Moram da se pohvalim

trazim_drustvo

Obećava
Poruka
56
Isao sam kod psihologa i psihijatra. Poceo sam da ostvarujem kontakte. Problem je bio u mojoj dugogodisnjoj izolaciji od socijalne sredine i anksioznosti. Sve u svemu jos uvek nije idealno ali sam poceo da izlazim da se druzim da sklapam kontakte.
 
Mali broj ljudi je u stanju da se suoci sa svoijim problemima bilo koje prirode, a kamoli da potrazi strucnu pomoc, ovo sto si uradio je za svaku pohvalu, uz zelju da tako nastavis. Samo napred, vidis da je rezultat neizostavan.
 
Kod nas je odlazak kod psihijatra tabu tema,svaka chast shto si javno objavio svoju radost,...Ja idem godinama kod psihijatra,ima mnogo razloga,a izmedju ostalog je i to shto si ti naveo,odustala sam od ljudi,postala sam asocijalna i odbacila sam samu sebe u mnogo chemu,sad je i meni bolje,vec duze vreme i odbacila sam stare strahove,ojachala sam,borim se protiv novih strahova i nameravam da istrajem,nastavicu sa terapijom,...
Nemoj ni ti da odustajesh,uchi o sebi,daj sve od sebe da se suochish sa problemima,na kraju krajeva,ako ti je frka,izjadaj se ovde,mnogi nece razumeti,ali ima onih koji ce te podrzati!Svaka ti chast!
A ako smem da pitam zbog chega je problem nastao i koliko dugo traje?Kad su pochele te pozitivne promene?Samo ako nije problem da prichash,...;)
 
a cime se rokate i koliko dugo i da li ste smanjili ili povecali lekove u odnosu na pocetak

poshto bi mozd atrebalo i sama da pocnem......tj rpepisali su mi te droge.....ali ona odma kaze da idem u debatni klub a ne na krstu!!!!! Ko da je to isto.....mislim nisam ni ovde neki debata
mislim ne treba mi krsta ali bljak
njam njam pilulice:)
 
a sta je lose sto si odustala od ljudi? meni su recimo ljdui dosadni. sto mroam da se druzim s njima? sad terba sebe da ubedim da gresim je l

inace znam te sa duzim terapijama pa su i dalje ludi..mozda samo spolja

ali moram da se ponasam normalno da me ne odvedu.
meni je problem shto ne reagujem neakko sam nezrela...sujeta
 
Problemi su poceli da nastaju u osnovnoj skoli gde bas i nisam bio prihvacen. Sada je glavni problem na kome radim a koji se uzasno umanjio u poslednje vreme anksioznost, strah od napustanja, strah od devojaka i moj najveci problem a to je je potreba da se svidim drugima. Ja sam se polako desocijalizovao i gubio poverenje u ljude a istovremeno zeleo da imam drustvo sto sam radio tako sto sam vecito pokusavao drugima da se dopadnem, dodvorim i slicno. Da dozvoljavam drugima da rade samnom sta zele. E tu sam sada stavio tacku. Mnogo vise koristim reci "NE" nego ranije. Ukapirao sam da ljudi nisu bas tako dovna bica i da je mnogo zla u njima i da ce da ti ispiju krv ako im pruzis priliku. Jednostavno postavio sam granice. I mogu reci da me rezultati zapanjuju. Postuju me vise nego ranije.
 
?:
a sta je lose sto si odustala od ljudi? meni su recimo ljdui dosadni. sto mroam da se druzim s njima? sad terba sebe da ubedim da gresim je l

inace znam te sa duzim terapijama pa su i dalje ludi..mozda samo spolja

ali moram da se ponasam normalno da me ne odvedu.
meni je problem shto ne reagujem neakko sam nezrela...sujeta


Sto pre krenes sa terapijom pre ces postati manje destruktivna, imaces daleko manju potrebu da napises neku glupost, daleko manje postova i daleko vise prijatelja.
Ozbiljno, citajuci te uvek pomisli da si opasno asocijalno stvorenje.

Ova tema ima fine izgleda da se pretvori u sasvim pristojnu debatu sa preporukama kome treba koji vid terapije, posto je ocigledno da niko od forumasa, ukljucujuci i mene naravno, nije sasvim "ispravan".
 
super znaci sad si oran da se svadjash po temama! :)
he he
salim se ti si normalan pa nemas potrebu
ma nisi to je samo jedna tema mada eto zapamcen si. mrzim stabilne ljude koje su izlecili psihijatri.
 
Pila sam i ja davno Seroxat i Rivotril,samo se razvila tolerancija na njih,sad sam na jachim psihostabilizaorima,antidepresivima i sredtvima za smirenje,...Nije to nishta sramota,ja normalno funkcionishem,daleko bolje nego ranije,a odrekla sam se ljudi zbog silnih razocharennja,jako sam emotivna osoba,povredjivalo me ama bash sve od osnovne pa do sad,ali isto kao i ti,stavila sam sebe na prvo mesto,nema tu drugih ljudi,...Pa bre rodjeni brat me toliko povredio i prodao da nemam vishe osecanja prema njemu,...kome da verujem ako ne mogu najrodjenijima??Mada ima ih i pozdravljam ih;)

Ako neko primeti problem u sebi i ne moze da ga reshi,bolje da ode shto pre kao shto kaze nikodim,a ne da se to razvije u neshto strashno kao kod mene!Sve je to za ljude,...bice ovo dobro za preispitivanje i ohrabrivanje ako ne zakljuchaju temu...
 
nikodim:
Sto pre krenes sa terapijom pre ces postati manje destruktivna, imaces daleko manju potrebu da napises neku glupost, daleko manje postova i daleko vise prijatelja.
Ozbiljno, citajuci te uvek pomisli da si opasno asocijalno stvorenje.

Ova tema ima fine izgleda da se pretvori u sasvim pristojnu debatu sa preporukama kome treba koji vid terapije, posto je ocigledno da niko od forumasa, ukljucujuci i mene naravno, nije sasvim "ispravan".

a sto ti meni ne bi nabrojao moje gluposti kao vidi jagodo ili kako vec ovo je glupost ZATO I ZATO. ti si mene isprozivao za onu religiju a nikad nisi napisao sta je tu bilo glupo. n ego eto tako.
a ti si samo malo dosadan.....ti si valjda ispravan
ma da...prozak i udri :)
"prijatelja...." neka hvala :)
mada.....sve se menja pa mozda i dodjem u te tokove... :(
 
razvila ti se tolerancija i sad uzimash jache.....el na kraju pijesh morfijum...bash ej strava

salim se super ako ti pomaze onda znaci manje je crno...ali marlon brando je visio po psihicima pa je umro sam.
 
el ti kao manje frka da pridjes od tih lekova? sta ce ti onda razgovori

e, jesu vam radili autogeni trening, meni je to ova moja pominjala da ce mi pokazhe...ali nisam otisla na to josh
 
ajo da pisem gluposti...ali ne verujem im ljudi, ne verujem im...zasto ikom da verujem??? koga bre bole dupe kako je m eni????? pa samo mene naravno !!!!! ali lakse je kao oslonish se i tako
ma ok valjda cu da poyovem

EL CE ONDA TETI SAMNOMDA IGRAJU ONDA CU DA BUDEM LEEEPA :)

da i onda ako svi umru iamcu koga da pitam da mi popravlja bojler

dobro sve sam vas rasterala sada eto
 

Back
Top