Černobil patnja Ukrajine i Rusije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Upoznat sam sa tehničkim i ljudskim faktorima koji su doveli do tragedije , sticajem okolnosti pre nekoliko godina.
Medjutim , o operaciji "likvidatori" tj. saniranje otopljenog reaktora i okoline sam tako malo znao ...

Večeras , film na Discovery iju je otkrio mnoge žalosne momente u vezi sa tom tragedijom....

Černobil i istina o njemu je najbolji inicijator za nuklearno razoružanje u svetu. Nažalost malo ljudi ga je videlo...
Nesavesnost ljudi i bahatost, površnost, i na kraju i glupost ljudi je ono što uvek pogadja potrošnu robu , NAROD.....
I mi nismo daleko , sličan nam je mentalitet, stihijsko i usnulo reagovanje, zataškavanje i manipulacija....

I tada su švedjani i njihova odgovornost odigrali ključnu ulogu ....

Ima li duboko svesnih ljudi u Srbiji?
(ne po pitanju černobila već po svim pitanjima)
 
I ja sam zapanjen. Nazalost malo je ljudi koji i dalje razmisljaju o posledicama, a ipak se i dalje grade nuklearne elektrane i igraju prirode. Ipak tuzno je i to sto malo ljudi pridaje tome znacaj. Pre 20 godina Cernobil, a sutra to mozemo biti mi. Izbegli smo i mi i okolne zemlje za dlaku katastrofu pre par godina, kada je u jednoj od madjarskih nuklearnih elektrana doslo do incidenta kvara.
 
Tuzni_patak:
Upoznat sam sa tehničkim i ljudskim faktorima koji su doveli do tragedije , sticajem okolnosti pre nekoliko godina.
Medjutim , o operaciji "likvidatori" tj. saniranje otopljenog reaktora i okoline sam tako malo znao ...

Večeras , film na Discovery iju je otkrio mnoge žalosne momente u vezi sa tom tragedijom....

Černobil i istina o njemu je najbolji inicijator za nuklearno razoružanje u svetu. Nažalost malo ljudi ga je videlo...
Nesavesnost ljudi i bahatost, površnost, i na kraju i glupost ljudi je ono što uvek pogadja potrošnu robu , NAROD.....
I mi nismo daleko , sličan nam je mentalitet, stihijsko i usnulo reagovanje, zataškavanje i manipulacija....

I tada su švedjani i njihova odgovornost odigrali ključnu ulogu ....

Ima li duboko svesnih ljudi u Srbiji?
(ne po pitanju černobila već po svim pitanjima)

e sad si...
kakve veze ima chernobilj s razoruzhavanjem?...jedno je nuklearna elektrana drugo je bomba...to su dve tooootalno razlichite teme...svakako je nuklearna energija problem s kojim niko ne zheli da se suochi...niti tje...al naoruzhanje je vetj druga pricha...to shto svet ima lupam - 50 000 atomki je bash drugo...
mentalitet?...kakve veze ima mentalitet?...zatashkavanja ima svuda ne samo u ukraini...shto ameri bi rekli kolko zaista ima zhrtava i kakve su posledice?...ma daj...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top