vurvuru, uranopolis ili nesto trece?

fem.25

Početnik
Poruka
9
pozdrav svima!
tek sam se prijavila na ovaj forum, tj. na neki forum uopste, pa se unapred izvinjavam ako nesto zeznem ili ne znam, a ocekuje se da znam...
stvar je u ovome: proslo leto sam bila sa momkom u sartiju (astratravel) i bilo je super. razmisljam gde da idemo ove godine. veoma mi se svidja sitonija, vise od kasandre. najvise mi se svidja atos, ali sta mogu kad tamo ne mogu... ;)
enivej, ako neko zna gde jos uvek postoji mesto bez guzve, diskoteka, glasne muzike, sa minimumom mogucnosti da sretnem nekog poznatog(komsiju, tetku, profesora...), nek mi javi.
sarti mi se svideo, isli smo na izlet u uranopolis, isto je lepo. cula sam za vurvuru, kalamici...?
gde da idem, a da sto manje osetim....turizam?

potpuno cu razumeti, ako neko zna za takvo mesto, pa nece da mi kaze ;) sebicnost, opravdana.
 
Vurvuru.
Plaza vulkanskog porekla, beli pesak od koga se izvrsno mogu praviti zamci, skripi pod nogama.Ima i jedan deo sa stenama koje deluju kao da je neko prosuo fil za tortu, pa se to steglo pa opet to uradio. Na nekim delovima plaze ima i zimzelenog drveca i zbunja. To je uvala sirine oko 500 metara. Voda je predivna,plava, nema algi, dugacak je plicak. Nema guzve. Ima tu u blizini neki kamp, ne znam kakav je, mi smo na tu plazu dolazili kolima. Plaza se zove Karidi bich ili tako nesto.
 
Draga fem.25, molim te da mi malo vise opises Sarti, cini mi se da je malo mesto, a volela bih da odem tamo. Da li mi preporucujes posto bih isla sa dvoje dece, i gledala sam nesto kucu Vaso. Da li je mesto malo, i da li imas da se prosetas uvece, ja ipak volim malo nesto i da vidim a ne da mesto ima jednu glavnu i jednu sporednu ulicicu.... Imam disk Astra travela, sve sam to videla, nego me interesuje od nekoga ko je stvarno tamo bio. Hvala unapred
 
evo ovako...
mi smo bili smesteni u kuci 'jordan',bilo je ok. znas kako je sa smestajem: nabiju u jednu sobu i krevet i kuhinju, i tv, i orman, kupatilo malo, ali sve je pristojno. jednom su nam i ostavili cistu posteljinu. meni smestaj nije narocito bitan, jer uvek provodim ceo dan napolju, pa gledam da te pare sto bih dala za smestaj potrosim na klopu i izlete. nismo uplacivali klimu, nije nam nesto ni falila. ceo dan smo na plazi, jedino par puta kad smo hteli da odmorimo posle rucka u sobi. znas kako je, ceo dan greje sunce u sobu, pa i nije bas za spavanje. uvece, nam je duvao neki blag, topao vetric, pa nocu sa spavanjem nismo imali problema.
paralelno sa gradskom plazom koja je sasvim ok, cista, pesak, lepa voda, nalazi se ulica sa restoranima i picerijama... obavezno jedite u nekom restoranu, ne znam kako se na grckom zove, ali prepoznacete ga jer su stolice i stolovi na pesku i onako izgleda rusticno, jednostavno, ali riba je super. ja sam svaki dan jela drugu ribu i sve je odlicno moj momak je jeo i piletinu i sve je super.
preko puta nase kuce je bio giros, palacinke, kafic, suveniri. odmah pored je mali trg, iznad je crkva...ma, ima sve sto ti treba i prodavnica, i apoteka i jos kafica, ima jedna prelepa mala prodajna galerija sa rucno radjenim nakitom i zanimljivim ikonama,videces, ako odes. divan je nakit, ali meni bio skup :(
od izleta smo bili samo oko Svete Gore, i bilo je super. ne znam kako ce biti tebi zbog klinaca, jer se dugo plovi brodom, ali na brodu ima i sladoled i sok, pa ces ih valjda zabaviti, a mozes ih slobodno pustiti i da se setkaju po brodu. na povratku se svraca u uranopolis, divno mesto, bas na atosu. tu su svi jurnuli an klopu u restorane, pa je bila guzva, a mi smo se kupali na plazici, ispod tvrdjave.
u sartiju smo iznajmili jedan dan motor, pa smo se vozali po plazama okolo sartija. ima divnih mesta. cela sitonija je zelena, pa je tako i oko sartija.
ne znam sta jos da ti napisem, ako imas pitanja, slobodno. nama je bilo toliko dobro da razmisljam da idem opet ove godine. sarti nije bucan i zamoran (bar ne jos uvek), a daleko od toga da je dosadan.
eto! malo sam ti ovo na brzinu i konfuzno pisala, ali u sustini tu je sve cega sam se sad setila...
pozdrav. :)
 
Vesna Ks:
Vidi ovo "moje"-tek odabrano,jos neisprobano,ali deluje tako kako volis
www.philoxenianet.gr :D :D :D

...ja zbog ovog tvog nagovorila sve oko mene da idu u Psakudiju i Philoxenia bungalows!!! I to preko Kompasa iz Kragujevca. Sad cekamo da nam odgovore na upit, i to je to!!!Nadam se da sam ga procenila(muz i kum oce tenis,kuma da ne kuva a deca da lizu sladoled pored bazena!!! I ja treba da sve to uskladim! I uskladi ga, nadam se.Ebace me ako sam omasila(na muza sam vec navikla,kuma cu da istrpim al ne znam valja li to sa kumicom???
Pozdrav!!!
 

Back
Top