Ja bih volela da iznajmim kola tamo pa da mogu da obidjem celo ostrvo. Ima mesto Paleokastrica se zove, tamo kazu da je dobro za ronjenje, pa ja posto volim da ronim zelim tamo da idem na kupanje. Kolike su cene u tavernama sto se tice klope?

Krf je super, malo je ostrvo dota, prilicno je blizu nama, sto mozes da vidis i na karti. Stigne se tamo za nesto vise od sat vremena.
Nismo iznajmile auto jer je moja sestra tek tad polozila a u tom selu gde smo bile je bilo dosta krivina na putu za Krf pa se nismo usudile ali znam da nije bilo nesto skupo i to sigurno mozes sebi da priustis. Ostrvo je malo pa mozes jako lako da ga obidjes. Znam za Paleoksatritsu, super je.
Cene su kako gde, znas ono, koliko imas para toliko mozes da se siris:-)
Kada smo mi bile, najskuplji kokteli su bili oko 15dm tadasnjih a pice se ne secam koliko je bilo. Upad u najskuplji klub u Krfu, coca bar je bio oko 6000drahmi, toga se dobro secam a u nekim drugim klubovima je bio oko 4500-5000.
Sto se tice hrane, imas npr. u gradu puno restorana na ulici bukvalno, po par stolova. Mnogo je slatko, svi su ljubazni i nasmejani....Ne mogu da kazem da je bilo nesto preskupo. Naravno, to su restorancici koje ljudi sebi uglavnom mogu da priuste. Ima verovatno i skupljih varijanti ali mi nismo nesto isle po restoranima da bih ti mogla nesto vise reci Ima dosta engleza, nemaca i italijana.
Idi obavezno na Ahilion, to je jedno super mesto. Takodje imas ture brodicem do ostrva Vido, pa mozes da vidis i plavu grobnicu i neki iz nase grupe su se cak i kupali u tom delu mora na moje uzasavanje:-)))))))))) Na vidu ti je komad nase zemlje i imas ploce poginulih sa sve srpskim imenima. U gradu takdoje imas nas muzej i konzulat.
Eto, ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj.
Stvarno je lepo, grad je predivan, nocu je super i sigurno ce ti se dopasti. Ima jos zanimljiv zaliv ljubavi, to je pescana plaza, more je super ali smo mi bile jako umorne pa smo zaspale na plazi i nismo prosetale bas do tog mesta:-)
 
Kontiki je najozbiljnija agencija po tom pitanju! Stvarno su sve profi odradili za Krf. Ja sam bila prosle godine u Dasiji. Plaza je lepa pescana, ima mesta za izlaske, prosecno kokteli su bili oko 5evra. Mada, ne isplati se ici tamo i ne iznajmiti kola. Cini mi se da je bilo oko 50e za 2 dana, ali dobija se neki popust za svaki sledeci dan. To za kola kazem, jer je najbolji provod u samom gradu Krfu uvece, gde drugacije posle ponoci ne mozes da dodjes, a od Dasije je udaljen relativno malo. I naravno da se obidje celo ostrvo, to ne treba propustiti, bar ovaj severni deo ostrva (Zaliv Zaljubljenih, plazu Sv. Stefan, difinitivno najlepsa plaza na kojoj sam do sada bila), a da ne spominjem Vido i Plavnu Grobnicu...A i vodeni park nije los, ali ne idi na plavi najstrmiji topogan, jer ostajes bez kupaceg 100%.
Svidela mi se i Guvija za uvece (tu je negde izmedju Dasije i grada Krfa), jedino sto je mana sto je u vodi mulj na dnu.
A sto se para tice, bas sam i sad gledala cene za Krf, hoteli (Dassia Chandras i Corfu Chandras) su u proseku su oko 600e sto mislim da nije normalno. Ja sam prosle godine otisla za 350, u apartmane, pitaj u Kontikiju, imali su tu ponudu prosle godine.
 
Pa ne znam sta te zanima. On ti je u kopnu, nije na obali, na 7km od grada Krfa. Zat sam i rekal da je dobro imati kola, mada postoje i autobusi do tamo.
Aqualand se zove i bas je veliki, 75.000m2. Ulaz je bio cini mi se 17e, ali je posle unutra sve besplatno. Ne znam sta te tacno zanima... :wink:
 
Hvala Lola na tim informacijama. Da li mozda znas koliko kosta smestaj ukoliko bi sama otisla do tamo na bum? Razmisljam se da odem sama tamo (mislim bez agencije) ali imam problem u vezi vize, ne znam da li ce mi dati s obzirom da nemam aranzman?!
 
Ako te zanima mogu da ti predlozim par agencija sa kojima sam ja imala sjajna iskustva jer vrlo dobro znam kako je kad puknes pare u kontikiju a isti aranzman u drugoj agenciji kosta 400 evra manje.Ako te ne mrzi prosetaj do agencije Matico,ulica Beogradska 55 i raspitaj se o krfu,stvarno nude fantasticne cene uz uracunat avio prevoz,imas jolly travel koji nikad ne omasi i uvek budu odlicne cene uz fantasticnu ponudu.A sto se mog misljenja tice,mislim da ces mnogo vise para dati ukoliko ides na bum :) ,nego preko agencije.
 
Ja sam isto isla proslog leta preko Matico agencije i bili su sasvim korektni sa cenama samo nemoj da se palis na izlete na koje vodi njihov predstavnik jer imaju zaradu 200% na tome, mozes sama sve da obidjes..U svakom slucaju zavisi i u kom periodu hoces da ides. Ja sam isla u septembru na last minute varijantu koja je bila i vise nego povoljna. Sto se tice kola definitivno ti trebaju koliko znam nisu preterane cene za manje automobile tipa matiz i sl. Mesta koja agencije nude su uglavnom udaljena 10-15 km og glavnog grada Krfa koji je fenomenalan i obavezno da ides da ga vidis.Ja kad bih sledeci put isla sigurno bih trazila smestaj ili u Paleokastritsi ili Kasiopima. U Dassiji i tim mestima okolo su plaze brlo bedne (ronjenje tu zaboravi) Jeste da su duge par kilometara ali su bedne ovako..Siroke su svega par metara od mora do pesacke staze a u mestu odmah pored Dassie ti automobili prolaze iznad glave bukvalno.Ako mnogo volis pesak idi na Glifadu. Sto se tice vize tesko ces je dobiti ako nemas placen aranzman u agenciji i u tom slucaju si na grupnoj vizi. Jako lepa plaza je i Liapades (mi smo isli cesto tamo )a odatle ako hoces prevoze te camcima do nekih ludih plaza (mislim da je tamo o.k za ronjenje ) gde ne moze da se dodje kolima ali malo deru za taj prevoz, cini mi se oko 15€ po osobi.. Lezaljke na plazi su 2-3€, nes kafa 3€, rucak u nekom restorancicu 15-20€ ( ako ne preterujes : )Ostrvo je super, sve treba da obidjes samo kupi kartu, sipaj benzin i pici svaki dan na drugo mesto. Zato nije ni bitno na kraju krajeva gde si smestena ako imas kola. Sto se tice mesta Sidari znaj da samo na slikama izgleda lepo. Sve plaze su od peska koji je kao mulj lepo je samo da ga vidis posto deluje prilicno u raspadnom stanju kao da svakog momenta moze da se odroni ono blato na kom su neki hoteli pored mora. Misam htela ni da se kupam tamo jer mi je bilo nekako gadno zbog tog peska. U svakom slucaju to je to odprilike, Krf je sigurno jeftiniji od drugih ostrva ( tu je negde sa Thassosom)a nije nista skuplji od recimo Haniotia koji je na Halkidikiju..I idi avionom obavezno jer se stize za 55 minuta. Ako te jos nesto zanima pitaj..Pozdrav!
 
Najjeftiniji hotel a da na nesto lici je na Marathias beach-u. Ujedno je to i najlepsa i najcistija plaza na Krfu za koju mnogi neznaju. Ja sam isla dve godine zaredom na Krf i mogu ti reci da je svake godine skuplje. Sto se iznajmljivanja auta tice pre ti preporucujem skuter. Mi koji smo iznajmili skuter pre smo stigli bilo gde od ovih sto su iznajmili auto plus nije nam bilo vruce. Ono sto ti nije niko rekao o Paleocastrici je da je voda nenormalno hladna. Tako da polako i strpljivo ulazi u vodu:) Ali je zato predivno, PREDIVNO zaista. Ako hoces zezanje i dobar zur obavezno poseti Glifadu, preko citavog dana zezanje, ples jer pustaju muziku sa ogromnih zvucnika, itd. itd.
Toliko za sada:)
 
Mislim da ne vredi 450evra nista sto je sa tri zvezdice jer sam ja nasla aranzman za rodos u sred sezone u hotelu u centru grada rodosa sa 4* koji kosta oko 600evra. Znam da je to razlika u ceni od nekih 150-200evra ali guvija je ipak daleko od grada, trebace ti taksi i na to ces potrositi dosta para osim ako ne planiras da izlazis samo u guviju. Taksi je na Krfu bio zaista skup. Inace, sad sam na icq nasla tipa iz rodosa koji mi je rekao malo o cenama mada ne znam da li su rodos i krf slicni po tome. Pivo je 5e, ulaz u klubove 7-10e, prosecna cena nekog drugog pica je oko 7e tako da znas.
Ako ces biti samo u guviji onda je aranzman ok ali mislim da je skupo ako ces stalno putovatiza grad krf.
 
Zahvaljujem se svima na informacijama!
Nasla sam aranzman koji mi odgovara. Juce smo rezervisali. Idemo preko Robinson agencije, nalaze se u Beogradskoj ulici. Jedini voze autobuski prevoz, sto je mnogo povoljnija varijanta, a meni ne smeta da se vozikam nekih 20 sati, nikakav problem i ostaje u secanju! Devet nocenja u dobrom privatnom smestaju plus autobus, plus viza i plus osiguranje sve to kosta 205 eura. Mislim da je to dobra cena i po meni ne treba nista bolje od tog privatnog smestaja! Smestaj je u Kasiopima. Ja idem 2. avgusta!
Da za Paleokastricu kazu svi da je fenomenalna i da je voda veoma hladna, pa zbog toga i jeste dobro za ronjenje!
Javicu Vam kako je bilo! Cao!!!
 
moze li mi neko dati informaciju o hotelu Palma Beach u mestu Dassia...2* 2.septembra 11 nocenja sa doruckom/12 dana, avionski prevoz preko Kon Tikija za 270e...da li je neko bio, nadam se da Kon Tiki zbog nize cene ne uvaljuje drnc hotel...najbitnija nam je higijena naravno...
 
Strajder:
moze li mi neko dati informaciju o hotelu Palma Beach u mestu Dassia...2* 2.septembra 11 nocenja sa doruckom/12 dana, avionski prevoz preko Kon Tikija za 270e...da li je neko bio, nadam se da Kon Tiki zbog nize cene ne uvaljuje drnc hotel...najbitnija nam je higijena naravno...

Pretpostavljam da je to neki od hotelcica kao "sheria beach" jer sam i ja isla u tom periodu prosle godine za odprilike iste pare - avionom ali preko druge agencije) Tamo ima gomila tih malih hotela koji su skoro svi na plazi ili su vrlo blizu. Uglavnom ( ako je mali hotel )ima 1. do 2. cistacice koje ciste svaki dan sobe ( ali ne detaljisu bas )i menjaju peskire i posteljinu na 2,3 dana.. Dorucak ce verovatno 10 dana biti isti :) malo slatkog, malo slanog ali ima raznih restorancica u blizini gde mozete da jedete. Tada kad ti ides zavrsava se sezona pa bas i ne vode previse racuna o plazi (za koju sam napomenula vec pod ovom temom da je vrlo dugacka ali VRLO uska i nama se uopste nije zadrzavalo u Dassiji, tamo smo samo spavali ) U svakom slucaju idi za te pare i obidji celo ostrvo jer je prelepo. I lakse je skuterima da ides nego kolima ( i zanimljivije ) Kapiram da je Kon tiki ipak jedna od najjacih agencija u Bg-u i da oni bar ne uvaljuju lose aranzmane za razliku od mnogih drugih. Sto je sigurno-sigurno je.. Ja imam vrlo lose iskustvo sa jednom. :evil: Pozdrav!
 
draganna:
Strajder:
moze li mi neko dati informaciju o hotelu Palma Beach u mestu Dassia...2* 2.septembra 11 nocenja sa doruckom/12 dana, avionski prevoz preko Kon Tikija za 270e...da li je neko bio, nadam se da Kon Tiki zbog nize cene ne uvaljuje drnc hotel...najbitnija nam je higijena naravno...

Pretpostavljam da je to neki od hotelcica kao "sheria beach" jer sam i ja isla u tom periodu prosle godine za odprilike iste pare - avionom ali preko druge agencije) Tamo ima gomila tih malih hotela koji su skoro svi na plazi ili su vrlo blizu. Uglavnom ( ako je mali hotel )ima 1. do 2. cistacice koje ciste svaki dan sobe ( ali ne detaljisu bas )i menjaju peskire i posteljinu na 2,3 dana.. Dorucak ce verovatno 10 dana biti isti :) malo slatkog, malo slanog ali ima raznih restorancica u blizini gde mozete da jedete. Tada kad ti ides zavrsava se sezona pa bas i ne vode previse racuna o plazi (za koju sam napomenula vec pod ovom temom da je vrlo dugacka ali VRLO uska i nama se uopste nije zadrzavalo u Dassiji, tamo smo samo spavali ) U svakom slucaju idi za te pare i obidji celo ostrvo jer je prelepo. I lakse je skuterima da ides nego kolima ( i zanimljivije ) Kapiram da je Kon tiki ipak jedna od najjacih agencija u Bg-u i da oni bar ne uvaljuju lose aranzmane za razliku od mnogih drugih. Sto je sigurno-sigurno je.. Ja imam vrlo lose iskustvo sa jednom. :evil: Pozdrav!
zar nema vise iskustava? :?
 
Pa to ti je Kontiki, mislim da ne mozes ocekivati od njega nesto lose...Bar mene do sada nije ni jedamput razocarao i apartmani u Dassiji su nam bili fenomenalni prosle godine, ali ne secam se tog tvog hotela :?
 
kako smo se odlucili i uplatili avans za gore pomenuti aranzman od 02.09. interesuju me sveze cene vanpansiona...znaci klopa i pice po restoranima, obzirom da u hotelu imamo samo dorucak(sto mi inace odgovara jer ne volim da budem vezan za hotel), rentiranje auta kao i skutera(neki nacelni plan mi je da 2 dana rentiram neki manji auto, za glavni obilazak ostrva-1 dan za severni deo i 1 za juzni, a ostatak da pokrijem rentiranjem skutera)-umesto ucetvoro idemo samo nas dvoje...jos nesto u Kon Tikiju su me upozorili da ima komaraca pa se Mrs. Strajder osobito interesuje koliko je to ozbiljan problem i kakve se metode borbe protivu istih koriste...pozdrav i hvala unapred :)
 
rucak ili vecera sa picem oko 10 eura,rentiranje manjeg auta 25 eura,skutera 10-15eura,verovatno vam nece biti dovoljno da uzmete auto na 2 dana,komaraca ima, nista nije bilo efikasno sem rucnog ubijanja
 
Ne znam da li ce ti biti dovoljna kola na samo 2 dana za ceo Krf. Ja sam uzela na 3 dana, a obisla samo severni deo. Jedan dan otisli smo do Aqua parka i tamo ostali ceo dan, a druga dva dana obilazili taj severni deo. Sve zavisi da li zelis da protrcis kroz sva ta mesta ili zelis da se zadrzis na nekim plazama i prosvrljas peske po ostalim mestima.
Ako volis pesak sitan kao puder i prostrane plaze, preporucujem ti obavezno da obidjes Agios Stefanos (ima ih dva komada, cini mi se, u tom "gornjem" delu).
A jos kada provalis kada je imati kola koja ti omogucavaju nocu da odes do grada Krfa, koji je bozanstven nocu...onda ti definitivno dva dana nece biti dovoljno 8)

A sto se komaraca tice, ima ih, ali nocu smo mi stavljali one pilulice i stvarno nije bilo problema.
 
Zenska kada odes tamo, prvo otidji i uzmi neki skuter, Suzuki ili slicno, benzin je jeftin. I lepo se po celi dan vozikaj po celom otoku i videces i upoznati sve.
Nista nije skuplje nego kod nas, samo ako znas da pazaris na pravom mestu.

Uzivaj!
 
Najbolje je otici u sopstvenoj reziji,jos ako ide vise ljudi-ispadne jeftinije nego preko agencije.Put je malo naporan za voznju,ali su predeli fenomenalni.
I-imas auto sve vreme letovanja...
Jedini problem moze predstavljati viza.
 
ja sma ishla 94. na krf i bili smo u mestu BARBATI. to je malo mesto mozda..hm pola sata ili manje od grada krfa, ako se ide ka severu (tada je na otprilike pola puta do grada bilo nesto Ipsos, na N, neki luksuzan hotel ili mesto). Ti apartmani su bili tacno na plazi! plaza je bila dugacka i sljunkovita i ovo je bilo bukvalno tu. sve je bilo OK, mozda malih neuredjenosti u pocetku. bila je i neka turisticka agencija u gradicu (holandjanka neka je bila) koja je iznajmljivala auto. ne znam mozda postoji i sajt.
e sad isli smo u Kasiopi na izlet, koji je pola sata severno od Barbata. meni se to jako svidelo, bile su neke manje plaze a more je bilo prilicno talasasto ali onako fini talasi, za ljuljanje :) Kasiopi su prekoputa Albanije tako da se videla njihova obala i neki soliteri.
onda smo isli u PAleokastrisu. Secam se da je tamo more bilo nekako hladno! kao da su hladnije struje. mada prijatno. Paleokastrisa je sa suprotne strane od Barbata (znaci gleda gore ka CG). secam se i da se nesto pelo uzbrdo, putem, kroz neku shumu.. eto
Znaci to je bilo davno i ne znam koja je bila agencija ali ovo mestashce je sasvim ok, postojali su autobusi koji su isli valjda na vreme:) tako da si povezan i sa Krfom i sa ostalim.
Ovo o Krfu su vec rekli, klasichan mediteranski gradc koliko se secam i Grci.
verovatno ima neki sajt www.corfu.com ili tako neshto!?
 

Back
Top