ПРИЛОЗИ ЗА БИОГРАФИЈУ ХАШКОГ ТРИБУНАЛА

Strela

Elita
Poruka
17.244
Милошевићев тужилац ЏЕФРИ НАЈС салетао је у Хашком трибуналу све што носи сукњу, што је главни разлог због кога је морао да напусти тај суд. Иако је званично "остао без посла" јер му је једини "пацијент" СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЋ умро, ЏЕФРИ НАЈС, према све гласнијим коментарима, није добио нови ангажман јер је под истрагом због сексуалног узнемиравања.

Информације о Најсовим претераним сексуалним жељама недељама колају међу адвокатима и сталним извештачима, а спекулације су достигле усијање када је прекјуче новинарка Франс преса јавно упитала портпарола АНТОНА НИКИФОРОВА
да ли је тачно да Најс одлази због сексуалног узнемиравања.

С друге стране, новинарка која дуго извештава из Хага "има информације" да НАЈСА сумњиче за сексуално узнемиравање из периода пре него што је постао МИЛОШЕВИЋЕВ тужилац.

Такође, сазнали смо да је НАЈСА једно време у Хагу пратио глас да није "потпун мушкарац". Интересантно је да је ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ написао књигу под насловом "ЛАЖЉИВА ХАШКА ПЕДЕ*ЧИНА ЏЕФРИ НАЈС". ШЕШЕЉ је приликом сведочења на суђењу МИЛОШЕВИЋУ препоручио НАЈСУ да узме "хормоналну терапију"....

Хрватски "Глобус" недавно је открио "секс аферу" везану за тужитељку која ради на предмету АНТЕ ГОТОВИНЕ. Тужитељка ЛОРИ САРТОРИЈО (50) осуђена је 2001. године у САД због блудничења и јавног неморала. САРТОРИЈО је добила посао у Хагу 2002. године, иако је само годину дана раније одслужила казну коју јој је одредио суд у Солт Лејк Ситију због скарадног понашања и блудничења пред децом. НИКИФОРОВ је тада рекао да УН пазе кога запошљавају, али и да свако има право на другу шансу.

Ово су само "мали" прилози о Хашком трибуналу и тужилаштву....
 
Kad se vec bavimo biografijom haskog takozvanog suda, da rezimiramo i uspehe u borbi protiv srpskog naroda:

Srbima više od 550 godina zatvora
(April, 2006)

Beograd (Blic) Tužilaštvo Haškog tribunala optužilo je do sada 155 lica, a u završenim procesima sud je izrekao ukupno 729 godina zatvora i jednu doživotnu kaznu. Gledano po nacionalnoj pripadnosti optuženih, najviše je Srba - 106, Hrvata je 31, Bošnjaka devet, Albanaca sedam, a dvojica su Makedonci. Srbi su dobili i najviše zatvorskih kazni - ukupno 554 godine i jednu doživotnu, Hrvati su osuđeni na 142 i Bošnjaci na 33 godine zatvora. „Blic“ prikazuje trenutni presek haške statistike:

SRBI

Na izdržavanju kazne (godina zatvora i država služenja kazne): Goran Jelisić - 40, Italija; Radoslav Krstić - 35, Velika Britanija; Dragoljub Kunarac - 28, Nemačka; Radomir Kovač - 20, Norveška; Duško Tadić - 20, Nemačka; Ranko Ćešić - 18, Danska; Darko Mrđa - 17, Španija; Dragan Obrenović - 17, Norveška; Mitar Vasiljević - 15, Austrija; Milorad Krnojelac - 15; Italija; Duško Sikirica - 15, Austrija; Zoran Vuković - 12, Norveška; Biljana Plavšić - 11, Švedska; Stevan Todorović - 10, Španija i Predrag Banović - osam, Francuska.

Prvostepene presude, čeka se odgovor na žalbu: Milomir Stakić - doživotna, Radoslav Brđanin - 32 godine, Momir Nikolić - 27, Dragan Nikolić - 23, Stanislav Galić - 20, Vid Blagojević - 18, Blagoje Simić - 17, Milan Babić - 13, Miroslav Deronjić - 10, Dragan Jokić - devet, Pavle Strugar - osam i Miodrag Jokić - sedam godina.

Izdržali kazne: Simo Zarić - šest godina, Miroslav Tadić - sedam, Milan Simić - pet, Milojica Kos - šest, Dragan Kolundžija - tri, Damir Došen - pet i Dragoljub Prcać - pet godina.

Čekaju na upućivanje na izdržavanje kazne: Zoran Žigić - 25 godina, Mlađo Radić - 20 i Miroslav Kvočka - sedam godina.

Suđenja u toku: Slobodan Milošević i Momčilo Krajišnik.

Pušteni na slobodu do početka suđenja: Momčilo Gruban, Jovica Stanišić, Franko Simatović i Vladimir Kovačević (zbog bolesti).

U pritvoru čekaju suđenje: Milan Milutinović, Dragoljub Ojdanić, Nikola Šainović, Vladimir Lazarević, Milan Martić, Mile Mrkšić, Veselin Šljivančanin, Miroslav Radić, Radovan Stanković, Mitar Rašović, Savo Todović, Gojko Janković, Željko Meakić, Dušan Knežević, Dušan Fuštar, Vojislav Šešelj, Dragomir Milošević, Ljubiša Beara, Milan Gvero, Radivoje Miletić, Drago Nikolić, Vinko Pandurović, Mićo Stanišić i Momčilo Perišić.

Povučena optužnica: Nenad Banović, Nikica Janjić, Dragan Kondić, Goran Lajić, Dragomir Šaponja, Nedeljko Timarac, Zdravko Govedarica (poginuo na ratištu u BiH), Gruban (bez imena), Predrag Kostić, Nedeljko Paspalj, Milan Pavlić, Milutin Popović, Draženko Predojević, Željko Savić, Mirko Babić, Nikica Janjić i Aleksa Krsmanović.

Preminuli: Slavko Dokmanović, 28. 6. 1999. samoubistvo u Hagu; Milan Kovačević, 1. 8. 1998. umro u Hagu; Đorđe Đukić, 18. 5. 1996. umro posle puštanja iz Haga; Momir Talić umro na VMA 28. 5. 2003. posle puštanja iz Haga, Vlajko Stojiljković, ubio se 11. 4. 2002. hicem iz pištolja na stepeništu Savezne skupštine u Beogradu; Nikica Janjić ubio se u Prijedoru.

Ubijeni prilikom hapšenja: Simo Drljača - ubijen 10. 7. 1998. dok se kupao na jezeru Gradina kod Omarske; Dragan Gagović - ubijen 1999. dok se u automobilu vozio sa petoro dece; Janko Janjić - ubijen 2000. u kući prilikom hapšenja, stradala i dva pripadnika Sfora.

Nedostupni sudu: Radovan Karadžić, Ratko Mladić, Nebojša Pavković, Vlastimir Đorđević, Sreten Lukić, Goran Hadžić, Vujadin Popović, Ljubomir Borovčanin, Stojan Župljanin, Milan Lukić, Sredoje Lukić, Dragan Zelenović, Zdravko Tolimir i Goran Borovnica (nestao 20. 3. 1995. na ratištu u BiH).

HRVATI

Osuđeni: Vinko Martinović, 18 godina; Mladen Naletilić - 20; Dario Kordić - 25; Ante Furundžija - 10; Drago Josipović - 12 i Vladimir Šantić 18 godina. Izdržali kazne: Tihomir Blaškić, Zdravko Mucić i Mario Čerkez po devet godina, Dražen Erdemović (pripadnik VRS) pet godina i Zlatko Aleksovski sedam godina. Pušteni do početka suđenja: Jadranko Prlić, Bruno Stojić, Slobodan Prljak, Milivoj Petković, Valentin Ćorić i Berislav Pušić. Povučene optužnice: Marinko Katava, Ivan Šantić i Pero Skopljak. Oslobođeni: Zoran Kupreškić, Marjan Kupreškić, Vlatko Kupreškić i Dragan Papić. Čekaju suđenje u haškom pritvoru: Ivica Rajić, Paško Ljubičić, Ivan Čermak i Mladen Markač. Čekaju suđenje u Hrvatskoj: Rahim Ademi i Mirko Norac. Nedostupan sudu: Ante Gotovina.

MAKEDONCI

Čekaju suđenje u haškom pritvoru: Ljube Boškovski i Johan Tarčulovski.

BOŠNJACI

Osuđeni: Hazim Delić na 18 i Esad Landžo na 15 godina zatvora. Suđenje u toku: Sefer Halilović, Naser Orić, Amir Kubura i Enver Hadžihasanović. Oslobođen: Zejnil Delalić. Čeka suđenje: Rasim Delić. Umro: Mehmed Alagić - 9. 5. 2003.

ALBANCI

Suđenja u toku: Fatmir Ljimaj, Haradin Balja i Isak Musliju. Oslobođen: Agim Murtezi. Čekaju suđenje u haškom pritvoru: Ramuš Haradinaj, Idriz Baljaj, Ljah Bahrimaj.

*****************
Od izlaska ovog teksta stvari su se nesto promenile - optuzbe su oslobodjeni Fatmir Ljimaj i Isak Musliju, a Haradinaj se brani sa slobode, uz dozvolu bavljenja politikom.
 
Управо спремам презентацију књиге Др. В. Шешеља: "Сведок одбране Слободана Милошевића у хашком процесу". Стенографске белешке са суђења, коментари Гојгићеве на Б92 и њених гостију ( а сећате се какве ликове је доводила у тв "процес"!) и говоре академика, професора Универзитета, новинара, публициста и других интелектуалаца у Сава центру на протестним скуповима против хашког трибунала. Књига обимна, чију вредност ће да процењују тек неки нови истраживачи у будућности, а не ови садашњи острашћени србомрсци и НАТОвски полтрони и плаћеници. Топло је препоручујем!
 
Strela:
Само сам желела да укажем на то какве "личности", са каквим "моралним" и "људским" квалитетима, као представници УН-а треба да спроводе "правду"....
Pisati o Haskom tribunalu danas na ovakav nacin stvarno je neprimereno.I to samo 4 dana kada nasa zemlja mora izvrsiti jednu od sudbonosnih obaveza prema tom sudu.Ovo je zaista
neshvatljivo i opet pretstavlja tvrdoglavo i nepotrebno kontriranje medjunarodnoj zajednici.Sada, kada maltene casovi otkucavaju da li ce Srbija nastaviti pregovore o evropskim integracijama,prijemu u partnerstvo za mir i NATO.U ovom momentu tako pisati o jednoj uglednoj medjunarodnoj instituciji je cist auto-gol za Srbiju.Pa da li vi mozete vec jednom da shvatite koliko ce donatorskih konferencija i ino-investicija opet zaobici Srbiju ako se nastavi sa ovakovim ponasanjem.Ja mogu da shvatim da bas svi nisu odusevljeni radom Haskog tribunala,ali sada nije vreme da se tako pise.Sta ce svet reci,sta ce opet misliti o nama.U Beogradu su prisutne mnoge strane institucije koje putem svojih namestenika budno prate situaciju u Srbiji.Ti isti izvestavaju svoje centrale o raspolozenju nacije i razmisljanju gradjana Srbije,i sada ovako mislim stvarno ne mogu da razumem.Pa da li vi mozete shvatiti da o svakom njihovom izvestaju ovisi opstanak ove zemlje.Prema tome mislim da bi ovakove komentare trebalo ostaviti za neko drugo vreme.Sada je vreme evropske integracije u punom zamahu koje nema alternativu.
 
-dreamcatcher-:
Pisati o Haskom tribunalu danas na ovakav nacin stvarno je neprimereno.I to samo 4 dana kada nasa zemlja mora izvrsiti jednu od sudbonosnih obaveza prema tom sudu.Ovo je zaista
neshvatljivo i opet pretstavlja tvrdoglavo i nepotrebno kontriranje medjunarodnoj zajednici.Sada, kada maltene casovi otkucavaju da li ce Srbija nastaviti pregovore o evropskim integracijama,prijemu u partnerstvo za mir i NATO.U ovom momentu tako pisati o jednoj uglednoj medjunarodnoj instituciji je cist auto-gol za Srbiju.Pa da li vi mozete vec jednom da shvatite koliko ce donatorskih konferencija i ino-investicija opet zaobici Srbiju ako se nastavi sa ovakovim ponasanjem.Ja mogu da shvatim da bas svi nisu odusevljeni radom Haskog tribunala,ali sada nije vreme da se tako pise.Sta ce svet reci,sta ce opet misliti o nama.U Beogradu su prisutne mnoge strane institucije koje putem svojih namestenika budno prate situaciju u Srbiji.Ti isti izvestavaju svoje centrale o raspolozenju nacije i razmisljanju gradjana Srbije,i sada ovako mislim stvarno ne mogu da razumem.Pa da li vi mozete shvatiti da o svakom njihovom izvestaju ovisi opstanak ove zemlje.Prema tome mislim da bi ovakove komentare trebalo ostaviti za neko drugo vreme.Sada je vreme evropske integracije u punom zamahu koje nema alternativu.

Salis se :confused: :confused:
Lako je tebi da se salis :roll:
Ja sam procitala nesto o jednom Francuzu, zamalo zrtvi opakog Najsa :evil:
Jedva se covek spasao, i naravno, prijavio :oops:
Najs je u jednom obracanju 'casnim" sudijama rekao: Ja sam ogranicen :wink:
Naravno da nije rekao u kom smislu :wink:
U kome god, podrzavam njegovu izjavu :wink: :wink:
 
ta tri ili cetiri dana sto su navodno ostala za izrucenje ratka mladica ce proci i sta onda ... cisto sumnjam da iko ovde u srbiji ima herca za tako nesto ... pa nije mladic tek tamo neki, zar ne ... sta ce biti tada? nista ... ponovo ce dati neki rok i tako u krug ... mada ja mislim da je sada Haski kazamat zauzet aferom od onog Dzefrija Najsa, pa nece ni primetiti tako nesto
 
no_problem:
ta tri ili cetiri dana sto su navodno ostala za izrucenje ratka mladica ce proci i sta onda ... cisto sumnjam da iko ovde u srbiji ima herca za tako nesto ... pa nije mladic tek tamo neki, zar ne ... sta ce biti tada? nista ... ponovo ce dati neki rok i tako u krug ... mada ja mislim da je sada Haski kazamat zauzet aferom od onog Dzefrija Najsa, pa nece ni primetiti tako nesto
Gledala sam tog nesrecnog Najsa u sudnici, pazite ovo: zatvori okice i drzi ih tako zatvorene, pa onda naglo pogleda, trep, trep, trep :wink:
Koliko sam puta bila "zatecena" ovom "divnom" pojavom :wink:
Ustao on tako (nije vazno ni zasto) i prvo sto rece (obracajuci se "casnim" sudijama) bi:
"Hvala vam sto ste dozvolili da se osmenem" :confused: :confused:
Kad je Milosevic dobio rec,prvo sto rece bi: Dozvolite i meni da se osmehnem :razz:
Sudije su jedva ostale mirne, dok se osoblje smejalo, neko u sake, neko javno :razz:
 
-dreamcatcher-:
Pisati o Haskom tribunalu danas na ovakav nacin stvarno je neprimereno.I to samo 4 dana kada nasa zemlja mora izvrsiti jednu od sudbonosnih obaveza prema tom sudu.Ovo je zaista
neshvatljivo i opet pretstavlja tvrdoglavo i nepotrebno kontriranje medjunarodnoj zajednici.Sada, kada maltene casovi otkucavaju da li ce Srbija nastaviti pregovore o evropskim integracijama,prijemu u partnerstvo za mir i NATO.U ovom momentu tako pisati o jednoj uglednoj medjunarodnoj instituciji je cist auto-gol za Srbiju.Pa da li vi mozete vec jednom da shvatite koliko ce donatorskih konferencija i ino-investicija opet zaobici Srbiju ako se nastavi sa ovakovim ponasanjem.Ja mogu da shvatim da bas svi nisu odusevljeni radom Haskog tribunala,ali sada nije vreme da se tako pise.Sta ce svet reci,sta ce opet misliti o nama.U Beogradu su prisutne mnoge strane institucije koje putem svojih namestenika budno prate situaciju u Srbiji.Ti isti izvestavaju svoje centrale o raspolozenju nacije i razmisljanju gradjana Srbije,i sada ovako mislim stvarno ne mogu da razumem.Pa da li vi mozete shvatiti da o svakom njihovom izvestaju ovisi opstanak ove zemlje.Prema tome mislim da bi ovakove komentare trebalo ostaviti za neko drugo vreme.Sada je vreme evropske integracije u punom zamahu koje nema alternativu.
Лако је теби да држиш такве проповеди. Твоја држава можда О В И С И од извештаја разних белосветских туриста који посећују ову власт у смислу притискања по оној народној: "ВРАТИ КОКО ШТО СИ ПОЗОБАЛА!" А они су подоста позобали и сада разни емисари долазе по своје. Тачно је да од нас ништа не зависи! Кад лака женска једном пристане на блуд, онда повратка нема. Само још ниже и ниже, до блата и каљуге, а онда је оставе да тамо цркне! ЗЕМЉО СРБИЈО, ПРОБУДИ СЕ! МАКНИ ОВЕ ПОЛИТИЧКЕ ПРО.....КЕ, УСПРАВИ СЕ, СПЕРИ БЛАТО СА СЕБЕ И ИЗАБЕРИ ДОСТОЈНЕ ВОЂЕ!
 
-dreamcatcher-:
Pisati o Haskom tribunalu danas na ovakav nacin stvarno je neprimereno.I to samo 4 dana kada nasa zemlja mora izvrsiti jednu od sudbonosnih obaveza prema tom sudu.Ovo je zaista
neshvatljivo i opet pretstavlja tvrdoglavo i nepotrebno kontriranje medjunarodnoj zajednici.Sada, kada maltene casovi otkucavaju da li ce Srbija nastaviti pregovore o evropskim integracijama,prijemu u partnerstvo za mir i NATO.U ovom momentu tako pisati o jednoj uglednoj medjunarodnoj instituciji je cist auto-gol za Srbiju.Pa da li vi mozete vec jednom da shvatite koliko ce donatorskih konferencija i ino-investicija opet zaobici Srbiju ako se nastavi sa ovakovim ponasanjem.Ja mogu da shvatim da bas svi nisu odusevljeni radom Haskog tribunala,ali sada nije vreme da se tako pise.Sta ce svet reci,sta ce opet misliti o nama.U Beogradu su prisutne mnoge strane institucije koje putem svojih namestenika budno prate situaciju u Srbiji.Ti isti izvestavaju svoje centrale o raspolozenju nacije i razmisljanju gradjana Srbije,i sada ovako mislim stvarno ne mogu da razumem.Pa da li vi mozete shvatiti da o svakom njihovom izvestaju ovisi opstanak ove zemlje.Prema tome mislim da bi ovakove komentare trebalo ostaviti za neko drugo vreme.Sada je vreme evropske integracije u punom zamahu koje nema alternativu.

Ах, значи све сам упропастила овом темом, и европске интеграције, и пријем у партнерство за мир и НАТО, и донаторске конференције...То је стварно много за моја нејака плећа...
 
Strela:
Ах, значи све сам упропастила овом темом, и европске интеграције, и пријем у партнерство за мир и НАТО, и донаторске конференције...То је стварно много за моја нејака плећа...
Ali nije dobro i nije vreme da se tako pise i razmislja.To nije pre svega pozeljno jedino ako cete zazmuriti na oba oka i zamisliti neki san.Ali toga nema,Srbiji su potrebni i krediti i strane ivesticije.Pa zar mislite da sada treba propustiti ovu sansu.Pre samo mesec dana Beograd je proglasen za najperspektivniji grad u regionu za inestiranje.I ako vi sada svim buducim investitorima i donatorima saljete ovakovu poruku, izrugujuci se evropskim i svetskim demokratskim vrednostima,kako mozete ocekivati njihov dolazak u Srbiju.Znaci po vasem da ste protiv toga da dodju strane investicije i da Srbija odlucno i nezadrzivo krene stopama zemalja evropske demokratske orijentacije.A pogotovo sada kada Srbija treba da proda NIS,EPS,MOB63,TELEKOM i mnoge rudne rezerve...Tu morate malo biti pragmaticni i takticni.Uostalom zasto sada i treba pokretati takove teme.
 
-dreamcatcher-:
Ali nije dobro i nije vreme da se tako pise i razmislja.To nije pre svega pozeljno jedino ako cete zazmuriti na oba oka i zamisliti neki san.Ali toga nema,Srbiji su potrebni i krediti i strane ivesticije.Pa zar mislite da sada treba propustiti ovu sansu.Pre samo mesec dana Beograd je proglasen za najperspektivniji grad u regionu za inestiranje.I ako vi sada svim buducim investitorima i donatorima saljete ovakovu poruku, izrugujuci se evropskim i svetskim demokratskim vrednostima,kako mozete ocekivati njihov dolazak u Srbiju.Znaci po vasem da ste protiv toga da dodju strane investicije i da Srbija odlucno i nezadrzivo krene stopama zemalja evropske demokratske orijentacije.A pogotovo sada kada Srbija treba da proda NIS,EPS,MOB63,TELEKOM i mnoge rudne rezerve...Tu morate malo biti pragmaticni i takticni.Uostalom zasto sada i treba pokretati takove teme.


hahahahaa ... kako ti kazes .... ovakve teme treba pokretati upravo radi odbrane srpskog naroda od zle ruke karle del ponte i zabrane haskog kazamata .......... nego da te ja pitam, ako imaju dokaze protiv vojislava seselja, zasto on tri godine sedi tamo bez ikakvog sudjenja, a dobrovoljno je otisao u hag
 
no_problem:
hahahahaa ... kako ti kazes .... ovakve teme treba pokretati upravo radi odbrane srpskog naroda od zle ruke karle del ponte i zabrane haskog kazamata .......... nego da te ja pitam, ako imaju dokaze protiv vojislava seselja, zasto on tri godine sedi tamo bez ikakvog sudjenja, a dobrovoljno je otisao u hag

Ovakve teme naročito pomažu odbrani srpskog naroda:roll: :lol:
A što se tiče Šešelja verovatno još uvek čeka sudjenje jer prevode tu knjigu o Džefri Najsu koju je napisao8-)
I to pomaže Srbiji, jako:roll:
 
no_problem:
pa mislim, biljoooo.............. jos ces ispasti kriva sto je srbija u dugovima do guse .... pa znas kako, mozda ces ispasti kriva i za otimanje kosova ... bolje nemoj da ih cackas ... vidis sta pisu sve o nama
Ма, наравно да је таквим србофобима сваки поштени српски патриота крив. Никад им доста српске крви. Не би били задовољни ни када би се цела Холандија поплавила српском крвљу. Какав Младић и Караџић! То је игранка без престанка. Докле год су њихови дужници на власти, прохтеви хашких кадија неће престати. Само: још, још, још... Много су они задужили себе код њих. 100 година да су на власти не би могли да им се одуже, и то увек уз песму о "европским интеграцијама, придруживању, партнерству за мир, људским правима, посебно мањина, заштити НВО и оних женетина...." ПА ДОСТА, БРЕ! Тек када народ отера ове дахије са оним моткама, знате већ каквим, СВАНУЋЕ НАМ!
 
Plava Bilja:
Gledala sam tog nesrecnog Najsa u sudnici, pazite ovo: zatvori okice i drzi ih tako zatvorene, pa onda naglo pogleda, trep, trep, trep :wink:
Koliko sam puta bila "zatecena" ovom "divnom" pojavom :wink:
Ustao on tako (nije vazno ni zasto) i prvo sto rece (obracajuci se "casnim" sudijama) bi:
"Hvala vam sto ste dozvolili da se osmenem" :confused: :confused:
Kad je Milosevic dobio rec,prvo sto rece bi: Dozvolite i meni da se osmehnem :razz:
Sudije su jedva ostale mirne, dok se osoblje smejalo, neko u sake, neko javno :razz:

Biljo, idi bre... Kakva fora!

36_1_75.gif
 
-dreamcatcher-:
Ali nije dobro i nije vreme da se tako pise i razmislja.To nije pre svega pozeljno jedino ako cete zazmuriti na oba oka i zamisliti neki san.Ali toga nema,Srbiji su potrebni i krediti i strane ivesticije.Pa zar mislite da sada treba propustiti ovu sansu.Pre samo mesec dana Beograd je proglasen za najperspektivniji grad u regionu za inestiranje.I ako vi sada svim buducim investitorima i donatorima saljete ovakovu poruku, izrugujuci se evropskim i svetskim demokratskim vrednostima,kako mozete ocekivati njihov dolazak u Srbiju.Znaci po vasem da ste protiv toga da dodju strane investicije i da Srbija odlucno i nezadrzivo krene stopama zemalja evropske demokratske orijentacije.A pogotovo sada kada Srbija treba da proda NIS,EPS,MOB63,TELEKOM i mnoge rudne rezerve...Tu morate malo biti pragmaticni i takticni.Uostalom zasto sada i treba pokretati takove teme.
Ти се, очигледно, спрдаш са овако озбиљним темама. Ма, ко је прогласио БГД за најперспективнији град и зашто баш сада? Сви знају да је БГД географски центар Балкана, а и да је уз Атину и био жила куцавица тога Балкана. И сада треба да нам неко то поново објашњава и открива нам топлу воду. и ко то озбиљан инвестира у Србију? Словенци? Хрвати? И које су светске банке овамо дошле и какве су камате прописале? Па што такве камате не уведу у својим земљама? КРВОПИЈЕ СУ ТО ПОД ЗАШТИТОМ ДОС-оваца! Па само је још остало да ДОС-овци продају НИС,ЕПС...руднике, и да нас доведу у тоталну зависност од Запада и Америке. Е, ТАДА СМО КАПИТУЛИРАЛИ, не у Куманову!
 
-dreamcatcher-:
Ali nije dobro i nije vreme da se tako pise i razmislja.To nije pre svega pozeljno jedino ako cete zazmuriti na oba oka i zamisliti neki san.Ali toga nema,Srbiji su potrebni i krediti i strane ivesticije.Pa zar mislite da sada treba propustiti ovu sansu.Pre samo mesec dana Beograd je proglasen za najperspektivniji grad u regionu za inestiranje.I ako vi sada svim buducim investitorima i donatorima saljete ovakovu poruku, izrugujuci se evropskim i svetskim demokratskim vrednostima,kako mozete ocekivati njihov dolazak u Srbiju.Znaci po vasem da ste protiv toga da dodju strane investicije i da Srbija odlucno i nezadrzivo krene stopama zemalja evropske demokratske orijentacije.A pogotovo sada kada Srbija treba da proda NIS,EPS,MOB63,TELEKOM i mnoge rudne rezerve...Tu morate malo biti pragmaticni i takticni.Uostalom zasto sada i treba pokretati takove teme.

А, зашто ви мислите да на овој планети постоји само Запад? Мислите ли заиста да Русија, или Кина, која ће за десетак година да буде главни инвеститор у САД - немају никаквих интереса да улажу у Србију? Имају, и те каквих! Међутим, садашњи квазидемократски режим у Србији је толико дужан Западу (који га је довео на власт), да у Србију не сме да пропусти ни "Р", ни "К" од руских и кинеских инвестиција!
Збиља сам импресионирана вашом тезом шта све Србија још треба да прода да јој, евентуално, у Хагу не побију баш све грађане. Можда само још своју кожу. Да ли би то било довољно? Можда. Зависи од дебљине коже. А од образа поготово.
 
Bereck:
Dobro veče želim svima.Ovdje je neko spominal g.Šešelja i štel bi sam reć da je pravi kit.
Al,sam nikak nekopčam zakaj je sam prošal u Hag i dal se ipak nije malo preračunal u toj tekmi s ovim tipovima u Hagu.

Kinfa, beži odavde, kad te dokače ne buš se osvestil za tekme :wink: Naše su mnogo žešće nego kod vas, doma... :lol: Sad buš videl svog bokca. :lol:
 
Bereck:
Dobro veče želim svima.Ovdje je neko spominal g.Šešelja i štel bi sam reć da je pravi kit.
Al,sam nikak nekopčam zakaj je sam prošal u Hag i dal se ipak nije malo preračunal u toj tekmi s ovim tipovima u Hagu.


vojislav seselj je srpski junak i otisao je da branio srpstvo tamo u haskom kazamatu dobrovoljno, a ne da mu oni tamo uskracuju osnovne slobode ... zasto recimo fond za hum. pravo ne reaguje povodom toga ... zato sto se zna ko su i sta su zar ne
 

Back
Top