O KRFU KONKRETNO

Ahileon ti se nalazi na 9 km. od grada Krfa, vrlo lako se stize. Posto vidim da volis obilaske i putovanja, najbolje je da uzmes kartu Krfa (Aqvalend na pocetnoj strani) to je nova karta i vrlo je lako snalaziti se ukoliko se ona koristi. Prati samo crvene puteve (to su glavni putevi) jer oni pokazuju kako se lakse stize do odredjenog mesta. Preporucujem ti da se okupas i na Barbatima a takodje i na Glifadi. Ulazniza za Ahileon je 7 eura. Na izlete idi sama. Mi smo isli svojim kolima a vi obavezno iznajmite auto. Srpsku kucu, ostrvo Vido i Ahileon mozes sve obici u jednom danu. Krenes rano ujutru jer se Srpska kuca otvara u 9, zatim prepesacis malo do luke i brodicem na Vido, npr. u 10,30 imas brodic do Vida, vracas se u 12,00, auto parkiraj u glavnoj luci, zatim Ahileon i taj dan od 15,00 sati mozes u Aqvalend (tamo ti je sasvim dovoljno 4 sata, jer je od 15,00 ulaz 15 eur.)

Na Meteore mozes ici samo ako si sa sopstvenim automobilom. Mi smo bili u povratku sa Krfa i veruj to je nesto sto coveku ostaje ceo zivot u secanju.
 
hvala hvala hvala....ne mogu da docekam da odem!zaista ste super!istampacu sve ovo sto ste pisali,uzeti kartu Krfa i obilaziti sve!ako ima jos nesto-tu sam non stop.stalno proveravam imal jos koje porukice i saveta....HVALA!!!!!
 
Ne propusti da obides, prelepu Avlaky plazu, koja je desno od Kassiopija, odnosno, pre nego sto skrenes sa magistrale u gradic, skreces za ovu plazu. Ja sam pre polaska nasla gomilu slika, preko pretrazivaca Google, kao i celu oblast Kassiopi, sa plazama, preko Google Earth. Ja bih ti to poslala na private, ali mi ne ide ubacivanje linka.Umem samo direktno na email,ali tvoj nemam.
 
Evo malo slicica iz grada Krfa

DSCN0334-1.jpg


DSCN0323-1.jpg


DSCN0260-1.jpg


DSCN0255-1.jpg
 
poslednja informacija, ne treba međunarodna dozvola.
inače, za meteore...pa trebale bi da odete prvim jutarnjim trajektom, da bi ste stigle do meteora, a ima da vozite mnogo.mislim...nije mnogo nekih 200 km, ali je put baš naporan.
ima jedno 3 sata vožnje.
plus trajekt, koji beše valjda 1,5?
ali...ako krenetr tako prvim jutarnjim, stižet eoko podneva, prođete manastire za svaki vam treba po najmanje 45 min. pa klopate u selu podno meteora:p sa pogledom na iste...
pa se laganica vratite, sa kafom u igumenici....
laganica stižete na poslednji trajekt.
ne pitaj me za vremena polaska....ne znam tačno.
i ne zaboravite duge nogavice, ili duge suknje.
kao i nešto dugih rukava...da ne bi oblačile one stvari koje daju u manastiru...
 
Joj, ja ne volim Krf pa sve džabe da mi daju..ma nije ni Plava grobnica, meni je sve tamo odbojno i hladno..ja volim da me greje svuda : o ) Turska ili Krf, da me neko pita, rekao bih - biram ništa--
Ne znam što sam ovo napisao, malo da vam ogadim, idite na Krit ako već zapucate dole, a nemate kintu za KIklade... i...izvinite zbog učešća na temi :p
 
Joj-majku mu...Za tu Peramu kazu da je apsolutno sra...Kazu da nema zive duse ni danju,ni nocu-tako da mislim da nije bas najbolje ici tamo!!!Ja sam sada u septembru bila u Ipsosu-i stvarno mogu da kazem sve najbolje o njemu!!!Danju je super-taman se malo odmoris i napunis baterije za nocni zivot!!:)trebalo nam je malo vremena da skontamo kako sve to tamo funkcionise-tipa tamo se spremas za izlazak tek oko 1-jer pre toga nema ljudi...:)Tako da otprilike dodjes sa plaze oko 7-okupas se,malo prosetas,vratis,spavas od 22,23 do 1-i onda se spremas za nocni zivot!!!:)Koji je stvarno super-moram da pohvalim Montekristo-dobre su im pena party,Shooters-obavezno navatajte barmena Milana,koji je malo dosadan ko proliv,ali boze moj-izdrzljiv je(pogotovu sto vam daje jeftinija ****:)...:)Zaista toplo preporucujem Ipsos!Jedina mana mu je sto ima malo vise dosadnih Italijana,koji se non-stop vozikaju na skuteru i vicu "Bella,bella!!",svakoj devojci,pa i onoj najruznijoj...Ako uvece izadjete-invazija krece...:)Uglavnom,da ne davim-malo mesto sa puno mesta za izlaske gde vam zaista nikada nece biti dosadno!:)Samo nemoj te da padnete na sladunjave reci italijana,ili domacih grka-jer ce te se zestoko zeznuti...:) Pozz
 
ne se.ri da je milan još uvek u šutersu:lol:
jbt zaradiće penziju tamo:lol:

e, nemoj da si na kraj srca..ko je još zažalio zbog malo slatkorečivih frajera? pa i tako ideš kući za par dana:lol:
 
Ma gde da ti bude lose od slatkorecivih?:)Samo posle izvesnog vremena pocnu malo da dave,jer ih ima ko gov..:)Ja sam se malo opekla-ali boze moj-na greskama se uci!:)Joj sta bih dala da sam sada tamo a ne na ovom glupom faxu!:)A da-Milan je jos tamo-i mislim da ce on tamo i uvenuti majke mi...:)
 
lyriza:
sara777 gde si? Pa nisi nam ispricala kako je bilo na Krfu. Jesu urodila plodom iskustva forumasa?


Da znaš da baš jesu!!!

Bilo je naravno fatnastično i s obzirom da sam post postavila 2005. išla sam i te i ove godine i to i prvi i drugi put u Dasiu, po preporuci forumaša! :) Prve godine smo sve redom obišli, iznajmili kola i sl, a druge godine smo se uglavnom odmarali i išli do grada Krfa uveče. Toplo bih svima preporučila da odu i vide, jer ima šta da se vidi, ali već sam pisala na drugim postovima o Krfu, pa ne bih da se ponavljam. A to što sam oba puta bila u Dasii govori samo po sebi da mi je ona bila najbolja! Znaš kako nam je godilo i kako su divne plaže tamo! Najbolja je za bazu i obilazak ostalog dela ostrva.. Ah, sada sam se podsetila kako je bilo divno!!!
 
Bravo pajamaco! Cim sam se ulogovala videh da je podforum sredjen, kad sam videla i ko ga je sredio, dvostruko iznenadjenje!

Ja se lozim da ovog leta idem u Pargu, ali kad sam pregledala ovu temu, sve mi se cini da cu ipak do Krfa :) pa onda mogu na izlet u Pargu.
 
moj izbor je dassia.
uvek ima prednost nad kassiopijem, a razloge sam mnogo puta napisala:)
jednostavno, odlično mesto za bazu!
a i kada vam se lenčari, imate fenomenalnu plažu.
 
Ja i moj decko smo uplatili aranzman za Krf - Dassia , Vila Dimitra preko agencije Halo tours.
Ako neko zna vise o vili ili agenciji neka kaze. Odustala sam od Halkidika shvativsi da je Krf znatno sadrzajniji.
 

Back
Top