Vojska treba štititi, a uništava!!??

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.008
Sorry, IE mi se tri puta zamrznuo kada sam na postu 'Bojcka' pokušavao odgovoriti eremiti, i evo nove teme......

Zar to nije zanimljiv fenomen: Vojske SSSR-a, juge-pljuge i još nekih drugih zemalja su silnom trkom u naoružanju, umesto da očuvaju suverenitet i postojanje države, ustvari posredno dovele do uništenja i raspada tih država......

Tako sada eremita predlaže naoružavanje prema snagama okolnih država koje su u NATO-u, ili će uskoro biti......a nedavno nismo mogli ni Kosovo zadržati u Srbiji....
 
Svako ozbiljno razmisljanje o jakoj, savremeno opremljenoj vojsci, a da to nije u sklopu NATO a
je , u najmanju ruku...........neozbiljno.

Na kraju krajeva.......i da ne udjemo u NATO, koliko god nas oni molili..............



Zar nrko misli da ce nam ta alijansa dozvoliti da se opako naoruzamo, u okruzenju njenih clanica...
A i da nam sve dozvole............kojim parama????

p.s.
Uzdanje u Ruse i Kinu...pa i Indiju i Bangladesh........je potpuno odsustvo realnosti...........
 
fosilvaso:
Sorry, IE mi se tri puta zamrznuo kada sam na postu 'Bojcka' pokušavao odgovoriti eremiti, i evo nove teme......

Zar to nije zanimljiv fenomen: Vojske SSSR-a, juge-pljuge i još nekih drugih zemalja su silnom trkom u naoružanju, umesto da očuvaju suverenitet i postojanje države, ustvari posredno dovele do uništenja i raspada tih država......

Tako sada eremita predlaže naoružavanje prema snagama okolnih država koje su u NATO-u, ili će uskoro biti......a nedavno nismo mogli ni Kosovo zadržati u Srbiji....


А шта Ти предлажеш ??? Можда , укидање Војске ??? Док се сви около који су према нама непријатељски расположени наоружавају до зуба ??? Свашта ???

Мој пост са оне теме Војска је следећи:

Пре него што овој теми знатан допринос буду дали: дезертери, симуланти и кукавице свих фела, требало би озбиљно размотрити и изнети податке о ВОЈСКАМА У ОКРУЖЕЊУ. На пример: изнети податке о бројности у односу на број становника и дужину границе, начину организовања (да ли је професионална или не), о врсти и оружаној способности итд. у

1. АП Космет, плус Албанија, плус Бондсвил

2. Хрватска

3. БиХ

4. Мађарска

5. Аустрија

6. Немачка

7. Италија

па онда сходно ОКРУЖЕЊУ И ЊИХОВОМ НАОРУЖАЊУ РАЗМИШЉАТИ О НАШОЈ ВОЈСЦИ.
 
Svaka nada da ce biti mir i da nas niko nece napasti je glupost
uvek se ravnas da ce ti prethodni neprijatelj biti i buduci, stoga moras da se naoruzavas.

NATO pakt ima dosta losu organizaciju, stvaranu 50-ih godina za intervencije, ali ne i za dugotrajni rat. Koncepcija profesionalne vojske je katastrofalna, jer se pokazala pogibelj u Iraku kada amerikanci posalju profesionalne neobucene vojnike u Irak da se biju sa indoktriniranim fanaticima.

Recimo PVO NATo je zaostala, na nivou II svetskog rata oslanja se na veliki broj lovackih aviona, sistem javljanja i osmatranja bazira se na pedesetim godinama i osposobljen je za trazenje velikih grupa neprijateljskih aviona. Sistemi PVO gotovo i ne postoje i ni jedan nakon 1950- ih nij erazvijen od teskih a od lakih od sedamdesetih. Jedini iole operativni sistemi su Nike Hercules, mastodonti iz hladnog rata i Hawk sistemi sa starim radarima i na prikolicvama. Mobilni sistemi PVO ne postoje a recimo Neva je za njih pojam sistema, kohji jednostavno nemaju u svopjoj upotrebi.

Jurisna avijacija bazira se na evropskom konceptu lakih aviona Jaguar i Tornado sa malim brojem A-10 spremnih za penziju, teski spori i slabo manevarbilni nisu na nivou Su-25.

Lovacka avijacija bazira se na F-16 i F-15 avionima kojim isticu resurski, ni novi Block 60 ili F-15K nisu na nivou Su-35. Novi F-22 je nepoznanica, ali vbeoma skuyp avion pa se masovno ne ocekuje ulazak u naoruzanje. Sistemi VBR ne postoje u naoruzanju izuzev po par komana na nivou puka, sistemi poput Ognja ili Grada su premija za zapad i ne postoje.

UPrilikom agresije se pokazala losa strategija NATO pakta i nespodsobnost cak i stostruko slabijem naprijatelju da se nanese blickrig odlucan udarac. U skukobu 1;1 NATO pakt bi imao nevidjene gubitke, a pretpostavka je samih NATO planera da bi rat izgfubili da traje preko 18 meseci.

tenk Abrams pokazao se preosetljiv u iraku, unistavan je sa Fagot sistemima tako da su kupole letele 10 m u vis, a nepostojanje HE granata dovodi Abramsa u polozaj da je neupotrebljuv protiv utvrdjenja i pesadije. njihovi tenkovi nemaju mogucnost ispaljuvanja raketa iz cevi.

helikopteri su u jos gorem stanju projekat Komanci je otkazan i bazira se na Apacu i Hjui kobi koja je dogurala do W verzije u nemogucnosti da se stvori novi helikopter. Apac se pokazao kao preslab protiv Strela (cca 1970 godina) a protiv savremenijih je glupo govoriti.


Jos nesto?

A, da, u Iraku vlada nestasica pancir prsluka za vojsku pa su supruke marinaca organizovale found raising vecere i prijeme da se skupe pare kako bi svojim muzevima kupile pancire.

jos pitanja?

A, da kupuju pancire od Mileta Dragica.
 
Alekasandar2:
Svaka nada da ce biti mir i da nas niko nece napasti je glupost
uvek se ravnas da ce ti prethodni neprijatelj biti i buduci, stoga moras da se naoruzavas.

.
da je tako,i dalje bi ziveli u stanju-chovek je choveku vuk...
neprijatelji se menjaju,na istorijskoj sceni.imao si nemce i francuze kao stup svih ratova vekovima;sada ih imash kao stub ujedinjene evrope...bato,chista dijalektika..
a sustina svake odbrane i nezavisnosti zemlje nije stvaarnje neprijatelja,vec stvaranje prijatelja...
to umeche je najbolja odbrana
 
Petar_FPN:
da je tako,i dalje bi ziveli u stanju-chovek je choveku vuk...
neprijatelji se menjaju,na istorijskoj sceni.imao si nemce i francuze kao stup svih ratova vekovima;sada ih imash kao stub ujedinjene evrope...bato,chista dijalektika..
a sustina svake odbrane i nezavisnosti zemlje nije stvaarnje neprijatelja,vec stvaranje prijatelja...

Ne vojska i treba da misli covek je coveku vuk, nije generalovo da pravi mir vec da se sprema za rat niti je nase da fantaziramo i pricamo nase najlepse zelje, vec da pogledamo realnosti u oci.
Rat ce biti sada, dogotine ili za deset godina, i niko nme zna sa donosi dan, a trebamo biti spremni.
Nikom neveruj.

Prvi put je cista slucajnost.
Drugi put je cudna koincidencija
Treci put pucam.

James Bond.



P.S.

U politici nema prijatelja, samo saveznika a savezniku ces biti potreban samo ako si jak.
 
Petar_FPN:
da je tako,i dalje bi ziveli u stanju-chovek je choveku vuk...
neprijatelji se menjaju,na istorijskoj sceni.imao si nemce i francuze kao stup svih ratova vekovima;sada ih imash kao stub ujedinjene evrope...bato,chista dijalektika..
a sustina svake odbrane i nezavisnosti zemlje nije stvaarnje neprijatelja,vec stvaranje prijatelja...
to umeche je najbolja odbrana

Како то мислиш "непријатељи се мењају" када су ови наши непријатељи НАОРУЖАНИ ДО ЗУБА ... јес' ти.......шлб.......а ту дијалектику окачи оном ко те тако заглупљује... и ту дијалектику употреби када ти једног дана (не дај Боже) непријатељ буде хрупио на врата... 8-)
 
dobro vazi..ajde,mi cemo se naoruzavati(a protiv profesionalne vojske ste?!),i dobiti u nekom ratu bitke..kao sto je bilo i u proslim ratovima..a onda ce neko sve to vratiti i okrenuti za 360 stepeni...i ti onda vidi sta je vaznije...
i da podsetim,mi u okruzenju,a pogotovo kad se zavrsi pricha oko kosova,nemamo nikakvih neprijatelja...
vojsku treba profesionalizovati,da bude u stanju da ochuva nezavisnost i integritet zemlje,prevashodno u odnosu na moguchi problem juga srbije,recimo..
eremita,mani me sa zaglupljivanjem..ko li tebe zaglupljuje da mi je znati...
 
Imamo neprijatelje, a u politici ko ti neije saveznik, on ti je neprijatelj.

Protiv profesionalne vojske sam jer kada sluze ljudi vojsku, oni stupaju u nju gao slobodni ljudi da brane svoju slobodu, narod i demoikratiju, Da ti i ja sami cinimo vojsku, da budemo oficirti, da komandujemo da ta vojska bude deo na, narodaa ne skup placenika

regruti nikada nisu za 60 godina poosle II SR ubili premnijera, a crvene beretke su bile profesionalna vojska, zar ne?
Koliko ja cenio te momke zato sto su hrabro ratovali protiv Siptarskih terora, mislim da vojska treba da bude regrutna

Da odes u vojsku i tada tek postajes deo drzave, deo nacije, da mozes da budes obucen za rat, ali i politicki i patriotski

regrutska vojska se pokazala najjacom i nepremostivom preprekom za osvajaca, pogledaj Avganista, Irak, vijetnam...
Uvek imas 600,000 vojske u rezervi i neprijatelj nikada ne moze da dovede toliko profesionalnih vojnika, i da ih dovede, i okupira te uvek vodis gerilski rat. A kada imas profesionalnu vojsku... ma da se ne zajebavamo mi nemamo para za to, ali kazu neki neupuceni a vlast, da je dovoljno 12,000 profersiopnalnih vojnika?

Pa siptari imaju 50,000 pod oruzjem? I neprijatelj ce dovesti 112,000 vojnika i imaces 100,000 vojnika protv sebe vise nego sto ti ima sa 12,000. Izgubis rat, narod nezna pusku da upotrebi, i kraj.
 
Gosp.Eremita ovde ste na dve teme postavili dve fenomenalne BUDALASTINE.Nije mi poznato da li ste zeleli promovisati neku vojnu koncepciju ili doktrinu.Uporedjujuci i nabrajajuci vojne "sile" iz okruzenja,zaboravili ste jednu stvracicu.A ta je da su srbijanske generalcine ucestvovale u stvaranju,obuci,opremanju i naoruzanju nekih od armija koje ste naveli.Prema tome bilo bi pozeljno da o toj srbijanskoj sramoti vise ne pisete.
 
no_problem:
Ко је за укидање војске, тај је за укидање државе, бар по мени
Gospodine savrseno ste u pravu.Vojska jeste jedan od obelezja drzavnosti pa kako god ona bila organizovana.Ali slozicete se da su elementarne stvarcice koje karakterisu drzavu precizno definisana teritorija sa granicama,zastava,himna....jel treba dalje:roll:
 
pazi ako mislish na mene pod tim perica...ja sam reagovao na konstataciju o vechitim neprijateljima...u vojsku se ne razumem,niti me previshe zanima..ali,kad nisi iran ili u poziciji da budesh nuklearna ili vojna sila,logicno je da svoje interese pokushavash da ostvarish na polju politike saveznistva..
 

Back
Top