O KRFU KONKRETNO

Крф најлепши град Грчке. Месонги најлепше село Грчке. Дивни и љубазни острвљани. Наклоњени Србима. Препуно историје и надахнућа. Острво највеће српске трагедије и највеличанственијег ускрснућа. НАЈЛЕПШЕ ДОМАЋЕ ВИНО. Крф је љубав. И вечна захвалност.

Kako prozimas<3
 
125E + aerodromske takse.... kod vecine agencija.

:think: Koje sve kompanije lete.... pojma nemam, ali vecina nashih agencija siguran sam (koje organiziju i avionski prevoz), ove godine ima problema, da popuni zakupljene kapacitete.... te da ce ti rado prodati, samo avio karte.... kako nebi placala penale?! Jer sve shta su ugovorili, moraju platiti.... vozio se neko ili ne?!
Naime.... mimo svih ochekivanja (zbog situacija u Turskoj, Egiptu i Tunisu), ova sezona u Grchkoj je zapochela veoma jadno!!!! Ja sam doshao otuda, pre nekoliko dana. U odnosu na predhodne godine, jedva da je trecina kakaciteta popunjena! Od nashih agencija, osim Argusovih kapaciteta, sve drugo je polu-prazno. Chak ni engleza nema, koji su tradicionalno glavni gosti, na nekim destinacijama Jonskog mora!!

Preporuchujem, ko ide u sopstvenoj reziji.... nek' na vreme bookira smeshtaj. Jer ce tamo, teshko proci ispod 30E/dnevno, ako pokusha da trazi smeshtaj 'na licu mesta'?!!
Znam da se neki ovde, nece sloziti samnom.... ali oni imaju puno iskustva u bookiranju i putovanjima, pa nisu u istom polozaju, kao vecina.... Daklem, ko je manje iskusan, bolje mu je da kupi kompletan aranzman, preko neke agencije! Ushtedece sebi, dobar deo para, a i josh vishe zivaca!!!! ;)

:bye:
 
Ja sam trenutno na Skopelosu...Egejsko more,doduše,al i to se računa
dakle...turista je sve više kako juli odmiče...do pre par dana žive duše nije bilo na ulicama
plaže su bile poluprazne,kao i kafići
Od pre par dana situacija se drastično menja...svaki trajekt sa Skijatosa dovozi sve vise turista,čini mi se da je najviše onih sa severa Evrope
A vidim da i naše agencije imaju prilično popunjene kapacitete,Sabra naročito :)

Smeštaj zas ad može da se nadje po vrlo povoljnim cenama i u sopstvenoj režiji...ne znam kako će biti dalje :cao:
 
125E + aerodromske takse.... kod vecine agencija.

:think: Koje sve kompanije lete.... pojma nemam, ali vecina nashih agencija siguran sam (koje organiziju i avionski prevoz), ove godine ima problema, da popuni zakupljene kapacitete.... te da ce ti rado prodati, samo avio karte.... kako nebi placala penale?! Jer sve shta su ugovorili, moraju platiti.... vozio se neko ili ne?!
Naime.... mimo svih ochekivanja (zbog situacija u Turskoj, Egiptu i Tunisu), ova sezona u Grchkoj je zapochela veoma jadno!!!! Ja sam doshao otuda, pre nekoliko dana. U odnosu na predhodne godine, jedva da je trecina kakaciteta popunjena! Od nashih agencija, osim Argusovih kapaciteta, sve drugo je polu-prazno. Chak ni engleza nema, koji su tradicionalno glavni gosti, na nekim destinacijama Jonskog mora!!

Preporuchujem, ko ide u sopstvenoj reziji.... nek' na vreme bookira smeshtaj. Jer ce tamo, teshko proci ispod 30E/dnevno, ako pokusha da trazi smeshtaj 'na licu mesta'?!!
Znam da se neki ovde, nece sloziti samnom.... ali oni imaju puno iskustva u bookiranju i putovanjima, pa nisu u istom polozaju, kao vecina.... Daklem, ko je manje iskusan, bolje mu je da kupi kompletan aranzman, preko neke agencije! Ushtedece sebi, dobar deo para, a i josh vishe zivaca!!!! ;)

:bye:
Који је то лет 125е? Чартер? Где те агенције резервишу и са ким имају те уговоре? Да ли ако узмем тај аранжман са неком од тих агенција постоји могућност отказа лета због ко зна ког разлога?! Видим Рајан Ер из Будимпеште за 125$. Последњи Wizz такође из БП-те је 18-ог септембра и они су мало скупљи. Из БГ само грци преко Атине па назад на Крф што не долази у обзир.
 
Ако неком затреба информација. Узели карте из Будимпеште Wizz у једном правцу последњи лет 18.9 за 60$. Повратак 22.9 са Ryanair 250$. Сад тражим хотел да л' у граду или ван? Неки предлог? Који превоз постоји од аеродрома до хотела осим таксија?
 
125E + aerodromske takse.... kod vecine agencija.

:think: Koje sve kompanije lete.... pojma nemam, ali vecina nashih agencija siguran sam (koje organiziju i avionski prevoz), ove godine ima problema, da popuni zakupljene kapacitete.... te da ce ti rado prodati, samo avio karte.... kako nebi placala penale?! Jer sve shta su ugovorili, moraju platiti.... vozio se neko ili ne?!
Naime.... mimo svih ochekivanja (zbog situacija u Turskoj, Egiptu i Tunisu), ova sezona u Grchkoj je zapochela veoma jadno!!!! Ja sam doshao otuda, pre nekoliko dana. U odnosu na predhodne godine, jedva da je trecina kakaciteta popunjena! Od nashih agencija, osim Argusovih kapaciteta, sve drugo je polu-prazno. Chak ni engleza nema, koji su tradicionalno glavni gosti, na nekim destinacijama Jonskog mora!!

Preporuchujem, ko ide u sopstvenoj reziji.... nek' na vreme bookira smeshtaj. Jer ce tamo, teshko proci ispod 30E/dnevno, ako pokusha da trazi smeshtaj 'na licu mesta'?!!
Znam da se neki ovde, nece sloziti samnom.... ali oni imaju puno iskustva u bookiranju i putovanjima, pa nisu u istom polozaju, kao vecina.... Daklem, ko je manje iskusan, bolje mu je da kupi kompletan aranzman, preko neke agencije! Ushtedece sebi, dobar deo para, a i josh vishe zivaca!!!! ;)

:bye:

Ala si se na lupetao? Za koga beše dečko radiš? Svi aranžmani za Grčku rasprodati, pričam o čarterima, za šta god da sam se rapitala, rasprodato... Sada će da kažeš "ma to nema veze, to su samo čarteri, smeštaj je nešto drugo, a možeš da ga bukiraš i sam". Kako da ne, zato je su svi čarteri rasprodati, što ej Grčka prazna i što smeštaja ima onolikoooo.

Ljudi, gledajte malo druge forume o putovanjima, pa ćete čuti istinu. Ne dam da mi Grčku neko blati!
 
Ala si se na lupetao? Za koga beše dečko radiš? Svi aranžmani za Grčku rasprodati, pričam o čarterima, za šta god da sam se rapitala, rasprodato... Sada će da kažeš "ma to nema veze, to su samo čarteri, smeštaj je nešto drugo, a možeš da ga bukiraš i sam". Kako da ne, zato je su svi čarteri rasprodati, što ej Grčka prazna i što smeštaja ima onolikoooo.

Ljudi, gledajte malo druge forume o putovanjima, pa ćete čuti istinu. Ne dam da mi Grčku neko blati!


Oooo.... pa Vi bi da se vredjamo, jeli?! Krajnje nepristojno!!!! Samo, ja bash nisam podesna osoba, za takav (prizemni) nachin, razgovora. :hvala: :cmok:

Osim shto si pokushala da me uvredish, nisi demantovala moje navode! :think:
Ja sam dao uopshteni savet, kada shta bookirati.... kao info.... za one koji ne zele, preko turistichkih agencija?!
Shto se pak Grchke turistichke sezone, tiche.... konkretno ove godine.... grci su pukli totalno, kada je broj turista u pitanju!

I ja ono, nisam komentarisao sa Ade Ciganlije, vec sam bio: juna na Zakynthosu, a septembra na Thassosu. Ukupno 34 dana boravka u Grchkoj, ove godine! :p Daklem, sa lica mesta.
Broj turista....vishestruko manji, nego predhodnih godina.... i ako se ochekivalo suprotno, zbog poznatih deshavanja u Egiptu, Turskoj i Tunisu.
Uostalom i @ j.e.l.e.n.a. Vam daje slichnu informaciju, iz shpica sezone. Izgleda, da je samo mesec dana, bio zadovoljavajuci broj turista?! Ali ne moze se sezona rachunati uspelom, ako je samo jedan mesec, bilo dovoljno gostiju?!

Elem, da nastavim.... i ja sve ovo ne napishem, zato shto ne volim Grchku.... niti iz pieteta, prema nekoj drugoj drzavi, vec zato shto su to fakti!
Jer da sam hteo komentarisati, nivoe usluga i destinacija.... pomenuo bih Italiju, Francusku, Shpaniju.... a ne Grchku?! Ko je iole putovao, zna o chemi pishem?! :rtfm:
Daklem?!
Moja malenkost 'radi', za nedovoljno obaveshtenog srpskog (ili kojeg vec) turistu.... a ne za neku turistichku agenciju (ili koga vec), kako si Ti maliciozno insinuirala!!!!

Zao mi je, shto cu Te razocharati.... ali NE pada mi na pamet, da od trebe dozvolu trazim, kako cu pisati o nekom turistichkom regionu/drzavi?! :tease:

Pomenucu opet.... svako ko je putovao, i malo dalje od Paralie i Halkidikia.... SIGURAN sam, da ce se sloziti samnom, kako je Grchka, od gore pomenutih Evropskih destinacija, daleko najofucanija!!!! :tajna:

Vecinom.... ono shta Grchka danas ima, da pokaze/ponudi turistima.... napravljeno je pre puno vekova.... a opet ono najlepshe (na Jonskom moru), nisu napravili oni, vec Mleci i Vizantinci.... ako ne rachunamo bogastvo, koje im je priroda nesebichno podarila?!
Ono.... za shta je nekada, Crna Gora bila sinonim.... poslednjih godina, Grchka je uveliko prestize?!

U jednom se slazem sa @Yeah, baby..... googlajte.... chitajte.... obavestite se i na drugim mestima!!!!

Ovo su nasha subjektivna mishljenja, iskustva i stavovi. Ne moramo biti u pravu. Barem ja ne plediram, da moram biti! Nisam sujetan. :hvala: Naprotiv, uvek mi dobrododju iskustva drugih.

Kada odete, sami cete se vec uveriti..... a onda izvolite, napishite i Vi svoje utiske.... i eventualno pohvalite onog, chije su Vam informacije bile od koristi?! Ne zbog rejtinga, te osobe.... vec zbog drugih (neobaveshtenih) turista.... kako bi znali, na chije informacije se mogu osloniti vishe ili chije ceniti, kao pristrasne?! :rtfm:

U svakom sluchaju.... a bez obzira, na iznete komentare.... Grchka je divna zemlja i nikako nemojte propushtati (ako se u situaciji) da je obidjete, shto je vishe moguce?! Pri tom najvishe mislim na Jonsko more, koje je daleko lepshe od Trakijskog (Egejskog).... a sam Krf, jedan od bisera tog mora!!!! :vzagrljaj:

@ШОНЕ, oprosti.... tek sam sada video tvoje pitanje! Bespredmetno je tebi odgovariti, decembra.... na pitanje, iz jula meseca.... a vezano, za septembar! No, mozda ce nekom biti od koristi?!

Shto se prevoza tiche.... mnogo puta je napisano ovde.... na Krfu postoje, dve autobuske mreze (zeleni i plavi, autobusi.... gradski i medjugradski). Ostrvo je odlicho pokriveno, tom vrstom prevoza.... pa i sam aerodrom.... gde osim buseva, postoji i odlichna rent-a-car ponuda!
Shto se letova do Krfa tiche, ja sam cenu od 125E + aerodromske takse, naveo kao cenu povratne karte. To shta si Ti nashao (Wizz у једном правцу 18.9 за 60$. Повратак 22.9 са Ryanair 250$) je ukupno 310E. Priznacesh, dosta skuplje!

Ima puno agencija (kod nas), koje se bave bukiranjem avio-karata i koje ce Vam pronaci, najpovoljniju kombinaciju cena/let u odredjenom vremenskom periodu?! Jer chesto, samo jedan dan pre ili posle.... ume da koshta i po nekoliko puta manje!!!!
Ko nema iskustva sa direktnim bukiranjem, preko neta.... naka konsultuje neku od agencija.... a moja preporuka bi bila, konsultujte vishe agencija!!!! Videcete, koliko agencija.... toliko razlichitih ponuda?! :pljus: :hehe:
:bye: :kpozdrav:
 
Poslednja izmena:
@YU-Pilot nemam zaista nameru da bilo koga na forumu vređam. Samo iznosimo zapažanja. Dakle, tražilo se mesto više u Grčkoj ove godine, i to su fakti, što bi ti rekao. Znam jer sam na kraju otišla na Majorku, a želela sam Grčku (bilo je divno na Majorci, pisala sam na odgovarajućoj temi, ne žalim zbog toga, ali sam ipak želela Grčku). Nije bilo mesta na ostrvima (Rodos, Kefalonija...), a tek možeš misliti u kontinentalnom delu (opet, čula sam od ljudi koji su se za to raspitivali). Tako da, možda ne pričamo o istoj državi (FYI, "Ti" pišeš kada se obraćaš Bogu, te nema potrebe za time ovde i sa mnom. Takođe, raspitaj se šta je pijetet pre nego upotrebiš tu reč. Samo moj prijateljski savet).
 
Ala si se na lupetao? Za koga beše dečko radiš? Svi aranžmani za Grčku rasprodati, pričam o čarterima, za šta god da sam se rapitala, rasprodato... Sada će da kažeš "ma to nema veze, to su samo čarteri, smeštaj je nešto drugo, a možeš da ga bukiraš i sam". Kako da ne, zato je su svi čarteri rasprodati, što ej Grčka prazna i što smeštaja ima onolikoooo.

Ljudi, gledajte malo druge forume o putovanjima, pa ćete čuti istinu. Ne dam da mi Grčku neko blati!

Vala stvarno lupetanje za medalju ...
 
zdravo, može li neko da napiše nešto o vili elpida (dasija)? :)) idem sa društvom uskoro pa čisto da znamo šta da očekujemo tačno. Hvala :))

Sigurno ćete ti i tvoje društvo tražiti malo življe i zabavnije delove ostrva, Dasija je mirno mesto, sad su bili prazni kafići , barovi, ne znam zašto , možda nije sezona baš ni počela, za tvoju vilu ne znam , odsela sam bila isto u Dasiji , kad idem preko agencije u Grčku onda i ne očekujem od smeštaja nešto specijalno , ali uvek biram neku vilu sa bazenom, pa onda bude bolje svakako.

Inače , na celom ostrvu su štrajkovali djubretari tako da ima baš ružnih prizora i neprijatno je prolaziti stalno pored gomila djubreta . Nadam se da to neće potrajati dugo.

Svakako treba obići ostrvo ,stvarno je prelepo :zaljubljena:

Obavezno ću nekad ponovo posetiti Krf :ok:


EiT3N4Z.jpg


qaJ67G4.jpg


foupgvc.jpg
 
Sigurno ćete ti i tvoje društvo tražiti malo življe i zabavnije delove ostrva, Dasija je mirno mesto, sad su bili prazni kafići , barovi, ne znam zašto , možda nije sezona baš ni počela, za tvoju vilu ne znam , odsela sam bila isto u Dasiji , kad idem preko agencije u Grčku onda i ne očekujem od smeštaja nešto specijalno , ali uvek biram neku vilu sa bazenom, pa onda bude bolje svakako.

Inače , na celom ostrvu su štrajkovali djubretari tako da ima baš ružnih prizora i neprijatno je prolaziti stalno pored gomila djubreta . Nadam se da to neće potrajati dugo.

Svakako treba obići ostrvo ,stvarno je prelepo :zaljubljena:

Obavezno ću nekad ponovo posetiti Krf :ok:


EiT3N4Z.jpg


qaJ67G4.jpg


foupgvc.jpg

Da li znate cenu iznajmljivanja automobila sa obzirom da ste bili sad skoro? Hvala na odgovoru :)
 
Upravo sam se vratila sa Krfa, tj iz Dasije. Drugarice i ja smo bile smestene u vili Elpida, isle smo preko Argusa. Elpida je sasvim solidna vila. Bile smo smestene u apartmanu broj 1. To im je najbolji i najveci apartman gde imaju dve sobe odvojene (dvokrevetne) plus u sredini je kuhinja u vidu dnevnog boravka. Ispred je velika terasa koja je u hladu. Nismo uzimali klimu, jer nam je bilo prijatno i bez nje. Svima bih preporucila vilu. Sto se tice udaljenosti od plaze Malibu (Dasija) ima jedno 20 min pesacenja. Plaza je ok, lepo uredjena sa belim lezaljkama i suncobranima. Takodje, ima i bazen u sklopu te Malibu plaze. Koristile smo gradski prevoz. Nekih 15-20 min voznje do Kerkire. Grad je prelep, podseca na italijanske gradice. Posetile smo Paleokastricu i Glifadu. Obe plaze su super.
Lezaljke komplet Malibu Dasija (6€)
Lezaljke komplet Paleokastrica (9€)
LezaljKe Glifada jedan deo plaze (8€) drugi deo (25€)-ispred Pazuzu bara.

Do Kerkire se ide plavim autobusima br 7 i ima na svakih 20 min otprilike. Poslednji iz Kerkire za Dasiju je u 23:30h. Karta kosta 1,7€ kupuje se na aparatu. A kod vozaca 2,2€.
Glifada i Paleokastrica je zeleni bus svako jutro u 10h iz Dasije. Povratak oko 17:20h, do Glifade 5€, a do Paleo 2,5€.

Inace Dasija je mirno mesto, nema ni setaliste, ali je zato Kerkira prelepa gde se moze prosetati navece...

Takodje posetile smo i Vido, preko agencije, mozda je skuplje nego u sopstvenoj reziji (17€), ali odlucile smo da idemo preko agencije jer nas je mrzelo da se raspitujemo kako da odemo same.

:)
 
Ne znam da li se nesto promenilo zadnjih godina ali komarci su opasno lesili kada sam tamo bio.Cim se smrkne napolju je bilo nepodnosljivo. Navodno nisu zaprasivali protiv komaraca zbog maslina, barem je to bila zvanicna prica u to vreme.
 
Promenilo?! :think: Verujem da jeste.

Mislim da vishe nema komaraca?!

Pomrli su :pop: jer vishe nemaju kome krv da piju! Nema turista.

U svakom loshem, uvek se nadje i po neshto dobro.
Elem, sada masline mogu slobodno da rastu i radjaju.... kontam da je to i bila namera Micotakisove vlade?! Da turisti kojim sluchajem ne zaraze masline.... poshto su osoblja u vilama i hotelima, dobrano zashticeni maskama i hemijskim sredstvima! :bravo:
 
Poslednja izmena:
Pre koju godinu sam isao u Kolumbiju i za divno cudo nije bilo insekata uopste. Onda jedno vece izadjem napolje da prosetam, jer mi se nije spavalo i vidim likove u ABHO odelima kako iz kamiona prskaju sve zivo.:rotf:
Rekao bih da su komarci bili manja opasnost.
 
Планирамо да посетимо Крф ове године. Од свих места, одлучили смо се за Агиос Георгиос (јужни, колико сам схватио постоји још једно место са истим именом). Ако имате неке утиске за ово место поделите, или предлог за неко друго место, свакако смо отворени. Е сад, проблем је превоз са аеродрома. Долетели бисмо у 8 увече. Како са аеродрома да стигнемо до АГ-а? Видех да постоји неки аутобус, али изгледа да не иде после 6 увече. Не бисмо да плаћамо такси 70-80е. Имамо ли икакву опцију? Уколико не до АГ-а, које место има аутобуски превоз и касније
 

Back
Top