Heroes of might & magic 5

zar je izasao?
Znam da su ga vracali jer beta testiranje nije dobro proslo, igraci su bili nezadovoljni.
Samo da naprave klon trojke sa boljom 3d grafiom i igra ce biti ekstra.
Cetvorku su bas za*r*li :lol:
 
ja sam igrao jedino Heroes Chronicles,i meni je ono najlepsa potrebna grafika,2d,crtana.
obozavam potezne strategije,pun mi je qratz ovih ultrabrzih RTS-ova i 3D grafike.
po meni je bolje da je ostala 2d grafika.
 
Sad sam malo (vise) igrao Heroes of might & magic 3 WOG i evo kako je bilo
untitled14vk.jpg
a060.gif
 
ti si nest zesce pobrkao.
Heroes 3 return to erathia je originalna trojka i prvi u nizu.
Chronicles je mislim ciklus od nekih 3 ili 5 diskova i oni idu posle originalne trojke a zadnji u nizu addon dodataka za heroes 3 kojih je bilo podosta ali skoro svi su se svodili na istio. Nove mape (dodat je valjda jos jedan artifac kojeg heroj moze da ponese) i nove kampanje.
 
ja sam igrao samo IV i svidelo mi se-u grupi moze da ti bude "samo" 7 heroja pa kad se nabudzaju pale i zare sve pred sobom...inace V nece ne pave ljudi odgovorni za III i IV samo su dobili autorska prava...a bio je forum gde su ljudi davali savete-predloge programerima naravno svi su zelili III...ne znam kako ce to sve ispast...
 
da cetvorka je ok ako je shvatis kao borbu heroja(bez vojske !) protiv svih ostalih, mislim na kampanje. Jedino tako mi je bila zanimljiva. Obozavao sam da onu prvu kampanju ( sa varvarom ) prelazim samo sa jednim herojem, dobro mora na prvih nekoliko nivoa da imas neku vojsku, dok mali ne ojaca :)
 
nece zato sto je 3do (ili kako se vec zove) firma koja je stvorila heroje pukla :lol:
Nema ih vise.
Inace da to je bio mozda i najveci problem heroja koji se pokusao ispraviti u cetvorci ali neuspesno (posto je i sama cetvorka lose uradjena) a to je sprecavanje pravljanje Terminatora.
Znaci pola igre oprezno napadas i jacas heroja kojeg bildujes i onda kad napravis tantora krenes napred i gazis sve pred sobom.
 
Nije to bas tako bilo.

Osim toga to je i ideja III. Samo neuspeshno izvedena. I tamo je bila zamisao da pola misije skupljash resurse i gradish vojsku, a posle da se prosetash po mapi. Ova ideja cetvorke je elegantnija i igrivija, jer heroja prenosih u sledecu misiju i ne gubish vise vreme na dane i nedelje nekog bespotrebnog resurs menadzmenta, vec se koncentrises na strategiju i taktiku.

III nije donela ama bash nishta novo u odnosu na II, vec je usporila i ugusila. IV je donela mnogo toga novog RPG elemente kod heroja, ubrzala igru, povecala igrivost, ispeglala sve ono shto me je nerviralo kod III.

E sad, uvek postoje ubice ideja o novim stvarima. Ja nisam takav. Dao sam fer shansu IV i dopala mi se. To cu uciniti i sa peticom, iako sam vec izneo zamerke da su ruje mogle malo vise da se potrude i pokusaju da V ne lici bash toliko na Etherlordse - takodje odlicnu igru koju bih preporucio svim ljubiteljima Heroja ili Magic The Gatheringa.
 

Back
Top