O KRFU KONKRETNO

dearmimce:
zdravo, imam par pitanja
interesuje me koliko su lezaljke u kasiopiju?
skuteri?
kola?
hrana, gde je najbolje kupovati?
i jos nesto ako imas da preporucis.
uplatila sam aranzman, da li znas vila cassios gde se tacno nalazi?
hvala
Lezaljke ,cini mi se 2-3 evra(ne podnosim ih pa nisam ni iznajmljivao),skuteri 15 evra,ne preporucujem,klopa Sconto i Coop u samom centru i pekara ,cini mi se Nikos,takodje u centru.Najbolja varijanta je otici do Lidla(Guvija-Krf),cene pristojne...
 
Cao! Čitajući Vaše komentare o Ag.Gordious-u (južnom) sam se zabrinula,pošto sam već uplatila aranžman za to mesto. Da li je to mesto toliko loše? Može li neko da mi objektivno opiše šta su mane pomenutog mesta i da navede prednosti,ako ih ima. Unapred hvala.
 
Cao društvo vidim da ste se lepo raspisali pa pošto je Krf i moja destinacija ovog leta moram da ćaskam sa vama. Moja destinacija je Barbati od 06.09.do 21.09.2006.godine agencija Perla. Meni pored ostalog zanima gde se nalazi najbliži mega market sa povoljnim cenama u blizini Barbatija i kako doći do njega. naravno i sve ostalo me zanima
 
mislim da u barbatima nemaš mega-market, tipa maxija. na potezu od barbata prema gradu imaš tri mega marketa, i to AB, Delos i Lidl. Lidl je najjefriniji i nalazi se par kilometara od raskrsnice dasija-paleokastrica. za ovaj šoping ti je neophodan auto, jer pretpostavljam da je malo nezgodono pokušati autobusom. inače isplati se napuniti frižider u Lidlu jer su cene u proseku oko 30% jeftinije nego u lokalnim marketima po dasiji, ipsosu, barbatima...
 
Zdravo svima, ja idem sa drugaricama na Krf pocetkom avgusta, uzele smo apartman u najam, pa me zania da li je neko skorije bio i kakve su cene za klopu? Da li je bolj za nas koje smo skorije polozile vozacki da iznajmimo kola u rent-a-Car-u, ili da koristimo taj njihov gradski/prigradski prevoz? I upostalom kako je tamo uposte?
:confused:
Veliki pozdrav, i hvala svima koji odgovore
 
Ja sam dosla pre neki dan iz Barbatija (isto Perla) i bilo je super. Jedini je problem ako u Barbati odes bez kola jer je mesto jako malo (citaj: nemas gde da mrdnes). Plaza je super i sve Perline kuce su iznad magistrale nekih 5 min do plaze (povratak sa plaze malo duze traje posto je uzbrdoooooooo). Najblizi mega market je Lidl kod Guvije. Mi smo bili svojim kolima i obisli celo ostrvo. Stvarno je prelepo! Pitaj sve sto te zanima, tu sam.
 
Pozdrav svima,naročito Loli33!
Putujem u Barbati 12.08.sa suprugom i dvoje dece(9 i 7 godina),ostajemo do 27.08.Uplatili smo apartman u vili Emilios preko Perle.Putujemo našim kolima.Zanima me nešto konkretno u vezi vile(pitanje za Lolu33).Kakva je plaža,aquapark,šta obavezno poneti(komarci,ose...)?Da li na ostrvu postoji pumpa sa auto-gasom?
 
Zdravo svima, ja idem sa drugaricama pocetkom avgusta na Krf. Zanima me da li je neko skorije bio tamo, jer smo uzele samo apartman u najam. Dakle, interesuje me kakve su cene hrane, da li se vise isplati icu u samoposlugu, ili se hraniti u nekim mini restoranima? Da li nam je sigurnije da idemo gradskim/prigradskim prevozom ili da uzmemeo kola preko rent-a-car, jer smo svezi vozaci? I uostalom sta ne treba propustiti?

:confused:

Pozdrav,
i hvala svima koji odgovore
 
Bolje vam je da kupujete u marketima.Vise se isplati.Ustvari najbolje vam je da ponesete nesto odavde...tipa supe u kesicama ili gotovih jela u konzervi.Ja sam tako prosle godine radila.A sto se tice voznje...hm...ako ste svezi vozaci bolje da se vozikate busom.Ima tona motora koji jure kao blesavi,pa je velika verovatnoca da nekog smaknes s puta,a i ulice su uske.Pored svega je i velika guzva pogotovo u sezoni.Eto toliko od mene.Nadam se da je bar malo pomoglo.Kiss!
 
Ja sam prosle godine bila u juznom Agios Georgiosu i on definitivno ima najbolju plazu od svih mesta.Dugacku nekoliko km, zlatno-zuti pesak, bistra voda koja se ne muti, strava. Nije bas za neki ludi provod, ali ima svega i kafica i taverni i 1-2 diskoteke. Ali , uostalom Kavos ti je na 10km, a to je inace najludji grad na celom ostrvu. Jedino sto je 30km od samog grada Krfa, koji je prelep, ali ako rentiras kola to ti je ionako svejedno, a ima i buseva.
 
Poslednja izmena od moderatora:
NađaM:
Pozdrav svima,naročito Loli33!
Putujem u Barbati 12.08.sa suprugom i dvoje dece(9 i 7 godina),ostajemo do 27.08.Uplatili smo apartman u vili Emilios preko Perle.Putujemo našim kolima.Zanima me nešto konkretno u vezi vile(pitanje za Lolu33).Kakva je plaža,aquapark,šta obavezno poneti(komarci,ose...)?Da li na ostrvu postoji pumpa sa auto-gasom?

Emilios je malo starija vila ali sa prelepim pogledom na more i grad Krf. Cini mi se da su apartmani prostrani, nisam ulazila ali je moja terasa gledala na tu vilu. Plaza je super, more kristalno cisto, dve lezaljke i suncobran 4EUR dnevno.
Sto se puta tice, prilicno je naporan. Do Grevene je auto put, ali posle pocinje krivudanje po planinama pa preporucujem da krenete dan ranije i prespavate negde.
Komarci su ko rode, ima ih preko celog dana sto je neverovatno ali uz spirale, autan i ono za u struju nije tako strasno.
Aqua park se meni mnogo dopao. Ulaz je 20 EUR za ceo dan, a 15 od 15h. Obavezno posetite.
Preporucujem i plazu Sunset pored Sidarija, naravno pored svih onih dobro poznatih mesta.
 
dragus:
pozdrav svima
imam pitanje za Lolu33
da li je bila u juznom Agios Georgiosu i da li je tamo stvarno lose?
krecem na Krf za 6 dana pa molim iskren odgovor
Iskreno, meni se nije mnogo dopao. Ali sve je stvar ukusa. Deluje mi nekako nedovrseno. Plaza je OK, pescana, dugacka. U svakom slucaju iznajmite kola (ako ne idete sopstvenim) i obidjite ostrvo. Ima svega za svaciji ukus.
 
Sto se tice voznje, slazem se sa gornjim postom: ako si svez vozac, rentiranje automobila nije bas najbolja ideja jer su putevi uski, mnogo krivina... Moj predlog ti je da iznajmite skutere i tako obilazite ostrvo (imaju i varijante sa tri tocka za neiskusne :) ). Mislim da je to bolja varijanta od autobusa koji su neredovni i bez odredjenog reda voznje.
Sto se tice cena hrane, supermarketi jesu najjeftinija varijanta (cene u njim su kao kod nas, pa ti nije potrebno da nosis hranu), ali ni restorani nisu skupi. S obzirom na to da na Krfu uglavnom nema "ekskluzivnog" turizma, vecina restorana su tipa taverni i cene su svuda priblizno jednake i podnosljive.

Sigurna sam da ces lepo provesti i uzivati, kao sto smo i mi 10-ak godina za redom!
 
Definitivno preporucujem Kassiopi! Necu ponavljati ono sto je vec pisano na ovu temu i nabrajati prednosti ovog mesta, ali cu preporuciti aranzmane preeko Jolly-ja i svih agencija koje rade preko njih (Alga Graeca, Mel travel...). Organizacija je odlicna, najbolji apartmani, a samom mestu imaju predusretljivog vodica koji odlicno poznaje Krf i koji vam je uvek na raspolaganju. Nije reklama, nemam nikakve veze sa ovom agencijom, ali sam nekoliko puta bila na Krfu preko razlicitih agencija i ovo je moje iskustvo.
 
Mi smo bili u junu u Guviji. Mi smo se snabdevali u nekom njihovom diskontu gde su cene približno kao i kod nas, ali bih ti ipak preporučila da nešto i poneseš.Što se tiče hrane po restoranima recimo cene girosa su od 2 - 6 eura zavisno od restorana, salate od 3.5 - 7 eura.Piće po kafićima je oko
5 eura.Voće je približno kao i ovde.
Najbolje je da iznajmite skuter jeftiniji je i mnogo je lakše obilaziti jer su ulice zaista uske i lakši je za manevrisanje.
Inače ostrvo je prelepo i nadam se da ćeš uživati kao i ja.
Pozdrav
 

Back
Top