Da li bi ostali ovde ili bi otišli u inostranstvo?

Gde planirate da živite u bliskoj budućnosti?

  • Srbija!!!

  • Što dalje odavde...

  • Inostranstvo, na privremeno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Da se malo preformulišem: Kada ispozavršavate sve škole i dođe vreme da započnete svoju karijeru, jel će te je započeti ovde ili u inostranstvo?

Evo mog mišljenja: Rad u inostranstvu je jako isplativ, ali i naporan. A i da bi vas primili u neku jaču firmu, morate imati neka iskustva. Tako da mislim da je poželjno raditi kod nas na nekim važnijim projektima par godina, otići onda u inostranstvo, zaraditi dobru kintu i vratiti se nazad u Srbiju.
 
Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat ko sto ovo grije;
gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko ce naci bolju?!
A majka vasa zemlja vam je ova;
Bacite pogled po krsu i polju,
Svuda su groblja vasih pradjedova.

Za ovu zemlju oni behu divi,
Uzori svijetli, sto je branit znase,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vase.

Ko pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka place za svojijem cedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u narucja sveta;
Zivite zato da mozete mrijeti
Na njemom polju gdje vas slava sreta!

Ovde vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas nece;
Bolji su svoji krsevi i goli
No cvijetna polja kud se tudjin krece.

Ovdje vam svako bratski ruku steze -
U tudjem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krse sve vas, sve vas veze:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta.

Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat ko sto ovo grije, -
Gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...

:) :D
 
evo ti jedan od najprostijih primera: zhivot u svetu je jeftiniji nego u Srbiji, zasto ovde da crnchish za 300-400e kad mozhes u svetu za 1000-2000e ili vishe ...
ja u septembru palim u USA da zavrshim 4. godinu ... onda palim u grchku ili u vrshac na pilotsku akademiju(josh nisam odluchio) a posle toga gde god budem mogao da se zaposlim, u svakom slucaju sto dalje od Srbije :P
 
Ne, ne nameravam da ostanem u Srbiji ... Nista me ni ne zadrzava ... Posle faxa nameravam na dalje usavrsavanje u inostranstvu i mislim da tamo mogu mnogo bolje proci nego u ovoj rupi ...

A to zasto mladi odlaze, zapitajte se - da li uopste nesto cine da ih makar nateraju da razmisle da li ce otici abroad? I najveci opstimisti gube nadu ovde ...

Pesma A. Santica jeste lepa, ali je napisana pre 100 i nesto godina i uopste ne odrazava sadasnje stanje ... Nema smisla razmisljati o tome ...
 
Zašto bre ljudi tako? Pa ako svi koji razmišljaju kao vi, a većina tako razmišlja, stvarno ode odavde, šta će biti sa Srbijom, stvarno? Pa lopovi i prevaranti se provlače idalje zato što je takav sistem i takva je situacija. Ajde da poboljšamo stvari svojim idejama. Napravimo novi sisem u kome će se ponovo ceniti pošten rad i znanje. Zašto da se više ona buđava Amerika bogati na račun naših i tuđih ljudi? Neka nas svet gleda sa strahopoštovanjem!
 
zadnja rechenica ti je do jaja debilna, suzdrzhi se malo :lol:

ali za sve si u pravu i razumem shta ocjesh da kazhesh. vecjina ljudi bi najradje volela da ovde mozhe poshteno uchiti raditi i zaraditi i shta ima neko da se potuca po belom svetu kad ima svoju kucju i svoju zemlju. al kad ne mozhe ovde naravno da cje se icji dalje. stalo je nama do srbije ali bogami mora se neshto i jesti.

e sad ajd da vidim koja cje sila i kada iskoreniti sav korov i sav lopovluk shto se ovde natalozhio, mislim, ne znam stvarno shta treba uraditi.
 

Back
Top