SETI program

Aj ne kenjatori, video sam sajt, samo goli podaci matamticki...
Daj bre oxi ne zatvaraj birtiju pre vremena...
Pusti ljude da laprdaju, bre..

A najvise tvoj komentar,jebte, najnacitaniji si ovde, i miki i ender i svi normalni...Svaka vam je Njegoseva...
Dajte postove...
Ja sam sa svoje Nokije nesto primio ( bio trezan ) ne znam sta a nisam imao fore da zabelezim....
Sad sam ozbiljan..
nije mi fon zvonio, nego na vib-u.Ekran prazan a bat puna...
Prvo cujem izmesan njemacki jezik, kao znam ga sve sam razumeo, pa francuski, ali sve izmesano, pa nesto na nemogu definisati ...
Prekinem vezu ,opet isto...Verovatno se neko zezao samnom, moja masta...ili daj srbendi first contact, a on pijan mu jbo matr ...
 
Jeste kao zez, ali nije, to sam doziveo...Nemoguce da je sig. prosao rtelskpe, i bas mene pogodio...
Ima nas jos sa istim srnjem, samo sto nam se vreme desavanja ne slaze...
Ma jbe se meni, al' ajd' postuj pa sta bude...
 
Pa ja nisam bas neki strucnjak za temu, samo ono sto sam pokupio citajuci SF.

Mislim da je najbolji opis SETI-ja lak za "varenje" u Seganovom "Kontaktu.

Ovako iz malog mozga, tamo 50-tih. 60-tih su poceli sa umrezavanjem radio-teleskopa u nekoj vukojebini, Arizona, Nevada tako nesto.
U svrhu non stop pretrage i osluskivanja neba u potrazi za potencijalnim izvorima tehnoloskog radio zracenja.
U sustini u SETI ne ucestvuju samo ti uredjaji vec i niz radio teleskopa rasutih po svetu u Latinskoj i Juznoj Americi, Australiji, Japanu, Rusiji... mada su oni u Americi glavni.
Koliko znam do sada su pretrazili samo mali deo neba 10-20% tako nesto i to uglavnom severne hemisfere, bez javljanja malih zelenih.
Mada je napravljeno citav niz znacajnih astronomskih otkrica, znam da su pulsari tako otkriveni, posto SETI uredjaji se ne koriste iskljucivo u potrazi za vanzemaljcima vec uglavnom za astronomsku nauku

Mislim jos nista nije zvanicno objavljeno sto se tice vanzemaljaca, mada sam nedavno gledao neku emisiju u kojoj su spomenuli neki neobjasnjivo pravilan signal uhvacen pre 15 godina, ali koji nisu nikada ponovo uhvatili niti mu nasli odgovarajuce objasnjenje.

Ovo ja onako napamet, na sajtovima ima mnogo boljih informacija.
 
ender71:
Pa ja nisam bas neki strucnjak za temu, samo ono sto sam pokupio citajuci SF.

Mislim da je najbolji opis SETI-ja lak za "varenje" u Seganovom "Kontaktu.

Ovako iz malog mozga, tamo 50-tih. 60-tih su poceli sa umrezavanjem radio-teleskopa u nekoj vukojebini, Arizona, Nevada tako nesto.
U svrhu non stop pretrage i osluskivanja neba u potrazi za potencijalnim izvorima tehnoloskog radio zracenja.
U sustini u SETI ne ucestvuju samo ti uredjaji vec i niz radio teleskopa rasutih po svetu u Latinskoj i Juznoj Americi, Australiji, Japanu, Rusiji... mada su oni u Americi glavni.
Koliko znam do sada su pretrazili samo mali deo neba 10-20% tako nesto i to uglavnom severne hemisfere, bez javljanja malih zelenih.
Mada je napravljeno citav niz znacajnih astronomskih otkrica, znam da su pulsari tako otkriveni, posto SETI uredjaji se ne koriste iskljucivo u potrazi za vanzemaljcima vec uglavnom za astronomsku nauku

Mislim jos nista nije zvanicno objavljeno sto se tice vanzemaljaca, mada sam nedavno gledao neku emisiju u kojoj su spomenuli neki neobjasnjivo pravilan signal uhvacen pre 15 godina, ali koji nisu nikada ponovo uhvatili niti mu nasli odgovarajuce objasnjenje.

Ovo ja onako napamet, na sajtovima ima mnogo boljih informacija.
Ma prijatelju, veruj hvataju svaki par meseci neke pravilne radio qurze palce emisije, logickog redosleda, filtriranih od superracunara...Znam to ne iz filmova, nego nesmem postovat, **** izrokaceme kao psa :D :D
Salu na stranu, zajebanciju pred sebe...
Zaista hvataju neke logike u radio-sumu, ali 98% tog srnja je emisija sa nekog prastarog satelita ili sa quazara i ostalih velikih radio emitera u nasoj galaksiji,..
e, sad...STA SA OSTALIH 2%
Nedaju bre info, pedercne...
I opet mala kritika cenjenom OXI-u...
Ma jebs sajt zvanicni...nego tvoje, moje i svacije misljenje....to cini ovo gde smo, zar ne?
 
Не знам баш колико ту има да се прича.Ти уређаји су распростањени по целом свету,и стално одашиљу податке у свемир,док очекују повраћај података.Мислим да су ухватили нешто,из неког система,и да ове године треба да стигне то.Мало ми је нелогично,ал кад они тако кажу...Иначе да ли се сећате рекламе за Фанту?Е па то је СЕТИ....
 
I još ovo: svako može da se uključi u obradu podataka tako što će prepustiti svoj računar, u slobodno vreme, mreži koja proračunava dobijene podatke od satelita.Na taj način štede novac koji bi inače morali da daju za superračunare.
 
U sustini, tema je toliko visoko strucna da osim ako neko od nas nije profi astronom ili astrofizicar mozemo samo da naklapamo ;-)

Licno mislim s obzirom na velicinu prostora u pitanju koji bi trebalo da pretraze bilo bi puka sreca ako dodju do nekih smislenih rezultata sto se tice malih zelenih bar u narednih stotinak godina.

U svakom slucaju SETI je veoma znacajan za astronomska istrazivanja i kosmicka istrazivanja i to cini veci deo njihovog rada u odnosu na pricu o vanzemaljcima koja je interesantnija za javnost, ali mnogo manje korisna za nauku.
 
Miki 13991:
Не знам баш колико ту има да се прича.Ти уређаји су распростањени по целом свету,и стално одашиљу податке у свемир,док очекују повраћај података.Мислим да су ухватили нешто,из неког система,и да ове године треба да стигне то.Мало ми је нелогично,ал кад они тако кажу...Иначе да ли се сећате рекламе за Фанту?Е па то је СЕТИ....
Clovece, ne odasilju oni nista, nego foliraju neko veliko spejs uvo...A ja ih imam dva.. :D :D :D
 
ender71:
U sustini, tema je toliko visoko strucna da osim ako neko od nas nije profi astronom ili astrofizicar mozemo samo da naklapamo ;-)

Licno mislim s obzirom na velicinu prostora u pitanju koji bi trebalo da pretraze bilo bi puka sreca ako dodju do nekih smislenih rezultata sto se tice malih zelenih bar u narednih stotinak godina.

U svakom slucaju SETI je veoma znacajan za astronomska istrazivanja i kosmicka istrazivanja i to cini veci deo njihovog rada u odnosu na pricu o vanzemaljcima koja je interesantnija za javnost, ali mnogo manje korisna za nauku.

Pa zato i jesam naceo temu...znam da niko nije profi ovde...
Ajmo bre kenjati s onim malo sto volimo, a ne sto znamo...

Izrada jednog novog tehnonadrkanog tenka kosta kao jedan rteleskop srednje velicine reda...
Da ti ne laprdam o novim avionima, nevidljivim naravno, onda west pointovog placenog kilera u mask. juniformi kao uletis s 15g, zavrsis s 21 ko ono specnjaz...nemas pojma koliko to kosta...
E sad sva ta lova da se usmeri u nauku i teh....Samo zamisli alternative, jebte...
I mi sirotinja bi na marsu dosad imali ako nista, barem dve tezge sa bananama...
I polovan sshuttle nazvan "pupin 1"..
A nasi tek mozgovi?
Mislim first contact bi bio negde u okolini NSada...na hamericku zalost...I najvecu onog ujke sto laprda nacisoc...
 
Miki 13991:
Шаљу податке о нама,ко смошта смо,итд...

Ne verujem...Zar su poludeli? Kad se nekom predstavljas, saznas nesto o njemu.da se ne ispostavi posle da je neki poremeceni mas. killer sa svim tvojim podacima...

Jedini primer takvog predstavljanja sto ja znam je ona tabla na Voyageru, koji je odavno napustio suncev sistem...Cak mislim da su prestali primati signal s njega...
 

Back
Top