Uticaji

frozen1982.

Iskusan
Banovan
Poruka
6.316
Koliko na vas utice tudje misljenje o vama?
Da li ste skloni promenama u odnosu na to tudje misljenje?
Koliko utice na vas to sta drugi misle o vasoj vezi?
Da il menjate stavove pod uticajem okoline?
I ako to radite da li to radite jer prihvatate gresku i korigujte svoje misljenje ili zbog"autoriteta"osobe koja na vas vrsi uticaj ili nesto trece.....?
Priznajete li nekada da ste pogresili?
 
Cesto pitam za misljenje drugih, jer druga strana nekad mnogo bolje vidi...Narocito volim muske da pitam za njihovo strucno misljenje..Imam srece pa mi niko ne natura svoje stavove, samo ih iznose kad trazim. Tako i ja..
Na kraju odluka je ipak moja bez obzira ako se desi da se potpuno poklopi sa necijom idejom.
Priznajem bez problema, ako neko to trazi da mu bude lakse. Inace sta imam da pricam...
 
na mene je uticalo jako puno tudje misljenje
i sklona sam bila promenama u odnosu na te osobe i
umela sam da se izvinem ako treba naravno, samo ako sam pogresila
cak sam bila i tolerantna i imala pun oobzira prema drugim
sve dok nisam uvidela da to njih ne zanima uopste
jer sve te moje osobine oni nisu ni videli niti primetili ..jer su bili prekoopirani sami sobom



tako NE VISE, dosta s'tim
 
Da, priznajem greske, i zahvalna sam bilo kome ko mi argumentovano ukaze na njih.
Rekla bih da je autoritet je dovoljan samo za pocetak razgovora...sve ostalo je stvar procene mog zdravog razuma... vrlo mali broj ljudi moze da ima uticaj na moja ozbiljna razmisljanja, jer, sa malo njih i razgovaram o ozbiljnim stvarima.
 
frozen1982.:
Koliko na vas utice tudje misljenje o vama?
Da li ste skloni promenama u odnosu na to tudje misljenje?
Koliko utice na vas to sta drugi misle o vasoj vezi?
Da il menjate stavove pod uticajem okoline?
I ako to radite da li to radite jer prihvatate gresku i korigujte svoje misljenje ili zbog"autoriteta"osobe koja na vas vrsi uticaj ili nesto trece.....?
Priznajete li nekada da ste pogresili?
Ni malo...
Ne...
Ni malo...
Ne...
...
Retko gresim, ali ako pogresim priznacu...

:)
 
frozen1982.:
Koliko na vas utice tudje misljenje o vama?
Da li ste skloni promenama u odnosu na to tudje misljenje?
Koliko utice na vas to sta drugi misle o vasoj vezi?
Da il menjate stavove pod uticajem okoline?
I ako to radite da li to radite jer prihvatate gresku i korigujte svoje misljenje ili zbog"autoriteta"osobe koja na vas vrsi uticaj ili nesto trece.....?
Priznajete li nekada da ste pogresili?


Mnogo pitanja na jednoj temi...Stavove ne menjam ali ih korigujem...
Tuđe mišljenje je potrebno jedino nesigurnim ljudima..ili previše
subjektivnim kad požele objektivno mišljenje..
 
Ranije je uticalo vise...Sad u mom zivotu postoje dve osobe cije misljenje postujem...
Ako mi neko od tih ljudi skrene paznju na nesto, razmislim o tome...
Stavove...Menjam tj menjaju se neki ali ne pod uticajem okoline ( mada okolina u kojoj zivis neminovno utice na nasu licnost )...Valjda s godinama dolazi do nekih promena u meni...
Ne verujem u autoritete...
Greske...Pa kontam da ih je bilo...Nije mi problem da priznam sebi....
 
frozen1982.:
Koliko na vas utice tudje misljenje o vama?
Da li ste skloni promenama u odnosu na to tudje misljenje?
Koliko utice na vas to sta drugi misle o vasoj vezi?
Da il menjate stavove pod uticajem okoline?
I ako to radite da li to radite jer prihvatate gresku i korigujte svoje misljenje ili zbog"autoriteta"osobe koja na vas vrsi uticaj ili nesto trece.....?
Priznajete li nekada da ste pogresili?


Zavisi cije. A opet nesumnjivo da utice ipak bar malo. Odgovori tipa na mene niko i nista ne utice su budalastina. Svakodnevno ste u kontaktu sa ljudima, i ti kontakti ostavljaju uticaja na vas. Dobar deo vasih stavova formiran je pod uticajem raznih ljudi.
Zavisi u kakvoj sam zivotnoj fazi. Nekada sam toliko tvrdoglava da udaram glavom kroz zid cak i kada sam svesna toga, nekada sam mirnija i razumnija, te spremnija da sagledam stvari drugacije.
Sto se tice veze sam poprilicno tvrdoglava. To moram da shvatim sama, jer apsolutno nikoga necu poslusati. Mada ostaje mi svaki savet negde u podsvesti.
Kao sto rekoh stavovi se nesumnjivo menjaju.Ne mora uvek biti vidljivi proces.
Obe stvari koje si naveo, pa i nesto trece moze biti uzrok.
Priznajem uvek. Samo mi nekad treba malo vise vremena.
 
Ja misim da ne terba traziti od ljudi da te promene,niti obratno- menjati ih….treba iskljucivo imati posla s ljudima koji koji ce te prihvatiti takvog kakav si ! - izuzev onda kad ,kao i u mnogim drugim stvarima ,treba uraditi neshto shto u idealnom ne treba - .. ako je van teme-jbg...
 
frozen1982.:
Koliko na vas utice tudje misljenje o vama?
Da li ste skloni promenama u odnosu na to tudje misljenje?
Koliko utice na vas to sta drugi misle o vasoj vezi?
Da il menjate stavove pod uticajem okoline?
I ako to radite da li to radite jer prihvatate gresku i korigujte svoje misljenje ili zbog"autoriteta"osobe koja na vas vrsi uticaj ili nesto trece.....?
Priznajete li nekada da ste pogresili?

ne utice puno, hvala bogu...
ponekad, ako spoznam da drugi imaju pravu u odnosu na mene...
utice, mada bih volela da nije tako...
retko.
jedino kada prihvatim sopstvenu gresku, ali i tada tesko. tvrdoglava sam, sta cu. i mnogo volim da sam u pravu. a to je uzasna mana.
retko. i to priznanje mi izuzetno tesko pada.
 
Mislim da generalno ljudi vrlo uticu jedne na druge, i to toliko da bi se mnogi iznenadili. Neko mudar rece ljudi koji te okruzuju mogu ti odrediti zivot...Uticemo i mi ovde medjusobno. Narocito kad su dvoje u vezi, ako je da suvoparno kazem produktivna, moze doci do uzrastanja.
 

Back
Top