Štrajkovi prosvetara

Petar_FPN:
meni je najjace sto prosvetari traze valjda povechanje od 35%,a lekari ne strajkuju,jer se plashe da traze 1,3 posto...ma bezobrazluk:)..vechito nesto oni hoce...;)

Црни Петре...немој то више да радиш.Полу информација је кад-кад гора него потпуна не информисаност.
Цена рада за здравство је утврђена протпколом и имала је извесне корекције током 2005. и почетком 2006. године.Проценат који си ти навео у номиналном износу је у складу са кретањем зарада као и код осталих запослених који своје зараде остварују из Буџета РС.
Просветари траже повећање зарада и тај проценат који је нешто изнад 30 укључује повећање зараде из новембра 2005. које је било 5,4% предвиђену инфлацију од 9,2% као и повећање кроз коофицијенте за наставно особље око 15% и не наствно особље за 1%?????
Чињеница је да ни једнима ни другима плата није довољна ни за прост биолошки опстанак.
Никада незнаш шта те чека у животу,може се десити да и ти након завршеног факултета останеш да радиш у обраовању...тврдим да ћеш тада променити мишљење.
А штрајк је као што предпостављам да знаш ЛЕГАЛНО средство синдикалне борбе.
Но о штрајку као методу борбе можемо полемисати касније.
И још један мали додатак...није предвиђено једнократно повећање у том проценту,већ да тај износ повећања буде исплаћен до краја 2006.
 
L.1:
Чињеница је да ни једнима ни другима плата није довољна ни за прост биолошки опстанак.

А штрајк је као што предпостављам да знаш ЛЕГАЛНО средство синдикалне борбе.
Но о штрајку као методу борбе можемо полемисати касније.
Ni jednima ni drugima, ali ni osmima, jedanaestima ili dvestosedamdesetšestima, zar ne? Pa se ne hvataju svi za legalno pravo štrajka jednom mesečno. A da ne pričam da imaju oko 4 meseca neradna u toku godine... Plaćena...
 
jomini:
Ni jednima ni drugima, ali ni osmima, jedanaestima ili dvestosedamdesetšestima, zar ne? Pa se ne hvataju svi za legalno pravo štrajka jednom mesečno. A da ne pričam da imaju oko 4 meseca neradna u toku godine... Plaćena...
Šefe, pa bar si ti bio obično tolerantan, izgleda da su ti se prosvetari baš zamerili...Nije bitno da li su prvi, peti ili stoti, to im je zakonsko pravo i koriste ga. A ne štrajkuju baš ni jednom mesečno...Što se tiče 4 meseca neradna u toku godine to je priča koja uopšte nije tačna.
 
Da, nije... Imaju obavezu da nešto rade i posete školu za vreme prijemnih i popravnih ispita.
A nisu mi se zamerili, nego su dosadni. I većina njih posao obavlja bahato poput dobrog dela zdravstvenih radnika... I da, nije jednom mesečno... Malo ređe.
 
Pa kad dodamo 5, 6, ne retko i manje časova dnevno, eh... Kažu neki - a priprema??? Pa da, prve godine se odradi, i onda do kraja života koriste iste...
Samo pošteno momci i devojke... I realno...
 
Dobro, znam da kao ucitelj navijas za svog ucenika Dlakavog jer je svakom ucitelju drago kad ga ucenik nadmasi. To nas dovodi do zakljucka da mu ti dodjes kao neki prosvetar, malo neuobicajen ali prosvetar.
Mozda si zbog toga i ljut na kolege kojima je opao moral.
Ko zna.
U svakom slucaju, Dlakavi ima manji broj pokusaja te je na drugom mestu. Nije da se ne trudi, naprotiv, ali treba jos mnogo toga da ucini da bi postao nesto.
Ja sam tu negde iza vas jer sam nesto kratak sa vremenom te ne mogu toliko da pokusavam. A i radim.
 
PAC-PAC:
Dobro, znam da kao ucitelj navijas za svog ucenika Dlakavog jer je svakom ucitelju drago kad ga ucenik nadmasi. To nas dovodi do zakljucka da mu ti dodjes kao neki prosvetar, malo neuobicajen ali prosvetar.
Mozda si zbog toga i ljut na kolege kojima je opao moral.
Ko zna.
U svakom slucaju, Dlakavi ima manji broj pokusaja te je na drugom mestu. Nije da se ne trudi, naprotiv, ali treba jos mnogo toga da ucini da bi postao nesto.
Ja sam tu negde iza vas jer sam nesto kratak sa vremenom te ne mogu toliko da pokusavam. A i radim.
Hehe, simpatičan si... Neka... Ima dana za objašnjavanja, sad moram ići na kratko. Ti malo presaberi ovo o prosveti, ali realno i pošteno.
I možda ''zvuči'' i ''podseća'', ali treba da nam je svima vodilja.
 
Petar_FPN:
meni je najjace sto prosvetari traze valjda povechanje od 35%,a lekari ne strajkuju,jer se plashe da traze 1,3 posto...ma bezobrazluk:)..vechito nesto oni hoce...;)
Prvo, lekari (zdravstvo)dobilo je povecanje od 43odsto, i zasto bi oni sada strajkovali :confused:
Prosvetari nisu dobili ni ono sto im je jos prosle godine obecano, ili to ide po "ratama" tako da se i ne oseca, naprotiv, ne moze da stigne mesecnu ifnlaciju.
Moja sestra je profesor, njena plata je 26O evra, pa ako je to plata, ja ne znam sta je milostinja. Ne pricajte o necemu u sta niste bas upuceni :roll: :roll:
 

Back
Top