Nokia 6630-par pitanja

asta_manjana

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
183
Cao,pre nekoliko dana sam kupio nokiu 6630,i slusao sam razne stvari o tom telefonu,pa bih postavio par pitanja iskusnim korisnicima....
1.Da li je bolje puniti telefon starim ili novim punjacima?Cuo sam da su novi punjaci mnogo losiji i da cak mogu da pokvare telefon.
2.Da li mogu da izbrisem ono TiM iz glavnog menija,i kako?
3.Kako se namesta da se automatski zakljucava tastatura?
4.Koliko je normalno da traje baterija na ovom telefonu?
5.Da li je istina da ne treba prafiti foldere u telefonu za smestanje multimedije,jer zbog toga baguje telefon?
6.Da li je istina da se baterija mnogo brze prazni ako imas neku no-name karticu?
To bi bilo to za sada.
Hvala unapred.
 
1.Da li je bolje puniti telefon starim ili novim punjacima?Cuo sam da su novi punjaci mnogo losiji i da cak mogu da pokvare telefon.

- novi punjaci brze pune novije telefone, tj. novije baterije veceg kapaciteta, litium jonske.. i nema straha da ce se nesto desiti, jer su ovi punjaci upravo i napravljeni za takve tel (original punjaci naravno, kod falsh se nikad ne zna :)

2.Da li mogu da izbrisem ono TiM iz glavnog menija,i kako?

- mozes, ali moras odneti u servis da ti upisu novi softver, kosta od 600-1300 din, kako-gde

3.Kako se namesta da se automatski zakljucava tastatura?

- mozes napraviti auto-lock celog telefona uz neki security code-menu,tools,settings, autolock period - pa odaberes vreme


4.Koliko je normalno da traje baterija na ovom telefonu?

- zavisi od svega, koliko ga korisitis, vrste baterije, punjaca, nacina formiranja bat... meni licno drzi oko 24 sata


5.Da li je istina da ne treba prafiti foldere u telefonu za smestanje multimedije,jer zbog toga baguje telefon?

-mozes praviti foldere, ali nemoj preterivati sa podacima unutra, jer sporije radi kad ga nakljas muzikom, videom i apliikacijama


6.Da li je istina da se baterija mnogo brze prazni ako imas neku no-name karticu?

- nema nikakve veza koja je kartica, za neke novi modele je povecana voltaza mem kartica, ali to puno ne utice


To bi bilo to za sada.

-tu smo ako ti jos sta padne na pamet :)


Hvala unapred
-nema na cemu :)
 
E,i setio sam se jos nekog pitanja:
1.Da li treba iskljucivati ovaj tel. nocu?Pitam to zato sto se pali bas dugo i mislim da se i vise trosi baterija kad se pali i gasi,ili sam utripovao....
2.Sta je onaj wallet,i koji je po default-u njegov kod?
 
Ides na phone setings pa na code seting, pa na phone kod, onda kad ti trazi stari kod kucas 12345 , i kad ti trazi novi kod kuca kod koji oces da ti bude. To ti menja kod telefona ( wallet, zakljucavanje telefona na karticu... )
 

Back
Top