Na drugu loptu...

sve je vec zauzeto

Aktivan član
Poruka
1.507
Kazu da je prvi utisak najcesce pogresan i da se formira otprilike u prva 2 min. upoznavanja...
Zanima me sta mislite, kakav vi utisak ostvaljate kasnije, i da li i koliko se razlikuje od onog prvog? Da li vas odmah shvate ili cesto dolazi neke pogresne slike i utiska? I kakva iskustva imate sa upoznavanjem drugih ljudi? Da li se cesto iznenadjujete i koliko cesto shvatite da niste bili u pravu?
 
nije da se hvalim ali stvarno sam dobra u kapiranju ljudi.potrebno mi je par trenutaka i mogu da pohvatam(i to tacno) kakav je neko karakter,iza cega se krije i bla,bla....jednostavno izgleda da imam neko 55.culo koje mi u tome pomaze.bilo je vec krsa situacija kada svi pomisle jedno o nekome,a samo ja stvorim neko svoje misljenje koje je gotovo nemoguce i posle (i to ubrzo) se pokaze da sam bila u pravu.
a sto se mene tice....uuuu....tesko pitanje...:-)
imam ja puno svojih maski.....
ali izmedju ostalog uvek,ali uvek svi kada me upoznaju skapiraju ono najbitnije bez mog nekog foliranja i sminkanja.
ja ostavljam uglavnom dobar utisak i u 95% slucajeva pravi.nije potrebno vreme pa da neko zakljuci da me je pogresno procenio.tu i tamo neka sitnica(kao i kod svakog) jer na kraju krajeva ne mozes sve ukapirati u prve 2 minute ali u celosti svi zadrzavaju isti utisak o meni od momenta kada me upoznaju do dana danasnjeg:-)
par puta mi se desilo da su ljudi rekli mojim drugovima kako su stekli los utisak o meni u te prve dve,tri min a posle shvatili kako su se grdno prevarili i kako sam super lik.:-)
sve zavisi.....od trenutnog raspolozenja,dela dana,fizickog stanja....i mnogoooo drugih stvari.....
 
Mislim da se drugi utisak koji ostavim veoma razlikuje od prvog, a treci se razlikuje od prva dva. Tek je taj treci koliko-toliko validan.

U brzom procenjivanju ljudi verujem da sam malchice bolji od onoga shto garantuje statistichka verovatnoca. Nije ni to loshe.
 
E, sad puno pitash. Otkud ja da znam po chemu? Ali razlikuje se. Prosto zato shto je za upoznavanje osobe potrebno malo vishe vremena. Drugi utisak moze da prevari skoro jednako kao i prvi.
 
za mene uvek, ali uvek misle da sam uobrazena, dakle, nema izuzetka. ali, cim progovorim, to pada u zaborav i onda pozele da sam uobrazena jer meljem 180 na sat. i onda se i ja i oni cudimo kako je moguce pomisliti za mene da sam uobrazena.
a ja? da procenjujem? pojma nemam. meni su svi uvek dobri, uvek mi zele najbolje ..i tek zadnjih meseci sam shvatila kako ljudi jedni druge shvataju i kao konkurenciju u svemu, posao, skola, izgled, odeca...ovo nije normalno. pa sam i ja malo postala "gledam sebe prvo", mada su me roditelji suvise drzali pod stalenim zvonom na kom pise "dobro se dobrom vraca". nepopravljivo
 
Prvi utisak moze i te kako da prevari! Ja navodno ostavljam utisak izuzetno ozbiljne, odgovorne i inteligentne osobe :) : :lol: Svi me se plase - dok me ne upoznaju :)

Inace, svoje prve utiske o ljudima ne uvazavam preterano - jer tih prvih par minuta reagujem iskljucivo na fizicki izgled, a i inace verujem da su potrbne godine da bi smo nekoga upoznali...
 
muvalo:
Prvi utisak moze i te kako da prevari! Ja navodno ostavljam utisak izuzetno ozbiljne, odgovorne i inteligentne osobe :) : :lol: Svi me se plase - dok me ne upoznaju :)

Inace, svoje prve utiske o ljudima ne uvazavam preterano - jer tih prvih par minuta reagujem iskljucivo na fizicki izgled, a i inace verujem da su potrbne godine da bi smo nekoga upoznali...


Све исто! А нарочито болдовано!:)
 
akt2-bes.gif


U strahu su velike oči... :P
 
sve je vec zauzeto:
Kazu da je prvi utisak najcesce pogresan i da se formira otprilike u prva 2 min. upoznavanja...
Zanima me sta mislite, kakav vi utisak ostvaljate kasnije, i da li i koliko se razlikuje od onog prvog? Da li vas odmah shvate ili cesto dolazi neke pogresne slike i utiska? I kakva iskustva imate sa upoznavanjem drugih ljudi? Da li se cesto iznenadjujete i koliko cesto shvatite da niste bili u pravu?

Zavisi koliko pažljivo gledaš i koliko ti je uvežbano oko. Ja prvo reagujem na lep glas - prijatnu intonaciju, na eye kontakt i na stisak ruke (staje li to u prva 2 minuta). Onda ide ide ide...pa mi je opet važan - kraj. U međuvremenu se, prirodno, iznenađujem. Verujem da ne postoje dosadni ljudi, ako ih pažljivo slušaš.
Drugo pitanje :P oOoOoO....ostavljam sjajne utiske. Nažalost, i pored toga treba se nečim baviti :roll: :lol:
Ne, retko sam u raskoraku sa sledećim utisicima, zašto bih bila? Ako i dođe do raskoraka, to je jer sam JA nešto tu...zategla, zamislila, pogrešno, preterano...izuzetno retko! Bar sa mnom čovek može da bude upravo ono što jeste :D


inače, dešavalo mi se da me skapiraju kao uobraženu - ali oni koji me ne poznaju (naravno :P )
ne razumem pitanje do kraja - pogrešan 1. utisak? Nije pogrešan. Zato što nije trenutan - formira se dokle god traje kontakt. I nakon toga. I pri ponovnom kontaktu opet se naograđuje utisak....
 
Ne mora prvi utisak da bude pogrešan, i najčešće to nije. Često je presudan.
Setite se samo kako pamtite upravo te prve susrete sa ljudima, prve izgovorene rečenice.
Bez obzira da li se radilo o poslovnom sastanku, intervjuu za posao ili o ljubavnom susretu, prve impresije su i najjače, sećate se često i šta ste obukli i kakvo je bilo vreme tog dana i detalje...
Komunikologija podrazumeva upravo prirodu i različite oblike komuniciranja u savremenom društvu

Mogu da saznam bitne stvari o sagovorniku na osnovu jednočasnovnog razgovora.
Odlično procenjujem ljude. Nikada ishitreno. Znam da posmatram, slušam i postavljam pametna pitanja.
Retko mi se dešavalo i dešava da nekoga okarakterišem pogrešno, ali se višestruko radujem ako neka moja negativna ocena kasnije bude demantovana. Ili, ako mi je neko simpatičan, neću se tek tako odreći te primarne emocije, niti želim. To se zaista retko dešava..
 
da, hebe, detalje.....i vreme, i šta sam obukla,yebote jeste :P i koji sam kišobran nosila :lol:
ali : prva rečenica nije presudna. Nije važno ŠTA kažeš (dokle god je uljudno), važno je da uspostaviš kontakt.
inače - kad ti je neko antipatičan a ne poznaješ ga,to se zove socijalni antipod.
 
Razum je najbolje raspodeljena stvar na svetu, svi misle da ga imaju dovoljno.

Ja ocajno procenjujem ljude i za sve u startu verujem da su dobri i verujem u ono sto pricaju cesto. Znaci naivna sam. Ljudi su mi cesto misterija i cesto ne razumem njihovo ponasanje, i ljudski um me jako interesuje-cudan i kompleksan kakav je.
Isto mi se cini da ja ostavljam pogresan prvi utisak tj. da me ljudi ne dozive na pravi nacin i izvode pogresne zakljucke. Da li imam neke i meni nepoznate maske ili su ljudi uglavnom povrsni?
 
Kad su me procenjivali na prvi pogled utisci su, uglavnom bili "fina, mirna, ljubazna" - i bili su u pravu :razz: :lol:
Kod upoznavanja drugih ljudi kod mene vazi pravilo "verujem da je svako dobar, dok se ne dokaze suprotno" , sto, naravno, ne znaci da cu odmah da se "otvorim" prema svakom i podelim sa njim/njom svoja najdublja osecanja, razmisljanja... za neku bolju procenu, na drugi pogled, treba da prodje neko vreme, i tek to je prava procena, bar je tako kod mene :?
 
inače - kad ti je neko antipatičan a ne poznaješ ga,to se zove socijalni antipod

Ne može da mi bude antipatičan neko koga ne poznajem, to je logički apsurd
Antipatičnost ne uključuje poznavanje svih karakternih osobina, temperamenta, naravi, navika etc. (naočigled) dakle: SVIH..
Ali, Ali...uključuje posedovanje onih, koji kod mene formiraju osećanje odbojosti i antipatije prema pomenutoj osobi.

To je mnogo više od prostog socijalnog antipoda, to je karakterni antipod.

Mnoge stvari znaš - mnoge stvari umeš da prepoznaš zahvaljujući iskustvu.
Ljubaznost je samo površan utisak, jednostavna percepcija prilikom prvog susreta.
Bitan je kvalitet, biće to realizovano kroz formalnosti, to je baš jednostavno.
Često je reč o čistom šmiranju, i zato ja postavljam pitanja, i vladam veštinama donošenja pravilnih stavova, ne UTISAKA o ljudima. Svako zna kada će da ga radi empatija, a kada ne, i prema kakvim vrstama ljudskih primeraka....

Svejevećzauzeto:
Da, pri pri prvom susretu ti je pažnja povećana i usmerena.
Ukoliko je reč o očekivanjima, onda pomnoži sa dva.
Lepa je otvorenost, i toga ne treba da se stidiš, to je dar i gpovori da si zdrava osoba.
Većna ljudi je površna, na to ne možeš da utičeš.

Ovo je bitno: Ne procenjuješ ti ljude pogrešno, oni su zaista takvi.
Ne pripisuj nikada ljudima osobine koje nemaju.
 
Heh... Valjda je normalno da te ljudi procene razlicito u razlicitim situacijama, zar ne? Ja znam da su me jednom kada sam bila u losem raspolozenju na ulici pitali da li valjam travu i eksere, kad sam srecna onda imaju reakcije- oh sweeeet.. nekada misle da sam jako umisljena a nekada da sam vrlo premazana... Valjda se dogodi da razlicite strane mene dolaze u prvi plan... Sta ja znam...
Ja prilicno dobro procenjujem.. cesto je to samo intuicija i ja joj uglavnom verujem..
 
antipatija je, yebote, odbojnost :lol: Kako ne može pre upoznavanja? Nisu svi jednako lepi.

Meni se desilo da mi se, prosto naprosto, ne svidi lice jedne devojke na faksu. Bila mi je odvratna, a bez pravog razloga. Sve na njoj, glas, stas, kosa.....dok nismo porazgovarale. OndaK mi je bilo - žao :lol: A ostala sam zbunjena samom sobom. Naravno, ona od toga ništa nije primetila (na šta bi ličilo da sam počela i da ispoljavam anttipatiju :shock: :lol: )

e ta bezrazložna antipatija je socijalni antipod - ona je imala neurednu kosu, plave oči, rupe na bradi, špicast nos, tanušan glas...sve SUPROTNO od mene :P Fenomen.
 
Poznavanje i upoznavati nije isto.
A ovo sa devojkom ..nema veze, to je antipod vlastite vizuelne estetike.
Kao meni Brus Vilis...neverovatno mi je antipatičan..ne volim ljude koji ne otvaraju usta dok govore, i koji imaju tik sa usnom ulevo hahahah
Upoznavanje je proces, koji ne mora da traje, doduše kod vas skrivača...vama se tresu gaće od miša..
 

Back
Top