SRECAN DAN DRZAVNOSTI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kill Bill

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
464
Postovane kolege,
zelim da Vam cestitam 27.April. Dan drzavnosti SRJ , nepostojece drzave, koji se danas , naravno , neradno , kako to i prilici nama, slavi.

Da li neko ima neko smisleno objasnjenje , zasto se u ovoj , nasoj, zbunjenoj Srbiji, stalno slave neki rodjendani , nekih drzava, koje su prestale da postoje, a mi , jos godinama nakon
toga , i dalje slavimo njihov nastanak.

Tako je bilo i sa 29. Novembrom, tako je i sada....

Nadovezujuci se na to, ima lli neko da mi pomogne da razumem , zasto ova drzava i dalje nema himnu, grb, i zastavu ?
Zasto koristi privremena resenja, ili jos uvek ,kao u slucaju ove smejurije oko himne, i dalje rabi ono sto je odavno kod drugih na djubristu istorije?

Da li je krivica za tako , naizgled , banalne , gluposti na politickim elitama, koje su katastrofalno inertne, lenje, nesposobne, gllupave, pa verujem i jednim delom zlonamerne?
Ili je krivica u svima nama, koji nismo toliko sposobni i zreli da izguramo tako sitne pomake, u menjanju nasih navika i zivota, a ocekujemo da nam se dese neke lepse , krupnije promene?
 
Kill Bill:
zelim da Vam cestitam 27.April. Dan drzavnosti SRJ , nepostojece drzave, koji se danas , naravno , neradno , kako to i prilici nama, slavi.

Ne hvala za čestitke, pošto sam ja danas odradio puno radno vreme, a imam nešto posla da završim i kod kuće.

Praznike za koje se ne radi treba zakonom ukinuti. Ljudima treba samo dozvoliti da slave verske praznike, ako hoće, i to tako što će se izjasniti koje su veroispovesti, koju slavu slave (i slično), čime bi stekli pravo da im određeni datumi budu slobodni. Naravno, sa izvesnim ograničenjima, jer oni muslimanski praznici umeju da potraju k'o gladna godina.
 
Wesley Earl Craven:
jer oni muslimanski praznici umeju da potraju k'o gladna godina.


Ne bih da pametujem niti da branim muslimane ali sto se praznika tice, vise su nego skromni.. Imaju svega 3 vjerska praznika tokom jedne godine i dva od tri slave/postuju se 3 (tri)dana dok nova godina se slavi kod njih 2 dana..

Da ne bude zabune mjesec Ramazana se ne slavi cijeli mjesec vec je to mjesec posta nakon cega slijedi Bajram koji se proslavlja 3 dana..

Dakle, Slatki Bajram (kako mi zovemo, je kada se pravi Baklava) / 3 dana
Kurban Bajram / kada se prinosi zrtva / 3 dana
i na kraju Hidzretska nova godina koja se slavi 2 dana.. Kad sve saberes to je 8 dana u godini..

Prema tome, sto se tice slava i proslava sa nama je to dosta vise...
 
Wesley Earl Craven:
Ne hvala za čestitke, pošto sam ja danas odradio puno radno vreme, a imam nešto posla da završim i kod kuće.

Praznike za koje se ne radi treba zakonom ukinuti. Ljudima treba samo dozvoliti da slave verske praznike, ako hoće, i to tako što će se izjasniti koje su veroispovesti, koju slavu slave (i slično), čime bi stekli pravo da im određeni datumi budu slobodni. Naravno, sa izvesnim ograničenjima, jer oni muslimanski praznici umeju da potraju k'o gladna godina.

Slazem se sa Veselim....osim ovo za muslimane...i dodao bi, pored verskih praznika, treba proslaviti i Novu Godinu, brate.....

Veci je problem, stalno dovijanje oko spajanja nekoliko praznika, pa se to stvarno otegne...

p.s.
voleo bi da mi neko da neki odgovor....zasto smo , bre, takvi debili??? pa slavimo ovakve gluposti???
 
Kill Bill:
Poenta je zasto slavimo idiotski praznik nepostojece drzave????
Kao sto smo godinama slavili Jajce...

Zbog nerada.

1. zato što oni koji bi trebalo da ukinu praznik nepostojeće države ne rade kako treba
2. zato što je ukidanje neradnih praznika uvek nepopularan potez...
3. ... u narodu koji je izgubio sve radne navike ali ne i naviku da kukumavči
 
Kill Bill:
MMMMMMmm.....BAKLAVA :-D :-D :-D :-D :-D

Brate, kad je taj ,slatki??????? :-D
hahahaha..

Dobra ti ova. Na zalost ne znam tacne mjene mjeseca kod muslimanskog kalendara i ne mogu da ti sa sigurnoscu tvrdim kada ce.. Prosle godine je bilo na kraju oktobra, nakon mjesecnog posta..

Ove godine ne znam kada nastaje Ramazan..

Cim bude Bajram javljam...

Poz.....zzzz
 
@kill bill
da ali ti je izbor uvek ogranichen...mi samo od loshih ponuda glasamo i biramo onu koja nam je shatro najbliza...u svakoj partiji i organiuzaciji vazi nesto sto se zove gvozdeni zakon oligarhije...ko god da se ukljuchi u politiku,skoro da nista ne moze da uradi-na kraju uvek ispliva idiotska svita oko lidera koji se pitaju o svemu..
kao i sami izbori-kad ti neko drugi sastavlja listu za koju mozes da glasas,i kad moze da menja redosled na njoj,samo je iluzija da imash slobodu biranja na izborima...ma,da ne duzim...
u pravu si da je garnitura po nashoj meri..rek'o,aj' da ne pljujem po narodu...;)
 
@Petar FPN

u pravu si da je garnitura po nashoj meri..rek'o,aj' da ne pljujem po narodu.

Narod nije sveta krava, i ako je zasluzio, u odredjenim istorijskim okolnostima pravio pogresne izbore, i cinio gluposti ( govorim o vecini, naravno) treba ga i iskritikovati, a bogami i ispljuvati.....

Pa nemze stalno svaka glupost da se krije iza sintagme : Narod odlucio....i shlus :twisted:
 
Petar_FPN:
@kill bill
apsolutno si u pravu;)...nego,neko me je vech ranije kritikovao da "ne podnosim" narod(kako je to moguche,nemam pojma),pa se ja sad drzim,kao gotivno u odnosu na masu...licemer:)

Pa , brate, kad bi se ja obazirao na kritike svaki put kad kazes NAROD, KOSOVO, ......... ..meni je te demagogije pun........... :twisted:
 
Petar_FPN:
zveja,srbija,nikad jugoslavija!
...a idiotske praznike slavimo jer nam je politicka garnitura id...;)

Дај, бре Петре напиши то к'о чо'ек :D

ЗВЕЗДА, СРБИЈА, НИКАД ЈУГОСЛАВИЈА!

zvezdas1260014qp.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top