O KRFU KONKRETNO

U svom aranzmanu sam uplatila letovanje u nekim apartmanima izmedju Acharavia i Rode.Interesuje me sve!!! Plaža (na internetu piše 8km dugačka i pesak, a meni nekako deluje muljavo) Da li u okolini imaju neke lepe plaže (ja obožavam pesak , dugačak plićak, bez trave).Sidari mi deluje idilično na slikama ali opet na forumima sam saznala da se oseća kanalizacija i da je pesak kao mulj. Kakva je voda u tom severnom delu? Kakvo je ostrvo za švrćkanje, pošto idemo kolima?Aqualand uživo, cene?Idemo sa ćerkom od 4 godine i bebom koja će tada imati 8 meseci, inače gde god smo putovali do sada od ćerkinog 6.meseca obilazili smo sve u krugu od 100 km ali su nas naplasili za Krf da su putevi katastrofa i da se distanca od recimo 35 km prelazi oko 1h, da li je to tačno?
Hvala unapred!
 
Evo i ovde da ti odgovorim, mozda i nekog drugog zanima. E, pa ako si htela takvu plazu onda si trebala da uplatis Agios Georgios (juzni)-11km plaze, zlatno-zuti pesak, dug plicak, bistra voda... Ali nema veze, ako cete uzeti kola mozete svuda da idete. Jedino sto ste vi na severu, a ovo je na jugu ostrva, ali svakako obidjite. ( nemojte da se zeznete postoji i severni Agios Georgios) Inace lepse su plaze na jugu nego na severu. Najpoznatija je Glifada, tamo je i uzasna guzva, a ova u Agiosu (ispod Glifade je, jugozapadno) je lepsa ima i plavu zastavicu, ali nasi ljudi ne znaju toliko, jer su tamo vecinom Englezi i strendzeri, a kod nas mislim samo dve agencije vode tamo i to od prosle godine. A sto se tice puteva , ma to je OK, jedino ako je bas neka guzva, ili ako cete u neku nedodjiju.
 
Problem na Krfu je sto su putevi uski i sto je dosta brdovito, znaci ide se dole, gore, dole, gore narocito kad se zadje u dubinu ostrva, a to je neizbezno ako hocete da dodjete sa severa na jug, sa zapada na istok ostrva, jel tako....Tako da se relacije zaista prelaze dosta sporo. Sidari vise izgleda kao plaza na Dunavu, a ne na moru jer je muljavo. I na severu i na zapadu ostrva voda je prilicno hladna jer je u pitanju otvoreno more. Glifada koji svi tako hvale nije nista narocito, jest da je peskovita ali u pitanju su i veliki talasi, plicak nije dugacak, a da bi se doslo do plaze treba se spustiti sa vrha brda kolima, cik, cak, cik, cak....more je mnogo lepse na jugu i istoku. Akvalend je super kako za decu tako i za odrasle ili barem za sve one koji se osecaju mladima. Posto su i Acharavi i Roda na krajnjem severu ostrva i kod njih je situacija slicna kao i u Sidariju.
 
jedina breathless plaža na krfu je mirtiotica!!!
putevi su uski,ali nem apuno ljudi koji idu po ostrvu,tim istim putićima.
od guvije do paleokastrice i dalje je magistrala!
ovo ostalo je pristojan put koji jeste krivudav,što je normalno.
ali ako se uputite kozijim stazama-što vam toplo preporučujem,nećete sresti nokoga osim nekog lokalca :p i nema gužve. a i sela u centru ostrva su fenomenalna,kao sa filmova:p
 
barbati su meni super.
šljunkovita plaža, blizu ipsosa,dakle ima i no'og zezanja,za one sa prevozom, ima lep restoran/bar na plaži, hotel sa bazenom...
verovatno se još izgradilo za sve ove godine,ali ja sam tamo odlazila na brčkanje:p sa društvom posle posla.tada je bilo prilično ne razvijeno ali lepo. i da od puta se silazi dole kao kada ideš sa magistrale na sveti stefan...dobro ne baš toliko:p
super je za odmor,ali ako tražite malo više...nemam pojma...mislim da se tamo ništa ne dešava?
 
pa mala su mesta.
sidari je mali gradić.
ima svega,naravno.
u sidariju je i famozni tunel ljubavi,ko skoči sa litice držeći se za ruke sa voljenom osobom i da im se ruke ne rastave...ostaće zajedno do kraja života:mrgreen:
a ima i fenomenalne stene ispod kojih treba plivati po istom principu:mrgreen:
ali je jako lepo, i ne treba propustiti.
nisam probala skok, nisam imala dovoljno jakog kandidata :mrgreen:
ali znam neke koji jesu...pa im baš nije uspelo....:p
nisam baš boravila tamo tako da nemam puno informacija.
jedno po podne mi je bilo super.ali za to kratko vreme se da malo videti!
 
.... otkri mi prvo koliko imaš godins....da znam kako da pristupim:mrgreen:
ipsos je shi tina...plaža najodvratnija, samo kafići i diskoteke, od kojih ne može da se spava!
(osim ako ti je razlog odlaska) pijani englezi ili za vreme ferro agosta italijančići...
ako imaš pravoz....drugi point of wiew:p
 
Ipsos nije nesto, lepsa mi je npr. Dasija u tom delu, ali neki moji rodjaci koji imaju u proseku 19-20 godina i islo je neko drustvance, odusevljeni su Ipsosom, a blizu im je i Kerkira. Zavisi...
 
Ja planiram da idem na Krf ove godine s 5 - drugova ,misilm znate ono tipicna studentska balavijada napijanje i tome slicno.O prirodnim lepotama i istorijskim znamenitostima sve znam.
Pa me zanima da mi kazete koja su mesta onako najbolja za provod i zezanje,gde je LUDNICA :)
Posto u grad krf ne mogu ,koje je manje mesto najprikladnije za ovo sto ja trazim.I kakav je provod u samom gradu Krfu.
I jos me zanima koliko se krecu ulaznice u klubove (ako se kupuju) ,orijentaciono cene **** pivo,tekila,vodka.

I zanima me u kom su fazonu ti zamozni englezi i italijani jel hoce da se biju ili su bezopasni,i imali li devojaka ili sve vrvi od pijanih stranaca. thanks
 
hoće da se biju,jer su taki.
ako hoćeš loodnicu idi u KAVOS( na jugu ostrva)
tamo stavrno ima svega-tamo pristojan svet ne zalazi...osim ako je ne obavešten:mrgreen:
mi smo tamo išli u zezanje kada nam dosadi u krfu....gde je definitivno najgotivniji noćni provod na ostrvu....e, a nije loše i da idete u ipsos...ili pirgy (što se svodi na isto)
tamo engleskinje jedva čekaju da ih pokupi na mesečini neki pravi muškarac:mrgreen: npr srbenda:p
(mrtva sam ozbiljna)
 
Moje impresije:
PLAŽE: Istočna obala od Kerkire do Ipsosa, uglavnom mešavina peska sa sitnim šljunkom, lep ulaz u vodu, ne preterano dug plićak. U Dasiji, verovatno najuređenija plaža, ne samo na Krfu, već verovatno i šire - suncobrani, tuševi travnjak, kabine za presvlačenje, WC, prostorija za prepovijanje beba, WC za invalide itd. Možda ovo nekom izgleda preterano, ali je plaža ispred Chandrisa zaista takva, i slike definitivno ne lažu. Ako ovde dodate i ladovinu, utisak je zaista sjajan. Ono što ponekad može da iritira, jeste količina baba i deda koji dominiraju Chandrom, pa imate utisak da vas mrko gledaju ako su vam deca bučnija. Mada sam ja imao vrlo prijatnih iskustva sa Holanđanima koji su nam uredno nudili ležaljke kada bi poslovično oko 17h odlazili sa plaže. No, oni su uglavnom raspoređeni po travnjaku, dok pesak pripada pravim užicaocima mora (travu imaš i kući, right?), Srbima, Rusima i Česima koji su zadnje dve godine dominirali Dasijom. Ovo je jedna od pogodnosti ove plaže: naime, zapadni turisti slabo plivaju, te zbog toga slabo i upražnjavaju isto, pa je ciljna aktivnost njihovog odmora čvarenje do unedogled. Čim sunce oslabi, počinju polako da odlaze sa plaže, posle čega domišljati Srbi uredno privlače ležaljke i konzumiraju ih do kraja dana. Ipsos nema toliku količinu hladovine: mestimično raspoređeni lijanderi su jedina hladovina, a plaža je takođe kombinacija peska i sitnog šljunka. Loša strane Ipsosa je glavni put koji prolazi duž mesta, pa to malo kvari opštu sliku. Inače, ovo je mesto koje uz pomenuti put obiluje kafićima diskotekama, i ima uglavnom jak noćni život. Englezi dominiraju, ali ih nećete u impozantnom broju videti na plaži, jer veoma često sede u svojim vilama i cevče pivo oko bazena...do uveče, a tada ćete se naravno zaputiti uveče do Kerkire (o gradu u nekom od narednih postova).
Od Ipsosa prema Kasiopiju put počinje da penje i krivuda, i ispod vas se smenjuju fenomenalne plažice... Barbati imaju plažu koja je već nešto krupniji šljunak, sa ne tako laganim ulaskom u vodu kao u Dasiji. Ovo naravno nije u negativnom kontekstu, već više poređenja radi. Na samoj plaži nema hlada. U Nisakiju nisam išao skroz do plaže, ali sam na nekim fotkama video da je prilično lepa, a i čisto sumnjam da bi neko sazidao hotel (Nissaki beach 4*) da plaža nije odgovarajuća. Kolura je malo ribarsko mestašce čiju panoramu možete videti sa jednog od odmorišta kada se vozite dalje prema Kasiopiju, a sama plaža nije uređena. Kalami već ima sređenu plažu, koja predstavlja malo veće bele oblutke (krupan šljunak), sa kristalno čistom vodom i strmim i nezgodnim ulaskom u vodu (naravno kao i svuda gde je u pitanju krupan kamen). Put vas dalje vodi prema Kasiopiju preko Kerasije koja je mopj favorit na ovom potezu, jer vas sa glavnog puta, put vodi pravo do plaže uz koju se nalaze apartmani i vile u debeloj ladovini. Znam da sam ih posle našao na netu, i čak se kanio da krenem u bukiranje, ali i dalje nisam bio spreman da se pomerim malo dalje od grada i lišim se tog svakodnemvnog uživanja. Plaža u Kerasiji je slična onoj u Kalamiju, ipak nešto sitnijeg šljunka i sa manje strmim ulaskom u vodu. Tu je i Agios Stefanos kroz koji sam prošao, ali nisam imao prilike da se kupam. Kasiopi mi se dopao kao mesto, ali ne i dve plaže koje sam video. Ali ko preferira stene, eto prilike da se podseti Jadrana. Voda verovatno najčistija na ostrvu, i kada se bućnete, uživanje je potpuno. No, budući da sam ovde bio samo u prolazu, ima forumaša koji su ovde kompetentiji, pa da ne trošim reči...
Sever ostrva, a tu spadaju Roda, Ahravi i Sidari bi svakom preporučio da izbegne. Mutan pesak, muljevit i nabijen, beskrajni plićak, voda siva, popuni kontrast od pravog tirkiza koji dominira od Kalamija do Kasiopija. Od Sidarija ka jugu zapadnom stranom put ide do Ariljasa i Agios Stefanosa (zapadna obala), čije plaže pomalo podsećaju na Sidari, ali more ipak ima lepšu boju. U Agios Stefanosu možete kola da doterate na plažu i tu ih parkirate, na par metera od vode. Nastaviće se...
 
...Od Agios Stefanosa, put vodi do Agios Georgiosa koji je praktično jedan zaliv sa peščanom plažom u pravom smislu te reči. Nisam se kupao, ali je plaža zaista lepa, te ko voli pesak, ovde bi pronašao sebe. Inače, Agios Georgios se nalazi sa druge strane velikog stenovitog masiva, sa čije se suprotne strane nalazi Paleokastrica. Moram da priznam da je ovo najraznovrsniji krajolik koji možete videti na ostrvu (govorim o svemu što se nalazi severno od Pelekasa za zapadnoj obali, i Benitsesa na istočnoj), verovatno zbog kombinacije stena i peskovitih uvala, kojih ukupno ima šest. Kada iz pomenutog Agios Georgiosa krenete da forsirate pomenuti masiv, pogled na ceo zaliv je fenomenalan, na onaj način kako to na moru ume da bude. Čim pređete na drugu stranu, posle par minuta vožnje stižete do sela Lakonesa koje se nalazi na steni. Tu se nalazi jedan restoran, koji je kao nalepljen na stenu i ima vidikovac (sad bi trebo da upotrebim standardno oduzimanje daha, lupanje u grudima, pa da sve ovo počne da zvuči kao lekarski forum) gde možete ceo region Paleokastrice da vidite kao na dlanu. Sama Paleokastrica je zaista lepo mesto, uvale su mahom peskovite, a priče o hladnoj vodi su delimično tačne. U junu 2004, voda jeste bila hladnija nego na istočnoj obali, ali je bila prihvatljiva za kupanje. U junu 2005, bila je mnogo hladnija, okupao sam se i tad čisto da overim, ali bi zaista bilo nezgodno uplatiti smeštaj pa se kupati na blic. No, u septembru 2005, voda je bila skroz ok, čak se i moj klinja koji je tada imao dve i po godine uredno kupao. Još jedan detalj, hlada na dvema uvalama gde sam se kupao nema, ulaz u vodu blago strm, sa malo krupnijim kamenjem u vodi.
Južno zapadnom obalom od P. stižete do Liapadesa, malo mestašce, ništa posebno, mala simpatična plaža sa najhladnijom vodom koju sam ja overio na Krfu. Nešto južnije Ermones, plaža takođe peščana kao i cela zapadna obala, mada se osećala kanalizacija iako je sama voda bila prilično čista. Tu negde je i plaža koju pominje pajamaca (Mirtiotissa), no nisam imao prilike da je odradim (objektivne okolnosti=žena + sitno dete). Ali, ćeraćemo se još...
Glifada je zaista lepa plaža, iako je tačno da je to jedna od posećenijih plaža, i dobar deo njenih obronaka je pod pansionima, hotelima i vilama, tako da je količina ljudi koja ovde dolazi pristojna. No, primetio sam (pošto sam je obilazio nekoliko puta), da se puni tek oko 11-12h, pa ko urani može jako lepo da uživa u njenom prostranstvu. Inače u junu je voda bila prilično hladna a u septembru kristalno čista, što je stvarno superlativ za peščane plaže koje znaju vrlo često da budu zamućene. Nešto južnije Pelekas, varošica koja se nalazi na steni sa zaista sjajnim pogledom na otvoreno more. Na samom izlazu iz mesta je skretanje za plažu, koja mi je izgledala fenomenalno, ali nisam imao prilike da se izbliza uverim jer je silazak jako strm, a kako rekoh bio sam sa klincem. Čak sam se spustio autom do pola ali sam se predomislio (verovatno najteže okretanje pod ručnom u mojoj vozačkoj karijeri). Na istočnoj obali ispod grada Krfa, prošao sam kroz Peramu, i to mesto liči da nema plažu, ili je vrlo oskudna. Nešto bolja situacija je u Benitsesu, mada je i tu plaža lošije uređena i ni približno lepa na onaj prirodan način kao što to jesu plaže severoistočne obale koje sam pomenuo u prethodnom postu.
Budući da sam sva tri puta rentirao auto za sve vreme boravka na Krfu (što će reći nekih 30-tak dana vožnje po ostrvu i blizu 1500km - znam da zvuči neverovatno, ali stvarno smo pravili po 500km po svakom boravku), sledeći put malo više o putevima, kuda i kako najbrže..
Pozdrav svima
 

Back
Top