Miskovic

default

Početnik
Poruka
42
БАСНОСЛОВНА КУПОВИНА
МИРОСЛАВА МИШКОВИЋА У ЛОНДОНУ


Виле за сина и кћерку


Власник „Делте” платио две куће 25,5 милиона фунти што је, како пише „Сандеј тајмс”, тренутно најскупља некретнина у Великој Британији

Најбогатији српски бизнисмен Мирослав Мишковић купио је својој деци куће у Лондону вредне 25,5 милиона фунти, пише данашњи „Сандеј тајмс”. Лондонски лист наводи да је то тренутно најскупље плаћена некретнина у Британији и да су је пре Мишковића разгледали и такви богаташи као Ричард Брансон, Елтон Џон и Мик Џегер. Позивајући се на породичне пријатеље, „Сандеј тајмс” наводи да се Мирослав Мишковић нада да ће ова луксузна вила, коју је један дизајнер ентеријера описао као „чист холивудски каприц”, подстаћи његовог 26-годишњег сина, плејбоја Марка, да пристане да управља новим ланцем супермаркета чија ће база бити у источној Европи. Мирослав Мишковић жели да тај ланац буде котиран на Лондонској берзи, тврди лист.

У тексту се објашњава да је београдски бизнисмен купио две куће на Вајком скверу, између Холанд парка и Нотинг хила крајем прошле године, надајући се да ће то остати тајна. Једна од њих, Маркова, вреди 14,5 милиона фунти, а друга, намењена кћерки Ивани, 11 милиона фунти. Лист објављује и краћу биографију Мирослава Мишковића, за кога каже да је највећи земљопоседник у источној Европи, да је добио „ветар у леђа” продајом Делта банке италијанској Интези за 370 милиона евра, као и да тренутно разматра куповину фудбалског клуба „Црвена звезда” и да овог викенда завршава куповину Жањица у близини Херцег Новог.

За разлику од оца, Марко Мишковић, више воли џет-сет забаве у Београду и у Црној Гори, где има јахту вредну милион долара. Уз то, он воли и лондонски Вест енд, објашњава „Сандеј тајмс”. „Никад до сада нисам давао интервјуе и зашто бих сада јавно говорио о било чему”, одговорио је он једном пријатељу који га је питао да ли би разговарао с британским новинаром, тврди лист.

Уз то, лондонске новине пишу и да је старији Мишковић нервозан јер жели да свом сину што пре препусти фирму. „Он у глави има цифру од три милијарде. Жели да има три милијарде и да Марко преузме посао”, објашњава један породични пријатељ. Али, један други пријатељ из Црне Горе каже да Марко има подршку мајке за садашњи начин живота. „Ми смо се мучили, он не мора”, наводно каже она.

После отмице у Београду 2001, Мирослав Мишковић веома брине за безбедност своје породице, тако да су куће у Лондону изузетно добро обезбеђене, а он не мора ни да уђе кроз предња врата, ако то не жели. Куће су изграђене у септембру прошле године, а затим је чувени дизајнер Крис Дезил, кога обожавају руски олигарси, на опремање потрошио чак три милиона фунти. Плафоне су украсили мајстори из Индије, који су радили на обнови Таџ Махала, подове су завршавали Италијани, док су пољски столари обрађивали крушково дрво из Италије и храстовину из Америке.

У подруму је базен од осам метара, а крај њега, од пода до плафона, су звучници. Свака соба у кући има свој плазма телевизорски екран, а у Марковој башти је још један базен.

Његове комшије ће бити Боб Дајмонд, председник банке „Барклиз”, и Александра фон Фурстенберг, једна од три кћерке милијардера Роберта Милера, који се обогатио на дјути-фри продавницама. И поред свих ових богатих детаља, Мирослав Мишковић није показао вољу да проводи више времена са сином у Лондону. „Није отишао ни да види шта је купио. Све је препустио свом финансијском саветнику, који је погледао планове изградње”, рекао је један извор „Сандеј тајмса”.
Tako braco Srbi i sestre Srpkinje,dok se mi koljemo ovde po forumu kao socijalisti,radikali demokrate i ostali,drugi rade gore navedeno.
 
default:
Kome to brate pricas?Meni mozes,ja te shvatam,da vidim ove sto su za crveno-crnu koaliciju koliko ce da shvate,zna se gde se obogatio i nazalost nastavlja.

E, trebali smo prvo Slovencima dozvoliti da obave pretvorbu/privatizaciju cele juge-pljuge i onda ih isterati: idite bre, što pre!!??
 
Truman:
Jedan moj profa sa faxa koga jako cenim ( namerno necu reci koji ) je rekao da je taj Miskovic jedan od najvecih lopova u istoriji Srbije. Ja mu verujem!

Слажем се са Твојим професором, обер-лопурда иза тамних наочара... имам чак и неке личне документе којима могу доказати да не преза од било какве бедастоће да би се домогао неког циља...... ужас од људског бића...

п.с. Милошевићев Мишковић (!) 8-) Али, ако му се неко отворено супротстави и он укапира да би могао да дође у јавност као "случај"... увек устукне... воли да "завршава послове" у мраку, тишини и без много сведока...
 
eremita:
Слажем се са Твојим професором, обер-лопурда иза тамних наочара... имам чак и неке личне документе којима могу доказати да не преза од било какве бедастоће да би се домогао неког циља...... ужас од људског бића...

п.с. Милошевићев Мишковић (!) 8-) Али, ако му се неко отворено супротстави и он укапира да би могао да дође у јавност као "случај"... увек устукне... воли да "завршава послове" у мраку, тишини и без много сведока...

Još nije alarmantno! Dobro dok nisu organizovali i egzodus svih Srba iz matične otadžbine! Zamisli koliko bi viška love nastalo ako bi se prestale plaćati penzije.....
 

Back
Top