Pescanik na b92!

Shinoda

Veoma poznat
Poruka
12.894
Da li neko slusa? :?
Da li neko uopste zna za ovu emisiju?Po mom misljenju jedna je od najboljih emisija koja se bavi polickim i drustvenim temama u Srbiji?Bolja mi je cak i od nekih tv emisija..
Toplo preporucujem svakome ko misli da je gradjanska Srbija moguca!
 
Ma...
U Srbiji nema elite ili je ima u tragovima...
Imaš tu kvazi-građansku i kvazi-nacionalističku...a i jedni i drugi su žešći ekstremisti...
A takvi likovi koji pričaju to što pričaju,najviše idu na ruku radikalima...
Ako hoćeš pandan Peščaniku,nađi neku emisiju na Fokus radiu,naći ćeš dosta sličnosti...
Doduše Peščanik je u malo finijem pakovanju,ali suština je ista...
 
Shinoda:
Da li neko slusa? :?
Da li neko uopste zna za ovu emisiju?Po mom misljenju jedna je od najboljih emisija koja se bavi polickim i drustvenim temama u Srbiji?Bolja mi je cak i od nekih tv emisija..
Toplo preporucujem svakome ko misli da je gradjanska Srbija moguca!

Odusevljen sam sto nas ima... Mislim nas pescan balija... Malo ljudi slusa pescanik, steta jer je to prava slika realnosti nase politicke scene (ako je uopste i imamo). Pozitivno je sto se o njima prica i na krstarici.
 
Elvin:
Da znaš.
Ko ne bi hteo da sluša pripadnike kvazi-elite u beskrajnim žalopojkama nad sopstvenom tužnom sudbinom...
O govoru mržnje ni da ne govorim...
Ispiračina mozga...

Evo malo da pobijemo tvoje argumente (mada po zkonima logike koju ocigledno neznas, ovo nisu pravi argumenti jer se uopste ne odnose na podrzavanje teme nego koriscenja autoritativnog znanja (sumnjam da znas sta je to), koje kao sto neki znaju, a ne ti, nije pravi izvor tacnosti...) - al da te ne smaram, vidi se da te to i inace ne interesuje...

1. Kao prvo ti ljudi sebe nisu nazvali elitom (kad bi slusao znao bi da Svetlane za sebe misle sve i svasta ali nikako da su elita...) - one mu dodju vise mediji (prenosioci poruka grupe ljudi koja drugacije misli...

2. Ne govore o svojoj sudbini nego o sudbini naroda, proslosti i buducnosti...

3. Malo procitaj o govoru mrznje i videces sta je to... Svetlane otvoreno vredjaju, i njihovi gosti takodje. ali ako znas to nije govor mrznje - jer ne pozivaju na linc, rasnu ili versku mrznju i diskriminaciju, ne traze niciju smrt, i ne rade nista naslino ili svojim govorom podsticu na nasilje...Nazvati nekoga glupim, licemernim trutom i sl. nece nikako povecati mrznju prema coveku, vec podsmeh, a takodje kad nekome kazes da je glup, to sigurno nece da pomogne njegovom ubistvu...

4. nije ispiranje mozga, jer to nije prim tajm emisija (mada sumnjam da znas sta je to) na tv ili nacionalnom radiju...pola deset ujutru je sve samo ne prim tajm.

i tako dalje...
 
skituljko_sestar:
Covek pa ti ni neznas sta su ustase...

Da neces ti da mi objasnis?

Ti ne znas kako se pravilno koristi rechca "ne" i ne znas ni padeze, a ovamo bi da stupas u neku konverzaciju...Sramota...

Stariji sam od tebe, pa bi trebalo da se vidi bar neki segment postovanja u tvom postu...

A, da...i zapeta ti fali...
 
skituljko_sestar:
Covek je vokativ, dakle to nije greska...A da recicu ne ne umem da koristim tacno ne bezim od toga...Sto svakako ne znaci da ne znam logiku...

Da jos uvek nisi odgovorio na moje primedbe


Ono vokativ nije, jer se vokativ uvek zapetom odvaja od ostatka recenice.Drugu recenicu ne mogu da protumacim, jer nigde nema znakova interpunkcije, pa nama, koji smo navikli na pravilno pisanje, to predstavlja problem.Jedino sam uspeo da zapazim da spominjes neku malu reku, doduse, zaista ne znam kako si do toga dosao, ali dobro...Niko nije rekao da ne znas logiku, a pogotovo ne u vezi sa upotrebom rechce "ne" i sigurno ne u vezi sa necim sto si mi ranije zamerio.Zaista ne znam kakve to veze ima sa logikom.Ono sto si zatim napisao, nisam uspeo u potpunosti da protumacim...Izgleda da si zaboravio da dovrsis recenicu, jer na kraju nema nikakvog znaka.Ja zaista ne vidim koja je primedba u pitanju, jer je ono bila samo konstatacija.A, kada bih ja odgovarao na svacije konstatacije, trebalo bi mi jos nekoliko zivota, pogotovo kada je rec o konstatacijama onoga tipa.
 
Znaci "Pescanik" ide svakog radnog dana(ili tokom cele nedelje?) u 10h.Cuo sam za emisiju, ali je nikada nisam slusao.Posto se emituje na B92 mogu da pretpostavim kakav je stav voditelja, ne kazem da je B92 "ustaska"(sta znaci biti ustasa?), ali svakako imaju jaku dozu negativnosti prema svemu sto ima veze sa srpskim pitanjem.

Kakvi gosti ucestvuju u "Pescaniku", da li postavljaju pitanja karakteristicna za njihovre kolege na TV-u ili nesto drukcije?
 
Shinoda:
Da li neko slusa? :?
Da li neko uopste zna za ovu emisiju?Po mom misljenju jedna je od najboljih emisija koja se bavi polickim i drustvenim temama u Srbiji?Bolja mi je cak i od nekih tv emisija..
Toplo preporucujem svakome ko misli da je gradjanska Srbija moguca!
Slusam svakog jutra kad sam druga smena ;) Jer drugacije ne mogu.... Voditeljke su odlicne, mada mislim da je ova *kako se zove bese* ponekad ume bas da posizi.... tj. preostro reaguje na neke dogadjaje....
 
Rujevit:
Znaci "Pescanik" ide svakog radnog dana(ili tokom cele nedelje?) u 10h.Cuo sam za emisiju, ali je nikada nisam slusao.Posto se emituje na B92 mogu da pretpostavim kakav je stav voditelja, ne kazem da je B92 "ustaska"(sta znaci biti ustasa?), ali svakako imaju jaku dozu negativnosti prema svemu sto ima veze sa srpskim pitanjem.

Kakvi gosti ucestvuju u "Pescaniku", da li postavljaju pitanja karakteristicna za njihovre kolege na TV-u ili nesto drukcije?
Ucestvuju bukvalno svi... Od profesora na nekom fakultetu, do pisaca, politicara....
 
KOWYNUXX:
Ono vokativ nije, jer se vokativ uvek zapetom odvaja od ostatka recenice.Drugu recenicu ne mogu da protumacim, jer nigde nema znakova interpunkcije, pa nama, koji smo navikli na pravilno pisanje, to predstavlja problem.Jedino sam uspeo da zapazim da spominjes neku malu reku, doduse, zaista ne znam kako si do toga dosao, ali dobro...Niko nije rekao da ne znas logiku, a pogotovo ne u vezi sa upotrebom rechce "ne" i sigurno ne u vezi sa necim sto si mi ranije zamerio.Zaista ne znam kakve to veze ima sa logikom.Ono sto si zatim napisao, nisam uspeo u potpunosti da protumacim...Izgleda da si zaboravio da dovrsis recenicu, jer na kraju nema nikakvog znaka.Ja zaista ne vidim koja je primedba u pitanju, jer je ono bila samo konstatacija.A, kada bih ja odgovarao na svacije konstatacije, trebalo bi mi jos nekoliko zivota, pogotovo kada je rec o konstatacijama onoga tipa.

Ti nisi razumeo sta sam napisao samo zato sto nisi hteo da razumes. Cim se nesto protivi tvom misljenju ti samo ocigledno zapusis usi, zamenis tezu, i krenes da razglabas o tome bez osvrtanja na bit... Uostalom ako ne znas logiku onda ne znas sta je zamena teza.
A dosetka o godinama potrebnim za objasnjenje tvojih konstantacija, samo ide u prilog mojoj predpostavci, da ti zapravo i nemas argumente za svoje stavove.
 
skituljko_sestar:
Ti nisi razumeo sta sam napisao samo zato sto nisi hteo da razumes. Cim se nesto protivi tvom misljenju ti samo ocigledno zapusis usi, zamenis tezu, i krenes da razglabas o tome bez osvrtanja na bit... Uostalom ako ne znas logiku onda ne znas sta je zamena teza.
A dosetka o godinama potrebnim za objasnjenje tvojih konstantacija, samo ide u prilog mojoj predpostavci, da ti zapravo i nemas argumente za svoje stavove.

Kaze se "pretpostavci" (jednacenje suglasnika po zvucnosti)...
Ja sam ono napisao inspirisan neunistivim grafitom na Cukarickoj padini, za koji ti ne znas, iako si iz BG...Ti nisi izneo nista na sta bi trebalo da iznostim kontraargumente, tako da je zamena teza pogresan pojam.Nisi nista ni pitao, niti argumentovano rekao, vec si samo povrsno konstatovao nesto sto spada u rang onih konstatacija na koje ne odgovaram,a razlog tome sam obrazlozio ranije.U nedostatku argumenata na koje treba da dam odgovor, a u situaciji kada je nesto izneto na osnovu onoga sto sam ranije rekao, koristim priliku da se svi malo nasmejemo.
Ne znam jos na kakvo srpsko pitanje mislis, jer sam ja jedini koji je spomenuo grafit, a nisam spomenuo srpsko pitanje...
 
skituljko_sestar:
Za sve one koji pominju da je b92 ustaski radio, i da radi protiv srpskog pitanja, imam jedno pitanje!
Sta je to famozno srpsko pitanje?

Kada "kazem" srpsko pitanje mislim na odnos B92 kao medija prema srpskoj istoriji, tradiciji, obicajima itd. Na sve strane pljuju crkvu(ni ja ne volim popove ali ne pljujem po njima), optuzuju samo jednu stranu za zlocine pocinjene u poslednjem ratu itd.

Jeste Srbi su pocinili zlocine u BiH, HR, na KiM, ali nisu samo Srbi divljali.Zasto B92 ne napravi nekada emisiju o zlocinima koje su pocinili Hrvati, muslimani ili Siptari? Zasto?

Ne kazem da treba da se ukinu(ne daj Boze), ali bilo bi bolje da razmatraju sve strane, a ne samo jednu.B92 smeta ovde neprosvecenom narodu jer govore istinu, govore zbilju, ali kada vec govorimo o istini ajde da kazemo sta su i ONI uradili NAMA.

Nisam slusao "Pescanik", a sad ga tek necu slusati jer idem pre podne u skolu.Pokusacu nekako da uhvatim slobodno vreme pa da "vidim" sta pricaju
 
Rujevitu, odslusaj ih! Ima istine u ovome sto si rekao, i to dosta, ali ima Pescanik i puuuuno toga dobrog, ako nista, a ono bar otreznjuje! Slazem se i ja da cesto preteraju.Imas reprizu subotom ja mislim u 16h, molim one koji znaju da me isprave za termin ako gresim!
 
KOWYNUXX:
Da neces ti da mi objasnis?

Ti ne znas kako se pravilno koristi rechca "ne" i ne znas ni padeze, a ovamo bi da stupas u neku konverzaciju...Sramota...

Stariji sam od tebe, pa bi trebalo da se vidi bar neki segment postovanja u tvom postu...

A, da...i zapeta ti fali...
Sad ne mogu da se setim one poslovice al sve jedno.... Kad nemas za sta, hvatas se za gramatiku. Sve jedno mi je dal su ustase, da' l su paganski svestenici ili su kokoske na farmi moga dede. Samo ne znam sto nisi odgovorio pravim argumentima po pitanju pescanika, al' ti udri po gramatici..... :roll:
 
Goscica:
Rujevitu, odslusaj ih! Ima istine u ovome sto si rekao, i to dosta, ali ima Pescanik i puuuuno toga dobrog, ako nista, a ono bar otreznjuje! Slazem se i ja da cesto preteraju.Imas reprizu subotom ja mislim u 16h, molim one koji znaju da me isprave za termin ako gresim!

Hvala Goscice

Ne mogu da iznosim neke stavove vezane za emisju jer je nisam slusao, ali ovo sto sam napisao cini mi se da prikazuje lice njihove TV.Ali radio B92 mi se bas svidja(valjda zbog muzike i Brakusa), eto jedino taj "Pesanik" ne mogu da uhvatim:)

E sad da ih neko uopste nazove ustasama prvo treba da zna sta su ustase i ko su ustase.Sa jedne strane oni NISU ustase, a sa druge strane oni JESU ustase.

NISU hrvatske ustase jer nemaju veze sa Hrvatima i NDH-a, ne prave ratne zlocine itd.
JESU ustase, ali "srpske". jer su Srbi prvi upotrebili termin USTAS i USTASA, tacnije Milos S. Milojevic u srpsko-turskim ratovima 1876. godine kada je formirao tri ustaska kora.Ustase je velicao i A.Santic u svojim pesmama.

Odoh ja nadaleko i nasiroko(ne zamerite mi), da se vratim

Dakle B92 su USTASE jer USTAJU protiv ustaljenih prica, nebuloza i dogmi.Oni su ti koji se hoce pravdu i istinu, ustaju i bore se.Oni su ustase medijskog sveta i zato im treba odati postovanje!
 
Sweet_Jane:
Sad ne mogu da se setim one poslovice al sve jedno.... Kad nemas za sta, hvatas se za gramatiku. Sve jedno mi je dal su ustase, da' l su paganski svestenici ili su kokoske na farmi moga dede. Samo ne znam sto nisi odgovorio pravim argumentima po pitanju pescanika, al' ti udri po gramatici..... :roll:



Ja nisam ni imao nameru da odgovaram na pitanje o pescaniku, a nisam to ni cinio...:roll: Mogli biste malo da citate moje postove pre nego sto cete poceti da ih "slobodno" tumacite...Ne znam kakva je emisija u pitanju, do ove teme nisam ni bio cuo za nju, samo sam napisao jedno od obelezja Cukaricke Padine.Nemam nameru da bilo sta argumentujem, jer me tema ne zanima,a i ne zelim da ulazim u raspravu.Ovde sam se zadrzao jer je neko nedovoljno pismen nasao meni nesto da objasnjava, iako mu nisam ni trazio objasnjenje, niti je to bilo u kontekstu price.Cisto da vidis da ne ispravljam uvek, tvoj post ispravljati necu, iako ima dosta materijala za ispravljanje.
Srdacan pozdrav!
 
Shinoda:
Da li neko slusa? :?
Da li neko uopste zna za ovu emisiju?Po mom misljenju jedna je od najboljih emisija koja se bavi polickim i drustvenim temama u Srbiji?Bolja mi je cak i od nekih tv emisija..
Toplo preporucujem svakome ko misli da je gradjanska Srbija moguca!
Kako da se ne zna za ovu emisiju :p
Definitivno su bez premca!!!
Kada sam u Srbiji subota popodne je rezervisana za Pescanik :p
 

Back
Top