Vukovi Beograd - Ljubljana Silwehawks,Americki Fudbal

pajser

Zainteresovan član
Poruka
366
Prvo SELAF (Southeastern European League of American Football) takmičenje je pred nama. Početak lige zakazan je za prvi vikend maja sa dve utakmice, od kojih je prva u subotu 06. maja 2006, i označava početak prvenstva. U Beogradu, Vukovi dočekuju jedinu ekipu koja nije sa prostora Srbije i Crne Gore - Ljubljana Silverhawkse.

Utakmica će se odigrati na stadionu FK Obilić sa početkom od 16 časova i pored otvaranja SELAF takmičenja predstavlja i prvu takmičarsku utakmicu pod opremom na prostoru Srbije i Crne Gore, kao i prvu takvu utakmicu za Vukove. Za razliku od njih, gostujući Silverhawksi dolaze sa iskustvom igranja u Alpe Adria ligi.

Narednog dana u Novom Sadu igra se vojvođanski derbi između Dukesa i gostiju iz Sremske Mitrovice, ekipe Legionara. Sa početkom od 16 časova na terenu FK Kabel, novosađani će pokušati da ostvare novu pobedu nad ekipom iz Sremske Mitrovice, nakon što su ih porazili po prvi put u oktobru prošle godine u prijateljskom meču.

Više informacija o SELAF-u možete saznati na novopostavljenom zvaničnom sajtu ove lige, koji se nalazi na adresi http://www.selaf.com.


Samo da napomenem da je ulaz besplatan ... ovaj sport ce tek da zablista kod nas . Za sve sto vas interesuje u vezi Americkog Fudbala mozete pogledati na sajtu www.safsrbija.com
pozdrav
 
Oni Slovenci nemaju 3 blage sa americhkim fudbalom. Nazalost, i tih 14 im je doshlo na srecu, a ne zato shto su dobra ekipa.
Po nekoj mojoj statistici (koju sam vodio onako u glavi), oni su napravili mozda 4-5 pretavranja za prvi down, ukljuchujuci i 2 TD. Sve se uglavnom svodilo na ili ispucavanje ili neki ochajnichki pokushaj da u 4. down osvoje 10 jardi za nove napade. Da nije bilo one frke na pochecima 3. i 4. chetvrtine, prvo "interception" i vracanje za 85 jardi (ali nije bio TD), a posle i fumble na 10 jardi od nashe END zone, dobili bismo ih (ja to onako navijachki *hehehehe*) sa nulom! Ali, onda ne bi bilo toliko zanimljivo... ;) :D
Sva sreca, pa su shuplji na sve strane. Mada, onaj Tasic je brz k'o munja! I lik shto je igrao running back-a sa brojem 41 je isto sjajan.
Bice josh bolje u Novom Sadu protiv Dukes-a.
Pozdrav i, josh jednom, svaka chast!!!
 

Back
Top