O KRFU KONKRETNO

za jasnavek
mnogo ti hvala dobra duso!stalno se vrzmam po ovom forumu i cekam da neko napise nesto,a ono danima nista,vec sam pomislila da sam upala u neki kruzok gde utiske razmenjuju samo dve -tri vec uigrane osobe.super,super!nasla sam neke informacije o restoranima i mestima za izlaske,ali ako znas neka mnogo dobra mesta i ako imas vremena,molila bih te da napises.ja nikada nisam bila na Krfu i jedva cekam da prozujim,pa me svaka sitnica zanima.
unapred hvala
 
pozdrav svima,
putujem na krf u Agios Georgios na jugozapadu pa me interesuje da li neko ima neke informacije o tom mestu i dodatne informacije o iznajmljivanju automobila ili skutera, tj. da li je potrebna medjunarodna dozvola, koje su cene u sezoni i td., gde je najbolje iliti najpovoljnije da iznajmim kola ili skuter...?
takodje, super bi bilo kada bi mi neko preporucio sta bi obavezno trebao videti, tipa plaze, klubovi, i slicno i da li postoje neki izleti po okolnim ostrvima ili plazama na Krfu brodovima i koja je cena tih izleta?
 
pretpostavljam da ces sigurno naci nesto ako se potrudis jer sam ja u pefkohoriu pre desetak godina nasao "firmu" koja organizuje jednodnevne izlete i secam se da je to bilo poslednjeg dana kada em nisam imao vremena a i svu lovu smo skrcali do tada. cena je bila 100 dem. na zalost prostorije tog kluba su bile na samom izlasku iz pefkohorija a posto tada koliko ja znam posle njega nije bilo nicega tako da u svojim setnjama sam tek kao sto rekoh tek poslednjeg dana uocio da ima i toga tamo. u glavnom moj ti je savet da uhvatis prvog "domoroca" sa kojim mozes da se sporazumes i nema da omanes. pretpostavljam da je sada cena 100 evrica po osobi
 
bili mi u sidariju prosle godine na jedan dan i bilo je super...ima gde da se roni,mada smo imali svoju opremu,tako da ne znam da li postoji neka skola ili tako nesto...takodje ima gomila nekih uvala na razlicitim mestima na Krfu gde je podvodni svet prelep
 
Znam da negde da na ovom forumu pišu cene akvalenda - onog velikog na Krfu, ali ne mogu da nadjem pa ako neko zna a nije mu problem da mi kaže pošto me je sinoć ortak ubedjivao da je 10 evra ulaz a ja mislim da sam pročitala da je 20-25 evra.
Ako ima neko od povratnika od ove godine ko je bio sopstvenim prevozom, bilo bi lepo da nam kaže iskustva sa putem (kojim putem, kakav je ovaj novi put, satnica......) i ako se iole seća na koliko ili u koliko ima trajekt u jutarnjim časovima, pošto idemo 09/07 sa dvoje male dece pa bi nam svi mogući detalji dobro došli, a planiramo da izbegnemo vrućinu i buseve na granici
Hvala unapred
 
Ako idete sa decicom mislim da je bolje da idete preko Soluna.Bolji je put,ali je duze za nekih 200 km.Druga solucija je da idete na granicni prelaz Niki,pa preko Florine...Kastorije...pa na Metsovo.Mislim da je solucija preko Soluna bolja zbog dece jer drugi put vodi kroz planine pa ako imate problema sa mucninom u krivinama nije bas preporucljiv.Trajekt ima cesto tako da mislim da to nece predstavljati problem.A akva park je fenomenalan....bila sam prosle godine tamo.Ulaz je bio 20 eura za odrasle.E sad da li je tako i ove godine ne znam....videcu nadam se!!!Sto se tice buseva mislim da ih najvise ima nocu posto sve agencije mahom krecu u popodnevnim casovima da bi putovali nocu.A i na granici je smena oko 5-6 po njihovom vremenu tako da racunas jos koji sat cekanja.!!Toliko...nadam se da sam pomogla bar malo!
 
yejo:
Znam da negde da na ovom forumu pišu cene akvalenda - onog velikog na Krfu, ali ne mogu da nadjem pa ako neko zna a nije mu problem da mi kaže pošto me je sinoć ortak ubedjivao da je 10 evra ulaz a ja mislim da sam pročitala da je 20-25 evra.
Ako ima neko od povratnika od ove godine ko je bio sopstvenim prevozom, bilo bi lepo da nam kaže iskustva sa putem (kojim putem, kakav je ovaj novi put, satnica......) i ako se iole seća na koliko ili u koliko ima trajekt u jutarnjim časovima, pošto idemo 09/07 sa dvoje male dece pa bi nam svi mogući detalji dobro došli, a planiramo da izbegnemo vrućinu i buseve na granici
Hvala unapred
Na Krfu imas tri vodena grada,jedan u Aharaviu,jedan u Sidariu i onaj pravi u Agios Ioanisu (na pola puta izmedju Krfa i Glifade).Karta za ceo dan ,od 10 do 19 h je 20 evrica a posle 15 h(nas slucaj od pre nedelju dana) je 15 E.Ako ides sa severa imas precicu od Guvije do samog akvalenda,skracujes put za 10 tak km i izbegavas gradsku guzvu u samom gradu Krfu.Neopisivo je lud i zabavan,ne propustiti...Toliko.
 
Frodzer:
Na Krfu imas tri vodena grada,jedan u Aharaviu,jedan u Sidariu i onaj pravi u Agios Ioanisu (na pola puta izmedju Krfa i Glifade).Karta za ceo dan ,od 10 do 19 h je 20 evrica a posle 15 h(nas slucaj od pre nedelju dana) je 15 E.Ako ides sa severa imas precicu od Guvije do samog akvalenda,skracujes put za 10 tak km i izbegavas gradsku guzvu u samom gradu Krfu.Neopisivo je lud i zabavan,ne propustiti...Toliko.


vrlo lepo i detaljno, hvala
 
Drago mi je ako ti je moj odgovor nesto znacio. Ja sam prosle godine prvi put bila na Krfu, tako da sam imala samo 10 dana da prodjem ostrvo, dva dana smo uzeli kola i obisli, uglavnom severni deo Krfa. Vise smo se bazirali na plaze i sam grad, nego sto smo trazili mesta za provod, pa tako nisam bas upucena u te stvari. Kao i svuda, vazi pravilo - gde vidis da je guzva, tu je dobro. Prazne restorane izbegavaj. Znam da smo bili na odlicnoj veceri u jednom restoranu na obali, ali stvarno ne mogu da se setim kako se zove, znam smo da imaju plesni par koji nastupa. Nadam se da ces naci.
Lep provod!
 
Do sada sam samo citala vase komentare, koji su mi pomogli da se odlucim za Kasiopi. Sada je red da vam se zahvalim, jer sam sa suprugom i prijateljima, koje sam ja nagovorila da podemo tamo, imala jedno od najlepsih letovanja do sada,a bilo ih je dosta, jer sam generacija iz pedeset i neke.
Sam Krf je mali raj, sa bujnom vegetacijom, sa puno cveca i ptica, da se to ne moze opisati. Malo mesto sa svim potrbstinama na raspolaganju. Vila je bila udaljena 1,2 km. od mesta, u pravom parku, sa velikim bazenom, apsolutnim mirom.Plaze kakve se samo pozeleti mogu, kamenite, pescane, stene, a velika Avlaki plaza, pravi biser. More je bilo neobicno toplo, i cisto, da svaki kamencic mozete videti.
Nude se razni izleti, a mi smo odabrali, grad Krf i ostrvo Vido. U svojoj reziji , posetili smo Sidari i te neobicne stene, kanal ljubavi, sto se verovatno samo tu moze videti. Isli smo zelenim autobusom, povratna karta je 5,4 e. Takve mogucnosti, postoje i za sva druga znamenita mesta na ostrvu.
Isli smo preko agencije Alba greace turs,koja je super, Fudexovim udobnim autobusima, i besprekorno pazljivim vozacima, da stotinu kilometara ostrih krivina nismo ni osetili.
Sve u svemu, bozanstveno letovanje.
Kao sto ste vi meni pomogli, pitaj te me sve sto vas interesuje, svaki detalj, rado cu odgovoriti.
Goca Mandic, Kragujevac
 
Hi,
pratim ovu temu vec duze vremena i svaka vam cast!

I mene jako zanima nesto o Agiosu Georgiosu, uplatila sam letovanje preko Fantasttoursa da li je neko putovao sa njima i kakva su mu iskustva?
I na koji nacin da rezervisemo auto,posto je neko vec pisao da moze da se desi da nema slobodnih automobila pocetkom avgusta?
POZ!
 
dragus:
Hi,
pratim ovu temu vec duze vremena i svaka vam cast!

I mene jako zanima nesto o Agiosu Georgiosu, uplatila sam letovanje preko Fantasttoursa da li je neko putovao sa njima i kakva su mu iskustva?
I na koji nacin da rezervisemo auto,posto je neko vec pisao da moze da se desi da nema slobodnih automobila pocetkom avgusta?Dosao sa Krfa,bio u Kasiopiu,obisao celo ostrvo(za 4 dana 500 km) i mogu Ti reci da je Ag.Georgios severni odlican izbor dok za juzni to nikako ne bih mogao reci,e sad...Obavezno iznajmite auto gde god da ste pa u obilazak pa i ako ste u tom juznom(africki pejzazi) bice Vam OK,mi smo bili onako u viziti pa je opis tog juznog Agiosa mozda malo i kritican ali kad vidis npr:Ag,Gordis,Paleokastricu,Barbate,Glifadu i naravno Kasiope onda je to ,to...toliko
 
dragus:
Hvala na odgovoru :D
a da li mozes da mi kazes koja je cena iznajmljivanja automobila naravno na vise dana
Suzuki Wagon R(mali mini van),cena je bila 90 evra za 4dana,free km i full osiguranje,preko naseg vodica .Bilo je i jeftinijih ponuda ali nismo experimentisali preko Grka...plus naravno gorivo,Cao i lep provod...
 
zdravo, imam par pitanja
interesuje me koliko su lezaljke u kasiopiju?
skuteri?
kola?
hrana, gde je najbolje kupovati?
i jos nesto ako imas da preporucis.
uplatila sam aranzman, da li znas vila cassios gde se tacno nalazi?
hvala
 

Back
Top