jednostavno pitanje...

Sal:
Ako je jaje starije od kokoske.......

ako si pristalica Darwinove teorije onda bi trebalo da ti bude jasno da je jaje svakako starije od kokoske... a i ako nisi, pa to je logicno: kokoska takva kakva je sada nije uvek postojala, sto znaci da je postojalo jaje koje je izleglo prvu kokosku (onakvu kakvu je mi danas znamo)... e sad, ako ti mene pitas ko je sneo to jaje, onda... pa probaj to pitanje na nekom decijem forumu :)) no offense
 
Sal:
Ako je beskonacnost apsolutna, kako i jedna velicina moze biti veca...ili manja?

e nemoj sad da mislis da imam nesto sa tobom, ali kako beskonacnost moze biti apsolutna? samo ime govori da je to nedefinisano... uostalom velicine ne mogu nikako imati beskonacnu vrednost (samim tim sto to i nije vrednsot sa nase, da tako kazem "trodimenzionalne tacke gledista" (ili mozda jeste, sto je usko povezano sa time da li svemir ima kraja)) mogu samo teziti ka beskonacnosti, barem sa nase tacke gledista... ja bih rekao da je sve to relativno, ali veoma znaimljivo za one koji mogu bar donekle da zamisle i shvate...

P.S. Nemojte se ljutiti ako preterujem , ja samo iznosim svoje ideje (mislimda zato i sluzi forum) a ako se neko ne slaze voleo bih da to kaze, posto sam voljan cuti znaimljive ideje i pretpostavke na ovako diskutabilne teme... :)
 
Garwor:
definisi duzinu prave i poluprave


nisam odgovotio na ovo pitanje posto bi to trebalo svi da znamo (ucili su nas u osnovnoj)
da budem iskren ne znam tacnu definiciju, ali mislim da svi znamo sta prestavlja prava a sta poluprava (barem znamo logiku) a to je sasvim dovoljno da bi razumeo pitanje... koliko je moguce razumeti :)
 
wisemen:
e nemoj sad da mislis da imam nesto sa tobom, ali kako beskonacnost moze biti apsolutna? samo ime govori da je to nedefinisano... uostalom velicine ne mogu nikako imati beskonacnu vrednost (samim tim sto to i nije vrednsot sa nase, da tako kazem "trodimenzionalne tacke gledista" (ili mozda jeste, sto je usko povezano sa time da li svemir ima kraja)) mogu samo teziti ka beskonacnosti, barem sa nase tacke gledista... ja bih rekao da je sve to relativno, ali veoma znaimljivo za one koji mogu bar donekle da zamisle i shvate...

P.S. Nemojte se ljutiti ako preterujem , ja samo iznosim svoje ideje (mislimda zato i sluzi forum) a ako se neko ne slaze voleo bih da to kaze, posto sam voljan cuti znaimljive ideje i pretpostavke na ovako diskutabilne teme... :)
Pa vidi, napisao sam apsolutna zato sto ja pokusavam beskonacnost da zamislim bez pocetka i kraja, u svakoj poznatoj i nepoznatoj dimenziji. To znaci da je nemerljiva ili odredjena nekoj vansvemirskoj konstanti u kojoj ne vaze nikakvi drugi zakoni sem apsolutisticki i iskljucivi, to jeste sve oko granica naseg svemira je apsolutno, i to jeste ta konstanta nemerljivosti.Iskljucivo je to sto je nas svemir referenca za tu konstantu/beskraj.
Jer nista/beskraj je liseno prostorvremena i kao tako samo ne moze opstati bez samog sebe, kao ni bez barem jednog svemira koji ce ga 'priznati' samim svojim granicama...
Znam da zvuci tupavo i glupo, ali to je model mog beskraja i naseg svemira.Drugi neznam sebi zamisliti...I molio bih pre javnog ismevanja da se prvo malo udubite u moj model, mozda vidite neku logiku u njemu, znaci mogao bi se nadograditi...ili urusiti sam u sebe

I znam da nemas nista protiv mene...Jer tu smo (barem ja) da nesto i naucimo, pa makar i ono kako ne treba raditi.
poz
 
wisemen:
e nemoj sad da mislis da imam nesto sa tobom, ali kako beskonacnost moze biti apsolutna? samo ime govori da je to nedefinisano... uostalom velicine ne mogu nikako imati beskonacnu vrednost (samim tim sto to i nije vrednsot sa nase, da tako kazem "trodimenzionalne tacke gledista" (ili mozda jeste, sto je usko povezano sa time da li svemir ima kraja)) mogu samo teziti ka beskonacnosti, barem sa nase tacke gledista... ja bih rekao da je sve to relativno, ali veoma znaimljivo za one koji mogu bar donekle da zamisle i shvate...

P.S. Nemojte se ljutiti ako preterujem , ja samo iznosim svoje ideje (mislimda zato i sluzi forum) a ako se neko ne slaze voleo bih da to kaze, posto sam voljan cuti znaimljive ideje i pretpostavke na ovako diskutabilne teme... :)
Beskonacnost jeste apsolutna.Samo nama ni apsolutnost te vrste ni beskonacnost nije poznata.NIkada je nismo iskusili.Ali teorijski je mozhemo opisati.Kao shto ne mozhemo praktichno potvrditi da je svemir star 13 milijardi godina,mozhemo to teorijski utvrditi.Tako je i sa beskonachnoshtju.Retzimo,u teoriji chak imamo beskonachnost.Svima nam je iz nekog ich razreda poznato 3,5 sa tachkom iznad retzimo...
 
Bravo, Oxi. Nisam se setio PI-a. Al na temu beskonacnost...Pitajte moju lokalnu cicu-micu konobaricu u mojoj lokalnoj birtiji..Zenska je naj-autoritet za beskraj...
Ovako kaze: Tvoj beskrajni dzep oblika crne rupe...i moja zaliha ladnog Jelena u x-dimenzija cine apostulate bezgranicnog apsolutnog vremenprostornog cuganja koji opet vodi u beskrajnu alkodimenziju sustine zivota i svega...:):):)
 
Pa sad ozbiljno...Kad si trezan i koristan clan ovog drustva, nema nauka od tebe nista...
Jebte, od Njutna koji je prve zakone gravitacije skontao u "hepi stanju" ( pukla ga masa od 300g, sa visine x, ubrzanja y) pa do Ajnstajna...Pazljivo mu sagledaj svaku fotografiju...Ma, covece, non stop pijan kao majka...Vodenkasti pogled, podocnjaci tamni i veliki kao preprzeni luk u ciganskoj tavi...Kljukala ga Mileva domacom sljivom u ime nauke..
Da nekazem za bolesnog Klarka koji je napisao epohalna dela opsteci sa (salu na stranu-zalosno)
decacima...
Kad skontas, ima jos more tih primera...
E, ja nisam isao u gim. nego srednju turisticku, i svaka mi je bila zlatna...Narocito u marxizmu
Non stop sam bio ljubazno zamoljen da cuvam s vana ucionicu i u miru porazmislim o svojim idejama...
I opet tvrdim da je beskraj apsolutan i iskljuciv...pisao sam vec..
 

Back
Top