Prava kolateralnih žrtava

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.035
Sećate se kada su Ameri pogodili kinesku ambasadu u Beogradu? Čuo sam da su im nakon toga ispljunuli hrpu love kao odštetu, a pitam se, zar nisu trebali dobiti odštetu i oni Srbi koji su pri tome životom i/ili imovinom stradali, pogotovo zato što mnogi od njih nisu podržavali Slobinu politiku?

Ukratko, uz takav pristup, ne znam šta bi prosečan Srbin trebao srljati u NATO gde su Ameri glavna poluga!!!???
Neka prime Kineze u NATO ako su im tako dragi i mili!!
 
fosilvaso:
A, Drezden, Hiroshima, Nagasaki....E, moramo za to pohvaliti Amere, popravili su se, ne koriste tako drastične metode u Iraku.....za sada!!??
Pa nemaju ni na cemu u Iraku ali nije iskljuceno u Iranu da upotrebe nuklearno oruzje,to se nagadja i kada se desi napad svet to nece ni znati,uradice sve nuklearne centrale sa nekom prljavom atomskom.
 
fosilvaso:
A, Drezden, Hiroshima, Nagasaki....E, moramo za to pohvaliti Amere, popravili su se, ne koriste tako drastične metode u Iraku.....za sada!!??

Pa kaže: Šta mislite, jesu li sva ta saveznička bombardovanja u WW2 doprinela bržem završetku rata? Ako jesu, jesu li Ameri trebali umesto toga još godinama slati svu svoju omladinu da izgine po rovovima po Evropi, Japanu i Aziji.....ili ovako, kratko i jasno....
 
Ta bombardovanja imala su za cilj da dokrajce Nemce ali i da razruse Evropu sto je vise moguce, kako bi ona bila zavisna od njih sto vise po zavrsetku rata. I onda stize Marsal sa svojim planom i nudi kredite i sve ostalo. I uspeli su u tome. Evo tek posle pedeset godina Evropa malo dize glavu.
 
migud:
Ako ima nejasnoca, tu smo da pojasnimo... Moze i citav elaborat, od Aristotela, Kanta... Ili, prost razum, sto je i ovo prethodno. Autosugestija autoritetom?;-)
Joj, nemoj Kanta, ljubim te :cry:
Pablo Koeljo mi je spram Kanta mnogo drazi, ako mi je uopste drag :roll:
Kant je Kant, pa je to sto je, ali Koeljo pokusava da bude Kant, e, ali to su razlicite sfere, da ne kazem afere :wink:
Sta mi bi :shock:
 
Alekasandar2:
Paolo Koeljo,
latinoamericke sapunice u romanima!
Kako gde, Sale, naprimer, ako je hrvatski prevod, onda je Pablo :shock:
Paolo je Brazilac, neki ga obozavaju, neki ga omalovazavaju, ali, ja licno, osecam se kao da sam kolateralna steta kad njega iscitam.
Vidis, ja imam roman Moja rodjaka Rahela, Englezi bi rekli Rejcel, Francuzi Rashel :wink:
 

Back
Top