dokumenta za vizu

hvala,ali sve sam ja to vec video,znam sta treba od dokumenata.Samo me zanima,a to nepise,koliko dugo treba da radim i da li je pozicija presudna.....predpostavljam da 'ime' firme im daje neku garanciju
Ljudi sa ovim postom mozemo da ustedimo 100$,i uvek je bolje znati sto vise informacija...
 
robinzone, mislim da je najvaznije da imas STALNI posao, sto ces dokazati potvrdomiz firme. Mislim da pozicija i duzina trajanja nisu presudni. Takodje, ako imas racun u banci, nekretnine i kreditne kartice,ne bi bilo lose da fotokopiras npr.kartice ili dokaz o posedovanju nekretnina. Meni to niko nije trazio jer je moja vrsta vize bila drugacija. Ali, ponavljam, najvazniji je utisak koji ces ti ostaviti na officer-a pri intervjuu, znaci ubedi ga da ces se vratiti.
 
Imam jos jedno pitanje,ako neko moze da mi da odgovor to je vise kao moja radoznalost a ne opcija jer ja hocu samo turisticki da posetim Usa,Ako neko ovde ozeni devojku koja ima green card da li i on odmah dobija green card ili to nema veze?
 
nisam bio prijavljen ali cale ima trafiku,pa cu ovih dana da idem da se prijavim,dobio sam stan sa 10god na poklon,ali posto sam bio maloletan keva je vlasnik ali imam ugovor na moje ime iz '93 i u sklopu tog stana se izdaje lokal,sto znaci da ga ja izdajem,imam auto na moje ime....sta mislite koje su mi sanse?
 
ako ozenis devojku koja ima green card ne dobijas automatski green card....
devojka medjutim tada ima pravo da podnese zahtev izdavanje vize za clana porodice...
To moze da potraje dosta dugo i ti bi u medjuvremenu verovatno morao da se vratis nazad u zemlju.
Najbolje ces sluzbenike u ambasadi uveriti da se u zemlju vracas, kako je neko gore vec napomenuo dokazom o posedovanje neke imovine na teritoriji SCG. Stan, kuca, zemlja...automobil registrovan na tvoje ime moze da posluzi...
Drugi nacin ti je da probas da upises neki fakultet na teritoriji USA, bilo iz scg, bilo kada dodjes u usa...to ti onda obezbedjuje vizu za vreme trajanja studija, doduse bez prava izlaska iz zemlje za to vreme i bez radne dozvole...ali ako si spreman da pokusas da se snalazis...to ti daje neko vreme...mozda ako i ozenis tu devojku sa green card-om, mozda u medjuvremenu zavrsis i papire...
 

Back
Top