Antirid

ja sam kupila kremu protiv bora pre dva meseca prvi put u zivotu i to za one sitne oko ociju - Nivea Q10 advanced wrinkle reducer i zaboravljam da je stavljam tako da ne znam da li deluje :)
probala sam par puta Garnier kevinu, ne znam koju...
i problem sa tim kremama je sto meni one nisu dovoljno hidratantne! zapravo, svaka krema koju stavim mi se upije u roku od 10 min i onda mi se opet zateze koza, osim kreme iz apoteke..
a ta iz apoteke je mnogo teska i preko nje ne moze sminka...
a sta kazete na ovo, ima li smisla, pokazala mi kozmeticarka: ta krema iz apoteke se pomesa sa malo vode pa se tako maze na kozu...meni to jedino deluje...
uopste ne znam sta da radim, ajde pomagajte...
vredi li Clinique ista? onaj 3 step program? treba mi nesto manje tesko za ispod sminke a da deluje...
 
...@anakin...:)...Najbolje je da 'pratis' svoju kozu i njene potrebe - ukoliko joj nesto prija, iliti - ma kako shashavo delovalo, ukoliko pomaze - najbolji je pokazatelj da si na pravom putu, makar bila jedina na globusu sa slicnom 'mantrom' kada je nega koze u pitanju...;)...Cesto su najjednostavnija resenja i - najbolja...Umesto obicne vode, zbog PH vrednosti, mozda bih uzela destilovanu ili 'mist', jedan od spray-osvezivaca koze na bazi vode koji su odlicni za suvu, zednu, kao i svaki tip koze izlozen urbanom zagadjenju, klima-uredjajima, sistemima sa zatvorenim kruzenjem vazduha...vise puta dnevno poprskati lice (bez obzira na sminku)...Par kapi vitamina E (uljani rastvor) utapkan na blago vlaznu kozu pre nanosenja kreme takodje moze znatno da poveca procenat vlaznosti - ideja je da se voda 'zarobi' i sprovede u dublje slojeve epiderma...Od Clinique-ovih preparata za negu koze oko ociju, solidan je 'All About Eyes', narocito ukoliko postoje i problemi sa podocnjacima/senkama...Srecno! :)

...Edit:...Nisam zadovoljna Clinique-ovim 1-2-3 sistemom nege - za suvu/zrelu kozu daleko bolja opcija je organic kozmetika, ozbirom da prirodna uljna baza (i potencijalna komedogenost) ne predstavljaju problem...Hani je dala odlicnu preporuku - Primordial Optimum Lancome, takodje i Hydra Zen Lancome (Dry/Very Dry Skin) - zaista odlicni, bozanstvene strukture...Japanski Kanebo je otkrovenje - izuzetnog kvaliteta...Od povoljnijih neorganskih varijanti, odlicna je Avon-ov Anew Alternative Intensive Age Treatment...Takodje kompletna kolekcija Oil of Olay Regenerist...;)
 
hvala! to sa vitaminom E mi se svidja...
ovde mi se koza ponasa jos i dobro jer je klima vlazna i nema toliko zagadjenja...ali kad sam zimus otisla u Beograd, covece...koza ko pergament, nista ne pomaze...a jos mi upala ta jedna jedina krema koja valja (i kosta 80 dinara :) ) u prasak za ves pa nisam mogla da je nadjem dva dana...
i ne reaguje na hranljive i hidrantne skupe kreme nego samo na tu od 80 dindzi!! kremu prave u apoteci u Makedonskoj, da ih malo hvalim...mirise na bademovo ulje, mozda je u tome trik za moju kozu...
 
...:)...Nema na cemu - apotekarske kreme su jednostavne i bez/sa vrlo malo stetnih aditiva, te su samim tim otkrovenje za osetljivu kozu koja ne trpi 'maltretiranje' hemijom...Verujem da bi ti organska kozmetika takodje izuzetno odgovarala - do tada - ura za seke iz apoteke!...:D ;)
 
mammy:
Jel' dobra ta i za pocetnike?

...:)...Samo ukoliko je koza izrazito zahtevna (suva/zedna/sa vec formiranim prvim borama/mrezicama) - u suprotnom, mladoj kozi, pa cak i zrelijoj (masna/kombinovana) kojima nije potrebna intenzivna nega, sasvim je dovoljna i odlicna ponuda iz drugih linija ove kuce - npr. Olay Total Effects (odllican je Total Effects 7 Sign Serum) ili Olay Complete (npr. Olay Complete Multi-Radiance Daily Illuminating Lotion with spf 15, White Radiance UV Natural Lightening Lotion ili Moisture Therapy Cream- Sensitive Skin)...:)
 
zanima me jos nesto - da li kozu ispod ociju smem da mazem samo sa kremicama iskljucivo za tu namenu ili mogu da mazem sa kremom koju koristim za celo lice? na nekima pise izbegavajte predeo oko ociju????
 
alexandrra:
Kakva je ta Biothermova krema?
za oko ociju
rekoh jedva cekam da je potrosim jer mi je zao da je bacim
uopste mi se ne svidja,to je ona uh kako se bese zove na bazi maslinovog ulja i naravno termalnih voda
bacices pola proizvoda jer se ono ulje nekako ugrusa na pocetku i taj prvi spric obavezno zavrsi u lavabou,tek drugi koristim
e onaj basic 3 temps od clinique nije bas anti age,vise hidratacija
anakin bar u americi zene vole da superpoziraju kreme,ako ti nije dovoljna samo ta protiv bora stavi pre nje i neku hidratantnu
 
Copy_Cat:
zanima me jos nesto - da li kozu ispod ociju smem da mazem samo sa kremicama iskljucivo za tu namenu ili mogu da mazem sa kremom koju koristim za celo lice? na nekima pise izbegavajte predeo oko ociju????
nikako nikako
koza oko ociju je najtanja na celom telu i jako zahtevna i osetljiva
samo specijalne kreme
 
khm, khm..evo sa stidom i dubokim kajanjem prijavljujem da ne koristim i nikad nisam koristila antirid...pa eto, mozda bi trebalo da pocnem sa svojih 35 god:D

ajde, hani..preporuka..i molim te, nemoj mi neku basnoslovno skupu..:roll:
 
sindi sindi
2.gif

ja bih ti savetovala futur perfect od estee lauder,postoje dve teksture:za normalnu i za suvu kozu.krema do 45 god otprilike,protiv bora a daje i onaj cuveni sjaj o kojem sam pricala
oko 45€
imas li neku marku koju gotivis vise,da ti preporucim
 
anakin:
aaa...ja mislila da samo ja seljanka to radim a ono postoji i strucni termin :) :)
amerikanke to obozavaju,evropljanke su malo lenje za to
znam da su nam na seminaru estee lauder i clinique(usa brendovi)pricali kako neke zene stavljaju po dve kreme i serum sto je ovde nezamislivo
 
hanibaI77:
sindi sindi
2.gif

ja bih ti savetovala futur perfect od estee lauder,postoje dve teksture:za normalnu i za suvu kozu.krema do 45 god otprilike,protiv bora a daje i onaj cuveni sjaj o kojem sam pricala
oko 45€
imas li neku marku koju gotivis vise,da ti preporucim

a bre zeno kakvih 45e, ja sam samohrana majka, jesi ti luda:lol: :lol: :lol:
ma ne znam bre, koza mi je skroz poludela..vec dve-tri godine od suve preko zime, na prolece se nesto umasti, i iskacu mi bubljice ko u pubertetu:roll:
pre mesec dana lice mi je bilo potpuno cisto, a sad sam sva na tufnice..i nije da nisam nikad probala te kremice oko ociju, ali na dve-tri sam bila alergicna, uzas..i onda sam dustala..kako bre da nadjem nesto na sta nisam alergicna, a da ne bacam pare?:roll:
 
SINDI:
a bre zeno kakvih 45e, ja sam samohrana majka, jesi ti luda:lol: :lol: :lol:
ma ne znam bre, koza mi je skroz poludela..vec dve-tri godine od suve preko zime, na prolece se nesto umasti, i iskacu mi bubljice ko u pubertetu:roll:
pre mesec dana lice mi je bilo potpuno cisto, a sad sam sva na tufnice..i nije da nisam nikad probala te kremice oko ociju, ali na dve-tri sam bila alergicna, uzas..i onda sam dustala..kako bre da nadjem nesto na sta nisam alergicna, a da ne bacam pare?:roll:
jao zeno ne ustrucavaj se da trazis samples(za to sam sigurna da ne postoji rec u srpskom sem mozda "probe")i vidis kako ti reaguje koza
hehe koza se menja s godinama postaje sve suvlja uglavnom ali opet nije strogo pravilo
sad ne znam da l da se usudim da ti ipak predlozim clinique koji ne stavlja parfeme u svoje proizvode,radi 7200 testova na svaki proizvod na sve poznate alergije...
trazi bre samples tako probas dva tri dana i idis je l ti odgovara,rezultat neces imati naravno(jer je za rezultat potrebno minimu onih cuvenih 28 dana za regeneraciju i "promenu" celija)ali bar da vidis kako podnosis
 

Back
Top