O KRFU KONKRETNO

Puno pozdrava svima!!! Ove godine cu prvi put ici na KRF tacnije 20.05.u Dsiju u vilu "kastelo".Interesuje me ako moze neko da mi pomogne i da mi kaze sta me sve ocekuje tamo(interesuje me cena hrane,**** i svega ostalog).Unapred zahvalan!!! :-)
 
Poslao sam jednoj rent-a-car agenciji sa Krfa mejl za godine i oni su mi ovako odgovorili: "If you have your driving license 2years , we don't have any problem, you can rent the smallest car." Na hjihovom sajtu stoji da je 23 godine obavezno. Ako jos nekog interesuje, nadam se da da je od pomoci...
 
za svih 8 godina, provedenih u periodu od aprila/maja do septembra/oktobra...
nikada nisam videla pandura, osim u gradu!!!!
dakle nikada.
(vozila sam motor i auto iz rac-a)
 
guvija je puna nordijaca.
plaža šljunkovita.inače mesto gde su se iskrcali srpski vojnici:p
ima i spomenik na sred plaže.
voda čista,naravno kao i svuda na krfu.
riba kod vasilisa mmmmm
u ilijadi divan, najbolji na svetu file stroganof:p
gde si smeštena?
malo mestašce, puno radnjica i restorančića.
pitomi ljudi, sem turista koji su janpi po ceo dan, jer ima je taxa za piće tako velika kod kuće da se u grčkoj opijaju 24 sata.
ali bar je jutro na plaži mirno-spavaju...
ja volim guviju. e, da preko puta magistrale je trofo- hipermarket, gde kupuje ceo krf.
tako da je nabavka klope olakšana (mislim po dzep)
 
tek sada vidim da pitaš za omiros.
omiros je na samoj plaži.lep hotel ljubazno osoblje (radila sam jedno leto noću u baru na plaži:p )
ilijada i omiros su dva brata koji baš gotive srbe i iziuzetno gaje dobar odnos prem anama(smučili su im se oni iz predhodnog posta) a i njihov otac je pomagao vojsci da se iskrcaju i neke je zadržao u svojoj kući-tu gde je sada hotel:p deku sam poznavala znao je malo i srpski.
ostali gosti u hotelu bi mogli biti nemci.što je super, oni su disciplinovani i poštuju kućni red.
e,biće vam super tamo. ja bi samo tamo odsedala u guviji.
 
Pozdrav "pajamaca"! Hvala ti na lepom iznenadjenju.Jbg idem prvi put u grcku da vidim kako je tamo,pa cu tamo negde u avgustu (ako mi se svidi) ponovo ici na Krf.Gledao sam prosecne temperature na Krf-u krajem maja i krecu se od 22-29C.Reci mi molim te sta me jos ocekuje u maju tamo (obraduj me jos malo).Unapred zavalan!!! :confused:
 
ma super je krf. stavrno. u svako doba sem zimsko.zaglavila sam jednom do srpske..kada smo zapalili ceo sprat pleći vatru u kaminu...koji nije kamin.a zimaaaaa.
šta je super u maju?
nema engleskog ološa. dolaze samo fini ljudi u pred sezoni. ima puno iraca,nemaca u dasiji.sve je 30 % jeftinije, tako da toplo preporučujem cenjkanje oko iznajmljivanja motorića,koji svakako preporučujem,imate idealno vreme da pronjuškate po ostrvu. preko dana je toplo,misli 29 je ok,(mada se ja sećam kada je išlo i preko 45) zar ne, ali uveče...ponesite neke dzempere i jakne, ozbiljna sam,pogotovu zbog motora, ja sam svake godine nosila mont jaknu sa sobom. ostala mi tamo:mrgreen:dam ti adresu gde da je pozajmiš:mrgreen: bzvz je što pola kafana i diskoteka ne radi, pa ćete po zabavu ići u grad.
ne propustite da svratite u coca club,jer on bi trebalo da radi, jer je to zabava uglavnom za domoroce...ostale diskoteke mislim da se otvaraju tek sredinom juna.
e, idi jedi piletinu u dasiji na raskrsnici kod kampa....suvlaki kotopolo (pileći) je do yaya tamo.
i uvel sveža klopa, izgled ne obećava (kafanica katastrofa) ali kada grci jedu samo tamo-sve ti je jasno.
i tako. ladno bre,more ladno u julu, a kamoli u maju.
podgreje se tek u avgustu, a na paleo kastrici NIKADA tamo uvek led ledeni,ali idi vidi fenomenalno je.
raspitaj se gde je " la grota cafe" u paleokastrici...tamo je mmmmm fancy lenčarenje.
ali dobro porazmisli pre skoka u vodu.:mrgreen:
e mislim da još nema u to doba komaraca.
ma naoružajte se dobrom voljom i toplom odećom za veče,ima da uživate anyway:p
ako se setim još nečeg, pisaću. a pitaj slobodno.
izvini što sam te "obradovala" ali valjda je poštenije da ti se kaže nego šlog da te strefi?
 
Puno pozdrava "pajamaca"!!Moram prvo da ti se zahvalilim na ovako iscrpnom odgovoru i na iskrenosti :) .Bicu bezobrazan i slobodan pa cu da te pitam jos nesto posto cu biti u grckoj prvi put, pa me sve interesuje :lol: .Da li mozda znas gde je vila "CASTELO" u Dasiji i nasta to lici?Interesuje me cene hrane,mocnog provoda?Da li postoji nesto oganizovano na ostvu,kao neki izleti povodom obilaska istriske kuture,krstarenj morem,neki zabavni park na vodi (kao npr. u Turkoj).I na kraju kad se sve sabere i oduzme,koliko prosecno novca bi trebao da ponesem za hranu i lep provod za tih deset dana?Puno te pozravljam i unapred zahvalan. :lol:
 
pajamaca:
tek sada vidim da pitaš za omiros.
omiros je na samoj plaži.lep hotel ljubazno osoblje (radila sam jedno leto noću u baru na plaži:p )
ilijada i omiros su dva brata koji baš gotive srbe i iziuzetno gaje dobar odnos prem anama(smučili su im se oni iz predhodnog posta) a i njihov otac je pomagao vojsci da se iskrcaju i neke je zadržao u svojoj kući-tu gde je sada hotel:p deku sam poznavala znao je malo i srpski.
ostali gosti u hotelu bi mogli biti nemci.što je super, oni su disciplinovani i poštuju kućni red.
e,biće vam super tamo. ja bi samo tamo odsedala u guviji.

Hvala na odgovoru. Uplatili smo od 20.juna hotel Omiros.nadam se da ce sve biti OK.plasi me put , posto idemo autobusom.
 
@boris
ima aqua park.mislim da je kod ag.georgiosa...
fenomenalan veliki, ali nemam pojma da li će raditi u junu?
poslednje godine kada sam ja bila '98 razvalila ga oluja u avgustu.ali kažu da je sređen(naravno pršlo je punooo od tada:p )
nemam pojma gde je castello,ali dasija je mala pa ne ma puno iznenađenja.sve je iznad magistrale,pa verujem i ti app.
za cene me ne pitaj,jer nemam pojma. za nas koji smo tamo radili,nikada nisu važile cene koje pišu na tablama:mrgreen: ali znam da nije strašno, pogotovu u maju.
opet, ima fenomenalnih tura brodićima oko ostrva, sa izletima na paxos i anti paxos, na mišje ostrvo(vido) itd itd ali
opet ono jedno ali...ne verujem da je ponuda neka strava u maju. mada verujem da iz grada ima neka tura 100% (za dasiju i ipsos nisam baš ubeđena).
ako imate app onda se naoružajte da idete plavim busom,baš ga tako zovu, a mislim da je broj 7. do velike radnje koja se zove trofo i nalazi se na magistrali kod guvije, tamo sve pazarite, mnogo je jeftinije. a ako ne onda se hranite po fast food restoranima, to je ok,a ima ok klope.
ako iznajmite motor najjeftinija klopa je u ipsosu po f.f. restorančićima.
a u dasiji je super ****:p
pazite da se ne zaletite pa d klopate na listonu u krfu.jer će da vas košta ko pola letovanja!!!!
a boga mi i kafu tamo preskočite je r je proporcionalna ručku:mrgreen:
lepo jeste , ali ne mora se brate.
osim ako niste strasni gledalac polo-a koji se igra na poljani pored samog listona (deo grada načičkan kafanama) vidi: http://www.corfu-pictures.com/kerkyra/a2/corfu-town8.htm, ili http://www.shoarns.com/Platia.html
ma poonesi koliko imaš love neće da se baci :mrgreen:
ajd javi se kada se vratš:p
 
e,nema straha za put busom, vozači su tako izverzirani da se put i ne oseti. a taj put se prolazi uglavnom noću ili zorom pa nije strašno. a i meteori su prekrasni u zoru:p
bolje turističkim busom, nego ko ja lokalcem pa majstori se poizuvaju, a voze i kokice u kavezima...ma ko iz indijskih filmova ekipa:p
biće vam super,samo na to misli, a put je ništa!
 
Pozdrav "pajamaca"! :) Hvala ti puno za ove informacije jos jednom.Naravno da cu ti se javiti kada se budem vratio sa Krfa i da ti ispricam kako mi je bilo.Imam samo jos jedno pitanje za tebe i necu vise.Koliko se putuje do Krfa,posto sam dobio iformaciju od agencije da se putuje do 16 sati,a od nekih prijatelja sam saznao da se putuje i do 25 sati (prosto mi je malo nemoguce toliko putovati do krfa).Unapred zahvalan!!! :lol:
 
hahah jednog dana ćeš reći, ma našao sam neku dileju i sve mi neke gluposti napisala, pa me naplašilaaaaa:p
pazi ovako... ima dosta km.
ali zavisi kuda ide bus.
ako ide preko gevgelije ima da se navozate. ali ima neki novi put preko bitolja.
i onda je to super.
inače verujem da neće biti strašno obzirom da idete u maju, pa neće biti gužve ni na grani (što ume da potraje i po 3-4 sata) a usput je ok,put nije opterećen, je ima na par mesta dobar deo auto puta.
ma ne sekiraj se za to. uživaj . naoružaj se strpljenjem, jer put jeste dug. mislim da je nekih 1300km.
i još na trajektu valjda sat. zaboravila sam . poslednji put sam kopnom išla 95. a koliko vas ide?
jel ima i male dece?
nije loše kupiti tablete za spavanje.dosadno je putovati danju.ali kada vidite janjine onda ste skoro stigli:p
i da ne iznenađujte se, na krfu ima puno albanacca, ali onih pravih koji su preplivali na krf. ok su. neće vas dirati, prvo jer su normalni ljudi, a drugo jer im je životna egzistencija na krfu ugrožena ako bilo šta urade...i oni to dobro znaju.
kažem ovo za albance, jer ih u sezoni ne bi ni primetili, ali obzirom da će se sada dosta raditi na građevinama,krečenju, i farbanju ....sigurno ćete ih dosta videti.
ma borise, popi jedan strongbow za mene:p ali da bude leden ko svekrvin osmeh:p
 
Stvarno neznam kako da ti se zahvalim,i na svim savetima sam ti zahvalan!!I :p dem sa devojkom,tako da nemam malu decu da se sekiram za njih.Prosle godine sam isao u Tursku autobusom i kad smo se vracali,putovali smo 33 sati tako da se za putovanje ne sekiram uopste, nego cisto infomativno sam te pitao. Verovala ili ne ja nemam vise pitanja za tebe (mozda bi i imao nego ne mogu da se setim,SALIM SE :razz: ) tako da je maltertiranje sa moje strane prestalo ovom porukom.Ivini ako sam bio malo dosadan,jos jedaput ti se zahvaljujem na svim infomacijama. :-P
 
ma gde bre dosadan?
pa ja se na taj način vratim u mlados' ludos':p
ja imam malu decu...pa mi jako malo vremena ostaje za sitnice kao što je sećanje na putovanja:p

pozz
ali ne zaboravi da se javiš:p
 
borisa:
Pozdrav "pajamaca"! :) Hvala ti puno za ove informacije jos jednom.Naravno da cu ti se javiti kada se budem vratio sa Krfa i da ti ispricam kako mi je bilo.Imam samo jos jedno pitanje za tebe i necu vise.Koliko se putuje do Krfa,posto sam dobio iformaciju od agencije da se putuje do 16 sati,a od nekih prijatelja sam saznao da se putuje i do 25 sati (prosto mi je malo nemoguce toliko putovati do krfa).Unapred zahvalan!!! :lol:
Dobro si saznao-putuje se oko 24H, ali uglavnom zato sto tempiraju zbog ulaska u hotel ili apartman. U povratku smo putovali oko 15-16H. (prosle godine sa Fudeksom-strava vozaci!). A sam put i nije nesto toliko strasno, malo onaj deo sa krivinama 2-3 sata, ali prodje (nocu).
 

Back
Top