O KRFU KONKRETNO

A pa Malibu sam već utefterila kao mesto na koje moram da odem, dok za ovaj drugi bar nisam čula... msm čula sam za tu plažu, ali nisam znala da tu ima i bar. Kul. :D Jel se može dotle doći javnim prevozom? Nemamo kola, a nemamo ni dozvole. :(
1,5e je karta nije strasno,ne znam jel ste same zenske mi smo puno puta stopirali vama bi tek stajali :lol:al dobro svako ce reci da je opasno
 
Prevozom mozete do Dasije, na svakih 15 min ima bus, a mozete i pesice, 15ak min setnje.
Prevozom mozete i do ostalih mesta na istocnoj strani, kao i do grada Krfa.
E sad, sto se tice 7th heaven, nisam sigurna.. prilicno je daleko od Ipsosa, na samom severu ostrva je.
Mozda postoje ekskurzije do tamo.

Meni su se, jos, dopale i malene divlje plaze u mestu Kasiopi, na istocnoj strani, iznad Ipsosa je mesto.. (prva fotka)
Zatim Lagrota na zapadnoj strani, i kafic Golden Fox, cini mi se.. (druga sa Lagrote, treca i cetvrta kafic)
Glifada ima jako lepu plazu.. pescanu (peta fotka)

Pogledajte prilog 335421 Pogledajte prilog 335417 Pogledajte prilog 335418 Pogledajte prilog 335419 Pogledajte prilog 335420

Kako su dobre fotke. :D Samo se nadam da ćemo naći prevoz do svih ovih mesta.
 
A pa Malibu sam već utefterila kao mesto na koje moram da odem, dok za ovaj drugi bar nisam čula... msm čula sam za tu plažu, ali nisam znala da tu ima i bar. Kul. :D Jel se može dotle doći javnim prevozom? Nemamo kola, a nemamo ni dozvole. :(

Koliko ja znam, do Logasa nema javnog prevoza?! :think:
Ima za Sidari, ali to je poprilichno daleko za peshachenje.... od tog puta za Sidari, do Pereulades-a.... i odatle josh kilometar, do kilometar i po, do Logas-a.
Chak i da ima, ne voze toliko kasno naveche.... do kada bi verujem pozelele da ostanete.... Daklem?! Trebace vam auto, ipak!

Najbolje nadjite neke momke, koji imaju dozvolu i zelju za druzenjem (shta verujem nije nikakav problem). ;) Meni je sve vreme auto bio pun! :prstic:
A evo.... upravo su mi se vratila, dva burazera sa Lefkade. Tamo ih savatale 6 devojke, pa ih vozali po chitavom ostrvu! :tease:
Upotrebite i Vi 'argumente', koje Vam je Bog podario.... :malav: i nece vam trebati autobuski prevoz! :flert:
 
Koliko ja znam, do Logasa nema javnog prevoza?! :think:
Ima za Sidari, ali to je poprilichno daleko za peshachenje.... od tog puta za Sidari, do Pereulades-a.... i odatle josh kilometar, do kilometar i po, do Logas-a.
Chak i da ima, ne voze toliko kasno naveche.... do kada bi verujem pozelele da ostanete.... Daklem?! Trebace vam auto, ipak!

Najbolje nadjite neke momke, koji imaju dozvolu i zelju za druzenjem (shta verujem nije nikakav problem). ;) Meni je sve vreme auto bio pun! :prstic:
A evo.... upravo su mi se vratila, dva burazera sa Lefkade. Tamo ih savatale 6 devojke, pa ih vozali po chitavom ostrvu! :tease:
Upotrebite i Vi 'argumente', koje Vam je Bog podario.... :malav: i nece vam trebati autobuski prevoz! :flert:


A pa ovo boldovano smo svakako i planirale ukoliko ne budemo uspele da nađemo drugi prevoz do svih mesta koje želimo da obiđemo. :D
 
Ako :lol:
I mi imamo isti problem (sve nevozaci) al posto idem s momkom pokupice me niko :D
Ja sad prebirem kako da se dovucem do Palies Sinies i Ano Perithia, napustenih sela posto smo oboje skloni skakutanju po brdima i dugom pesacenju.
Prvo nece biti problem mozda posto je Nissaki na pljuvometar kako mi deluje.... a Ano Perithia je u ovom slucaju misaona imenica, mada nesto njuskam po prospektima i mislim da mozda cak agencija organizuje neki izlet do tamo.

Izem ti nas bez vozackih dozvola...
 
A pa ovo boldovano smo svakako i planirale ukoliko ne budemo uspele da nađemo drugi prevoz do svih mesta koje želimo da obiđemo. :D

Hahahahaha.... ma sve neshto mislim da je obratno?! Da ste planirale autobus u nedostatku prvog. :think:
Nevazno.... rado bih vam i ja pomogao.... :andjeo: naime, ovoliki trud zasluzuje 'nagradu'.... :dzentlmen: ali na vashu zalost (verovatno i moju) ja sam vec bio tamo, ove godine (chak dva puta na Logasu).... a sada planiram malo severnije, da skoknem do mora! :aha2:
Pozz.... iz 'tvog' :navodnik: grada i dobro more! :bye:
 
Ako :lol:
I mi imamo isti problem (sve nevozaci) al posto idem s momkom pokupice me niko :D
Ja sad prebirem kako da se dovucem do Palies Sinies i Ano Perithia, napustenih sela posto smo oboje skloni skakutanju po brdima i dugom pesacenju.
Prvo nece biti problem mozda posto je Nissaki na pljuvometar kako mi deluje.... a Ano Perithia je u ovom slucaju misaona imenica, mada nesto njuskam po prospektima i mislim da mozda cak agencija organizuje neki izlet do tamo.

Izem ti nas bez vozackih dozvola...

C c c c.... kakav propust?! :dash:
:think: Shta da Ti kazem?! Sad Ti pomoci nema.... peshachi!
Tako je to kad ne vodish rachuna o svim detaljima?! Smuvash se na brzaka.... kajesh se na te-na-neee! :rida:
 
Ne kajem se ja ni zbog cega:lol:
Bolje vi meni kazite kolko ima uz brdo do Palies Sinies:lol:

Onda ce Ti peshachenje lakshe pasti! ;)

:think: Shto se Palies Sinies tiche..... penjao se nisam, ali izvoli.... :rtfm: obavesti se?!

P.S.
Shta je ovo ljudi moji.... svi moderatori, tj moderatorkinje sa Krstarice.... odoshe na Krf?! :metla:
Ostadosmo bez nadzora, :maramica: da shkrabamo po ovim stranicama. :tease:
 
Poslednja izmena:
Reputacijom ti mogu poruciti svasta, od zahvalnosti do stvari koje moze i ne bi da cujes.

Ja hvalu izrazavam recima i delima ( onda kad ti zatreba). Ako ti je do reputacije stalo vise od javne zahvale koju si i dobio eto ti je...licno ne volem moljakanje za istu.
Kvari medjusobnu dobru komunikaciju....a i 'ukus' reputacije.
Tako da me postedi ovoga ' Trebalo bi da znas kako '.....;)
 
Reputacijom ti mogu poruciti svasta, od zahvalnosti do stvari koje moze i ne bi da cujes.

Ja hvalu izrazavam recima i delima ( onda kad ti zatreba). Ako ti je do reputacije stalo vise od javne zahvale koju si i dobio eto ti je...licno ne volem moljakanje za istu.
Kvari medjusobnu dobru komunikaciju....a i 'ukus' reputacije.
Tako da me postedi ovoga ' Trebalo bi da znas kako '.....;)

Chuj, "moljakanje"?! :worth:
Shalim se samo... zato shto si moderator!
Do reputacije mi je stalo "k'o do lanjskog snega"! :)

:think: Nego... jesi i pogledala one linkove? Ima li shta korisno, za tebe?
 
Hahahahaha.... ma sve neshto mislim da je obratno?! Da ste planirale autobus u nedostatku prvog. :think:
Nevazno.... rado bih vam i ja pomogao.... :andjeo: naime, ovoliki trud zasluzuje 'nagradu'.... :dzentlmen: ali na vashu zalost (verovatno i moju) ja sam vec bio tamo, ove godine (chak dva puta na Logasu).... a sada planiram malo severnije, da skoknem do mora! :aha2:
Pozz.... iz 'tvog' :navodnik: grada i dobro more! :bye:

Ma nismo planirale obratno... ozbiljno. :) Glupavo je nama da se bilo kome tako kačimo, ali ako ne budemo mogle drugačuje, može i tako... sve samo da ne provodimo dane na toj plaži u Ipsosu. :D

Pozdrav i tebi. :cao:
 
Pozdrav svima na forumu,
Hvala svima na sve spodeljene informacije.
Ja idem 25.08. do 04.09. na Krf, mesto Benitses, idem autom sa devojkom.
Inace ja sam iz Skoplja, ako nekog treba prevoz do Krf ili na ostrovo nek se slobodno javi (jos dvoje mislim da mogu da pokupim :D )
Inace i ja takogje planiram da prosetam celo ostrovo, sto vise mogu za 10 dana.
 
Mini report:

Bili, vratili se, bilo lepo i opuštajuće. Nismo obišli baš sve što sam ja hteo jer smo imali i spavalice ali ja sam sve to već video. Mesto je Agios Ioannis Peristeron, ako se to uopšte može nazvati mestom, više skupom kuća uz magistralu. Kola, kamioni, skuteri, kvadovi i bagiji umeju da prekinu rečenicu i misao na pola ali pogled na izlazeće sunce sa terase je sve to nadoknadio. Obišli Rodu - ništa posebno, Sidari - meni skroz simpa a i atrakcija je za slikanje, Ipsos - ima noćnog života i najbolji giros kod Džonija, Kavos više puta - noćni život za pijane i bahate Engleze i Srbe, Glifadu, surfersku peščanu plažu kod jezera i Isosa i još po koju, Aqua park, i Kerkyru više puta. Čak i u našem mestašcetu je plaža ok za prvu pomoć, što neko reče kad nas je mrzelo da se cimamo negde. Bitna informacija je da je vreme rada srpske kuće od 9-14h a ostrva Vido do 15h, što mi se čini da je skraćeno u odnosu na ranije godine pa smo se jednom ispalili. Cene su očekivane i podnošljive, giros je 1,8-2,5€, 2,2 je prosek. Na početku nam je more bilo hladno ali se brzo ugrejalo i na nekim plažama je skoro kao na adi. Na onoj Shellovoj pumpi plin toče do 22h, kad ga imaju, pa malo treba povesti računa. Trajekti su malo jeftiniji do Lefkimija nego do Kerkyre i nema cenjakanja (barem nama nije uspelo da izboksujemo bilo kakav popust, čak ni na povratnu kartu). Ko nema sopstveni prevoz, u agenciji nam rekoše da postoji u busevima da se uzme dnevna karta za neograničen broj vožnji za 5€ ali to nismo proveravali jer nam nije trebalo. Net je loš do očajan na celom ostrvu (nema toliko veze sa lokacijom na kojoj ste), jer koliko god da ste na odmoru trebaće vam, pa čisto da znate.
Eto, ako ima neko pitanje.......
 
Bitna informacija je da je vreme rada srpske kuće od 9-14h a ostrva Vido do 15h, što mi se čini da je skraćeno u odnosu na ranije godine pa smo se jednom ispalili.


Mi ovo nismo znali, pa smo došli na Vido trajektom oko 8 uveče. :D A takođe nismo znali ni da je poslednji trajekt sa Vida za Krf u pola 9, pa smo bukvalno došli, sačekali drugaricu da ode u WC i za to vreme slikali zeku koji je tuda skakutao i vratili se na trajekt za Krf. :D Geniji. :D Tako nam i treba kad se nismo informisali kako treba. :confused:
 
Ajde i ja da kazem nesto o Krfu.

Bili smo u Dasiji vila Savolidis od 14.08 do 24.08.
Vila je solidna, nije bas kao sto je na slikama, ali ok. Dasija nas je bas razocarala, sva desavanja oko magistrale, uzan trotoar, a posto smo isli sa bebom bas nam je to bio problem.
Krf kao ostrvo je izuzetno lepo a sam grad Krf je prelep.
Plaze na zapadnoj obali su fenomenalne, peskovite bas po nasem ukusu.

Najjaci utisak je ipak ostavolo ono zasto sam i najvise zeleo da odemo Krf a to je deo nase istorije.
Vido, Srpska kuca je ipak nesto sto ostavlja jak utisak.

Obisli smo selo Ag. Mattheos, kako bi obisli spomenik Janisu Janulisu. U selu smo pitali jednog starijeg gospodina da nam objasni kako da stignemo do spomenika, on odusevljen zato sto Srbi i dan danas ne zaboravljaju seljaka Janulisa. Spomenik je kod seoske crkve ali su ulice izuzetno uske i tesko je stici do njega, jedan od mestana nam je ustupio svoje dvoriste kako bi ostavili auto, neverovatno kako su svi ljubazni u tom selu. Nakon toga smo potrazili i spomenik Drinske divizije koji se nalazi na imanju Janulisa koji je to ustupio Srpskoj vojsci.

Na putu za Krf smo svratili u mesto Metsovo, jako lepo planinsko mesto i svakom bi preporucio da svrati jer je pored samog auto puta.

Ono sto bih zamerio Grcima je higijena, dosta je prljavo, uvece su kante za smece prepune a oko njih mini deponije, to nije bio slucaj samo u Dasiji vec i u Krfu. Nije mi jasno da u sred letnje sezone ne pojacaju rad komunalnih sluzbi.
 

Back
Top