O KRFU KONKRETNO

Trotter:
klub mediteran napušten, krš i parlog. baš sam u septembru prošao uz ogradu i prilično je jadno to izgledalo. e sad, čini mi se da sam negde pročitao da se on svojevremeno furao na to kao potpuno prirodno okruženje, odmor a la robinzon kruso, ali je ovo izgledalo malo previše "prirodno"... šteta, ima sjajnu poziciju.
Trottere,
kazi mi, posto prvi put idem na Krf u septembru, a i inace, kakvo je vreme u prvoj polovini septembra i gde je bolje za dete od 18 meseci, Dassia, Kassiopi, Ipsos..?
Hvala.
 
Hvala Putnice!

Jedino sam nasla da Perla radi smene na 15 dana i to samo ta dva hotela u Dasiji, te sam zato za njih pitala. Ostale agencije, koje u ponudi imaju i apartmane, ne rade 15 dana, vec samo 10, sto mi je malo za prvu posetu Krfu jer zelim puno toga da obidjem.
 
mirarbi:
Hvala Putnice!

Jedino sam nasla da Perla radi smene na 15 dana i to samo ta dva hotela u Dasiji, te sam zato za njih pitala. Ostale agencije, koje u ponudi imaju i apartmane, ne rade 15 dana, vec samo 10, sto mi je malo za prvu posetu Krfu jer zelim puno toga da obidjem.


Pa razmisli mozda i o dve smene po 10 dana. To bi bilo idealno. Ja sam racunala za Tasos da me 20 dana preko Relaxa izadje jeftinije nego 15 preko drugih agencija, pa sam isla i na tu varijantu da im platim 20 a ostanem 15 jer ne mozemo duze zbog firme, ali smo odustali jer nisu imali sobe sa 3 prava kreveta (imali su pomocne na razvlacenje sto nam nije odgovaralo).
Zato ti kazem, ja bih radije platila 20 dana jeftiniji apartman pa se svrckala po Krfu, nego skuplji hotel 10 dana. Opet ponavljam Aleksakis je jako povoljan, a sasvim solidan apartman, cistacica svaki dan cisti, iznosi djubre, menjaju posteljinu na 7 dana, peskire mislim cesce, kupatilo malo ali ok, gazda je tu dole ima renta car tako da uvek od njega trazis sta ti treba ako neces da cimas naseg vodica....
Sad imas gomilu informacija, tako da ce na kraju izbor biti samo tvoj. :p
 
za vladu:
prošle godine bio 9-20. sept i vreme je bilo sjajno. bio sam vrlo skeptičan: te jonska ostrva imaju dosta kiše, pa onda kad pogledaš statistiku na wundergroundu, vide se ponekad i vezani kišni dani... no, svih 11 dana smo se kupali, dani naravno nešto kraći, ali na plaži ok sve do 18.30... da napomenem da je moj klinac imao tada 2.5 godine, i nije ni njemu bilo hladno. tek zadnje popodne, pred avion, počela je da pada kiša koja nas je ispratila kući... ja sam kroz kasiopi prošao 3-4 puta i mislim da plaže nisu ni približno tako pristupačne za decu kao plaža u dasiji. ovde mislim na 2-3 plaže koje sam ja video u samom kasiopiju, ali ne znam kakve su plaže van mesta. video si i sam da dosta ljudi na forumu voli kasiopi, pitanje je samo da li su neki od njih letovali tamo sa sitnom decom. mislim da je dasija odlična mesto za decu. plaža je daleko od puta, verovatno je najuređenija na krfu, što je bitan faktor kad imaš klince...
što se ipsosa tiče, glavni put je uz plažu, te to nije baš najbolje mesto za decu. iako sam se i tamo kupao pretprošle godine, i bilo je sasvim ok. taj put nije toliko opterećen ali ako možeš da biraš između ipsosa i dasije, dasija je mnogo komfornija za klince.
ako imaš još pitanja tu smo da pomognemo. pozdrav
 
xpajamacax:
aqua park u solunu odrasli 12,5 e
deca od 4 godine pa starija 9 e
kafa tamo 3 e,
info za solunski,od prošlog leta.
cene iste i na krfu,ali ja kolko se sećam,
bila neka fora ako je posle npr 15 h onda je ufur upola cene....
jao zaboravila sam,na krfu sam davno bila:p
 
Ja sam posle raznih premišljanja (Italija, Rodos, Santorini) ipak odlučila da i ove godine odem kao i prošle na Krf u isto mesto - Dasiu. Moramo još jednom da odemo i da utvrdimo gradivo! Bilo nam je mnogo lepo prošle godine, ali zaista!

Jedino nisam uspela da nadjem ništa na 14 dana, pa sam pristala i na 10.. Šmrc..
 
Ne moze se ici dve smene ako si na kolektivnoj vizi. Jedino da sami vadimo vize. OK. hvala svima na odgovorima, imam jos vremena za razmisljanje do iduceg leta. Ko zna, mozda Relax vrati smene od 14 dana.
 
evo,ja:p
dakle guvija je malo mestašce,sa malom plažom.
šljunkovita je ,
ima spomenik našim vojnicima,na sred plaže,jer su se oni zapravo iskrcali u guviji.
tamo su pretežno skandinavci-turisti(ipsos su npr englezi,irci)
do grada krfa je nekih 9km,preko puta magistrale ima hiper market,
ima par jako dobrih taverni, kao i diskaća,
ja sam obožavala da idem na ribu u guviju...
ima i dobar rent-a- car...
i odličan giros:p pored hotela ilijada.
a gde bi bili smešteni u guviji?
 
pa ceo ipsos je jedna ulica, i malo ga ima u brdu...malo poodalje od plaže...
nemam pojma gde j etaj kaktus,mada mi užasno poznato zvuči.
ma ako je pored mora,nema tu puno filozofije,jer ceo ipsos je pun kafića,fast food-a, prodavnica...
mada..ovo 300 od glavne ulice mi zvuči kao da je u pirgiju, ne u ipsosu...
ma sve je to malo, ceo ipsos jedva da je km:p
kada malo bolje razmislim,i u pirgijy (pirgy) je lepše.
ima samo radnji,dva-tri puba znam da je škotski baš u toj uličici.
i kineski restoran:p
bar je tako bilo:p
a preko koje ag ideš?
 
Ma sestra je u Nisu uplatila u nekoj agenciji ne znam kako se zove ali mislim da je to Relax-ova ponuda.Pre neki dan su mi u Relaxu nudili isti taj apartman.Ma ja se nerviram zbog toga sto smo u prizemlju,ne znam kako to izgleda,da li uopste imam neki prostor ispred sobe sa stolom i stolicama da sednem na kulirazu i jutarnju kaficu?
 
Mislili smo u hotel Omiros, ali jos uvek razmisljamo.Idemo sa cerkicom od 18 meseci i ne znamo da li u hotel ili neke apartmane.Trotter mi je savetovao iz licnog iskustva da nam je mozda najbolje zbog deteta da idemo u Dassiu.
 
Mislim da smo presekli, ukoliko nam Vasi komentari budu odgovarali !!!!!!!! Kon Tiki nudi Dimitris apartmane u Dassii, odmah pored Chandrisa, maltene su u moru. Da li neko ima bilo kakvu informaciju o ovim apartmanima, jer osim Kon Tiki-ja, nisam video nigde u ponudi ? :confused:
Hvala!
 

Back
Top