Dial up speed

Скини Необе Асцелатор...Убразава 10-30%...Са тако амлом брзином као што је твоја,свако унапређење је боље...
 
ja sam se ranije kacio na net sa modemom 2400 bauda - 2.4kbps
200 kb se skida jedno 20 minuta....
doduse 99% vremena sam provodio po raznim bbs-vima, ali tada se pojavio internet, pa sam morao da vidim i sta je to :)
 
tako nekako...popularna mreza je bila SetNET, koja je udruzivala gomile bbs-ova sa prostora stare jugoslavije :)
ali da - princip rada je isti kao forum, samo sto se tvoja poruka nije pojavljivala trenutno, vec kada tvoj maticni bbs razmeni poruke sa ostatkom mreze :)
 
Ja sam posecivao mnoge BBS sisteme, najduze se zadrzao na SezamPro.
Cak sam i sam jedno vreme imao neki BBS, naravno na amaterskom nivou.
Konektovao sam se "fantasticnim" brzinama, modemom na 1200 a sa zaviscu gledao drugare na 2400. Kasnije su se pojavili modemi 9600 pa 14400 (sto je bila vec "nadzvucna" brzina)
Bas smo se lepo druzili, stvarno je to bilo drustvo gde sam rado zalazio. I Modli je nesto tu petljao i jos mnoge face, danas legende IT u zametku u Jugi. Secam se kako smo preko radija skidali igrice :)

Onda je dosao Internet....
Medju prvim sam bio clanovima EUneta, posle su pogubili bazu, pa sam ponovo morao da se "identifikujem" :)

A onda je ceo normalan svet "odzvizdao" u IT buducnost, a mi izgleda da ih nikada vise necemo stitci, pa se jos uvek lomatamo na 33600 kad drugi pricaju o megabitnim prenosima. Jos uvek je za nas digitalna linija pojam, da ADSL i ne pominjem, dok drugi tvrde da su T1 linije prespore. Jos uvek imamo broj koirsnika racunara (i interneta) medju najmanjim u Evropi.

Jedno vreme smo dosta dobro praitli ostale, sada sam teski pesmista.
Kad vidim koje kreature se predstavljaju kao autoriteti u IT podrucju kod nas, ko nam kroji zakone za telekomunikacije (i internet unutar toga), ko predaje deci po skolama (i sta), kakva nam je opremljenost (pa i vecih firmi) informacionom tehnologijom, kako istu (kad nesto i kupe) koriste....

Al' ajde, nada umire poslednja (ne daj se Nado, draga devojko... :)
 
ja sam najvise boravio na Politika BBS-u, a koliko se secam SezamPro nije bio povezan sa setnetom...
naravno tu je bila jos gomila bbsova kao sto je Linea, Education Power i slicno...
na nekima od njih su postojale i neke rane MMORPG igre...
ma to mi je bilo najbolje vreme....
skidanje paketa poste uz pomoc BlueWave programa....ih
kako su se bese zvali oni terminal programi...na vrh mi jezika....
 
Da, zaboravih Politiku, jedan od najboljih tada....
Za terminal programe, ni ja se vise ne sacam...
A zanimljivo je kako se kolikcina potrebnih podataka za rad menja, nekada je sve preko 100K bilo katastrofa za skidanje....
A secam se i nekog takmicenja davno bese, u assembleru. Takmicili su se ljudi ko ce najmanje koda potrositi za neku 2D animaciju, kao neki logo ili neki sarenis sto se krece po ekranu, ili slicno. I ja sam se kao nesto trtio tamo, napravio dosta zgodnu zezalicu u 2K koda (nemos' manje da yebe oca), ali su me ljudi potukli do nogu sa ispod 1K duzine koda....
:)
Mislis na one igre sto se sve u obliku teksta desava? Kao - nalazite se u sobi sa jednim kovcegom. Sevreno su vrata a zapadno je prozor sa papiricem na polici. Sta raditi? (N,W,S,E ) :)
 
codemaker:
Da, zaboravih Politiku, jedan od najboljih tada....
A zanimljivo je kako se kolikcina potrebnih podataka za rad menja, nekada je sve preko 100K bilo katastrofa za skidanje....
A secam se i nekog takmicenja davno bese, u assembleru. Takmicili su se ljudi ko ce najmanje koda potrositi za neku 2D animaciju, kao neki logo ili neki sarenis sto se krece po ekranu, ili slicno.

pa da, tad je kod nas Scena bila prilicno jaka...i da te igre su bile u tom fazonu N, E, W ,s :))

nego, obavezno pogledaj ovu animaciju
http://www2.b3ta.com/heyhey16k/
 

Back
Top