KAKVA BABA....................

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Major_TOM

Primećen član
Poruka
793
Za sve bi najbolje bilo da i Ratko Mladić sledi primer ostalih oficira i ode u Hag. Nikada se u našoj istoriji nije desilo da zbog jednog oficira ispaštaju cela država i narod, :twisted: navodi premijer Srbije: Naprotiv, do sada je uvek bilo da su svi naši oficiri, bez obzira kojoj su ideologiji i vremenu pripadali, iznad svega stavljali interes države i svog naroda. Skrivanjem, Ratko Mladić nanosi tešku štetu našim državnim i nacionalnim interesima.

Sledeća runda pregovora, koja je bila zakazana za nekoliko dana, biće otkazana, a sami pregovori biće na čekanju, u frižideru, zaleđeni, i biće odmrznuti kada ta obaveza bude ispunjena", kazao je šef diplomatije SCG. "Nema više ničeg što može zadovoljiti Evropu, osim predaje optuženih",.

"Nema smisla nastaviti da tretiramo Srbiju kao zemlju koja želi da uđe u evroatlantske integracije, ako se ona ne ponaša kako treba da bi se pridružila tim institucijama. Hrvatska je načinila prave korake, i ne vidim da je iko u Hrvatskoj zažalio zbog te odluke.

Razni autori..
 
Томе, колико се сећам, таква тема је већ била, а ти си је покренуо као нову у циљу омаловажавања и вређања српског хероја Ратка Младића. Ратко Младић не треба да се преда. Иза тога стоје сви гласачи Српске Радикалне Странке, а могао бих помислити да стоји и добар део присталица назовимо демократских странака. Зашто мислиш да ти као јединка можеш износити лично мишљење као аргумент и зваични став.
 
Zar stvarno verujete da samo predaja jednog oficira stoji na putu nekakvom napretku i blagostanju koje nas zeljno ceka? Nekakvim integracijama, Sengenima i ko zna kakvim jos " ponudama " kojima zele da nas na bilo koji nacin uvuku u svoju zajednicu Evropskih naroda?
 
Ма тако су им рекли други. Ја лепо кажем да не треба никог терати на предају нити хапсити. Нама места у ЕУ нема. Да има, већ би били одавно у тој истој ЕУ, за коју се они залажу. Докази о томе да би били су европске цене свих производа и услуга, а плате српске.
 
Tom, očigledno, nije nikad čuo za hajduke, pa samim tim i za njihove jatake, te se u svom prvom postu poziva na istoriju.

Može i pitanje - Kada je, u srpskoj istoriji, PREDAJOM oficira prekinuto "ispaštanje države i naroda"? Ukoliko Tom nema odgovor, onda je prva poruka tendenciozna. Ukoliko postoji takav primer, neka ga iznese, pošto ja zaista ne mogu da se setim takvog slučaja.
 
zato sto se nikad nije ni desilo da od jednog zavisimo...al' sto neko rece-nije duznost mladica da se preda,vec kostunice da ga uhapsi...
p.s.kad se u srpskoj istoriji desilo da nekog srpskog oficira optuze za ovakve zlochine?
mozda je do mene,al ja se samo secam stepe,putnika...
 
Petar_FPN:
p.s.kad se u srpskoj istoriji desilo da nekog srpskog oficira optuze za ovakve zlochine?

Zbog toga sam ja i spominjao hajduke ("kadija te tuži, kadija ti sudi"...), pošto mi se čini da je ta paralela bolja nego tvoja (Mladić-Putnik).

Naravno, mogu sad da očekujem i gluposti tipa "hajduci su bili razbojnici", ali se na to niko pametan osvrtati neće.
 
Wesley Earl Craven:
Tom, očigledno, nije nikad čuo za hajduke, pa samim tim i za njihove jatake, te se u svom prvom postu poziva na istoriju.

Može i pitanje - Kada je, u srpskoj istoriji, PREDAJOM oficira prekinuto "ispaštanje države i naroda"? Ukoliko Tom nema odgovor, onda je prva poruka tendenciozna. Ukoliko postoji takav primer, neka ga iznese, pošto ja zaista ne mogu da se setim takvog slučaja.

Batice, obavesteni ( ili neobavesteni)........kao sto pise ispod mog posta, to je mix izjava nekoliko autora....

Ti si se, na tvoju zalost, uhvatio da kritikujes bas izjavu neznalice, Predsednika Vlade, Kostunice.....njega ces da poducavas?? :confused:

Verovatno ces ti da mu dajes casove iz istorije.
:confused: Ja sam protivnik takve, metiljave i lazljive politike ,koju vodi Kostunjavi, ne mogu da osporavam njegovu obrazovanost..

Osim, ako nisi i ti neki Dr. nauka, sto sumnjam, pokri se usima, i ne loopetaj....
 
Major_TOM:
Za sve bi najbolje bilo da i Ratko Mladić sledi primer ostalih oficira i ode u Hag. Nikada se u našoj istoriji nije desilo da zbog jednog oficira ispaštaju cela država i narod, :twisted: navodi premijer Srbije: Naprotiv, do sada je uvek bilo da su svi naši oficiri, bez obzira kojoj su ideologiji i vremenu pripadali, iznad svega stavljali interes države i svog naroda. Skrivanjem, Ratko Mladić nanosi tešku štetu našim državnim i nacionalnim interesima.

Sledeća runda pregovora, koja je bila zakazana za nekoliko dana, biće otkazana, a sami pregovori biće na čekanju, u frižideru, zaleđeni, i biće odmrznuti kada ta obaveza bude ispunjena", kazao je šef diplomatije SCG. "Nema više ničeg što može zadovoljiti Evropu, osim predaje optuženih",.

"Nema smisla nastaviti da tretiramo Srbiju kao zemlju koja želi da uđe u evroatlantske integracije, ako se ona ne ponaša kako treba da bi se pridružila tim institucijama. Hrvatska je načinila prave korake, i ne vidim da je iko u Hrvatskoj zažalio zbog te odluke.

Razni autori..
Ma bice uhapsen uskoro,sad posle ovoga su u pitanu dani stvarno setite se Hrvatske i Gotovine.
 
Ma, brate...........nisam siguran. Danas su Hrvati skinuli imunitet onom, njihovom Glavashu.

Bajo, a taj je bio herojcina njihovog tzv. domovinskog rata....u stvari, bio je zlikovacko djubre, koje je ubijalo civile............

E, sad dolazi do razlike izmedju nas i svih ostalih, u ovom slucaju Hrvata......znas kad bi mi, skinuli imunitet nekoj tako poznatoj javnoj faci , u rangu Radikala, da bi bio sudjen za ubistva , recimo Hrvata......NIKAD !!!!!

Za nas bi ta bitanga, bila narodni heroj.
......E, zato su Hrvati dobili sve sto su htelli, zato su na pragu Unije, zato zive tri puta bolje nego mi.............zato su zreliji i pametniji od nas....

Nesto sam citao Hrvatske forume...osim par idiota, koji kao odavde da su se tamo teleportovali, ostali ljudi otvoreno govore, o svim stvarima u ratu...i njihovom zlocinima, i pljuju Mesica, Tudjmana..

Ne bih se kladio da ce se uskoro ova pobegulja junacka predati......

P.S.
Nesto ne vidim krvoprolice po Srbiji, a uhapseni svi jataci........i kad on bude uhapsen, ako se pre toga ne rokne, sto sumnjam, naravno da se nista nece desiti.

BTW. Samoubistvo je odavno izraz ocuvanja vojnicke casti, ne samo u Japanu, npr. vec u svim vojskama sveta, gde su oficiri oficiri, a ne babe.........
 
Major_TOM:
Za sve bi najbolje bilo da i Ratko Mladić sledi primer ostalih oficira i ode u Hag. Nikada se u našoj istoriji nije desilo da zbog jednog oficira ispaštaju cela država i narod, :twisted:
Razni autori..

Bajo, knjige u ruke i učiti, učiti i samo učiti!!!!
Zar se nije dogodilo da je zbog jednog samoprozvanog generala, admirala ili šta li je već bio, tileta ispaštao ceo narod i država punih 60 godina, a posledice ćemo plaćati još nekoliko decenija...:D :D :D
 
Vojvode Stepa, Zivojin Misic, Radomir Putnik su komandovali vojskom koja je ucestvovala u ratovima balkanskih, i svetskih razmera i svaki put bila pobednica, ili na strani pobednika. A nesto se i ne secam da je nekoj licnosti koja je komandovala nekom vojskom, i pobedila, u ratu takvih razmera bilo sudjeno... Ne moze se dokazati da je Ratko Mladic naredio neki zlocin, a ako se neki i dogodio, jedino bi mogla biti njegova komandna odgovornost, zbog nedela koja su eventualno pocinila lica pod njegovom nadleznoscu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top