Mali zeleni možda i postoje (možda samo mi ne znamo)

Milica Mandić

Početnik
Poruka
16
Mnogi razmišljaju da možda u univerzumu postoje vanzemaljci/drugi oblik života,ali sta ako su oni(zeleni) već stupili u kontakt sa Zemljom?Naravno, te poruke bi primila NASA, ali nisam baš sigurna da bi oni odmah pustili tu vest u javnost.Pa nije ni logično da tako nešto ide na radiju!Tako da, ko zna šta se sve dešava, dok mi nemamo ni ideju o tome.Ali opet kad bi svi to znali nastala bi totalna panika i haos.Možda ipak da nastavimo da se držimo onoga-blaženo neznanje :p
 
-Zašto SIGURNO?!
-al je velik ovaj svet :)

Kosmos je ogroman, da ne ponavljamo tu pricu 10 puta, pogledaj broj zveza samo u nasem Mlecnom putu, pa pogledaj broj planeta oko njih...pa sve to pomnozi sa brojem galaksija i uz pomoc teorije verovatnoce ces dobiti da kosmos vrvi od zivota...
Drugo, skorasnja istrazivanja potvrdjuju prisustvo zemljolikih planeta oko drugih zvezda, a do sada se o tome samo nagadjalo...
I trece, pa zasto smo mi toliko posebni da bi bili jedini u kosmosu?
 
da.....
inace, da je neko stupio u kontakt sa nama, za vreme drevnih civilizacija, mi bi to znali 100 %....

medjutim, ne iskljucujem mogucnost primanja vanzemaljskog signala, a da to neko krije....znam da se to kosi sa mojim prethodnim postovima, ali mozda je tako....

kazem to namerno zato sto isto tako ne iskljucujem moguncnost da su neki radio amateri primili iste te signale...
 
Oberštagod je rekao lepo i tačno - nema šanse da ne postoje. He, zanimljivo je to o drevnim civilizacijama, mislim - zašto bi oni morali biti razvijeni u našem vremenu?
Evo jedne ideje, mislim da je logična:
Na primer, zašto je nemoguće putovanje kroz vreme?
Zato što je vreme prošlo, a ono koje će se tek desiti se još nije desilo. He, prosto. To bi moglo da bude objašnjenje, a u prilog tome ide činjenica da bismo mi morali znati sada da li je putovanje kroz vreme moguće. Recite da niko ne bi putovao baš u naše vreme, danas, ovde?
Jedna od opcija jeste da sve to zaista neko kontroliše, možda upravo ovi koji nas "posećuju" iz budućnosti ali, zaboga, večnost??? Ako je putovanje kroz vreme moguće, to znači da za čitavu večnost niko ko se setio da se vrati u 2006. pa sve unazad, nije uspeo da se oda, ili je vek čovečanstva poražavajuće kratak? :(
Zatim, neću da lupam koliko je čoveku trebalo da se razvije u ovo što je danas, ne znam ni približno, ali za to vreme je paralelno mogla postojati savršeno razvijena zajednica vanzemaljaca na drugoj planeti, ili kao što neko reče - ako već svemir vrvi od života, zar u tolikom vremenskom periodu niko ne bi došao da nas porobi, obuči, upozna...?
Pre hiljadu godina NASA nije ni postojala, ali šansa da je postojala savršeno razvijena zajednica na nekoj planeti je ista kao i danas. Razumete? :)
Svi, kada govorimo o upoznavanju vanzemaljske civilizacije, uzimamo da ćemo ih jednom mi pronaći, tj. da ćemo se razviti dovoljno da ih pronađemo.
Do sada bi neko pronašao nas?
Ili smo mi, da prostite, u nekoj vukojebini? :mrgreen:
I sve ovo govori (zanimljivo) u prilog temi, tj. da su nas vanzemaljci odavno kontaktirali, ali da se o tome ćuti...
Sa druge strane, ko zna koliko nas je različitih vanzemaljaca i njihovih rasa kontaktiralo :shock:
Opet, pre hiljadu godina mislim da niko nije imao ambiciju da tako nešto drži u tajnosti, osim, eventualno, samih vanzemaljaca...
Još jedna stvar. Ne mislim da će ljudi biti sposobni da "uhvate signal" pre (ili mnogo pre) nego što izmisle letelicu koja će otputovati, pa dovoljno daleko.....
Ali, na kraju, sve nekako deluje pusto i usamljeno..... A nema logike.
 
Mi računamo da ćemo uhvatiti signal od njih,ali kolike su šanse da su oni tako daleko od nas,a da razmišljaju na bar sličan način kao mi i da su izumeli tenologiju istu kao čovek.Možda su nam sve vreme pred nosom,ali ih mi ne kontamo jer (najverovatnije) ne možemo da ih ‚‚osetimo‚‚ našim čulima.A možda i nisu problem čula.Čovek koristi samo minimalan procenat mozga!Možda smo jednostavno GLUPI u odnosu na njih.Šta ako su oni neki drugačiji vid materije, koji mi ne možemo da prepoznamo?A inače,oko napada,ako budu dovoljno pametni da nas nadju, neće nas sigurno napasti, jer pamet podrazumeva ne varvarsko ponašanje. 8)
 
ukoliko oni znaju za nas, pokusace kontakt bez obzira u kom obliku ziveli...jednostavno, inteligencija podrazumeva radoznalost, tako da ako je to slucaj, imali bi konakt...
nego, kada je u pitanju ovozemaljska tehnologija (da se ogranicimo na ovaj vid postojanja ) i ovakav vid zivota (zasnovan na ugljeniku) i mali zeleni bi imali prilicne slicnosti sa nama, tako da bi verovatno koristili slicnu tehnologiju za komunikaciju - radio talase.
E sad...svi znamo koja su ogranicenja u koriscenju radio talasa - njihova 'mala' brzina u odnosu na prostransta svemira, tako da uopste nije cudno sto mi ne hvatamo signal od njih, ili bolje reci oni ne hvataju signal od nas. Ako u okolini stvarno postoji neka civilizacija koja osluskuje i ceka nas, ona verovatno tek sad dobija prve radio signale sa zemlje - prva emitovanja radio i tv programa.
 
Inace ja živim na kiseoniku, a za ostale ne znam... ;) U svakom slučaju, to sve važi pod predpostavkom da oni imaju bar malo sličnosti sa nama.Ali možda je baš to problem čoveka, što ga ograničavaju sopstvena iskustva! Mi stalno polazimo od sebe, onoga šta radimo i stvari na osnovu kojih živimo.Očigledno da i mašine pravimo po uzoru na sebe-one su napravljene da moraju da rade na neko gorivo, kao što mi moramo da ‚‚radimo‚‚ na hranu i piće.Možda vanzemaljci ne moraju da nadoknadjuju potrošenu energiju.Naravno to je za nas potpuno neprivatljivo, jer u NAŠEM svetu, i po NAŠIM zakonima(fizičkim,ne pravnim :-D ) to nije moguće.Ali sve te zakone je smislio čovek,koji opet napominjem, koristi samo minimalan procenat mozga.
 
Milica Mandić:
Inace ja živim na kiseoniku, a za ostale ne znam... ;) U svakom slučaju, to sve važi pod predpostavkom da oni imaju bar malo sličnosti sa nama.Ali možda je baš to problem čoveka, što ga ograničavaju sopstvena iskustva! Mi stalno polazimo od sebe, onoga šta radimo i stvari na osnovu kojih živimo.Očigledno da i mašine pravimo po uzoru na sebe-one su napravljene da moraju da rade na neko gorivo, kao što mi moramo da ‚‚radimo‚‚ na hranu i piće.Možda vanzemaljci ne moraju da nadoknadjuju potrošenu energiju.Naravno to je za nas potpuno neprivatljivo, jer u NAŠEM svetu, i po NAŠIM zakonima(fizičkim,ne pravnim :-D ) to nije moguće.Ali sve te zakone je smislio čovek,koji opet napominjem, koristi samo minimalan procenat mozga.
slazhem se sa tobom,mala,ali da nije tako sve bi se svodilo na puste mashtarije...
 
Ja sam cula da ima nekih vanzemaljaca koji izviru iz crnih rupa

d030.gif
 
A šta ako oni uopšte neće da stupaju u kontakt s nama.Pošto stalno predpostavljamo da su inteligentniji,možda nas oni već hiljadama godina samo posmatraju, i čekaju dolazak nove, inteligentnije vrste na Zemlju.Naravno to će se najlakše desiti nestankom čovečanstva. Ako ljudi nastve ovako ,vrlo brzo će doći do šeste katastrofe, odnosno kraja čovečanstva.Ali pošto život neće nestati, doći će one bolje vrste od koji će vanzemaljci verovatno imati više koristi nego od nas!
:sad:
 
@milica manditj
A mozhda su oni medju nama.A mozhda nam stavljaju tablete u sarme.A mozhda je baba savka sa shestog sprata vanzemaljac.Mozhda mozhda mozhda...mozhda je ovo sve iluzija koju vanzemaljci projektuju u nash mozak...ali takvim razmishljanjem nigde netjemo otitji sem u ludilo.
e sada shto se tiche ovoga posmatranja.Ja shvatam da mi nismo previshe advanced u astronomiji ali ipak neki fizichki zakoni se ne mogu oboriti.Oni nas ne mogu posmatrati a da mi pojma nemamo o njixovom postojanju.Chak i sa sega-mega zaebanim teleskopom koji bi uvetjavao i do milijaru puta oni nas ne mogu posmatrati van nasheg Solarnog sistema.A da su tu videli bismo ih.E sad,sve se to svodi na nagadjanja.
Iz nekih postova sam zakljuchio da si sedmi razred,pa tju pretpostaviti da nisi prochitala Odiseju?Prochitaj,ako te interesuje neshto vishe na ovu temu.Mozhda dobijesh par ideja.I mozhda ti nekoliko stvari bude jasnije.Takva je ideja retzimo sasvim logichna.Takodje ti preporuchujem,kada budesh imala vremena da prochitash serijal 'Rama' koji je takodje napisao Artur Klark.Uopshte chitaj dosta Klarka ako te zanimaju takve ideje sa vanzemaljcima,on ima nekoliko veoma zanimljivih.Ako ne mozhesh da ih nadjesh,a zainteresovana si da ih prochitash ,mogu ti ih poslati u digitalnom formatu.
 

Back
Top