HipHop u Srbiji?

Rdja

Početnik
Poruka
3
Da li smo orginalni ili ovce koje slede sve sto se servira?
Engleske reci u nazivima grupa, pesama, ekipa, desavanja...?
Uticaj Usa,Nemacke, ili neke druge scene?
Odnos kvaliteta muzike i tekstova kod nas?
Da li su izdanja koja imamo nasa najaca reprezentacija?
Da li mozemo da izguramo svoj pravac u HipHop kulturi?
 
Rdja:
Da li smo orginalni ili ovce koje slede sve sto se servira?
Engleske reci u nazivima grupa, pesama, ekipa, desavanja...?
Uticaj Usa,Nemacke, ili neke druge scene?
Odnos kvaliteta muzike i tekstova kod nas?
Da li su izdanja koja imamo nasa najaca reprezentacija?
Da li mozemo da izguramo svoj pravac u HipHop kulturi?

e pa nismo ga mi smislili, mora malo i da se sledi
 
Mozda ih nasi malo kopiraju ali to je prisutno u skoro svakoj vrsti muzike......svi se trude da budu dobri kao njihovi uzori, bilo da je u pitanju 2pac ili Metallica......
A sto se tice nase hip-hop scene ona je dosta napredovala u poslednjih nekoliko godina...retko koja vrsta muzike moze da mi se svidi, ali pored trance-a...rejva, hip-hop je definitivno moj izbor
 
Rdja:
Da li smo orginalni ili ovce koje slede sve sto se servira?
Engleske reci u nazivima grupa, pesama, ekipa, desavanja...?
Uticaj Usa,Nemacke, ili neke druge scene?
Odnos kvaliteta muzike i tekstova kod nas?
Da li su izdanja koja imamo nasa najaca reprezentacija?
Da li mozemo da izguramo svoj pravac u HipHop kulturi?
Kakva su to pitanja pored Ajsa i ekipe? Bolji HIPHOP nece nadjes nigde bato!
 
Che_Anarki:
Valjda. Dacje se i to. Za pocetak mi treba da obnovimo punk scenu.
Ma ne najbolje da obnavljamo srednjevekovnu muziku ili jos bolje praistorisku da urlicemo i lupamo kamenom u kamen. Toliko smo napredna nacija da treba malo da se vratimo u proslost da bi nas drugi sustigli, glupo je da ih sijemo stalno. Kome treba nesto sto je umrlo pre vise od 25 godina, pank je uradio sta je trebalo da vrati rok u andergraund. To je i uradio hvala mu na tome ajmo dalje!
 
obzbiljno najozbiljnije ti kazem...pa ja i inace svasta slusam,ali se uvek vratim metalu... :D
svidela mi se mnogo pesma navika,mislim da je to od juice-a,i tako...
u selu imam jednu od najboljih ortakinja koja je vec godinama reperka(ali slusa i metal dosta) i tako,malo uz nju...tamo vamo...
ali nemoj da se brines... :lol:
 
Hip-Hop u Srbiji je mnogo napredovao u poslednjih godina.Mada na pocetku smo stvarno bili ocajni(devedesetih).Marchello,Gru(mada je sad veoma jadan ali ipak prvi hip-hop album u zemlji nije malo),Shorty,Ajs Nigrutin,Bad Copy,itd. su promenili na stanje hip-hopa na bolje u ovoj nasoj napacenoj drzavi.Ali ipak to je samo moje misljenje.
Peace to all :-D
 
Potvrdilo se ono sto sam i mislio, o HH kod nas... da je teski under...
Ovde se vise ljudi koji ne slusaju hiphop nakanilo da nesto napise o tome...( svaka vam cast na iskrenosti,...)... Posebno mi drago sto sam video da je tu bilo pankera, metalaca, i jos nekih ne potpisanih under-a, koji su samim tim svrstali hh, na tu sranu reke , gde mislim da i treba da pripada... (mada neki hh vuku vise i na onu drugu stranu).Od njih ne mogu da ocekujem neku konkretnu kritiku ili vidjenje, mogu da cujem podrsku za pravac, i neka njihova iskustva, a hiphoperi-kikkloperi nista... mozda smo nepismeni, mozda nemamo para za komp, za internet, ma daj...
Vidimo sta se desava sa Usa scenom kad su je odvukli u teski mainstream, izjalovilo se sve... Treba da kopas da bi nasao nesto sto valja, sto je izaslo iz duse, sto ima poruku... to ti je kao da kopas po govnima, da bi nasao lizalicu... i ne kopa ti se... samo iskljucis tv, promenis radio stanicu... jedino ti ostaju preporuke...
Mislim da je rap, pravi m.pravac, za ljude sa ovih prostora... ima dugacke tekstove, kao deseterci, mi volimo da kenjamo, necemo mi kao Japanci, Spartanci, da kazemo nesto u par reci, mi hocemo da filozofiramo, da opisujemo, i sve apstraktno u pm... Da imamo mesta za sve to,... A ritam, je sa druge strane, mocan, sa dosta bassova, rastegljivog tempa, mada mislim da toliko muzika nije bliska dusi kao nacin iskazivanje teksta... Ona je tu vise da prati taj nacin recitovanja(nije to toliko lako kao sto likovi iz drugih pravaca misle, i za to ti je potrebno, znanje i talenat), koji ima u sebi neceg ratnickog,paganskog,sto nam odgovara, ali opet je neizostavna i bitna, ali mislim da je promenjiva...
Mislim da smo ok, imamo teme o kojima moze da se repuje, hvala Bogu, koliko hocemo... I korak po korak idemo u dobrom pravcu, ima dosta orginalnih likova, sto je dobro... Pravac uglavnom su do sad odredjivali izdavaci, ali amo zato sto su slusaoci lenji, i ne zele da traze sta im odgovara, i da to podrze... jer time ne odredjujemo svoj muzicki ukus, vec i sistem vrednosti, sta prihvatamo, sta ne prihvatamo... da pokazemo da znamo da cenimo sebe, time sto ne cemo slusati sve sto nam neki lik sa kintom izforsira...

Inace radim hh za svoju dusu, pokusavam da se oslobodim uticaja, i ne slusam vise hh, samo informativno, produkciju osluskujem i to je to...
 
@Rdja, ja kao poklonik hiphopa cu napisati nesto, ali drugom prilikom..nemam sad vremena!
@Che_anarki
Molim te uzdrzi se u buduce od takvih komentara, koji ces djavo na 4umu ako neces da citas ono sto drugi pisu! :roll:
 
Jedino bunt ostaje.

Amin brate! Ovo mi se svidja... Iako je HH revolutivna muzika, ima i on svojih Drugih oblika koje ne treba potcenjivati... Ali bunt je ono sto okrece Loptu...( Ne mislim na kuke i motike, mada ponekad... ali samo ponekad...)

Pozdrav za brata koji nema vremena... I ja sam u minusu uvek...
 

Back
Top